Zdeněk Škromach: V boji o Senát mi uškodila politika vlády, krize v ČSSD i Hašek na kraji!

Publikováno: 19.10.2016 17:00
Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal dosluhující místopředseda Senátu z ČSSD Zdeněk Škromach. Po šestiletém funkčním období o víkendu neobstál v druhém kole senátních voleb a končí ve vysoké politice. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou mluvil o okolnostech svého neúspěchu, plánu si odpočinout po vzoru Miloše Zemana a poté zvážit kandidaturu na prezidenta.
20.10.2016

Barbora Hrzánová: Stydím se za chování Hradu a vlády, poprvé od revoluce se společnost bojí říct vlastní názor.

Herečka Bára Hrzánová v Kauze dne Rádia Impuls kritizovala postoje a chování vrchních českých státních představitelů v reakci na návštěvu dalajlámy v Praze. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou se Hrzánová nechala slyšet, že poprvé od sametové revoluce ve společnosti rozpoznává autocenzuru, tedy jev, který byl typický za dob socialistického Československa. Viníkem jsou podle Hrzánové vedoucí politici, kteří pro uhájení svých zájmů zastrašují a potlačují lidi s jiným názorem. Podívejte se na video!
19.10.2016

Vratislav Mynář: Za zpoždění prezidentského letu na Slovensko může ruzyňský terminál 4

Zpoždění leteckého speciálu, který přepravoval prezidenta Miloše Zemana na státní pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče, prý nezpůsobila Kancelář prezidenta republiky, ale celá řada faktorů. V rozhovoru pro Rádio Impuls to řekl hradní kancléř Vratislav Mynář s tím, že Kancelář prezidenta v žádném případě nepochybila. Podívejte se na video!
17.10.2016

Helena Válková: Zrušila bych druhé kolo senátních voleb!

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijala poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Jako kandidátka za hnutí ANO o víkendu neobstála v druhém kole senátních voleb v Praze 11. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou obhajovala existenci Senátu, o kterém předseda hnutí Andrej Babiš pochybuje natolik, že by uvažoval i o jeho zrušení. Podle Válkové Senát ale smysl má, škodí mu jen dvoukolové volby a nedostatek výrazných osobností. Podívejte se na video.
13.10.2016

Lubomír Zaorálek: Prezident Zeman by neměl podporovat Donalda Trumpa

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. V rozhovoru s šéfredaktorem MF Dnes Jaroslavem Pleslem sdělil svůj pohled na nevalné výsledky sociální demokracie v krajských volbách, a také na nadcházející volbu prezidenta Spojených států amerických. Zaorálek se nechal slyšet, že ačkoli jsou v mnohém s prezidentem Milošem Zemanem za jedno, nesouhlasí s jeho podporou kandidáta Donalda Trumpa. Zadělává tak na diplomatické konflikty! Podívejte se na video.
12.10.2016

Jiří Čunek: Být hejtmanem a senátorem zároveň je skvělá kombinace!

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek (KDU-ČSL). V krajských volbách získal nejvíce preferenčních hlasů a s velkou pravděpodobností se stane hejtmanem Zlínského kraje, kde lidovci suverénně volby vyhráli. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou Čunek řekl, že by se mu líbilo současně zastávat funkci senátora a hejtmana. V budoucnu by se nebránil stát se i předsedou strany, premiérem a popřípadě i prezidentem republiky! Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.