Království Tonga

Publikováno: 20.03.2017 08:50
Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do království Tonga. Poznejte blíže toto přátelské místo...

Já se přiznám, že když jsem, Jirko Kolbabo, četl tvůj dnešní scénář, tak jsem si myslel, že je to o tom francouzském tenistovi - Tsonga. Ale teď už čtu království Tonga. Potřebuji to vysvětlit.

To souostroví najdeme v oceánii. Je to celkem 177 ostrovů. Ten hlavní, velký, kam přistáváme, se jmenuje Tongatapu. Já jsem si to tady nesmírně užil, to místo je odloučené, je vzdálené, je mezi Novým Zélandem a Havají. Žijí tady potomci polynéských námořníků, se kterými je velmi dobře.

Takže s domorodci všechno v pohodě?

Naprosto. Už v letadle se ke mě přitočila paní a ptala se mě, kde budu bydlet. Já jsem říkal, že nevím, že si něco skromného najdu, že mám nízký rozpočet. A ona říká, že nejlevnější bych to měl u nich. A pak mě ta úžasná, rozložitá paní opravdu ubytovala u nich. Zavolala manželovi a bydlel jsem u nich, mohli se rozkrájet, aby mi nabídli to nejpohodlnější, co v tom domě měli. Učili mě vařit, chlapi mě vzali na obřad pití kavy, bylo to určené jen pro muže, ženy u toho nesměly být. Kava se vyrábí z pepřovníku opojného, je to takový zvláštní nápoj. Je lehce alkoholický, když ti muži toho vypijí hodně, tak se dostávají do takového téměř tranzu. Pije se z nádoby, která se jmenuje tanoa. V té se shromažďuje, pak se podává v půlce kokosu. Takže nejen to bydlení v domácnosti, ale to, že mě vzali na různé svoje vlastní akce a byli šťastní, že je mezi nimi jeden cizinec. To jsem si užil a nikdy na to nezapomenu.

Jirko, z tvého vyprávění čiší nadšení, chceš ty se vůbec vrátit?

Jednoznačně. Já doufám, že se vrátím a brzo. Protože Pacifik mě přitahuje a všchny ty ostrovy, které jsem zatím zažil v Tichém oceánu, jsou pro našince velmi přitažlivé. Já jsem objevil i jiné, řekl bych i lepší ostrovy a mezi ně určitě patří i Tonga.

22.03.2017

Pietní místo ve Vysokých Tatrách

Jirka Kolbaba nám dnes představil místo s hlubokým významem i varováním pro všechny. Vracíme se do Vysokých Tater...
21.03.2017

Popradské pleso

Dnes jsme s Jiřím Kolbabou navštívili místo, které pro nás není až tak vzdálené. Bylo jím Popradské pleso na Slovensku...
20.03.2017

Surinam a Francouzská Guyana

Ani dnes nechybí naše cestovatelská chvilka s Jirkou Kolbabou. Tentokrát jsme vyrazili na Surinam a do francouzské Guyany...
16.03.2017

Bali - ojedinělé místo na světě

Jiří Kolbaba nám dnes představil domorodce na ostrově Bali. Poznejte blíže jejich zajímavou víru...
15.03.2017

Splněná cestovatelská přání ve městě Fás

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Maroka, přímo do města Fás, kde si splnil jeden ze svých cestovatelských snů...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.