VIDEO: Jiří Kejval: Sportovci se budou v Soči pohybovat jen na bezpečných místech!

Publikováno: 27.01.2014 18:20
Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o české výpravě na zimní olympiádu v Soči.

Moderátor (Václav Moravec):
Osmaosmdesát reprezentantů a jeden náhradník, tak početná je česká výprava na Zimní olympijské hry v ruském Soči. Původně 85členná česká výprava se v minulém týdnu několikrát měnila. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval ke složení výpravy před 14 dny poznamenal:

Záznam Jiřího Kejvala:
Nejde o kvantitu, jde o kvalitu především. Byli jsme tentokrát kousíček od nominace ženského hokeje, kousíček od ve své podstatě obou družstev curlingu. Takže je to možná škoda. Uvidíme. Ale ve finále diváky vždycky nejvíc zajímají boje o medaile. Myslím si, že na rozdíl od ostatních olympiád máme nebo můžeme očekávat medaili v disciplínách, na které naši diváci nejsou zvyklí se dívat, jako je třeba snowboard, kde máme hnedka tři želízka v ohni.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls před 14 slova předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. Na minulých hrách ve Vancouveru měl český tým rekordních 93 sportovců a 95 členů doprovodu. Tentokrát jede do Soči stovka lidí, kteří se budou o reprezentanty starat. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách, hostem dnešních Impulsů je předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Vítejte v Impulsech, přeji dobrý večer.

Host (Jiří Kejval):
Dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Šéf české olympijské výpravy Martin Doktor už v Soči připravuje všechno při přílet české výpravy. Jak často jste ve spojení s Martinem Doktorem?

Host (Jiří Kejval):
Pravidelně. Dneska jsme spolu telefonovali dvakrát, takže pořád je co si vyprávět a vyměňovat informace.

Moderátor (Václav Moravec):
Co řešíte nejvíc?

Host (Jiří Kejval):
Teď v současné době jsou tam tři olympijské vesnice, dvě jsou v horách, jedna je tam dole u těch, jak my říkáme, ledových sportů. Tak nejdříve musíme převzít vesnice, všude ještě není uklizeno a ještě to není úplně definitivně připraveno. Potom je musíme vyzdobit českými národními symboly, aby bylo z dálky vidět, kde jsou čeští sportovci, aby se nás soupeři báli. To je strašně důležitá psychologicky věc. Ale největší problém je teď ten, že nám nechtějí na rozdíl od ostatních olympiád povolit žádné jídlo ani pití vlastní do olympijských vesnic, což je problém. Protože sportovci jsou zvyklí na některé energetické nápoje, na některé energetické tyčinky a ty suplementy, doplňky stravy. Ale není to problém jenom české výpravy, je to problém všech ostatních výprav. Předpokládáme, že se to v krátké době vyřeší.

Moderátor (Václav Moravec):
Přitom se ale počítá i s tím, že někteří partneři, jako Plzeňský Prazdroj, mají do Soči také dodat pivo v plechovkách a podobně. S tím je také problém?

Host (Jiří Kejval):
Bývalo to zvykem. My už jsme byli dopředu varováni, že s tímto bude velký problém i v Soči. A to je jedna z věcí, byť z hlediska toho sportovního výkonu to nevnímáme jako naprosto zásadní, ale taky je to jedna ze zvláštností těchto olympijských her. Ale chápeme…

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že se to opravdu ale změní? Že neustoupí Rusové z těch bezpečnostních opatření a že vám energetické nápoje, doplňky stravy nebo to, co si s sebou česká olympijská výprava přiveze z jídla a pití, že nakonec Rusové povolí?

Host (Jiří Kejval):
Nejsem si jistý ohledně těch alkoholických nápojů, protože to stoprocentně není věc, kterou by nutně potřebovali sportovci ke svým výkonům. Ale co se týče těch energetických nápojů, to považuji za velmi důležité pro sportovce a považoval bych to v některých případech za významné ovlivnění sportovních výkonů. To si dost dobře neumím představit, že by bez toho mohli sportovci fungovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak jednotní tam jste jako olympijská hnutí?

Host (Jiří Kejval):
Naprosto. Martin mi zrovna vyprávěl, že se spojili teď německou výpravou, s francouzskou výpravou, s Nory. To jsou všechno silné výpravy, které mají naprosto stejný názor na tuto věc. Já bych to nikterak zatím nebral jako problém, myslíme si, že Rusové nastavili nějaká bezpečnostní opatření, která ale v některých případech budou muset ustoupit tomu sportovnímu výkonu. Ale neberu to jako nějakou zásadní věc.

Moderátor (Václav Moravec):
Do dějiště letošních zimních olympijských her míří podle českého ministerstva zahraničí na 2000 českých turistů. Náměstek ministra zahraničí Karel Borůvka upozorňuje, že se turisté musejí připravit na důkladné policejní prohlídky.

Záznam Karla Borůvky:
Ruské orgány jistě budou velmi pečlivě kontrolovat všechny příchozí do Soči, to budou jistě zesílené kontroly. A i na místě je možné, že budou nějaká opatření další. Třeba budou i další kontroly přímo i v Soči.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova náměstka ministra zahraničí Karla Borůvky. Pokud by měl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který je hostem dnešních Impulsů, říci, zda nějak speciálně instruujete sportovce právě kvůli té bezpečnosti a bezpečnostním opatřením a měl byste to srovnat například s olympiádou letní v Londýně nebo v Pekingu, kde ta bezpečnostní opatření byla také poměrně přísná?

Host (Jiří Kejval):
Bohužel žijeme v době, kdy nebezpečí teroristických útoků jsou naprosto reálná a samozřejmě velké akce typu olympiáda, to je oblíbený nebo může se stát terčem teroristických útoků. Takže takhle to musíme vnímat. Na druhou stranu olympiáda zažila, myslím, takovou nejsložitější olympiádu v Salt Lake City, která byla vlastně půl roku po tom 11. září. Proběhlo to bez větších problémů, ale samozřejmě jakoby ta vojenská přítomnost a ta mimořádná bezpečnostní opatření, která tehdy v té době byla, byla vidět na každém kroku. A svým způsobem diváky, ale i sportovce obtěžovala. Co se týče Londýna, tak tam ta nebezpečí byla také, protože Londýn v posledních dvou dekádách zažil spoustu různých teroristických útoků. Nicméně tam teda to bylo velmi dobře schované a myslím si, že to neobtěžovalo a že tam se vyvážila míra rizika, ale i zároveň toho, aby to neobtěžovalo návštěvníky olympijských her.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale tady se zdá, že ta hrozba je poměrně vysoká a značná. Jakými instrukčními školeními nebo instruktážemi procházejí čeští sportovci, pokud procházejí? Asi víte, že také narážím na ty dopisy, které dostaly některé národní olympijské organizace nebo národní hnutí.

Host (Jiří Kejval):
Sportovci budou většiny těchto procedur uchráněni, protože oni pracují v takovém systému bubble to bubble, to znamená, že oni jezdí jakoby z chráněného místa chráněnou dopravou do chráněného místa. Takže oni většinou nepodstupují tolik těch prohlídek jako třeba běžní fanoušci. Takže pro sportovce jako takové to nebude, myslím si, zase tak náročné a pokud projdou tou základní procedurou a dostanou se už do té olympijské vesnice a potom následně na sportoviště, tak by se jich to nemělo dotýkat. Takže my samozřejmě komunikujeme se sportovci, bavíme se s nimi o tom. Rozhodně nechceme zvětšovat ten strach, protože strach, to je taková věc, kterou my nechceme vzbuzovat u těch sportovců. Ti se musí soustředit na výkon a na to, aby podali výkon co nejlepší. A snažíme se vytvořit takové podmínky, aby jim k tomu nic nepřekáželo.

Moderátor (Václav Moravec):
Jinak řečeno myslíte si, že nějaká speciální bezpečnostní opatření toho národního olympijského výboru, v tomto případě českého, vůči těm sportovcům může i zvyšovat napětí a působit na psychiku? Protože teď narážím, i když my nejsme Američané, ale například na americkou výpravu, protože americký olympijský výbor doporučil reprezentantům, aby oblečení, kvůli kterému jsou snadno rozpoznatelní, nosili jen na sportovištích.

Host (Jiří Kejval):
Tak například v olympijské vesnici nesmí být označení americké. Jak jsem říkal, že Martin Doktor teď zajišťuje označování českého olympijského domu, tak americký olympijský dům nebo tam, kde jsou ubytováni američtí sportovci, to nesmí být označeno. Ono je to celkem lehce poznat, protože to je jediný barák, na kterém nic nevisí.

Moderátor (Václav Moravec):
Tím budou označenější víc, než kdyby tam visela americká vlajka.

Host (Jiří Kejval):
No, je to tak. Tak ti Američani obecně to mají, to není jenom otázka olympiády, ale všude ve světě si musí dávat větší pozor a ty teroristické útoky jsou často namířeny proti občanům Spojených států.

Moderátor (Václav Moravec):
K možným bezpečnostním rizikům pro turisty pak náměstek ministra zahraničí Karel Borůvka ještě poznamenal:

Záznam Karla Borůvky:
Já předpokládám, že ruské bezpečnostní orgány podnikají veškerá možná opatření, aby bezpečnost byla zajištěna. My máme speciálního policejního přidělence na naší ambasádě v Moskvě. To není kvůli olympijským hrám, to je člověk, který tam je deklarován jako policejní přidělenec. A samozřejmě on je v operativním kontaktu s ruskými bezpečnostními složkami a v případě také jakýchsi problémů je schopen komunikovat a vyhodnotit ty záležitosti a předat je do České republiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova náměstka ministra zahraničí Karla Borůvky. Vyložil jsem si ze slov předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, který je hostem dnešních Impulsů, že žádný speciální bezpečnostní doprovod, najmutí nějaké bezpečnostní agentury nebude součástí české výpravy na Zimní olympijské hry v ruském Soči?

Host (Jiří Kejval):
Ne, to je věc organizátorů a to by naopak působilo velmi rušivým dojmem. Organizátoři jednotně zodpovídají za ochranu sportovců.

Moderátor (Václav Moravec):
Jaká je dohoda národních olympijských výborů, potažmo Mezinárodního olympijského výboru, co se týká vystupování a projevů sportovců ve vztahu k homofobnímu zákonu, který je terčem kritiky v celém světě?

Host (Jiří Kejval):
Olympijské hnutí má Olympijskou chartu a to je základní dokument, podle kterého se všichni sportovci musí chovat. Každý sportovec podepisuje smlouvu s národním olympijským výborem, bez té smlouvy nesmí startovat na olympijských hrách. To znamená, že my musíme deklarovat Mezinárodnímu olympijskému výboru, že všichni sportovci podepsali základní pravidla té charty. Ta charta je sto let stará a součástí té charty je napsáno, že tam nikdo nebude prezentovat svůj náboženský, politický ani sexuální ani jinou orientaci. Protože kdyby tam začali lidi prosazovat svoje orientace, tak bychom se nikdy nikam nedostali. Takže toto je základní bod, to je věc, která si myslím, že se nás netýká.

Moderátor (Václav Moravec):
A co lidská práva, dodržování lidských práv? Jestliže mezinárodní organizace, které se zabývají lidskými právy, mluví o vystěhování dvou tisíc rodin, které přišly o své příbytky, protože jejich příbytky právě ustoupily té mega akci, kterou zimní olympijské hry jsou?

Host (Jiří Kejval):
Já neznám detailně, vy také ne, tyto detaily. To je otázka nějakého informování médii. Každopádně my jsme informováni od Mezinárodního olympijského výboru, která svoji speciální etickou komisi, která kontroluje dodržování lidských práv vždy v sídle olympiády. Tak máme průběžně informace o tom, že se tam žádné věci, které by odporovaly chartě a které by odporovaly základním listinám lidských práv a svobod, nedějí. A z toho důvodu toto je informace, kterou my přejímáme a podle které se chováme.

Moderátor (Václav Moravec):
Nedá se ale říci, že Mezinárodní olympijský výbor vlastně podléhá v některých ohledech tlakům té země, která hostí olympijské hry? Protože se na to naráží opakovaně, ať to byla Čína a Letní olympijské hry v Číně, nebo teď znovu Rusko a podmínky právní a lidsko-právní, které jsou v té dané zemi?

Host (Jiří Kejval):
Já jsem na toto téma měl řadu diskusí s lidmi, kteří jsou v různých organizacích, které se tímto zabývají. Naposledy jsem měl takovou relaci s panem Rumlem, který má v tomto poměrně ortodoxní názor. Je potřeba vždycky sledovat věci v kontextu doby a v kontextu toho prostředí, kde jste. Pokud jste v Číně, tak nemůžete očekávat demokracii evropského typu, protože prostě historicky tam nepatří, nefunguje, nikdy nebyla a zřejmě ani v nejbližší době nikdy nebude. Taky neznamená, my když tady máme nějakou demokracii v Evropě, že to je ta nejlepší věc, která může být a že to musí být na celém světě. Rusko má nějakou strukturu, v rámci té struktury jsou začleněni do mezinárodních struktur. Já jsem si nevšiml, že by kvůli nedodržování lidských práv jakákoliv ze světových velmocí přerušila diplomatické styky s Ruskem. Samozřejmě mají tam významné odlišnosti oproti tomu, na co my jsme zvyklí tady ve středu Evropy, ale to už je politická záležitost a to my nechceme řešit.

Moderátor (Václav Moravec):
A co se týče komercionalizace mezinárodního olympijského hnutí? Svého času Jacques Rogge, šéf Mezinárodního olympijského výboru, říkal, že se celé mezinárodní olympijské hnutí, když nastupoval do funkce, stalo jedním velkým byznysem a že je zapotřebí, aby se olympijské hnutí jako takové vrátilo ke svým kořenům a bylo méně komerční. Postupem času jsme svědky toho, že každá olympiáda ve výdajích a komercionalizaci přebíjí olympiádu předchozí. Vadí vám to?

Host (Jiří Kejval):
Já bych neřekl každá. Já mám ještě pořád v myšlenkách svých olympiádu v Londýně, kterou jsem považoval za přesně to, o čem mluvil Jacques Rogge. Ostatně v létě loňského roku vydala britská vláda závěrečnou zprávu o tom, jak ekonomicky, ale nejenom ekonomicky, šlo i o to zpopulárnit sport, zlepšit životní styl lidí a přitáhnout lidi ke sportu a tak dále. A ta zpráva dopadla úplně skvěle. Britská ekonomika vydělala, britská vláda vydělala na olympijských hrách ty věci, které se deklarovaly dopředu, tak se splnily. Takže já bych si Londýn vzal jako takovou věc, kdy se to prostě podařilo a kdy to fungovalo. Na druhou stranu dávat do nákladů olympiády veškerou infrastrukturu, kterou dělali v Soči a dráhu pro Formuli 1 a já nevím, co ještě všechno. Na druhou stranu zase jsme v Rusku, Rusko má tendenci k takové jakoby megalomanii. Ostatně je to největší země na světě co do rozlohy. Já to nechci hodnotit, tuto věc. Samozřejmě kdyby nešly žádné peníze do olympijských her, tak tady teďka se mnou nesedíte a nikoho to nezajímá. Takže vždycky musí být nějaká rovnováha. Myslím si, že Letní olympijské hry v Londýně ukázaly cestu.

Moderátor (Václav Moravec):
I kdybyste byli chudí a mezinárodní olympijské hnutí bylo chudé, tak věřte, že bych s vámi rád vedl rozhovor.

Host (Jiří Kejval):
Moc děkuji, vážím si toho.

Moderátor (Václav Moravec):
Neřeším příjmy či výdaje nebo neposuzuji jednotlivé hosty podle toho. To znamená, že to není pro mezinárodní olympijské hnutí zásadní problém, kolik se vydává do všech těch sportovišť a do těch věci?

Host (Jiří Kejval):
Ne, samozřejmě, je to téma, protože pokud by náklady na pořádání olympijských her neustále rostly, tak je nebezpečí, že potom už to nebude mít kdo pořádat a že se to dostane do určitého okamžiku, z kterého už potom nebude návrat zpátky. A je potřeba …

Moderátor (Václav Moravec):
Jenom že vstoupím do vaší řeči, už se to ukazuje u toho, že ty menší země vlastně si nemohou na olympiády dosáhnout, že je to nutí sdružovat, když se mluvilo o možných zimních olympijských hrách, o spojení Slováků, Poláků, Česka, což je přece důsledek toho?

Host (Jiří Kejval):
No mimo jiné, tak Poláci by to byli schopni zvládnout, ale nemají tam kopec, na kterém by mohli udělat alpské lyžování, takže se domluvili se Slováky. Ale v zásadě máte pravdu a ta tendence k tomu zachovat nějaká měřítka, tak ta je významná.

Moderátor (Václav Moravec):
Osmaosmdesát sportovců včetně jednoho náhradníka pojede na Zimní olympijské hry do ruského Soči, s tím, že první část výpravy přiletí do Soči už ve čtvrtek. Je ta nominace definitivní i schválená Mezinárodním olympijským výborem?

Host (Jiří Kejval):
Ano, máme už všechny pasy pro všechny sportovce, všechny formality jsou provedeny. Takže pevně musíme doufat, aby se některý sportovec ještě nezranil. To je vždycky nebezpečí. Ale jinak počítáme s tím, že by nás mělo reprezentovat 88 sportovců.

Moderátor (Václav Moravec):
Od čeho odvisí počet těch reprezentujících sportovců? Protože poměrně velká část posluchačů dnešních Impulsů říkala, proč jich není víc, než jich bylo ve Vancouveru, kde jich bylo 93?

Host (Jiří Kejval):
Každý sportovec si musí v rámci své federace, to znamená pokud je třeba lyžař, tak v rámci lyžařských disciplín kvalifikovat. Na to kvalifikování jsou naprosto přesné tabulky. Může se kvalifikovat maximálně iks lidí z každého toho státu. Ale zároveň musí splnit ještě kvalifikační parametry, že musí prokázat výkonnost nějakou. Samozřejmě třeba, já nevím, v alpském lyžování pro rakouské družstvo jsou tam extrémně přísné podmínky a někdy třeba i kandidáti na medaili se nedostanou ani do olympijské nominace. Naopak třeba když někdo závodí za Mexiko, tak se tam dostane i s výsledky, které jsou daleko za tím průměrem startovního pole. Takže jsou naprosto jasné kvalifikační předpoklady. Ti, kteří je splní, tak ti můžou startovat. A my jako olympijský výbor ve své podstatě téměř bez výhrady respektujeme návrhy těch národních sportovních federací a potom schválíme finálně sportovce pro reprezentaci na olympijských hrách.

Moderátor (Václav Moravec):
Použil jste sousloví téměř bez výhrady. Bylo to letos bez výhrady nebo to bylo téměř bez výhrady?

Host (Jiří Kejval):
My máme vždycky výhrady. Tam nejde ani tak o ty sportovce, ti se tam vždycky kvalifikují, ale vždycky jde o ten doprovod. A zimní sporty mají trošku větší kvótu, ale na druhou stranu oni mají tam strašnou spoustu lidí v podpůrném týmu. Když jede lyžař, když jsem zmínil teda alpské lyžování, tak musí mít trenéra, ale také musí mít někoho, kdo dělá servismana, který dělá ty lyže, ale musí tam taky být fyzioterapeut a také tam musí být doktor. A když se vám kvalifikuje víc těch sjezdařů, tak to můžete dát dohromady nějakým způsobem, že třeba je jeden fyzioterapeut pro tři, pět, deset lidí. Když máte menší to družstvo, tak je problém. Navíc potřebujete víc kolektivních sportů, protože třeba hokej, tam se nominuje 24, tuším, nebo 25 hráčů, ale ten realizační tým čítá asi jenom 10 nebo 12 lidí.

Moderátor (Václav Moravec):
Když jsem právě se probíral, že vstupuji do vaší řeči, těmi statistikami, tak na minulých hrách ve Vancouveru měl český tým rekordních 93 sportovců, letos jsme tedy na 88, a 95 členů doprovodu. Tentokrát jste na 99 členech doprovodu.

Host (Jiří Kejval):
To je jinak. Ale ten Vancouver je daleko, my jsme sice na 99, ale můžeme mít akorát, tuším, 72 členů. A my, protože to Soči je relativně blízko a jezdí nám tam chartery, tak my třeba v polovině měníme toho, protože třeba, já nevím, nějaký sportovec jede na začátku těch olympijských her, tak tam má svého trenéra, potom ho vyměníme a na druhou polovinu jede na tuto akreditaci zase někdo jiný, kdo startuje v druhé polovině olympiády. Některé ty akreditace měníme nebo mají až tři majitele v průběhu té olympiády. Což ve Vancouveru bylo nesmírně obtížné, protože tam jsme charterový let měli akorát na začátku a na konci a bylo to daleko. Takže tady to děláme jakoby šikovněji a ti lidé jsou tam méně času, což nám ale nepřináší žádné nebo minimální náklady navíc.

Moderátor (Václav Moravec):
Zmiňoval jsem, že letadlo s první částí výpravy odletí do Ruska už ve čtvrtek. Vlajkonoškou při slavnostním zahájení bude sjezdařka Šárka Strachová, která si pochvalovala českou olympijskou kolekci.

Záznam Šárky Strachové:
Mě se tahle kolekce líbí moc, je veselá, je tam bílá, což si myslím, že je základní barva prostě zimy, bílá k tomu patří. A to oblečení, co jsem zatím si mohla vyzkoušet, tak perfektně sedí, materiály jsou velmi příjemné a myslím si, že kombinace těch modrých kalhot s tou vlastně skoro celou bílou bundou s těmi jemnými motivy, které tam jsou, takže se to moc povedlo. A jak už jsem říkala vedle v místnosti při tom zkoušení, myslím si, že na zahájení budeme zářit.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo před 14 dny Rádio Impuls slova sjezdařky Šárky Strachové. Nejčastější otázka, která přicházela od posluchačů Impulsů pro dnešního hosta, kterým je předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, zní - za mnoho posluchačů jedna z nich: Jaká je vaše medailová představa v Soči, máte nějaké předem stanovené cíle, abyste mohli později říci, že výprava splnila představy vedení Českého olympijského výboru a byla úspěšná?

Host (Jiří Kejval):
Já jsem dělal vrcholový sport a dobře vím, jak je to těžké, jak vždycky jste kousíček od medaile a pak se něco stane a medaile není. To není žádný alibismus z mé strany, ale já se snažím tady v tomto případě netipovat. Já jsem se tuhle díval shodou okolností na historické tabulky a my jsme většinou ze zimních olympijských her nepřiváželi žádnou medaili a nebo jednu. Česká republika celkem má, tuším, asi jenom sedm zlatých medailí ze zimních olympijských her. To, co my jsme předvedli v Naganu, především díky Martině Sáblíkové, ale i díky ostatním sportovcům, shodou okolností i Šárce Strachové, tak to byla velká výjimka. A já si nemyslím, že se nám podaří něco podobného opět zopakovat. Takže to byl skvělý výkon. Ale já myslím, že je důležité, aby všichni měli dobrý pocit z toho, že tam odvedli maximum. Uvidíme, jak všechny ty věci dopadnou. Popravdě řečeno na tu olympiádu jedou vždycky všichni s tím, že chtějí vyhrát a pak záleží na momentálním počasí, štěstí taky musí mít a tak dále. Takže já nevím, i když přijedeme bez medaile, tak to nemusí být prostě neštěstí.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale u kterých sportů se ta medaile svým způsobem očekává? Hokejisté, Martina Sáblíková?

Host (Jiří Kejval):
No takhle, hokejisté, to bychom, to je národní sport, to bychom byli všichni strašně rádi a podle toho se bude posuzovat také úspěch těch olympijských her. Ale bude to samozřejmě nesmírně těžké. Martina Sáblíková určitě, tam ty dva kilometry, pět kilometrů, tam je velká favoritka, moc tomu věříme. Potom snowboardistky. Já už jsem tady v tom, jak tady byla ta moje řeč, máme tam tři děvčata v paralelním slalomu, ve slopestylu i v tom snowboardcrossu, kde může být medaile. Ale stačí jenom chvilková nepozornost, spadne a je po medaili. Takže to by bylo docela fajn. Uvidíme. Tradičně silné disciplíny, jako třeba běh na běžkách, tam trošku ustupujeme ze slávy, bylo by fajn, kdyby se to podařilo přelomit tady. Ale uvidíme. Ani zatím nevypadá úplně optimální forma našich skokanů na lyžích.

Moderátor (Václav Moravec):
Divokou kartu má vaši z vašeho pohledu někdo? Kterou disciplínu a kterého sportovce byste označil za možné překvapení sám pro sebe?

Host (Jiří Kejval):
Já mám takové dva, ale to že je znám a mám je oba dva rád, tak to je Šárka Strachová, které já bych to strašně přál za to, co v životě dokázala i co si v posledních letech vytrpěla. A moc jí věřím do poslední chvíle, byť letos se nedostala zatím ještě na medaile ve Světovém poháru. Tak té bych to přál. A Tomášovi Krausovi bych to přál, to je dříč a kolik on věnoval té přípravě olympijské a jak dřel v létě a tak, tak za to bych mu to taky strašně přál, aby se mu to povedlo.

Moderátor (Václav Moravec):
To jsou dvě želízka v ohni z mnoha šéfa Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, který byl hostem dnešních Impulsů. Děkuji za tento rozhovor a těším se na ten, který přijde po zimních olympijských hrách. Děkuji a na shledanou.

Host (Jiří Kejval):
Moc mě těšilo, děkuji.

30.01.2014

Jiří Dienstbier: Novelu vysokoškolského zákona zřejmě z Poslanecké sněmovny stáhneme!

Ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o svých prioritách v nové funkci.
29.01.2014

VIDEO: Marie Bílková: Zaměstnance úřadů práce dál čekají pracovní víkendy!

Generální ředitelka Úřadu práce Marie Bílková mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o systému vyplácení sociálních dávek.
28.01.2014

VIDEO: Václav Matyáš: Peněz na výstavbu silnic je dost. Neumíme je ale utratit!

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální situaci v tomto odvětví.
23.01.2014

VIDEO: Jiří Vejdělek: Dříve byla premiéra českého filmu událost

Režisér Jiří Vejděk mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o českých filmech i o svém posledním snímku Něžné vlny.
22.01.2014

VIDEO: Jan Matoušek: Útoky na internetové bankovnictví jsou dokonalejší!

Náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace Jan Matoušek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o bezpečnosti internetového bankovnictví.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.