Jožin z bažin vyšel před 40 lety!

Publikováno: 23.04.2017 09:00
Tak jako každý z nás, slaví občas i písničky. V nadcházejícím týdnu budou důvody k takové oslavě hned dva.

Tak odkud to vezmeme? Asi od středy. To si prosím vzpomeňte na tuhle krásnou skladbu mého kamaráda Karla Zicha. „Máš chuť majoránky, lásko má …“ Bude to 40 let, co ji Karel vydal.

O tři dny později má čtyřicetiny „Jožin z bažin“. A proč se o tom dlouze rozepisovat, když tohle dílo Ivana Mládka zná - doufám - každý.

Něco nového? Ano, i novou českou muziku jsme dohledali. Až se dostanete do kina na český film „Špunti na vodě“, asi v něm uslyšíte čerstvou písničku Michala Hrůzy. Název: „Sázava“.

Další novinku bychom ode dneška dohledali na Facebooku skupiny Slza. Jde o titul „Ani vody proud“, kterou kluci v předpremiéře zahráli už v pátek ráno u Impulsových. Vrátit se k tomu můžete na našem facebooku.

A to je pro tento týden všechno. Ahoj, Petr Vondráček.

 

21.05.2017

Michal David skládá nový muzikál

Pravidelný víkendový pořad Zlatá česká klasika i nová česká muzika sumarizuje novinky a výročí na domácí hudební scéně. Připravuje Petr Vondráček.
14.05.2017

Poslechněte si novinku skupiny UDG

Mistr hudebních omáček Per Vondráček sestavil další seznam českých hudebních výročí a novinek pro nadcházející týden.
07.05.2017

Chinaski přicházejí s novým hitem

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček dohledal novinky a výročí pro nadcházející týden.
30.04.2017

Petr Janda, od úterka pětasedmdesátiletý

Také na poslední dubnovou neděli připravil kolega Petr Vondráček seznam událostí z domácí hudební scény. A vévodí mu narozeniny skutečného klasika!
16.04.2017

Jaroslav Hutka oslaví sedmdesátku!

I po Velikonocích bude co oslavovat. Jedna písnička bude mít výročí, jeden sametový písničkář narozeniny a Meky Žbirka se pustil do spolupráce s věhlasným anglickým muzikantem. Pokračuje Petr Vondráček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.