Předseda Pirátů Ivan Bartoš: Do vlády se nehrneme. Raději budeme v opozici

Publikováno: 21.03.2017 17:50
Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v Kauze dne Rádia Impuls byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Ten řekl, že jeho strana může v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny dosáhnout deseti procent hlasů. Podle Bartoše by Piráti pravděpodobně zakotvili v opozici, do vládní koalice se nepohrnou. Ivan Bartoš se v Kauze dne tvrdě opřel do tradičních politických stran. Podle něj páchají zlo, na které doplácejí obyčejní lidé. Kritický byl i směrem k hnutí ANO.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v Kauze dne řekl, že Piráti mohou ve volbách do Poslanecké sněmovny uspět. Případnému vyjednávání o vládní koalici se sice nebrání, ale pozici Pirátů vidí v opozici: „Uvidíme, co se ve volbách stane. Pokud nám ale něco připadá automatické, tak je to konstruktivní opozice. Nám se daří například na pražském magistrátu prosazovat naše věci z opozičních lavic, i když to bolí. My v příštích měsících zveřejníme povolební strategii, a i když nemám ověřeno, jaká je vůle ostatních členů strany, tak si myslím, že bude převažovat opoziční plán.“

Tradiční politické strany šíří zlo!

Bartoš v Kauze dne dále tvrdě kritizoval tradiční politické strany: „Já si myslím, že tu demokracii musíme bránit. Ty strany by se měly nějak zreformovat. Ony tam ještě dlouho budou a podle mě by spíše měly páchat dobro, než zlo. Ty škody v rámci svých programů neustále aplikují na nás, na obyčejné lidi.“ Předseda Pirátů kritizoval i hnutí předsedy Andreje Babiše: „Přišlo hnutí ANO – stát jako firma a mně to připadá jako paralela k nějakým 30. létům někde v Itálii.“ Bartošovi se nelíbí ani elektronická evidence tržeb: „Nám to EET nevadilo, ale způsob, jakým bylo zavedeno, je špatně. Mělo se začít u největších firem. Je to šikana živnostníků a hází jim to klacky pod nohy“.

28.03.2017

Lubomír Zaorálek: Rozchod s Velkou Británii bude boj o každé euro!

Hostem Jaroslava Plesla v Kauze dne byl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Ten se vyjadřoval k oficiálnímu odchodu Velké Británie z Evropské unie. V Rádiu Impuls prozradil, jak bude vyjednávání probíhat a také to, že by byl rád, kdyby Velká Británie dodržela všechny své závazky vůči EU.
27.03.2017

Europoslankyně Kateřina Konečná: Muži a ženy by měli mít stejné platy

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla europoslankyně Kateřina Konečná z KSČM. Ta řekla, že by se měly platové rozdíly mezi muži a ženami v soukromé sféře narovnat stejně, jako k tomu došlo ve státní správě. Přispět by k tomu měla i společnost. Řeč přišla také na trest pro polského europoslance Janusze Krowina-Mikkeho. Podle Konečné je sankce za urážku žen v pořádku a poslaneckou imunitu nenarušuje.
23.03.2017

František Laudát: Naše dálniční síť je nejtrapnější na světě!

Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl poslanec František Laudát z TOP 09, který je zároveň expertem této strany na dopravu. Kritizoval hlavně pomalé budování dálnic v České republice, které označil za nejtrapnější na světě. Za dva největší problémy považuje nedokončený pražský okruh a dálnice D35. Řeč byla také o vysokorychlostních železnicích. Ani u její tvorby by podle Laudáta neměl stát zaspat.
22.03.2017

Andor Šándor: Na teroristy v autech jsme krátcí!

Hostem mimořádné Kauzy dne byl bezpečnostní expert Andor Šándor. V rozhovoru s reportérem Václavem Komárkem reagovali na nejnovější teroristický útok v Londýně.
20.03.2017

David Rath: Kauza Čapí hnízdo je nebezpečná, promluvím až u soudu!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne na Rádiu Impuls byl bývalý ministr zdravotnictví a bývalý středočeský hejtman David Rath. Ten potvrdil, že má bližší informace ke kauze Čapí hnízdo, mluvit chce ale jedině u soudu. Řeč přišla i na jeho zadržení s penězi. Bývalý hejtman zopakoval, že na něj byla kauza zkonstruovaná. Připustil také, že ho trest nemine.​
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.