Česko slaví 25 let od připojení k internetu

Publikováno: 13.02.2017 08:50
Dnes je tomu 25 let od chvíle, kdy se naše republika připojila k internetu, a tak jsme se na tento fenomén zeptali i Zuzany Bubílkové...

Jak Vám internet změnil život?

Zdravím, Impulsáci. Zavádění internetu mě zastihlo v televizním zpravodajství. Na telefonické připojení k internetu se čekalo i deset minut a při přetížení linky nefungoval vůbec. I tak to byl převrat.

V čem konkrétně?

Lenko, například televizní archiv informací a fotek do té doby dělaly dámy, které celé dny vystřihovaly články z novin a zakládaly je do šanonů. Internet umožnil vznik elektronických archivů. Anebo čtecí zařízení. Moderátorům texty psala na psacím stroji sekretářka na rolku papíru, jaký známe z pokladen a při vysílání jí ručně točila podle toho, jak rychle moderátor četl.

To nemyslíte vážně!

To myslím, Honzo, vážně. Jednou jsme s Boudou dělali Události komentáře. Bouda měl konflikt se sekretářkou a ta mu na čtecí rolku místo jednoho textu nakreslila prase. Dovedete si představit tu hrůzu, když najednou místo slov - prase?! Psaný text měl sice i před sebou, ale v tom zmatku nemohl najít, kde je.

Co je lepší? Doba s internetem nebo bez?

Internet znamenal skok v informovanosti, ale současně od sebe skokově vzdálil nejstarší generaci, která ho dlouho odmítala a zčásti stále odmítá, od mladé, která mu propadla. I to je důvod, proč mladí starými mnohdy opovrhují a staří mluví o apokalypse vzájemných vztahů.

Vaše Zuzana Bubílková

 

17.02.2017

Úspěchy českého sportu

Český biatlon zažívá zlaté časy, z mistrovství světa už máme čtyři medaile, a tak jsme se na tento sport zeptali i Zuzany Bubílkové...
16.02.2017

Přeprava nadměrných nákladů

I to ve svém profesionálním životě poznala Zuzana Bubílková, a tak se s námi o svůj příběh podělila...
15.02.2017

Přání pro Jardu Jágra!

Jaromír Jágr dnes slaví 45. narozeniny, a tak se ke "gratulantům" přidala svojí vzpomínkou i Zuzana Bubílková...
14.02.2017

Valentýn Zuzany Bubílkové

Dnes je den svatého Valentýna, a tak jsme se na toto téma zeptali nejen našich posluchačů, ale i Zuzany Bubílkové...
10.02.2017

Auto snů Zuzany Bubílkové

Dnes ráno našlo další auto ve hře Haló, tady Impulsovi svého majitele. A co auto snů Zuzana Bubílkové?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.