Radka Maxová o Jiřím Zimolovi: Má na mě telefon, ale sám mě na kafe mě nepozve!

Publikováno: 11.04.2017 17:55
Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla šéfka jihočeského hnutí ANO Radka Maxová. Ta nejprve prozradila, že má odstupující hejtman Jiří Zimola vůči ní osobní averzi z dob tahanic o post primátora Českých Budějovic. Dále Zimolovu rezignaci označila za zbytečné gesto. Řeč byla také o vyjednávání nových koalic.

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola po své rezignaci řekl, že ho Radka Maxová záměrně poškozovala. Ta ale v Kauze dne Rádia Impuls reagovala s tím, že má Zimola vůči ní osobní averzi. „Vzniklo to, když jsme se handrkovali o primátora v Českých Budějovicích a já jsem jako mladá politička drze řekla, že to budeme my. Pan Zimola to od té doby nerozdýchal a bohužel není schopný se se mnou sejít ani na kafe napřímo. Vždycky mi to vzkazuje přes kolegy a kolegyně, přestože můj telefon má," uvedla Maxová s tím, že problém je z jeho strany.

Radka Maxová v Kauze dne reagovala i na rezignaci jihočeského hejtmana. Podle ní šlo o zbytečné gesto. Údajně stačilo, kdyby byl ochotný jednat o obměně čtyř radních a koalice mohla pokračovat dál. „On podle mě udělal naprosto zbytečné gesto. Kdyby s námi byl schopný jednat o těch personálních otázkách, tak k tomuto vůbec nemuselo dojít." Maxová si ale nemyslí, že by se stal Zimola politickou mrtvolou. „Dostal lekci, ze které vyvodil nějaké důsledky a věřím, že se připraví na další politickou kariéru."

Jihočeský krajský úřad tak teď hledá novou koalici. S partnery vyjednává jak ČSSD, tak hnutí ANO. Obě strany cílí na lidovce. Radka Maxová si myslí, že dokáže nabídnout výhodnější koalici, než její protivník Jiří Zimola z ČSSD. „Budou sázet na tichou podporu komunistické strany, takže si myslím, že naše nabídka je pro partnery výhodnější," uzavírá Radka Maxová.

13.04.2017

Vážně zraněný po autonehodě Petr Částka: Viděl jsem svou utrženou nohu pod autem!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byl řidič, který přežil vážnou dopravní nehodu, při níž přišel o obě nohy. Ten popsal celý svůj příběh včetně toho, jak překvapivě snadné pro něj bylo smířit se se ztrátou končetin. Prozradil také, že nejvíce podle něj řidiči riskují při rychlé jízdě v obcích. Obezřetnost se údajně vyplácí především v období svátků.
12.04.2017

Bývalý ministr školství Eduard Zeman: Maturita u nás nemá úroveň, vysokoškoláků je moc!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byl někdejší ministr školství Eduard Zeman. Ten označil české školství za hybrid, který míchá dohromady starý a nový způsob výuky. Opřel se také do současné podoby maturity, která podle něj nemá dostatečnou úroveň a stala se z ní formalita. Dodal, že jsou na prestižních školách studenti, kteří nemají na jejich absolvování dostatek schopností.
10.04.2017

Novinář Josef Klíma: Milost pro Kajínka? Zeman vypouští balonek, rozhodne se podle svých voličů.

Hostem šéfredaktora Jaroslava Plesla v Kauze dne Rádia Impuls byl investigativní novinář Josef Klíma. Ten se o případ doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka dlouhodobě zajímá. Prezident Miloš Zeman oznámil, že pro Kajínka zvažuje milost. Klíma si myslí, že jde o chytrý tah před prezidentskými volbami a Zeman teď vyčkává, jak se k této zprávě postaví veřejnost. Josef Klíma zároveň říká, že se případ dvojnásobné vraždy na začátku devadesátých let odehrál jinak, než vyplývá z oficiálního vyšetřování. O vině Jiřího Kajínka má proto vážné pochybnosti.
06.04.2017

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš pro Rádio Impuls: Čínského prezidenta bych k nám pozval. Záleželo by na dohodě s vládou.

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl kandidát na prezidenta Jiří Drahoš. Ten šéfredaktorovi Mladé fronty Dnes Jaroslavu Pleslovi řekl, že kdyby se stal příští hlavou státu, tak by se nebránil návštěvě čínského nebo ruského prezidenta. Nejdříve by se ale na tom musel dohodnout s vládou. Drahoš v Kauze dne mimo jiné přiznal, že má rezervy v ekonomické oblasti a dal by na rady odborníků.
05.04.2017

Řidič autobusu Lukáš Leiterman: Do stávky jít nemůžeme. Vyhrožovali nám!

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl středočeský řidič autobusu Lukáš Leiterman. Ten v rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou v autobusu v Příbrami řekl, že zaměstnavatelé mnohé šoféry zastrašovali. Ti se zalekli a tak bude zítřejší stávka autobusáků ve Středočeském kraji jen symbolická. Leiterman mluvil i o současných platech řidičů autobusů, které se podle něj od začátku roku příliš nezvedly. Vládou slibované navýšení mezd prý mnozí šoféři ani nepoznali.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.