Jožin z bažin vyšel před 40 lety!

Publikováno: 23.04.2017 09:00
Tak jako každý z nás, slaví občas i písničky. V nadcházejícím týdnu budou důvody k takové oslavě hned dva.

Tak odkud to vezmeme? Asi od středy. To si prosím vzpomeňte na tuhle krásnou skladbu mého kamaráda Karla Zicha. „Máš chuť majoránky, lásko má …“ Bude to 40 let, co ji Karel vydal.

O tři dny později má čtyřicetiny „Jožin z bažin“. A proč se o tom dlouze rozepisovat, když tohle dílo Ivana Mládka zná - doufám - každý.

Něco nového? Ano, i novou českou muziku jsme dohledali. Až se dostanete do kina na český film „Špunti na vodě“, asi v něm uslyšíte čerstvou písničku Michala Hrůzy. Název: „Sázava“.

Další novinku bychom ode dneška dohledali na Facebooku skupiny Slza. Jde o titul „Ani vody proud“, kterou kluci v předpremiéře zahráli už v pátek ráno u Impulsových. Vrátit se k tomu můžete na našem facebooku.

A to je pro tento týden všechno. Ahoj, Petr Vondráček.

 

30.04.2017

Petr Janda, od úterka pětasedmdesátiletý

Také na poslední dubnovou neděli připravil kolega Petr Vondráček seznam událostí z domácí hudební scény. A vévodí mu narozeniny skutečného klasika!
16.04.2017

Jaroslav Hutka oslaví sedmdesátku!

I po Velikonocích bude co oslavovat. Jedna písnička bude mít výročí, jeden sametový písničkář narozeniny a Meky Žbirka se pustil do spolupráce s věhlasným anglickým muzikantem. Pokračuje Petr Vondráček.
09.04.2017

Štědrý má 80, Holky z naší školky 35 let!

Na domácím hudebním poli se sice objevilo několik novinek, ale pravidelné kalendárium Petra Vondráčka si v nadcházející týdnu vyhlédlo tentokrát výhradně výročí.
02.04.2017

Pozor na Náhradní díly a Radečka!

Je možné, že se v nadcházejícím týdnu začnou v Česku hrát dvě nové písničky. Jedna od Sebastina, druhá od skupiny O5 a Radeček. Novou českou muziku i zlatou českou klasiku má pod palcem Petr Vondráček.
26.03.2017

Heidi Janků vydala nový hit!

Mistr hudebních „vomáček“, muzikant a moderátor Petr Vondráček, je majitelem zápisníku, v němž jsou zapsána všechna domácí hudební výročí. Na nadcházející týden připadnou hned tři.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.