Jana Vildumetzová: Babiš je méně autoritářský než Gazdík!

Publikováno: 27.02.2017 17:55
Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová z hnutí ANO. Ta se ohradila vůči kritice Petra Gazdíka na adresu Andreje Babiše. Řeč přišla i na stávku řidičů autobusů, které údajně Vildumetzová není schopná zamezit. Rozhovor se také stočil k možnému prezidentskému kandidátovi za hnutí ANO. Podle Jany Vildumetzové by jím mohl být Martin Stropnický.

Jana Vildumetzová se v Kauze dne bránila tvrzení předsedy Starostů a nezávislých Petra Gazdíka. Ten o víkendu prohlásil, že se z hnutí ANO stává tak trochu Severní Korea. Vildumetzová tento útok ale odráží s tím, že autoritářské praktiky používá spíše Petr Gazdík. „Několikrát jsem s ním jednala a mohu říct, že pokud bych srovnala jednání jeho a pana Babiše, tak mi spíše připadalo, že autoritářské to bylo z jeho strany,” řekla Vildumetzová s odkazem na dobu, kdy s ním přišla do kontaktu coby šéfka Svazu měst a obcí ČR.

Vildumetzová se vrátila také k avizované stávce autobusových řidičů, kterou prý není schopná ovlivnit. Možné řešení vidí v nutnosti, aby stát zajistil dostatečně silné páky k tomu, aby se peníze skutečně dostaly na výplatní pásky řidičů. „Ty smlouvy existují, ale my už je máme uzavřené dlouhodobě a stát se tímto nařízením vlády pokusil vstoupit do vztahu mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, do čehož my jako kraje nemůžeme vstupovat,” uvedla předsedkyně Asociace krajů ČR. Podle ní se skutečně stává, že aktuálně jsou řidiči obraní o osobní ohodnocení a navýšení platu ani nepocítí.

V Kauze dne byla řeč také o možném prezidentském kandidátovi za hnutí ANO. Vildumetzová si myslí, že by dobrou volbou mohl být Martin Stropnický. „Má mnoho zkušeností, byl velvyslancem, dnes je ministrem obrany, je to velmi charismatická osobnost. Myslím si, že by byl dobrým prezidentem.”

Zdroj obrázku: MAFRA

01.03.2017

Starostka pražského Zličína Marta Koropecká: Zvířecí krematorium klidně poženu do Bruselu!

Hostem Zuzany Bubílkové v Kauze dne Rádia Impuls byla starostka pražského Zličína Marta Koropecká. Ta řekla, že stále bojuje s developerem, který v centru městské části plánuje výstavbu zvířecí spalovny. Podle plánu by měla vyrůst v těsné blízkosti sídliště, parku a budoucí základní školy. Koropecká v Kauze dne hovořila i o tom, že krematorium by mělo nepříznivý vliv na zdraví obyvatel. Pokud prý developer od výstavby spalovny uhynulých psů a koček neopustí, Koropecká se obrátí na soud.
28.02.2017

Alexandra Udženija: Zrušení EET? Hned po volbách jdeme na to!​

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byla 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Ta potvrdila, že bude strana ihned po volbách usilovat o zrušení elektronické evidence tržeb. S tématem chce zároveň partaj pracovat i v rámci předvolební kampaně. Řeč přišla také na případnou povolební spolupráci ODS s hnutím ANO. Udženija je přesvědčená, že prozatím žádná vyjednávání neprobíhají.
23.02.2017

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral: Máme se od sebe co učit!

Hostem Jaroslava Plesla v pořadu Kauza dne byl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Ten si myslí, že veřejnoprávní rozhlas se může inspirovat u komerčních kolegů v otázce formy vysílání. Privátní stanice se prý zase mohou od Rozhlasu učit v oblasti obsahu. Řeč ale přišla i na digitalizaci, nebo budoucnost rozhlasového trhu obecně.
22.02.2017

Otec Gabriely Koukalové: Chci být dědečkem, ale až po Pekingu 2022

Dnešním hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne Rádia Impuls byl otec zlaté medailistky z mistrovství světa Gabriely Koukalové, Karel Soukal. V rozhovoru uvedl, že by se nedivil, kdyby se stal dědečkem, ale rád by, aby jeho dcera vydržela v bílé stopě až do dalších zimních olympijských her v Pekingu. Mluvil i o tom, že si jeho dcera oblíbila biatlon i díky tomu, že si mohla odpočinout na střelnici. Řeč padla i na doping. Podle Soukala není od věci, aby si biatlonisté chránili své jídlo a pití před konkurencí.
21.02.2017

Ředitel Nadačního fondu proti korupci Karel Škácha: Zveřejnění příjmů politiků by složilo vládu!

Hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne byl nový ředitel Nadačního fondu proti korupci Karel Škácha. Ten je přesvědčený o tom, že je mezi politiky spousta těch, kteří nemají v pořádku své příjmy. Vyjádřil se také ke krokům Andreje Babiše v souvislosti s korunovými dluhopisy a řeč přišla také na přínos fondu pro Českou republiku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.