Šárka Oppltová: Ať platí pravidla jako v Texasu!

Publikováno: 14.03.2017 17:50
Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla majitelka obchodu se zbraněmi Šárka Oppltová. Podle ní by měla pro držení zbraní u nás platit podobná pravidla jako v americkém Texasu. Zbraň by především měla být viditelná. Každý, kdo si ji koupí, by dále měl projít řádným školením pro její použití, nejlépe přímo od prodejce. Oppltová také zmínila, že podvést systém monitoringu držitelů zbraní je téměř nemožné. Nejvíc nelegálních zbraní podle ní pochází z krádeží.

Obchodnice se zbraněmi Šárka Oppltová nabádá k tomu, abychom se při změnách na základě nové směrnice poučili ve světě. V Kauze dne Rádia Impuls řekla, že za ideální považuje podmínky pro držení zbraní, které má americký Texas. „Když můžete držet zbraň, tak musí být viditelná. Kdyby to platilo i u nás, bylo by to fantastické. Zaprvé, polovina lidí by už ji u sebe neměla, protože by nebyla ochotna, aby ta zbraň u nich byla vidět. Tím pádem by odpadli lidé, kteří se jenom kasají tím, že tu zbraň u sebe mají. A hlavně by odpadli ti útočníci, kteří by vás chtěli okrást,“ myslí si Oppltová.

Každý, kdo kupuje zbraň, by se s ní měl pořádně seznámit. Podle Šárky Oppltové by s dobrou osvětou měl zákazníkovi pomoci i obchodník. „Pokaždé, když si u nás někdo kupuje i obyčejnou plynovou pistoli, tak mu ukazujeme, jak to všechno použít, což obyčejnému člověku na obranu stačí,“ uvedla Oppltová s tím, že to jako výcvik stačí.

Řeč byla i o případných podvodech při převodu či koupi zbraní. Podle Šárky Oppltové je to skoro nemožné. Převod z obchodníka na kupujícího je totiž otázkou několika minut a policie má celou dobu vše pod kontrolou. „Ihned při koupi se napojíme na centrální registr, ihned na vás zbraň odepíšeme, to znamená, že kdyby policisté chtěli, tak v tu chvíli už ví, že jste si ji koupila a vy musíte do deseti pracovních dnů přijít za nimi na policii v místě bydliště a zaregistrovat ji tam," vysvětlila Oppltová a dodala, že obelstít tento systém je podle ní téměř nemožné. Nejvíc nelegálních zbraní podle ní v Česku pochází z krádeží.

20.03.2017

David Rath: Kauza Čapí hnízdo je nebezpečná, promluvím až u soudu!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne na Rádiu Impuls byl bývalý ministr zdravotnictví a bývalý středočeský hejtman David Rath. Ten potvrdil, že má bližší informace ke kauze Čapí hnízdo, mluvit chce ale jedině u soudu. Řeč přišla i na jeho zadržení s penězi. Bývalý hejtman zopakoval, že na něj byla kauza zkonstruovaná. Připustil také, že ho trest nemine.​
16.03.2017

Kristýna Zelienková: Chci podat trestní oznámení na Babiše!

Hostem Jaroslava Plesla v Kauze dne byla nezařazená poslankyně Kristýna Zelienková. Ta prozradila, že uvažuje o podání trestního oznámení na Andreje Babiše. Podle ní by ale i bez podnětu mělo samo začít ministra financí prošetřovat Vrchní státní zastupitelství. Zelienková si v Rádiu Impuls dále stěžovala na tuzemskou politickou kulturu. Zákonodárci podle ní u nás neumí debatovat o rozdílných názorech.
15.03.2017

Držitelé zbraní: Směrnice o zbraních nahrává teroristům!

Zuzana Bubílková se dnes vydala přímo mezi demonstranty protestující proti směrnici Evropské komise o držení zbraní. V první části odpovídá myslivkyně Markéta Plžková, poté Bubílková vyzpovídá sportovního střelce Pavla Chlebečka. Podle něj může nařízení posílit teroristické skupiny. Tvůrce návrhu považuje za nekompetentní. Směrnice podle Chlebečka také naruší důvěru mezi státem a držiteli zbraní.
13.03.2017

Poslanec Jeroným Tejc o novém vedení ČSSD: Musí bodovat, jinak letí!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byl poslanec a neúspěšný kandidát do vedení ČSSD Jeroným Tejc. Ten řekl, že bude i nadále vůči své straně kritický. Kvůli svému neúspěchu se ale nikomu mstít nebude. Poslanec vysvětlil, že zásadně nesouhlasí s návrhem na zavedení progresivní daně, který prosazuje Bohuslav Sobotka. Řeč přišla také na případnou povolební spolupráci s KSČM. Podle Tejce k ní nikdy nedojde.
09.03.2017

Zdeněk Škromach: Sobotka vyhraje, bazének bude!

Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl Zdeněk Škromach z ČSSD. Ten předpověděl, že Bohuslav Sobotka na zítřejším sjezdu obhájí funkci předsedy strany. Zásadní boj se podle něj povede na pozici statutárního místopředsedy, na kterou kandidují Milan Chovanec a Jeroným Tejc. Škromach dále v rozhovoru ujistil, že se i letos chystá spustit vlog Hovory od bazénku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.