Jaroslav Hutka oslaví sedmdesátku!

Publikováno: 16.04.2017 09:00
I po Velikonocích bude co oslavovat. Jedna písnička bude mít výročí, jeden sametový písničkář narozeniny a Meky Žbirka se pustil do spolupráce s věhlasným anglickým muzikantem. Pokračuje Petr Vondráček.

Ahoj všem! Minulý týden jsme tu hráli písničku „Mám malý stan“, abychom si připomněli narozeniny Karla Štědrého. A tento týden – v úterý – to bude 55 let, co tu písničku pánové Štědrý a Matuška vydali.

Ve čtvrtek to bude 50 let od vydání jiného titulu, skladby „Nářek převozníka“ zpěváka Karla Černocha. A Jaroslav Hutka bude mít narozky. Hm, už je to tady: Budou sedmdesáté! Hodně zdraví.

A ještě mi věnujte malou chvilku pozornosti. Mám novou českou, nebo v tomto případě československou muziku. Mekyho Žbirku tu pro vás schovávám už dva týdny. Nahrávka „Volný den“ je z posledního alba „Miro“ a klip režírovaný synem Davidem si můžete pustit třeba hned.

A pozor zajímavost: Na klávesy si při nahrávání zahrál legendární Manfred Mann. To je tenhle:

Ale omlouvám se, že jsem odbočil z našeho československého konceptu. Příští týden zase postaru. Hezký zbytek jarních svátků přeje Petr Vondráček.

Zdroj obrázku: MAFRA

21.05.2017

Michal David skládá nový muzikál

Pravidelný víkendový pořad Zlatá česká klasika i nová česká muzika sumarizuje novinky a výročí na domácí hudební scéně. Připravuje Petr Vondráček.
14.05.2017

Poslechněte si novinku skupiny UDG

Mistr hudebních omáček Per Vondráček sestavil další seznam českých hudebních výročí a novinek pro nadcházející týden.
07.05.2017

Chinaski přicházejí s novým hitem

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček dohledal novinky a výročí pro nadcházející týden.
30.04.2017

Petr Janda, od úterka pětasedmdesátiletý

Také na poslední dubnovou neděli připravil kolega Petr Vondráček seznam událostí z domácí hudební scény. A vévodí mu narozeniny skutečného klasika!
23.04.2017

Jožin z bažin vyšel před 40 lety!

Tak jako každý z nás, slaví občas i písničky. V nadcházejícím týdnu budou důvody k takové oslavě hned dva.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.