František Laudát: Naše dálniční síť je nejtrapnější na světě!

Publikováno: 23.03.2017 17:50
Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl poslanec František Laudát z TOP 09, který je zároveň expertem této strany na dopravu. Kritizoval hlavně pomalé budování dálnic v České republice, které označil za nejtrapnější na světě. Za dva největší problémy považuje nedokončený pražský okruh a dálnice D35. Řeč byla také o vysokorychlostních železnicích. Ani u její tvorby by podle Laudáta neměl stát zaspat.

Nedostatky dálniční sítě Česku škodí! V Kauze dne Radia Impuls to řekl poslanec za TOP 09 František Laudát. Česká neschopnost vybudovat vlastní dálniční síť nemá podle něj ve světě obdoby. „Chybí zhruba 900 kilometrů. Už několik let se potácí výstavba nových úseků dálnic doslova v krizi, dokonce jsme se stali už opravdu nejtrapnější zemí snad nejenom v Evropě, ale i na světě." Podle Františka Laudáta svůj dluh bude Česko v dopravní infrastruktuře dohánět desítky let.

Největší problémy v děravé dálniční síti jsou patrné hlavně na dvou místech Česka. Prvním je chybějící východní část pražského okruhu. Druhý největší dopravní problém podle Laudáta najdeme na východě Čech. „Je to dálnice D35, chybějící část mezi Hradcem Králové a Olomoucí, protože tam by měla přejít zhruba třetina zátěže z dálnice D1." Podle Františka Laudáta je naprosto nezbytné na tato dvě místa upnout okamžitě co největší pozornost stavebníků a investorů.

Česká republika musí souběžně s dálnicemi stavět i vysokorychlostní železnici. V budoucnu tak může vzniknout téměř okamžité spojení jakýchkoliv míst v naší republice. Jen tak podle Laudáta udržíme krok s ostatními evropskými zeměmi. „Do roku 2050 musíme mít vysokorychlostní železnice upravené, přestavěné a někde nově vybudované regionální železnice tak, aby se z nejhůře dostupné obce do Prahy dalo dojet maximálně za dvě a půl hodiny. Jsou ale samozřejmě obrovské oblasti, kde by se to zkrátilo na hodinové dojezdy a podobně," popisuje Laudát svou představu. Podmínkou rozvoje železniční sítě je podle něj ale zřízení nové zastřešující organizace. Součásná Správa železniční a dopravní cesty není schopná obstát v tvrdém tržním hospodářství.

28.03.2017

Lubomír Zaorálek: Rozchod s Velkou Británii bude boj o každé euro!

Hostem Jaroslava Plesla v Kauze dne byl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Ten se vyjadřoval k oficiálnímu odchodu Velké Británie z Evropské unie. V Rádiu Impuls prozradil, jak bude vyjednávání probíhat a také to, že by byl rád, kdyby Velká Británie dodržela všechny své závazky vůči EU.
27.03.2017

Europoslankyně Kateřina Konečná: Muži a ženy by měli mít stejné platy

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla europoslankyně Kateřina Konečná z KSČM. Ta řekla, že by se měly platové rozdíly mezi muži a ženami v soukromé sféře narovnat stejně, jako k tomu došlo ve státní správě. Přispět by k tomu měla i společnost. Řeč přišla také na trest pro polského europoslance Janusze Krowina-Mikkeho. Podle Konečné je sankce za urážku žen v pořádku a poslaneckou imunitu nenarušuje.
22.03.2017

Andor Šándor: Na teroristy v autech jsme krátcí!

Hostem mimořádné Kauzy dne byl bezpečnostní expert Andor Šándor. V rozhovoru s reportérem Václavem Komárkem reagovali na nejnovější teroristický útok v Londýně.
21.03.2017

Předseda Pirátů Ivan Bartoš: Do vlády se nehrneme. Raději budeme v opozici

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v Kauze dne Rádia Impuls byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Ten řekl, že jeho strana může v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny dosáhnout deseti procent hlasů. Podle Bartoše by Piráti pravděpodobně zakotvili v opozici, do vládní koalice se nepohrnou. Ivan Bartoš se v Kauze dne tvrdě opřel do tradičních politických stran. Podle něj páchají zlo, na které doplácejí obyčejní lidé. Kritický byl i směrem k hnutí ANO.
20.03.2017

David Rath: Kauza Čapí hnízdo je nebezpečná, promluvím až u soudu!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne na Rádiu Impuls byl bývalý ministr zdravotnictví a bývalý středočeský hejtman David Rath. Ten potvrdil, že má bližší informace ke kauze Čapí hnízdo, mluvit chce ale jedině u soudu. Řeč přišla i na jeho zadržení s penězi. Bývalý hejtman zopakoval, že na něj byla kauza zkonstruovaná. Připustil také, že ho trest nemine.​
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.