Europoslankyně Kateřina Konečná: Muži a ženy by měli mít stejné platy

Publikováno: 27.03.2017 17:50
Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla europoslankyně Kateřina Konečná z KSČM. Ta řekla, že by se měly platové rozdíly mezi muži a ženami v soukromé sféře narovnat stejně, jako k tomu došlo ve státní správě. Přispět by k tomu měla i společnost. Řeč přišla také na trest pro polského europoslance Janusze Krowina-Mikkeho. Podle Konečné je sankce za urážku žen v pořádku a poslaneckou imunitu nenarušuje.

Stát by měl tlačit na vyrovnání platů mezi muži a ženami! Myslí si to europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. Ta v Kauze dne Rádia Impuls řekla, že se nerovnováha platových podmínek u mužů a žen musí řešit dlouhodobě. Podílet se na tom podle Konečné musejí jak politici, tak i společnost. „Můžeme vytvářet nejenom společenský, ale také silný politický tlak na jednotlivé zaměstnavatele v tom, aby neexistovaly rozdíly ve stejném povolání u mužů a u žen. Stejně, jak jsme schopní to udělat například ve státní správě a ve veřejné správě, kde jsou dneska ty platy narovnány, tak musíme jednat i se soukromými zaměstnavateli," vysvětlila svůj pohled Konečná.

Kateřina Konečná v Kauze dne mluvila také o trestu pro polského europoslance Janusze Korwina-Mikkeho. Ten minulý týden při jednání označil ženy za hloupější a slabší. Předseda Evropského parlamentu ho za to potrestal odejmutím 30 denních příspěvků a zákazem reprezentovat europarlament. Kateřina Konečná si myslí, že je to v pořádku. „My sice jako poslanci máme imunitu, ale ta se samozřejmě nemůže vztahovat k tomu, že urážíte někoho jiného, potažmo půlku naší společnosti. Nechci nikomu brát právo říkat, co si myslí, ale měl by to taky umět říct slušně a tak, aby při tom nikoho neurazil," řekla Konečná a dodala, že právě to polský europoslanec neumí. „On je prostě provokatér. Domnívám se, že to dělá zcela záměrně, aby se dostával do médií." Konečná také vysvětlila, že vzájemnou úctu mezi europoslanci nařizuje jejich etický kodex.

28.03.2017

Lubomír Zaorálek: Rozchod s Velkou Británii bude boj o každé euro!

Hostem Jaroslava Plesla v Kauze dne byl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Ten se vyjadřoval k oficiálnímu odchodu Velké Británie z Evropské unie. V Rádiu Impuls prozradil, jak bude vyjednávání probíhat a také to, že by byl rád, kdyby Velká Británie dodržela všechny své závazky vůči EU.
23.03.2017

František Laudát: Naše dálniční síť je nejtrapnější na světě!

Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl poslanec František Laudát z TOP 09, který je zároveň expertem této strany na dopravu. Kritizoval hlavně pomalé budování dálnic v České republice, které označil za nejtrapnější na světě. Za dva největší problémy považuje nedokončený pražský okruh a dálnice D35. Řeč byla také o vysokorychlostních železnicích. Ani u její tvorby by podle Laudáta neměl stát zaspat.
22.03.2017

Andor Šándor: Na teroristy v autech jsme krátcí!

Hostem mimořádné Kauzy dne byl bezpečnostní expert Andor Šándor. V rozhovoru s reportérem Václavem Komárkem reagovali na nejnovější teroristický útok v Londýně.
21.03.2017

Předseda Pirátů Ivan Bartoš: Do vlády se nehrneme. Raději budeme v opozici

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v Kauze dne Rádia Impuls byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Ten řekl, že jeho strana může v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny dosáhnout deseti procent hlasů. Podle Bartoše by Piráti pravděpodobně zakotvili v opozici, do vládní koalice se nepohrnou. Ivan Bartoš se v Kauze dne tvrdě opřel do tradičních politických stran. Podle něj páchají zlo, na které doplácejí obyčejní lidé. Kritický byl i směrem k hnutí ANO.
20.03.2017

David Rath: Kauza Čapí hnízdo je nebezpečná, promluvím až u soudu!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne na Rádiu Impuls byl bývalý ministr zdravotnictví a bývalý středočeský hejtman David Rath. Ten potvrdil, že má bližší informace ke kauze Čapí hnízdo, mluvit chce ale jedině u soudu. Řeč přišla i na jeho zadržení s penězi. Bývalý hejtman zopakoval, že na něj byla kauza zkonstruovaná. Připustil také, že ho trest nemine.​
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.