Zdeněk Blahuta: Nelegální tablety k nám proudí od sousedů!

Publikováno: 25.04.2017 17:50
Hostem pořadu Kauza dne byl tentokrát ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta. Ten ve vysílání řekl, že se v České republice doposud nenašla ani jedna nelegální výrobna léčiv. Na tuzemský internet se tak podle něj dostávají výrobky nelegálně vyrobené například v sousedních zemích České republiky.

Podle Zdeňka Blahuta to není nelegální výroba léků jen problém zemí třetího světa. V tuzemsku ale taková výrobnu léčiv ještě nikdo neobjevil. Dodal ale, že se ale podvádí i v Evropě. "V České republice ještě nelegální výroba nebyla odhalena, alespoň o tom nevím. Byla odhalena nelegální výroba v některé ze členských zemí Evropské unie. Nechci tady nikomu nasazovat psí hlavu, ale jsou to třeba sousední země České republiky."

Zdeněk Blahuta také varoval před neuváženým nákupem léků na internetu. V Kauze dne vyjmenoval tipy medikamentů, které Češi nejvíc nakupují na internetu. "Jsou to ty takzvané life-stylové, takže na podporu potence, erekce, na nárůst svalové hmoty, anabolika nebo přípravky proti chuti k jídlu a podobně," řekl s tím, že v Česku byly falešné léky a bezcenné napodobeniny zachyceny jen v internetovém prodeji nikoliv ale v lékárenské síti.

Řeč byla také o tom, že je těžké falešná léčiva odhalit. Rozbor podezřelých tablet totiž je finančně náročný a nevyplatí se. "Ty analýzy stojí tisíce korun. My provádíme na základě našeho zmocnění některé laboratorní rozbory zásilek, které zachytí Celní správa nebo Policie ČR." Nejvíce falešných medikamentů k nám putuje ze zemí třetího světa - z Indie, Vietnamu, Číny. Nejčastěji se nakupují na internetu.

04.05.2017

Andrej Babiš a Roman Sklenák v Kauze dne o demisi vlády

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Původně jsme k rozhovoru zvali i předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a prvního místopředsedu partaje Milana Chovance. Oba ale účast v Rádiu Impuls dlouhodobě odmítají. Babiš v rozhovoru s šéfredaktorem Mladé fronty Dnes Jaroslavem Pleslem řekl, že by se nedivil, kdyby si premiér Bohuslav Sobotka ohlášenou demisi vlády nakonec rozmyslel. Sklenák ale tvrdí, že pád vlády přispěje k tomu, aby šéf hnutí ANO odstoupil z funkce ministra financí. Oba politici se dotkli i údajných bojů ve vedení sociální demokracie a také kauzy kolem Babišova podnikání.
03.05.2017

Markéta Haindlová: Na špatné rozdělování peněz ve fotbale jsem upozorňovala už před lety!

Hostem Zuzany Bubílkové v Kauze dne byla tentokrát šéfka České asociace fotbalových hračů Markéta Haindlová. Ta ve vysílání řekla, že se razie v českém fotbale dala čekat. Jak připomněla, už ona sama na špatné rozdělování peněz před lety upozorňovala. Prozradila také o tom, že se dnes zadrženému šéfovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi přezdívalo "neomezený pán na zeleném trávníku".
02.05.2017

Předseda Sněmovny Jan Hamáček a vicepremiér Andrej Babiš k demisi vlády

Hostem pořadu Kauza dne byl dnes Předseda sněmovny Jan Hamáček z ČSSD. Telefonické vyjádření poskytl taky ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle šéfa Sněmovny členové strany neměli tušení o Sobotkově plánu podat demisi. Z premiérova rozhodnutí byl překvapený také vicepremiér a ministr financí, který to označil za zbabělý krok. Oba se shodli, že předčasné volby ani úřednická vláda by jen pár měsíců před řádnými volbami neměly smysl.
27.04.2017

Pavel Kováčik: Boj Babiše se Sobotkou nás může dostat na druhé místo!

Hostem pořadu Kauza dne byl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Ten moderátorovi Jaroslavu Pleslovi řekl, že může komunistům současná rivalita mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem financí Andrejem Babišem prospět. Vyloučení Babiše z vlády by podle Kováčika bylo chybou, na kterou by ČSSD nakonec doplatila. Poslanec také doplnil, že by si za určitých okolností dokázal představit vládnutí s hnutím ANO.
26.04.2017

Josef Středula: Ať politici lidem přidají bez ohledu na volby!

Odboráři trvají na zvýšení platů ve veřejné sféře už v září. Jde o učitele, zdravotníky, zaměstnance kulturních zařízení nebo o úředníky. Ve rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls to zopakoval předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.