Starostka pražského Zličína Marta Koropecká: Zvířecí krematorium klidně poženu do Bruselu!

Publikováno: 01.03.2017 17:50
Hostem Zuzany Bubílkové v Kauze dne Rádia Impuls byla starostka pražského Zličína Marta Koropecká. Ta řekla, že stále bojuje s developerem, který v centru městské části plánuje výstavbu zvířecí spalovny. Podle plánu by měla vyrůst v těsné blízkosti sídliště, parku a budoucí základní školy. Koropecká v Kauze dne hovořila i o tom, že krematorium by mělo nepříznivý vliv na zdraví obyvatel. Pokud prý developer od výstavby spalovny uhynulých psů a koček neopustí, Koropecká se obrátí na soud.

Starostka pražského Zličína Marta Koropecká o plánované výstavbě zvířecího krematoria řekla: „Umístění doprostřed centra městské části, 40-60 metrů od nejbližší zástavby na všechny strany, se mi zdá zcela nesmyslné. To území je vedeno jako veřejně prospěšná stavba parku. Je tam chráněná oblast pro dva vodní zdroje a podle stanoviska odboru územního plánu magistrátu, které je neměnné, to není v souladu s územním plánem.“

Zvířecí spalovna zkrátí životy lidí

Zvířecí krematorium chce na Zličíně postavit firma Benefit Development, která si nechala vypracovat posudek EIA o vlivu na životní prostředí. Z něj mimo jiné vyplývá, že zplodiny ze spalovny zkrátí život lidem v jeho sousedství až o čtyři a půl hodiny ročně. Koropecká k tomu v Kauze dne poznamenala: „To je strašné. Dneska se schází všechny možné kongresy, které mají zájem na tom, aby se prodlužoval lidský život. Na druhou stranu se objeví, že se vlastně vůbec nic neděje. Trošku se zhorší životní prostředí, pár lidem to ubere na životní radosti, na délce života a naše děti budou déle stonat. Nad tím mi zůstává rozum stát.“

Se spalovnou můžu jít až do Bruselu!

Starostka Koropecká v Kauze dne řekla, že developerská společnost se stavbou spalovny stále počítá. „Teď počkáme, jak dopadne EIA, pak začne územní řízení, kterého jsme účastníky a hlasitě se na něm ozveme. Když neuspějeme, tak půjdeme k soudu, a to i kdybychom měli jít třeba až do Evropské unie.“

09.03.2017

Zdeněk Škromach: Sobotka vyhraje, bazének bude!

Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl Zdeněk Škromach z ČSSD. Ten předpověděl, že Bohuslav Sobotka na zítřejším sjezdu obhájí funkci předsedy strany. Zásadní boj se podle něj povede na pozici statutárního místopředsedy, na kterou kandidují Milan Chovanec a Jeroným Tejc. Škromach dále v rozhovoru ujistil, že se i letos chystá spustit vlog Hovory od bazénku.
08.03.2017

Zpěvačka Helena Vondráčková: Vztahy s Martou Kubišovou zůstávají na bodu mrazu hlavně kvůli ní!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla zpěvačka Helena Vondráčková. Té se doposud nepodařilo uzavřít příměří s Martou Kubišovou, ačkoliv se o to podle svých slov snaží. Zpěvačka také zmínila, že ji nepřekvapil útok od Fera Feniče, který před časem prohlásil, že ho Vondráčková lidsky zklamala. Rozhovor se také stočil k aktuálně novému šansonovému albu a koncertům.
07.03.2017

Petra Sejbalová: Sexuální deviace se léčit nedá!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla soudní znalkyně z oboru sexuologie a psychologie a zároveň primářka sexuologického oddělení Fakultní nemocnice Brno Petra Sejbalová. Ta prozradila, že sexuální deviace lze pouze potlačit, ale úplně vyléčit ji lékaři nedokážou. Rozpovídala se i o aktuálním případu Michelle Sudků, pro kterou se bude podle Sejbalové těžko hledat ideální nápravné zařízení.
06.03.2017

Jiří Grund: Telekomunikační zákon ceny tarifů nesníží!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byl ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí. Ten v rozhovoru prozradil, že na drahých mobilních službách má výrazný podíl také stát, který má vysoké ceny za pronájem frekvencí. Upřesnil také, že aktuálně diskutovaná novela telekomunikačního zákona sama o sobě ceny za mobilní služby nesníží, možná naopak. Grund se dotkl také byrokratické zátěže operátorů.
02.03.2017

František Straka: Takhle odevzdané mužstvo jsem dlouho neviděl!​

Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl fotbalový trenér s bohatou sparťanskou zkušeností František Straka. Ten prozradil, že navzdory krizovému období Spartě věří. Připustil ale, že je nutné změnit přístup hráčů a rozdělit jasně kompetence ve vedení klubu. Krátce se v rozhovoru dotkl také svého angažmá v Egyptě.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.