Patří šátek do školy?

Publikováno: 18.01.2017 16:36
Nošení šátku ve škole zvedá ze židlí obyčejné lidi i politiky. Přesvědčila se o tom i soudkyně, která v Praze řeší případ somálské dívky. Z jednání soudu vyloučila veřejnost kvůli povyku, který se spustil. Láďa Vonz přináší reakce na síti...

Diskuze pod články na webu by se daly shrnout do několika málo slov: Takhle multikulti nemůže fungovat, šátky do škol nepatří. Jenom připomínám, že jde o spor somálské dívky se střední zdravotnickou školou v Praze kvůli nošení hidžábu. Pod článkem na iDNESu je to jednoznačné. Diskuze je plná doporučení, co by měla Somálka dělat, když se nechce smířit s postupem školy: Vrátit se zpátky do Somálska a nechat se třeba kamenovat.

Naopak reakce pod článkem na Lidovkách nejsou tak úplně jednostranné. Zaujal mě ale spor o nošení přilby v soudní síni. Tu si na hlavu nasadil na protest jeden z přihlížejících. V diskuzi se pak objevil názor, že je to STIG – to je ten týpek z pořadu Top Gear, anebo že přilba je součástí svobodného vyznání. Takže proti přilbě žádný dyšputát. A nakonec přidávám reakci poslance Marka Černocha z jeho facebooku: Hidžáb v našich školách nemá co dělat! Škola je neutrální místo!

A šátkem zahájíme dnešní Kauzu dne. Hostem je právě poslanec Úsvitu Marek Černoch. Začínáme v 18 hodin. Pokud rozhovor nestihnete, videozáznam můžete shlédnout po 18. hodině ZDE.

 

23.01.2017

Věznice v Králíkách ano nebo ne?

Králíky na Orlickoústecku se chystají na ministerskou návštěvu. Zítra tam kvůli ženské věznici míří ministr Pelikán a vicepremiér Babiš. Králičtí v referendu věznici odmítli, Pelikán je chce dál přesvědčovat, aby si to rozmysleli. A jaké jsou reakce na síti?
19.01.2017

Inaugurace Donalda Trumpa na sítích

Láďa Vonz se v dnešním díle pořadu Muž na síti věnoval zítřejší inauguraci amerického prezidenta Trumpa. Jaké jsou reakce napříč sítěmi?
16.01.2017

Feminismus napříč sociálními sítěmi

Patří žena k plotně? Kdo má v rodině vydělávat peníze? A měl by alimenty platit stát? Láďa Vonz zkoumal, jak se feminismus odráží na síti...
13.01.2017

Rallye Dakar je u konce

Slavná Rallye Dakar pomalu končí, zítra se jede poslední etapa. A to znamená, že se nám vrátí kolega Vlasta Korec. Jeho videa jsou na našem Facebooku, který zmapoval Láďa Vonz...
12.01.2017

Když se hokejistky poperou...

Mladé české hokejistky ukázaly, že se umějí pěkně porvat! Jak už jsme hlásili ve zprávách, drsně si to rozdaly s Ruskami. A pěsti létaly vzduchem! Láďa Vonz našel na síti reakce fanoušků...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.