Ředitelka sdružení Rubikon Dagmar Doubravová: Kajínka může semlít showbusiness!

Publikováno: 16.05.2017 17:50
Hostem pořadu Kauza dne byla tentokrát ředitelka sdružení pro probaci a mediaci v justici Rubikon Dagmar Doubravová. Ta si myslí, že to bude mít po propuštění Jiří Kajínek velmi těžké. Musí se naučit hospodařit a bude zřejmě těžko hledat práci a rodinné zázemí.

Z Jiřího Kajínka se stane celebrita. V pořadu Kauza dne Rádia Impuls to předpověděla ředitelka společnosti Rubikon Dagmar Doubravová. Toto sdružení pomáhá vězňům začlenit se do běžného života. Podle Doubravové bude integrace Kajínka zpět do společnosti obzvlášť těžká. Paradoxně před ním mohou stát větší stresové překážky než za mřížemi. „Pan Kajínek bude vystavený velké zkoušce, stejně jako všichni lidé, kteří se ocitnou v showbusinessu. Bude potřeba, aby velice zvažoval ekonomiku celého svého počínání. Aby zkrátka věděl, jak bude fungovat, až po něm nikdo nebude nic chtít," zaznělo na Impulsu. Jiří Kajinek by se z vězení měl dostat po 23 letech v nejbližších dnech. Stačí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.

Dlouhodobě odsouzení ale po návratu do reálného života stojí před spoustou problémů. Podle Doubravové řeší v prvních hodinách na svobodě stěžejní otázky. „Jestli jsou rodinné vztahy natolik narušené, že je nikdo nečeká, nikam se nemohou vrátit, takže je vlastně čeká boj o holé přežití," řekla Doubravová s tím, že se musejí zorientovat, najít si ubytování a postarat se o to, aby měli z čeho žít.

Problémem pro takového vězně může být často také záznam v trestním rejstříku. Dagmar Doubravová uvedla, že zatím není moc firem, které by rády bývalého vězně zaměstnaly. „Naše organizace těmto lidem nabízí pomoc, protože máme navázané zaměstnavatele, kteří nevyžadují čistý rejstřík trestů. Jde o profese v administrativě nebo ve stavebnictví," popsala Doubravová.

24.05.2017

Poslanec Marek Černoch: Chci, aby se mé děti nemusely bát vyjít ven!

Hostem Kauzy dne byl poslanec strany Úsvit Marek Černoch. Zuzaně Bubílkové řekl, že koncerty s počtem diváků převyšujícím tisícovku, podle něj nelze ohlídat. Popsal také svůj názor na nového ministra financí Ivana Pilného. Dotkl se i problematiky uprchlíků, která podle něj souvisí s rostoucím počtem teroristických útoků. Nakonec mluvil o neziskových organizacích, které údajně nejsou ochotné přijmout odlišné názory.
23.05.2017

Ministr vnitra Milan Chovanec: O Kajínkově vině nepochybuji. Věřím práci policistů i soudů.

Hostem mimořádné Kauzy dne Rádia Impuls byl ministr vnitra Milan Chovanec. Ten prohlásil, že prezidentskou milost pro doživotně odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka vnímá jako akt milosrdenství. Zároveň ale nepochybuje o tom, že na začátku devadesátých let opravdu vraždil. Chovanec dále v souvislosti se včerejším atentátem v Manchesteru prohlásil, že v Česku je mnoho snadných terčů, na které by mohl případný terorista zacílit.
22.05.2017

Odborník na vysokorychlostní železnice Martin Vachtl: Rychlodráhy postavíme, i když nebudou vydělávat!

Hostem Kauzy dne byl odborník na vysokorychlostní železnice Martin Vachtl. Ten řekl, že rychlodráhy v naší zemi vydělávat nebudou. I tak ale stát počítá s jejich výstavbou. Nejdříve by měla nová železnice vzniknout mezi Brnem, Přerovem a Ostravou. Pak by se měla trať protáhnout do Prahy a dále do Drážďan.
18.05.2017

Ivan Pilný: Obětoval jsem se pro zažehnání vládní krize!

Hostem šéfredaktora Mladé Fronty DNES Jaroslava Plesla byl tentokrát budoucí ministr financí Ivan Pilný, který má v čele resortu nahradit Andreje Babiše. Pilný řekl, že nikdy neměl ambice stát se ministrem, jen chtěl přispět k ukončení krize. Resort teď plánuje vést efektivně, a proto si chce ve vedení udržet lidi, kteří tam pracují v současnosti. Jen tak podle svých slov může úspěšně dokončit rozpracované úkoly.
17.05.2017

Bývalý hokejových kouč Vladimír Vůjtek: Rusko umíme přečíst, zítřejší zápas můžeme zvládnout!

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl bývalý hokejový kouč Vladimír Vůjtek. Ten Zuzaně Bubílkové řekl, že česká hokejová reprezentace má naději porazit Rusko. Podle něj naši hráči dokáží lépe přečíst ruský způsob hry. Vůjtek se rozpovídal také o nových hokejových talentech, kterých je podle něj v Česku hodně, nový Jágr mezi nimi ale není.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.