Textařka Jiřina Fikejzová slaví 90. narozeniny!

Publikováno: 13.04.2017 15:02
Významná textařka Jiřina Fikejzová dnes slaví jubileum! Dožívá se 90 let. Otextovala řadu hitů, které na Impulsu hrajeme, jako například Markétka, nebo Řekni , kde ty kytky jsou. Oslavenkyni jsme zavolali.

Dobrý den, jak se máte?

Děkuji, hezky a vy?

Úžasně! Jak trávíte dnešní narozeninový den?

Já se těším, protože budu mít takovou krásnou velikou slavnost, kterou jsem si já nevymyslela. Bude ve Viole, ve 20 hodin to začíná a bude se tam křtít moje jubilejní CD, kde zpívají zpěváci a zpěvačky první ligy a je to velice krásné. Přijdou tam samí příjemní lidé. Bylo okamžitě vyprodáno, což mě strašně překvapilo, já bych asi na sebe nešla. Přejte mi, ať mi to dobře dopadne.

No to Vám samozřejmě přejeme! A co byste si vlastně v tak požehnaném věku k narozeninám přála Vy?

Přála bych si, aby se měli všichni lidé rádi a žádné zmatky a krutosti a takové ty ošklivé věci, které se dějí. Já vím, že to je nesplnitelné, ale vy jste tak mladí, že neznáte moji generaci, která už si prožila své, já jí říkám swingová, prožila si úplně všechno, co se dalo, tak už máme právo na klid a pohodu. Já mám takové životní heslo, které neodvolám nikdy. Nikdo mne nikdy nepřesvědčí, že to je jinak a to heslo je, že slušných lidí je víc.

Když se podíváte na uplynulé desítky let, na co jste nejvíce hrdá?

Já jsem hrdá a pyšná na to, že písničky, které jsem otextovala, stále žijí a že nacházejí pořád porozumění a odezvu. Je jim opravdu hodně let, přes 40 i přes 50 a přesto jsou živé a udržely se. Dokladem je, že i Rádio Impuls je hraje.

Je to tak. Za Rádio Impuls Vám přejeme hodně vitality. Užijte si narozeniny, na slyšenou!

Mějte se hezky!

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org, Alexandrvel

18.04.2017

V Depu kolejových vozidel v pražských Vršovicích se srazil vlak s autobusem!

Zraněných byly desítky, mrtví dva. Hasiči a záchranáři ale obstáli. Naštěstí šlo jen o rozsáhlé cvičení Integrovaného záchranného systému, které natáčel reportér Alan Hejma.
13.04.2017

Kolona na plzeňské dálnici

Redaktor Vašek Komárek celý den monitoruje situaci na českých silnicích. Na odpolední kolonu na plzeňské dálnici se můžete podívat ve videozáznamu.
13.04.2017

Ferrari slaví 70 let!

Desítky českých majitelů proto přijely do pražského Trojského zámečku své vyleštěné chlouby ukázat. Na místě natáčel reportáž i video reportér Alan Hejma.
13.04.2017

Silniční kontrola ve středočeském kraji

Reportér Václav Komárek se dnes vydal s policejní hlídkou do středočeských Chudolaz. Podívejte se na videoreportáž silniční kontroly.
12.04.2017

Ve sněmovně dnes byla horda dvojčátek

Jejich rodiče se byli podívat na schválení vyššího příspěvku pro rodiče vícerčat. Tisková konference ministra Chvojky pak byla dost rušná. Vše pozoroval a natočil reportér Alan Hejma...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.