Vážně zraněný po autonehodě Petr Částka: Viděl jsem svou utrženou nohu pod autem!

Publikováno: 13.04.2017 17:50
Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byl řidič, který přežil vážnou dopravní nehodu, při níž přišel o obě nohy. Ten popsal celý svůj příběh včetně toho, jak překvapivě snadné pro něj bylo smířit se se ztrátou končetin. Prozradil také, že nejvíce podle něj řidiči riskují při rychlé jízdě v obcích. Obezřetnost se údajně vyplácí především v období svátků.

S amputací končetiny se Petr Částka smířil rychle. Podle svých slov netrpěl ani žádnými dlouhými depresemi. „Já jsem to věděl hned na místě. Než přiletěl vrtulník, byl jsem při vědomí. V ten moment jsem ležel na zemi a tu nohu jsem viděl před sebou pod druhým autem a říkal jsem si, že to už stejně nikdo nepřišije. Takže smíření přišlo hned na místě," řekl Částka s tím, že byl v nemocnici pět dnů v umělém spánku. Když se poté probral a lékaři mu řekli, že o končetiny přišel, překvapený nebyl.

Petr Částka mluvil v Kauze dne také o rychlé jízdě. „Podle mě snad ani není nebezpečný řidič, který jede rychle, ale spíš ten řidič, který jede rychle v blízkosti škol, autobusových zastávek a tam, kde ho může něco překvapit. Člověk musí předvídat, že zpoza toho autobusu může někdo vyjít."

Podle Částky je nutné mít oči na stopkách hlavně na venkově, a to především v období svátků. „Je nutné si dávat pozor na sváteční řidiče. Vesměs se tyto tragické nehody stávají v malých obcích nebo mezi nimi, kde když ten člověk vyjíždí sporadicky, tak nepoužívá zrcátka. Ten provoz houstne rok od roku a ti lidé nejsou tak pozorní, jako ti, kteří jezdí každý den v městském provozu," vysvětlil. U svátečních řidičů podle něj chybí schopnost rychle reagovat.

25.04.2017

Zdeněk Blahuta: Nelegální tablety k nám proudí od sousedů!

Hostem pořadu Kauza dne byl tentokrát ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta. Ten ve vysílání řekl, že se v České republice doposud nenašla ani jedna nelegální výrobna léčiv. Na tuzemský internet se tak podle něj dostávají výrobky nelegálně vyrobené například v sousedních zemích České republiky.
24.04.2017

Bývalá královéhradecká zastupitelka za ANO Klára Dostálová: Žádný předvolební boj, rezignovala jsem dobrovolně

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byla bývalá královéhradecká zastupitelka a současná náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ta moderátorce Zuzaně Bubílkové řekla, že na funkci zastupitelky rezignovala dobrovolně. Na její rozhodnutí prý neměla vliv slova ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD, který ve čtvrtek řekl, že ji v opačném případě sám odvolá kvůli neslučitelnosti funkcí. Dostálová navíc prohlásila, že z Chovancovy strany nejde o cílený útok na hnutí ANO.
20.04.2017

Pavel Bělobrádek: Koalice lidovců se Starosty může dostat až 16 procent!

Hostem pořadu Kauza dne byl tentokrát vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. S šéfredaktorem Mladé Fronty DNES Jaroslavem Pleslem si povídal hlavně o situaci v nové koalici s hnutím STAN. Zopakoval, že si do voleb věří. Bělobrádek nepochybuje o tom, že se partaje společně dostanou do Sněmovny. Podle vlastního odhadu může koalice ve volbách získat až 16 procent hlasů. Řeč byla také o květnovém sjezdu KDU-ČSL. Bělobrádek věří, že delegáti spojení stran potvrdí.
19.04.2017

Jiří Kameník: Vládní protiteroristická koncepce? Bezcenný car papíru!

Hostem Zuzany Bubílkové v Kauze dne Rádia Impuls byl prezident asociace soukromých bezpečnostních služeb Jiří Kameník. Ten si stěžoval hlavně na to, že se vláda na tvorbě koncepce ochrany měkkých cílů nepodílela s majiteli obchodních domů ani s bezpečnostními agenturami. Prozradil také, že spousta bezpečnostních služeb funguje jako pračka špinavých peněz.
18.04.2017

Dušan Svoboda: Simulaci na hřišti budeme trestat zákazem závodní činnosti!

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Ten slíbil, že se bude po zavedení nového disciplinárního řádu simulování na hřišti trestat. Řeč byla také o aktuální drogové kauze fotbalistů Vaňka a Kopice. Závěrem Svoboda také zhodnotil, že má česká liga dobrou sportovní úroveň.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.