Ilona Csáková: S bigbandem si zakládám na seriózní image

Publikováno: 21.04.2017 16:47
Hostem u Fandy bandy byla zpěvačka Ilona Csáková, která bude opět hostem na Českém mejdanu s Impulsem. Proč už pověsila dráhu moderátorky na hřebík, leští ješte sklo, a jak děti prožívají její slávu? Podívejte se na rozhovor.

Už od dětství se chtěla stát zpěvačkou, začala vystupovat s dětským sborem Motýlci, píší na Wikipedii o Iloně Csákové. Vítáme vás, dobré odpoledne.

Krásné, dobré odpoledne.

Rodačka z Chebu, která nám ještě, než začalo vysílání, řekla, že je z Brna. Tak jak se tohle stane?

Já jsem řekla: Já su z Brna.

Jak se s tím člověk smíří, že se přestěhoval takhle z Chebu přes Prahu do Brna?

Úplně v pohodě. Já jsem šla za láskou a za štěstím, takže to všechno, ta metamorfóza, ta změna jde mnohem snáz. Já si to nemůžu vynachválit. Jediné, co musím neustále kritizovat a nejsem asi opravdu sama, tak to jsou ty naše vozovky teda. Jinak to není žádný handicap bydlet 200 kilometrů za Prahou.

Máte hezké brýle.

Děkuji.

Je to doplněk, nutnost nebo obojí?

Je to praktický doplněk.

Ilona Csáková bude podruhé na Českém mejdanu s Impulsem. Je to přeci jen daleko, ale už se nějak připravuje, jak bude to vaše konkrétní představení vypadat?

To je hlavně vaše práce připravit ten boďák, vymyslet tu dramaturgii a my se pak budeme jen domlouvat na těch písničkách, které vám budu zpívat.

Takže, když si řekneme, že chceme růžovou, bude růžová?

Pakliže mi dovolíte, abych si tam vzala Bigband, tak vám tu růžovou zazpívám, protože to zní naprosto luxusně.

Narážíme na to, že Ilona vydává nové album. Myslím, že už jsme tady o něm mluvili už minule, že ho natáčíte s Bigbandem. Bude to nový materiál nebo předělávky?

Zcela konkrétně se jedná o Golden Big Band Prague pod taktovkou Petra Soviče. Já jsem tu desku roztočila loni, letos jí dotočím a k narozeninám si jí vydám. Jedná se v podstatě o CD v bigbandových aranžích a zazní tam samozřejmě mé velmi známé hity, méně známé hity a budou tam i nové bonusy. A také tam zazní krásný duet s Karlem Gottem.


Je to tak, že točit s bigbandem je vaše touha nebo jste si uspokojila popové choutky a teď jste si řekla, že je čas na něco jiného?

Já myslím, že k tomu zraji. Já myslím, že umělec by měl projít jakousi fází, jakýmsi vývojem. Já jsem začala folkem, že jo. Sborem, těmi Motýlky jak jste říkal. No a vlastně jsem od folku, od lidové muziky, Laura, pop, tak se dostávám do toho složitějšího žánru. A tím si vlastně zakládám na takovou tu seriozní image.

Já půjdu trochu jiným směrem, vy jste patronkou ankety Dobrovolný hasič roku. Myslím, že už podruhé, potřetí, je to pravda?

Ano, je to pravda, už po několikáté.

Znovu začíná 28. dubna.

Přesně tak.

V čem ta vaše činnost patronky spočívá?

Je to velmi příjemná aktivita, kdy se každoročně účastním toho vyhlášení, toho ceremoniálu, který je velmi zásadní a důležitý pro ty hasiče, protože oni to velmi prožívají. Tím spíš, že jsou to dobrovolní hasiči a dělají to dobrovolně. Já myslím, že je to hezké poukazovat na takovéto dobré lidské skutky, potažmo když si za to nevezmete ani korunu.

Předpokládám, že tam také zpíváte.

Ano. Jednou jsem to zkoušela i moderovat, všichni se mnou byli velmi spokojení, ale já jsem z toho byla tak vystresovaná a vyčerpaná, že tuto roli budu odmítat a raději se budu držet svého kopyta a budu zpívat. Talže opět mě uslyšíte a uvidíte v tom, co je mě vlastní.

Jedna z dalších otázek míří i na představení Sibyla Královna ze Sáby v Hybernii. Vy tam jedete tedy odtud?

Přesně tak. Včera jsem hrála, dnes opět. Akorát ne tu královnu, ale Latifu, jsem její služebná.

Jak to jde?

Vždycky mi zatleskají, já myslím, že dobře.

My jsme se tady bavili, že zpěvák se musí prezentovat v různých rolích. Zpěvák je občas moderátorem, občas hraje muzikál, občas možná hraje ve filmu. Kolik takových rolí máte vy?

Těch rolí ve filmu bylo tolik, že je ani nespočítám. Ale počkejte, ta poslední, to byli Muži v říji a tam jsem si zahrála samu sebe jakožto transvestitu.

A to je další téma, ke ketrému se často vrací naši posluchači. Co tomu říkáte těm transvestitům, co vás napodobují?

Výborný. Já si nemůžu přát lepší živý banner, lepší reklamu. Je to bezva.

Z mého pohledu, ono je to hrozně populární, ale mě to přijde trochu divné. A vy jste vděčný terč, že vás velmi rádi napodobují.

To je, co?! Já si říkám proč mě zrovna.

A proč?

Já nevím. Jestli je to tím, že rukama leštím nebo dělám ty grimasy, že je to všechno takové atipické a nebo jsem hodně výrazná. A je pravda, co jsem viděla holky, co mě dělají, tak to dělají teda fakt dobře.

Vy ještě pořád leštíte sklo?

Já ještě pořád občas i leštím. Jeden čas jsem vyměnila choreografii nebo pohyby rukou, ale to vám nemůžu říci. Já vám to pak ukážu.

Řekněte příběh s vaším synem, který jste nám vyprávěla.

Vy jste se ptali, jak reagují moje děti na to, že mají maminku trošku slavnější. Jsou zářijové, takže Danielovi bude osm, Dominikovi pět, a jak na to reagují, že mají tu maminku trošku známější. Oni to nijak neřeší, oni to berou automaticky, maminka peče, žehlí, vaří, všechno dělá. Takže pro ně je to normální bytost, nic éterického. A jednou přišel ze školy a povídá: "Mami, říkali mi děti ve škole, že jsi údajně nějaká slavná zpěvačka." Tak on věděl, že zpívám, ale jak to řekl: "Nějaká slavná zpěvačka."

Jestli tomu rozumíme, tak ty děti neznají vaše hity.

Neznají, ale občas, když někde zpívám, tak si je vezmu sebou na výlet. Dobře, tak Růžovou trošku umí, Amsterdam, Tornero. Něco málo. Ale podstatné je, že to znám já a pamatuji si to.

Děkujeme, že jste přišla do našeho vysílání. Těšíme se 16. prosince na Českém mejdanu.


Chcete slyšet nejen Ilonu Csákovou, ale i další české hvězdy na Českém mejdanu s Impulsem. Vstupenky koupíte ZDE.

26.04.2017

Voxel si u Fandy bandy zahrál píseň bez názvu

Zpěvák Voxel byl hostem u Fandy bandy. Dá se v jeho případě vydělat hudbou, jak se připravuje na svoje speciální podzimní turné s cimbálovkou a od koho by si nechal napsat píseň? podívejte se na video.
31.03.2017

Kamarád od Pátka

Máme tu šťastný pátek a u Fandy bandy hledáme kamaráda od Pátka. Podívejte se na video.
30.03.2017

Hledáme měnu

Dnes se loučíme s papírovými padesátikorunami, končí jim platnost. Náš omáčkář ale zavzpomínal na jinou měnu. Podívejte se na video.
29.03.2017

Hledáme název města

Petr Vondráček vám dnes zahraje omáčku a vy musíte odvodit od zpěvákova jména název města. Podívejte se na video.
28.03.2017

Slavíme den učitelů

28.3. kromě toho, že vzpomínáme na výročí narození Jana Amose Komenského, v České republice slavíme i den učitelů. Petr Vondráček si zahrál tématickou píseň. Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.