VIDEO: Bohuslav Svoboda: Je nesmysl obvinit celou radu z úmyslného činu

Publikováno: 11.02.2014 18:20
Poslanec ODS Bohuslav Svoboda mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o kauze Opencard.

Moderátor (Václav Moravec):
Poslanecká imunita ztratila smysl, i tato slova pornášeli někteří poslanci ODS a TOP 09, když Poslanecká sněmovna v minulém týdnu vydala bývalého pražského primátora, poslance Bohuslava Svobodu k trestnímu stíhání. Policie ho stejně jako další radní viní v kauze Karty Pražana Opencard. Svoboda označuje stíhání za nesmyslné a politické, s vydáním ale souhlasil.

Záznam Bohuslava Svobody:
Z toho jednání, kdy jsme hlasovali, existuje hlasový záznam, kde já kladu všechny otázky na všechno to, co je dneska považováno za sporné. Já se na to ptám a dostávám odpověď příslušného ředitele odboru, příslušných znalců, kteří tam byli, příslušných odborných poradců, právního oddělení, že to řešení tak, jak je navržené, je jediné správné.

Moderátor (Václav Moravec):
Obhajoval se poslanec, bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda a jeho slova zaznamenalo minulý týden Rádio Impuls. Svoboda stejně jako další praští radní čelí podezření z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a také z porušení povinnosti při správě cizího majetku ve spolupachatelství. A to v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení Karty Pražana firmě Haguess. Městu prý způsobili škodu asi 25 milionů korun. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách, protože hostem dnešních Impulsů není nikdo jiný než bývalý pražský primátor, poslanec ODS Bohuslav Svoboda. Vítejte v Impulsech, dobrý večer přeji.

Host (Bohuslav Svoboda):
Dobrý večer všem.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak, pane poslanče, často přemýšlíte o budoucnosti své politické kariéry, pokud nad tím vůbec přemýšlíte?

Host (Bohuslav Svoboda):
O budoucnosti politické kariéry se nedá přemýšlet v tom pravém slova smyslu, protože pro mě ta politika je něco jako zásadní rozhodnutí, které jsem učinil v poměrně dospělém, pokročilém věku. Rozhodnutí, které bylo zásadní, protože jsem se celý život politice vyhýbal nebo vyhýbal jsem se tomu, abych byl aktivním představitelem nějaké politické strany. A když jsem se k tomu rozhodl, tak jsem se rozhodl prostě z důvodu, že jsem chtěl být jedním z těch, kteří tu politiku u nás pomůžou změnit, přispět k tomu, aby začala být jiná, průhledná, pochopitelná.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste se totiž tak rozhodl před necelými čtyřmi lety.

Host (Bohuslav Svoboda):
Ano.

Moderátor (Václav Moravec):
Tudíž teď už máte šanci bilancovat. Proto se ptám na tu budoucnost, jestli máte jasno v tom, zda se budete ucházet o mandát v pražském zastupitelstvu, tedy jestli budete obhajovat zastupitelský post?

Host (Bohuslav Svoboda):
Já jsem přesvědčen, že se o to budu snažit, protože já tu komunální politiku vnímám jako politiku zásadní. Vlastně jsem šel do komunální politiky. Poslance a tu v uvozovkách velkou politiku dělám prostě proto, že to bylo potřeba. Myslím si, že komunální politika je politika, která je přímo dotýkající se těch občanů a že je strašně důležité, aby ta komunální politika byla čistá a v pořádku a že se to přenese potom do té politiky velké. Ovšem jak to celé bude, to je otázka, protože my jsme se dohodli, že zhruba do toho dubna si uděláme nějakou představu jako pražská ODS, jak bychom chtěli, aby ty volby vypadaly, jaký bychom měli do těch voleb program, jaké cíle a podle toho se potom budeme všichni společně rozhodovat. Já jsem týmový hráč, i když někdy mi je vyčítáno sólařství, ale ono je vždycky týmové, jenom ten výstup potom musí být někoho, kdo to vezme na sebe.

Moderátor (Václav Moravec):
A vaše představa je, že byste chtěl být na kandidátce a že byste chtěl být i lídrem pražské kandidátky ODS?

Host (Bohuslav Svoboda):
Že bych chtěl být zastupitelem, to je v tuto chvíli moje představa. A samozřejmě o všem dalším budeme diskutovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Co je podle vás víc pravděpodobné? Že budete volebním lídrem pražské ODS pro komunální volby v letošním roce nebo ne?

Host (Bohuslav Svoboda):
Ta odpověď na tu otázku je vlastně v tuto chvíli nemožná. Ani já tu představu nemám a nevím, jakou mají představu členové pražské ODS. Čili to je otázka, která je skutečně úplně otevřená.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdybych vám ale řekl, že vzhledem k tomu, co se kolem vaší osoby děje včetně trestního stíhání, tak je spíš nepravděpodobné, že budete volebním lídrem?

Host (Bohuslav Svoboda):
Samozřejmě, ta obžaloba byla podána právě proto, aby mě zabránila v přístupu k politice. Taky když se podíváte dozadu, tak vždycky informace o tom, že už je obžaloba připravena, informace o tom, že už je to na spadnutí, že budeme obžalováni příští den, se vždycky objeví v okamžiku, kdy buď hodlám někam kandidovat nebo kandiduji nebo něco udělám, něco, co zase sáhne někomu na ten zoubek. A pak se to vždycky objeví. A samozřejmě média to prezentují, protože to je zpráva, která je jistě atraktivní pro všechny čtenáře a posluchače a ono to sehraje svoji roli. Sehraje to svoji roli v tom, že mám…

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že to sehraje svoji roli, že nebudete volebním lídrem?

Host (Bohuslav Svoboda):
Myslím si, že to určitě bude jeden z argumentů, který bude diskutován. To určitě. Stejně tak jako to bylo při mé kandidatuře do vedení ODS celorepublikové.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale obhájit zastupitelský mandát chtít budete za každou cenu?

Host (Bohuslav Svoboda):
Ano a to si myslím, že to není v rozporu ani s tím, ani s tím obviněním, které je jen tak mimochodem skutečně nesmyslné.

Moderátor (Václav Moravec):
My jsme v uplynulém týdnu slyšeli, že poslanecká imunita ztratila smysl. Tato slova pronášeli nejen někteří poslanci ODS, ale také i TOP 09, když Poslanecká sněmovna vás v uplynulém týdnu vydala k trestnímu stíhání. Připomínám, že policie vás, stejně jako další radní, viní v kauze Karty Pražana Opencard. Tady jsou slova předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslavy Němcové z ODS.

Záznam Miroslavy Němcové:
Mandátový a imunitní výbor přijal usnesení a v tomto usnesení doporučuje Poslanecké sněmovně vydat k trestnímu stíhání pana poslance Bohuslava Svobodu.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova předsedkyně mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové. Exprimátor Bohuslav Svoboda, stejně jako další pražští radní, čelí podezření z porušování předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a porušení povinností při správě cizího majetku ve spolupachatelství a to v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení Karty Pražana firmě Haguess. Městu prý způsobili škodu asi 25 milionů a policie si za svými kroky stojí. Tady jsou slova ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty.

Záznam Roberta Šlachty:
Já si za nimi naprosto stojím a naprosto jdeme úplně s tím stejným vlastně, proč jsme sem posílali žádost a celý spisový materiál. Takže já jsem naprosto konzistentní. Myslím si, že na to je soud, aby rozhodl, jestli tam bylo spácháno nebo nebylo.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty. Kauza Opencard je vlastně rozdělena na dva příběhy. Říká se Opencard 1, což je věc, která se dokonce teď projednává před soudem. Pětice bývalých úředníků pražského magistrátu čelí obvinění kvůli Opencard, státní zástupkyně jim navrhla uložit podmíněné tresty odnětí svobody. A pak je Opencard 2, ve které vy figurujete v tom policejním spise. Sledujete Opencard 1, jak dopadnou ti úředníci, ta pětice?

Host (Bohuslav Svoboda):
Samozřejmě, že to sleduji. To je v kontextu toho, co se dneska odehrává, jako příznačné. To je velmi zajímavé. Pan Šlachta říká, že si za vším tím, co dělají, stojí, a já jsem obviněn z úmyslného činu. A moji radní z té doby vlastně z úmyslného činu ve spolupachatelství. A v tuto chvíli Opencard 1 tedy skončila podmíněným trestem, ale za úmyslný trestný čin podmíněný rozsudek nemůže být. Je to prostě jiná kategorie.

Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, tam je navržení zatím, nepadl rozsudek.

Host (Bohuslav Svoboda):
Ale to je strašné. Jako představa, že někdo obviní radu, která fungovala, celou radu, z úmyslného trestného činu, aniž by pro to měli jediný podklad, protože pro úmysl musíte ještě najít důvod. A ani to se zcela pochopitelně, protože nic takového neexistuje, nikomu nepodařilo najít. Přesto to pořád funguje dál. To je skutečně výsměch.

Moderátor (Václav Moravec):
A když se vrátím k té Opencard 1, k tomu příběhu, tak pro vás je výsměch návrh trestů v Opencard 1 a s tím, co se děje v Opencard 2?

Host (Bohuslav Svoboda):
Je to stejně žertovné v obou, protože v Opencard 1 je obviněno pět úředníků a v Opencard 2 s námi byl obviněn právník, mladý hoch, který tam dělal zapisovatele. A je obviněn ve stejném rozsahu jako my. Prostě to je neskutečně lajdácká práce, kterou předvádí Útvar pro vyšetřování organizovaného zločinu.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste měl říci, budou i o těchto věcech letošní komunální volby nebo jaké podle vás bude hlavní téma letošních komunálních voleb v Praze?

Host (Bohuslav Svoboda):
Já si myslím, že hlavním tématem letošních komunálních voleb bude pro nás pro ODS zpětné získání důvěry našich voličů. To znamená, budou to skutečně otázky, které se budou řešit, které se budou týkat určitě toho, jaká je Praha z té dopravní stránky. Určitě to budou obecné otázky zaměstnanosti nebo růstu nezaměstnanosti, která tady dneska je. A na všechny tyto otázky budou muset politici odpovídat.

Moderátor (Václav Moravec):
Dá se podle vás podruhé získat zpět ztracená důvěra veřejnosti? Protože podobná slova jste pronášel přibližně před čtyřmi lety. Chtěl jste získat zpět ztracenou důvěru voličů, nakonec se vám to podařilo z poloviny, protože jste se primátorem stal, ale ODS skončila v těch volbách až druhá.

Host (Bohuslav Svoboda):
Ano, ale pravda je, že já jsem byl začínající politik, že ta nejsilnější karta, která se proti mně vytahovala, byla, že jsem poklop na smrdutý kanál, který si ODS našla.

Moderátor (Václav Moravec):
A nebo také fíkový list.

Host (Bohuslav Svoboda):
Nebo také fíkový list, těch příměrů byla celá řada. A samozřejmě, že to řada voličů tak vnímala. A já jim to nevyčítám, já tomu rozumím, já bych se na jejich místě možná choval nebo vnímal bych to úplně stejně. Dneska ta situace je jiná.

Moderátor (Václav Moravec):
Ano, teď vy můžete být v situaci, že vy jste sám nikoliv poklopem, ale tím lidově řečeno smrdutým kanálem.

Host (Bohuslav Svoboda):
Ne, to není možné. Skutečně všechno to, co jsme udělali, to, co začalo fungovat na tom magistrátu, to jsou všechno kroky, které naprosto jasně říkají, že všechno to, co smrdělo, to, co byl ten kanál, jsme začali čistit a odstraňovat. Ať je to zveřejňování všech zakázek, ať je to rozklikávací rozpočet, elektronické aukce, všechny ty kroky směřují k tomu, co všechny organizace zabývající se průhledností politiky říkají, že jsou nutné kroky. My jsme je všechny udělali.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdybych vám ale namítl, že jen dnes jsme se dozvěděli dvě další informace, které pokud by už byla kampaň před komunálními volbami, mohou být použity proti vám. Informace první je z Brna, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil víc než stomilionový tender pražského magistrátu na zpracování projektové dokumentace na propojení Prahy 12 s Pražským okruhem. A to z toho důvodu, že ten tender byl vypsán za vás jako za primátora v září roku 2011 a původní předpokládanou cenu zakázky magistrát zvýšil z 95 milionů na 145 milionů.

Host (Bohuslav Svoboda):
Já k tomu samozřejmě nevím dneska žádné podrobnosti, protože ty informace já už nedostávám. Já jenom vím, že ten tender je nesmírně důležitý, že to je jedna z životních otázek pro dopravu v Praze.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale ta námitka ÚHOSu, že když jste navyšovali ten tender, tak měla být na to navýšení znovu vypsána veřejná soutěž?

Host (Bohuslav Svoboda):
Všechny tyto námitky, které ÚHOS dává, jsou jistě relevantní a právně správné, já s nimi nepolemizuji. Problém je v tom, že zadávání veřejných zakázek prostě téměř neumožňuje jakoukoliv stavbu zahájit. Jsou případy, kdy to rozhodnutí ÚHOSu proti nějaké stížnosti někoho z ostatních zadavatelů, kteří nebyli vybráni, není učiněno a trvá již dva roky. Minimální doba, kterou mají výstupy z ÚHOSu, je půl roku. Představte si, že půl roku někdo musí čekat na rozhodnutí o tom, jestli bude stavět nebo nebude stavět. A představte si, že máte řadu akcí, ve kterých máte evropské peníze a najednou uplyne rok, přeskočí to do nového roku a vy jste ty evropské peníze nezačali čerpat, protože vám nějaký úřad tady nerozhodl o stížnosti jednoho ze zadavatelů. A ty stížnosti podávají postupně všichni.

Moderátor (Václav Moravec):
A vy tento tender, který ÚHOS zrušil, tedy nepovažujete za ukázku jednoho z tenderů, který neproběhl správně podle pravidel a jde za vaším primátorováním?

Host (Bohuslav Svoboda):
Je to ukázka toho, že tendery u těch veřejných zakázek se dělají velmi obtížně. Je tam jediné kritérium, které je měřeno, a to je kritérium ceny. A to prostě není možné. Ve světě je běžné, že když vypíšete tender, tak také chcete třeba reference o tom, jestli ta firma to vůbec dovede, jestli má na to kapacitu nebo s kým se spojí, jak to bude dělat dohromady. My všechny ty ostatní faktory vlastně musíme pomíjet a finálně musí být jediným měřítkem cena. A bohužel to znamená, že řada těch staveb potom je postavena v kvalitě, v jaké je, že ta silnice se třeba zvlní nebo tunel spadne. A to neříkám na nikoho konkrétně, to říkám jenom jako obecný příklad. A nebo ta stavba trvá déle nebo jsou dokonce případy, které známe z jiných radnic z jiných měst, že ta firma od toho odstoupí. Prostě proto, že to nedokáže. Ale už odčerpala část peněz a hlavně občané čekají na něco, co nutně potřebují a stále to není. A pokud neuděláme něco se zákonem o veřejných zakázkách, neuděláme z něj nějaký zákon, který bude funkční, tak se tyto problémy budou neustále opakovat.

Moderátor (Václav Moravec):
I když jako opoziční poslanec tedy kritizujete nastupující vládu Bohuslava Sobotky, tak v jedné věci ta vláda má vaši podporu, když ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová chce změnit zákon o veřejných zakázkách?

Host (Bohuslav Svoboda):
Ano, to je věc, o které my hovoříme dlouho, já sám o ní hovořím vlastně od okamžiku, kdy jsem se stal primátorem a seznámil jsem se s tím problémem. Ten problém tady je a musí být řešen.

Moderátor (Václav Moravec):
Tam může vláda počítat s vaší podporou?

Host (Bohuslav Svoboda):
Tam může vláda počítat s naší podporou, s podporou vlastně celého pravicového opozičního bloku, protože tam ta chyba je. Ona tam je zakleta do takové podoby, která umožnila ten výklad takový, jaký je dneska, extenzivně prováděný. Ono to tak asi ani myšleno nebylo, ale ten extenzivní výklad dneska říká, že v okamžiku, když pronajmete, charitativní organizace, která se stará o postižené děti, když jim pronajmete hřiště nějakému tomu Klokánku nebo jakékoliv jiné organizaci, když mu ho pronajmete za korunu na rok, děláte to proto, protože se o ty děti jste povinen jako politik postarat, povinen jako komunální politik postarat o postižené děti ze svého města, tak můžete být zažalován, protože jste to mohl pronajmout za řádově stomilionovou cenu. A nedodržujete zásadu péče řádného hospodáře, protože řádný hospodář v tomto pojetí je jenom ten, který nejvíc vydělá a prodá to nejdráž. Ale o tom komunální politika není. Komunální politika je o lidech a o práci s nimi.

Moderátor (Václav Moravec):
Ještě jedna zpráva z dneška. Praha zbavila mlčenlivosti advokáta Václava Lásku a důvodem je vyšetřování smlouvy, kterou jste uzavřel vy právě s advokátem Václavem Láskou a jde o smlouvu, která se týkala vypracování analýzy sporných zakázek dopravního podniku. Pokud vy byste byl primátorem, dal byste souhlas ke zbavení mlčenlivosti?

Host (Bohuslav Svoboda):
Ale já dávám souhlas nebo hlasuji pro to, abych já byl stíhán, proč bych nedal souhlas k tomu, aby vypovídal advokát Láska? Protože tak, jak to tam je, to já samozřejmě vím. Máme na to právní stanoviska, jak to bylo děláno, máme na to požadavek Transparency, která nám advokáta Lásku doporučila, ale přála si, aby ta smlouva nebyla uzavírána s dopravním podnikem, ale primárně s magistrátem, aby tam nebylo možné vnímat nějakou podjatost. Čili to my jsme nedělali neprůhledně, to jsme dělali ruku v ruce s panem Ondráčkou a s celou Transparency International. Dohodli jsme se, že to je jediná cesta, jak se dostaneme té věci na kloub. A já bych tady chtěl říci jednu věc, my jsme se na ten kloub dostali. Nezapomeňte, že ta jeho práce skončila zásadními trestními oznámeními, že v den, kdy je pan ředitel Lich podal, byl z funkce odvolán a dodneška se v té věci ty útvary pro vyšetřování nedostaly ani o krok dál. Já nemám žádnou zprávu, že by se něco odehrálo.

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že tedy policie třeba tuto věc zametá pod koberec, zatímco…

Host (Bohuslav Svoboda):
A nebo na ni nestačí, já nevím.

Moderátor (Václav Moravec):
No ale naznačujete to v souvislosti s tou smlouvou uzavřenou advokátem Václavem Láskou.

Host (Bohuslav Svoboda):
To jsou zase všechno věci, které jsou vyšetřovány na základě anonymního udání, na základě nějakého podání. To prostě někdo podal a ta policie to pak vyšetřovat musí. Já jenom říkám, že už to samotné podání je nesmysl a že hledání nějakého viníka v těchto věcech je skutečně nesmyslné. Já si myslím, že mohu všem Pražanům a všem občanům v této zemi garantovat, že já nejsem ten, který žije z peněz, které získal nějakými takovýmito akcemi. Každý se může podívat na můj život, co jsem celý život dělal a může se podívat na to, jak dneska pracuji a žiji. A jenom to je fakt, který je podle mého názoru nezpochybnitelný. Já rozumím tomu, že se ta anonymní udání prošetřují, nerozumím tomu úplně. Já když jsem sám byl zodpovědný za takovéto věci, tak jsem se anonymy odmítal zabývat. Ale prosím, je to podle zákona, je to v pořádku. Ale není možné z anonymního udání udělat příběh. Příběh, který vás najednou osočuje, který vás obviňuje z něčeho, co je nesmyslné…

Moderátor (Václav Moravec):
A o tom myslíte, že je i prošetřování té smlouvy s advokátem Václavem Láskou?

Host (Bohuslav Svoboda):
Přesně tak. A jediné, co z toho vyplývá, je, že toho člověka, na kterého bylo podáno anonymní udání, to je vlastně Saturnin. Ta teta Kateřina pořád říká nějaká ta přísloví a jedno to přísloví je, že není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. A protože … řekl, že je lhář, i když to není pravda, protože kdo lže, ten krade, tak určitě někde něco ukrad. A to je příběh, který se nabaluje na nás. On sice nikdo neví, že to je pravda, ale povídá se to a ono není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, tak aspoň kousek Svobody krade.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste byl lídrem pražských občanských demokratů pro ty komunální volby na podzim, za jak silného soupeře považujete Jana Kasla, exprimátora, který bude kandidovat v barvách hnutí ANO?

Host (Bohuslav Svoboda):
Já o tom, že Kasl kandiduje nebo hodlá kandidovat, samozřejmě vím. Je to člověk, který má své zkušenosti s radnicí a s magistrátem. Je to člověk, který se zcela zaručeně vyzná v územních plánech a ve všech otázkách okolo staveb v Praze. A myslím si, že určitě bude mít poměrně významnou podporu, ale nevidím to jako otázku, která by byla postavena na něm, je to otázka, jak se bude vyvíjet vztah občanů, voličů Prahy k hnutí ANO jako takovému.

Moderátor (Václav Moravec):
Nemyslíte, že se bude vyvíjet tak, že když zklamala ODS i TOP 09 v očích Pražanů, TOP 09 asi kvůli zastavenému tunelu Blanka a problémům, které řeší a možná i pomáhá způsobovat současný pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09, takže hnutí ANO bude mít velké šance právě kvůli tomu, že mohly voliče zklamat ODS a TOP 09?

Host (Bohuslav Svoboda):
Já si to pořád nemyslím, protože jsem skutečně přesvědčen, že jsme schopni předložit to, co jsme dělali v tu dobu, kdy jsme byli v koalici s TOP 09. Že ty výsledky tam byly zásadní. My máme skutečně o čem hovořit, jako jediní, všichni…

Moderátor (Václav Moravec):
Jinak řečeno podle vás by opravdu ODS mohla získat lepší volební výsledek než při posledních komunálních volbách? Tomu věříte?

Host (Bohuslav Svoboda):
To si vůbec netroufám takovou věc odhadovat a říkat. Já jenom říkám, že kdyby se voliči skutečně podívali na to, co jsme udělali, tak z toho, co jsme udělali, by museli říct, to je strana, kterou lze podporovat. Všechny ty ostatní strany jenom slibují. Zatím žádná z nich nikdy nic neudělala. A zase jiné přísloví říká, slibem neurazíš, slíbit můžete cokoliv. Já bych hrozně rád, kdyby v této zemi se už přestalo věřit slibům a začalo se věřit práci.

Moderátor (Václav Moravec):
No podívejte se ale, tunel Blanka nebude dostavěný, metro dokončená trasa A bude o něco zpožděna, po volbách se bude muset zdražit jízdné v městské hromadné dopravě, to je výsledek práce.

Host (Bohuslav Svoboda):
To jsou všechno věci, o kterých já říkám, k nim došlo až v okamžiku, kdy jsme my z koalice na radnici odešli. Kdyby se to nestalo, my bychom tu hlavu do písku nestrčili. Možná, že by nás zase někdo za něco zažaloval, ale rozhodně bychom nezpůsobili to, že bychom ty stavby zastavili a že bychom nechali Pražany čekat na to, kdy se zbaví toho rozkopaného města a kdy konečně to, do čeho dali takové peníze, protože to jsou peníze Pražanů, Praha jediná staví takové věci z prostředků, které má, nestaví to stát. Peníze, které dali, že jim začnou konečně přinášet nějaký prospěch. Protože až ten tunel začne jezdit, tak přes všecky problémy na tom výjezdu v těch Holešovičkách to bude pro tu Prahu fantastické a velké pozitivum.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje poslanec ODS, bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda, host dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a těším se na další.

Host (Bohuslav Svoboda):
Já také děkuji za pozvání, hezký večer.

18.02.2014

Jiří Rusnok: Nekonkrétnosti v programovém prohlášení vlády jsou pochopitelné

Bývalý premiér a dnes člen bankovní rady ČNB Jiří Rusnok mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o programovém prohlášení vlády Bohuslava Sobotky.
17.02.2014

Helena Válková: Chování šéfa Vězeňské služby považuji za neadekvátní

Ministryně spravedlnosti Helena Válková mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o personálních změnách ve svém resortu.
13.02.2014

VIDEO: Marcel Chládek: Profesoři se dočkají jmenování nejpozději do konce března

Ministr školství Marcel Chládek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o novele vysokoškolského zákona.
12.02.2014

Karel Schwarzenberg: Rušení dohodnutých návštěv státníků by byla chyba

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o zahraniční politice ČR.
10.02.2014

Svatopluk Němeček: Státní ústav pro kontrolu léčiv čeká kontrola!

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o poplatcích.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.