Elán se vrací na koncertní pódia

Publikováno: 16.02.2016 11:05
Nejpopulárnější slovenská kapela Elán se po koncertní pauze vrátí na podzim do českých hal. Tentokrát vystoupí na místech, kde dlouhá léta nehrála. Kromě tradiční Prahy, Brna a Ostravy dorazí do Karlových Varů, Zlína, Liberce, Plzně či Pardubic. Důvodem je třicáté výročí od vydání svého nejúspěšnějšího alba "Hodina slovenčiny".

Kapela Elán ale nezůstane jen u svých starších hitů. Hudební legenda chce  fanouškům představit ty nejlepší písničky z aktuální desky "Živých nás nedostanú". Kromě názvu nové nahrávky sloganem odkazují i na to, že po osmačtyřiceti letech na scéně a jedné velké tragédii stále zvládnou v plném nasazení odehrát dvouhodinové koncerty v řadě za sebou.  Jožo Ráž vzpomíná, že koncem šedesátých let začínalo na Slovensku s Elánem dalších dvě stě nových kapel. "Dnes jich je tu z naší generace jen pár. Po letech víme, že tajemstvím dlouhověkosti hudební skupiny je to, že musí prostě hodně vydržet. A to ti ostatní nedokázali. Postupně se upili nebo unavili, pohádali a rozpadli. My doufáme, že nás živé nedostanou."

Dvouhodinové vystoupení doplní i tématický blok pro pamětníky. Atmosféru tehdejších třicet let starých vystoupení podpoří dobové kulisy a projekce. Podle Vladimíra Moška z manažerské agentury Elánu, se Pamětníci mohou vrátit v čase do doby, kde byli náctiletí a mladá generace může zase naopak zažít něco z atmosféry tehdejších koncertů.  

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala čtrnáct studiových alb, pět anglických nahrávek i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na osmdesát tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara), Jano Baláž (zpěv, kytara) a Vašo Patejdl (klávesy, zpěv), kteří společně skládají písně. V současnosti s nimi skupinu Elán tvoří Peter Farmbauer (kytara, zpěv), L'ubo Horňák (klávesy) a Boris Brna (bicí).

Článek je převzat z Musicserver.cz

22.02.2016

Skupina Wohnout slaví 20 let a vydává knihu

Wohnout letos slaví dvacet let své existence. Místo výběrového alba se pustili do psaní knihy. Sepsali kapelní paměti, posbírali videa, vytříbili fotky a tomu všemu dali úhlednou finální podobu. Ta dostala název "Sladkých dvacet".
20.02.2016

No Name připravili pro fanoušky mobilní aplikaci

No Name se rozhodli vkročit do světa moderních technologií. Vyvinuli speciální aplikaci pro telefony, která je na míru šitá fanouškům kapely. Nová aplikace bude obsahovat také funkci karaoke s nahrávacím studiem.
16.02.2016

Hodiny jsou nováčkem na české hudební scéně

Nová pětice pražských muzikantů si říká Hodiny. Na únor si kapela stanovila premiéru svého debutového singlu "Stmívání". Podle prvního poslechu je znát, že skupině pomáhal Richard Krajčo.
12.02.2016

Slza vyráží na jarní turné

Ještě před rokem a půl o duu Slza nikdo pořádně nevěděl. Dnes je vše jinak. Songy "Lhůta záruční" či "Celibát" rotují v rádiích a žádosti fanoušků o koncerty neustávají. Původně se na začátku letošního roku Slza vydala do Nového Města na Moravě pouze na soustředění. Fanoušci si ale vyprosili dva koncerty, které posléze vyprodali.
09.02.2016

Skupina Jelen letos chystá turné i nové album

Formace Jelen pomalu končí období své kariéry, které se opíralo o úspěšný debut "Světlo ve tmě". Za něj obdržela platinovou desku, podařilo se jí umístit několik písní do rádií a dostat Anděla za Objev roku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.