Alena Schillerová: Sobotka mě poškodil, žalovat ho ale nebudu.

Publikováno: 15.05.2017 17:50
Hostem Kauzy dne byla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Ta reagovala na argumenty Bohuslava Sobotky, který ji odmítl jako náhradnici Andreje Babiše v čele resortu. Schillerová řekla, že se cítí být poškozená, žalobu na předsedu vlády ale nezvažuje.

Vyšetřování korunových dluhopisů je běh na dlouhou trať! V Kauze dne Rádia Impuls to řekla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Podle ní činnost finanční správy dosazení jiného člověka do čela resortu neurychlí. „Finanční správa má konkrétní strategii, vypracovanou metodologii a má nastavený systém tak, aby neproběhla prekluzivní lhůta pro stanovení daně. Finanční správa to má nastaveno, provádí to a nikdo jiný to neurychlí," řekla Schillerová.

Náměstkyně Schillerová také prozradila, že se cítí být poškozená dnešní argumentací premiéra Sobotky. Ten odmítl její nominaci do čela resortu financí. Bohuslav Sobotka to zdůvodnil tím, že je Schillerová závislá na Anreji Babišovi, prosazuje silně represivní přístup ke správě a výběru daní a nese odpovědnost za pomalý a neochotný přístup daňové správy ke kontrolám firem kvůli korunovým dluhopisům. Alena Schillerová v Kauze dne Zuzaně Bubílkové řekla, že za to ale Sobotku žalovat nebude. „Cítím se výroky pana premiéra silně poškozená. Žalobu zatím nezvažuji, protože jsem 27 let státní úředník a vím, že musím snést víc, než běžný občan." 

 

Zdroj obrázku: MAFRA

16.05.2017

Ředitelka sdružení Rubikon Dagmar Doubravová: Kajínka může semlít showbusiness!

Hostem pořadu Kauza dne byla tentokrát ředitelka sdružení pro probaci a mediaci v justici Rubikon Dagmar Doubravová. Ta si myslí, že to bude mít po propuštění Jiří Kajínek velmi těžké. Musí se naučit hospodařit a bude zřejmě těžko hledat práci a rodinné zázemí.
11.05.2017

Lenka Šmerdová

Hostem Kauzy dne byla historicky první generálka v České republice Lenka Šmerdová. Ta se rozpovídala o náborech, bezpečnostní situaci v tuzemsku, své kariéře a poodhalila taky své soukromí. Zmínila, že ke vnesení možnosti vlastnit a použít zbraň do ústavy, je nutné přistupovat velmi citlivě, může být totiž zneužitá při útoku.
10.05.2017

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek: Mám strach, že lidé kvůli vládní krizi nepůjdou k volbám!

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl předseda TOP09 Miroslav Kalousek. Ten Zuzaně Bubílkové řekl, že se obává dopadu aktuální vládní krize na volební účast. Tu může podle něj srazit nepřehlednost situace. Kalousek zároveň připomněl, že je pro něj nepřípustné v budoucnu vládnout s hnutím ANO. Partaj je totiž pevně spojená s Andrejem Babišem i Agrofertem. Závěrem poukázal na to, že prezident s ministrem financí táhnou za jeden provaz.
09.05.2017

Lékař Jan Hnízdil: Žádáme-li slušnost v politice, musíme začít u sebe!

Hostem pořadu Kauza dne byl tentokrát lékař celostní medicíny Jan Hnízdil. Ten moderátorce Zuzaně Bubílkové řekl, že je na naší politické scéně spousta psychopatů, kteří vnímají svět okolo odlišně, než většina občanů. Ti navíc velké změny očekávají od jednotlivých politických osobností. Podle Hnízdila ale náprava politiky musí vzejít od občanů. Řeč byla také o sporu mezi Andrejem Babišem a Bohuslavem Sobotkou. Hnízdil v něm vidí konflikt podobný střetu gangů.
04.05.2017

Andrej Babiš a Roman Sklenák v Kauze dne o demisi vlády

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Původně jsme k rozhovoru zvali i předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a prvního místopředsedu partaje Milana Chovance. Oba ale účast v Rádiu Impuls dlouhodobě odmítají. Babiš v rozhovoru s šéfredaktorem Mladé fronty Dnes Jaroslavem Pleslem řekl, že by se nedivil, kdyby si premiér Bohuslav Sobotka ohlášenou demisi vlády nakonec rozmyslel. Sklenák ale tvrdí, že pád vlády přispěje k tomu, aby šéf hnutí ANO odstoupil z funkce ministra financí. Oba politici se dotkli i údajných bojů ve vedení sociální demokracie a také kauzy kolem Babišova podnikání.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.