VIDEO: Petr Bříza: V Česku chybí haly pro běžné trénování mládeže

Publikováno: 04.12.2013 18:20
Video soubor neexistuje.
Bývalý hokejista a současný šéf hokejové Sparty Petr Bříza byl hostem u Václava Moravce na Impulsu.

Moderátor (Václav Moravec):
Dva mistrovské tituly v jednom roce ve dvou kolektivních sportech. To je sen hráčů, ale i fanoušků fotbalových a hokejových klubů pražské Sparty. Oba kluby si letos připomínají výročí 110, respektive 120 let od svého založení.  Útočník pražské hokejové Sparty Petr Ton si pochvaluje charakter sparťanského týmu.

Záznam Petra Tona:
Ukazovat v tu chvíli tu sílu a tu koncentraci, tu soustředěnost do každého zápasu já vím, že je třeba těžké, že ten soupeř třeba přijede někdy, že, no tak my přijedeme, oni jsou v loufu, my nemáme co ztratit. Tohle pak ukáže charakter toho týmu a myslíme, že si toho strašně vážíme a jdeme zápas od zápasu. A já vím, že nějaká porážka přijde, to asi nejde, ale jakým stylem. 

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls před několika dny slova útočníka hokejové Sparty Praha Petra Tona. Nejen o oslavě kulatin pražské hokejové Sparty bude řeč v následujících minutách, protože hostem dnešních Impulsů je předseda představenstva hokejové Sparty, pražský zastupitel Petr Bříza. Děkuji, že jste přijal mé pozvání, vítejte v Impulsech, hezký dobrý den, Petře.

Host (Petr Bříza):
Hezký dobrý den všem posluchačům.

Moderátor (Václav Moravec):
Za jak reálné byste označil splnění snu mnoha hráčů i fanoušků hokejové i fotbalové Sparty, že by se to mohlo podařit a oba týmy by získaly mistrovské tituly?

Host (Petr Bříza):
My máme samozřejmě sen toho dublu, máme ho nejenom my jako hokejisté, ale i fotbalisté. Ale všichni víme, že k tomu je dlouhá cesta. Navíc ještě u hokeje začíná druhá soutěž po skončení základní části, která je velmi ošemetná, play off má svoje zákonitosti. Ale za tím snem se vždycky má jít, takže věříme, že se o ten titul popereme jak my, tak oni.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že v průběhu své desetileté historie získala hokejové Sparta osm mistrovských titulů. Ten poslední v roce 2007. Tudíž riziko play off je to, co by mohlo zhatit ten váš sen a jeho naplňování, protože zatím jste na dobré cestě?

Host (Petr Bříza):
Všichni víme, že ta soutěž má svá specifika, může dojít ke zranění klíčových hráčů, to je asi největší strašák, který můžeme mít. Věřme, že nám zdraví bude sloužit, že se nám vyhnou ta zranění a že budeme mít všechny předpoklady k tomu, abychom ten cíl mohli splnit.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak výrazným motivačním faktorem je to, že právě máte to kulaté jubileum, to znamená 110 let od založení? Což si připomenete 7. prosince.

Host (Petr Bříza):
Je to výrazný motivátor, protože my se 110letým výročím zabýváme už od června. Žijeme s tím a ta sezona je svým způsobem výjimečná. To znamená, že tam přichází to přání na konci té výjimečné sezony zvednout pohár. Uvidíme.

Moderátor (Václav Moravec):
Síla hokejové Sparty, to je to, co uznávají i soupeři v těchto týdnech. Útočníka pražské Slavie Jaroslava Bednáře nepřekvapuje, jak Sparťané válcují v současnosti své soupeře. Tady jsou Bednářova slova, jak je 25. listopadu zaznamenalo Rádio Impuls.

Záznam Jaroslava Bednáře:
Zaprvé kulisa perfektní. Já to derby hrozně rád hraji, kulisa výborná, perfektně připravené. Tak já jsem to před sezonou říkal potom, co nakoupili, že mají výborný kádr a to se potvrzuje, dostali se do ohromné pohody, podporují se jedna, čtvrtá, třetí, druhá lajna, takže hrají výborný hokej a momentálně asi nejlepší mužstvo v lize.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova útočníka hokejové Slávie Jaroslava Bednáře. Když se Petr Bříza, předseda představenstva hokejové Sparty Praha, host dnešních Impulsů, podívá na to, co ještě zbývá do toho, aby to byl tým snů, nebo už byste označil dnes Spartu za tým snů?

Host (Petr Bříza):
To v žádném případě. Myslí, že my bychom měli držet, bohužel teď to jsou taková ta sportovní klišé, pokoru, respekt k soupeři. Asi jinými slovy to, co říkal Petr Ton, přijít každý zápas do té haly a vždycky začínáte od nuly. Mimochodem navážu na Jardu Bednáře, my jsme v roce 2005-2006 mám pocit, zrovna někdy v této době se krčili se Spartou na 13. místě, Slavie v tu dobu měla tým, který byl v té době označován nejen jako tým snů, ale někdo, kdo si hraje svůj hokej a je nahoře. A v dubnu jsme my zvedali mistrovský pohár ve finále se Slávií. Nicméně jsme se dostali na ten pomyslný vrchol až my. V té hokejové sezoně se opravdu může stát zaškobrtnutí, potom překvapí týmy, které nemají co ztratit a nastoupí takovou spanilou jízdu euforie. My máme trošičku těžší situaci, protože v této chvíli každý očekává, že budeme suverénně vyhrávat další zápasy, že se nám opravdu podařilo sestavit pro tu letošní sezonu konsolidovaný a vyrovnaný a velmi silný tým. A teď musí ten tým každý zápas splnit to, co se od něj čeká. A to je mnohdy horší, než když od vás nikdo nic nečeká. Takže to bude možná ten pytel na těch zádech v uvozovkách, který nám bude pořád ležet za krkem a který prostě musíme utáhnout.

Moderátor (Václav Moravec):
Jaké jsou nejlepší recepty pro rozptýlení toho pocitu těžkého pytle? Protože ta psychika je věc, na níž profesionální sportovci velmi často odkazují jako na zásadní faktor, který může změnit roli favorita na nechci říct outsidera, ale favorit, který zůstane poražen.

Host (Petr Bříza):
Můžete mít mnoho receptů, záleží to velmi na osobnostech, na charakteru, na složení, na chemii toho mužstva. Já věřím a my jsme přesvědčeni, že ji letos máme. Myslím, že zatím nám všechno do té mozaiky zapadá a že každý si bude vědom toho, že musí ten svůj kamínek do toho složit a nebude chtít, aby byl někde vidět víc než ti ostatní. A to zatím cítíme, že to mužstvo prostě je trošičku jako sehraná vojenská jednotka, která si kryje záda. Můžu jenom vyjádřit přesvědčení a víru v to, že nám to vydrží až do konce dubna.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy teď jste v obleku jako manažer a jako předseda představenstva hokejové Sparty. A propos kdy jste měl naposledy na sobě hokejový dres?

Host (Petr Bříza):
Ten jsem měl někdy v říjnu, když jsem jel za kolegy v Berlíně, veterány, kteří mě jednou za rok zvou na utkání. Takže mívá ho tak dvakrát, maximálně třikrát do roka.

Moderátor (Václav Moravec):
Letos ho ještě obléknete, jestli se nemýlím, právě v rámci Dne Sparťana.

Host (Petr Bříza):
Letos ho musím obléknout 7. prosince od tří hodin právě proti ruskému Gazpromu, to je tým, který chodí 2x – 3x týdně na led, má tam mnoho dobrých hokejistů bývalých okolo jmen, jako je Kaminský, Kořalenko, Žamnov, velmi těžký soupeř. My jsme sestavili sparťanské veteránské mužstvo. Tu sestavu zveřejníme zítra na tiskové konferenci.

Moderátor (Václav Moravec):
No můžete prozradit, že to bude ale silná sestava. Hrdina, Žemlička, vy.

Host (Petr Bříza):
No silná sestava bude, až se svlékneme z těch svetrů, protože si myslím, že každý táhneme pár kilo navíc. Pokoušíme se apelovat na dietologický program posledních dnů, abychom byli aspoň trošku připraveni. Ale budou to samozřejmě jména 70., 80., 90. let Sparty. Hrdina, Richter, Žemlička, Zelenka, Nedvěd, přijede bývalý útočník Sparty Pavel Gross, který dnes trénuje v Německu, ruský útočník Andrej Potančuk slíbil, že se dostaví. Takže věřím, že budeme moct nabídnout fandům Sparty, kteří si pamatují ty jednotlivé generace, průřez těmi všemi hráči, kteří ještě dneska mají chuť a můžou bruslit.

Moderátor (Václav Moravec):
A budete se nějak secvičovat, sehrávat ještě před tím samotným zápasem 7. prosince nebo na to není čas?

Host (Petr Bříza):
Máme jeden trénink, ale abych nebyl úplně skeptický, tak spousta našich hráčů samozřejmě chodí na led, udržuje se v kondici. Věřím, že se to nedá zapomenout. Takže to určitě nevnímáme jako nějaký v uvozovkách pouťák. Navíc proti ruským hráčům je to vždycky okořeněno a opepřeno nábojem a jakmile udržíme dobrý stav po první třetině, tak ještě doufám, že se na tom ledě bude přiostřovat, takže se diváci pobaví.

Moderátor (Václav Moravec):
Vaší domovskou halou jako hokejové Sparty Praha je Tipsport aréna na Holešovickém výstavišti. A v poměrně pokročilém stádiu jsou úvahy o vzniku nové multifunkční haly, protože hlavní město už požádalo Ministerstvo životního prostředí o posouzení vlivu stavby na životní prostředí. Nakolik je pravděpodobné, že až si budete jako hokejová Sparta připomínat 120. výročí od svého vzniku a založení, tak budete v nové multifunkční hale?

Host (Petr Bříza):
Já možná začnu historií. Původní Strojnický palác postaven v roce 1962 už má samozřejmě to nejlepší za sebou. My se snažíme ho udržovat v takovém stavu, aby nabídl pořád ten správný hokejový standard. To řízení je v trošičku debatě samozřejmě, která se netýká jenom sportu, ale týká se celého areálu Výstaviště. Je to poměrně složitá debata, protože je to pro mě jako pro Pražáka, který každý den do tohoto území přijede, naprosto unikátní takový Central park pražský, který navazuje na pražskou Tróju ZOO, Stromovku. Takže věřím, že uděláme správná rozhodnutí. A nejedná se jenom o tu velkou halu. Můžeme se bavit o problematice těch multifunkčních hal a poměrně velké ekonomické zátěži pro města. Ale to, co je naprosto klíčové, je třeba ta spodní část toho sportovního komplexu. Ta má u nízkonákladové sportovní haly potřebnou multifunkčnost a to zázemí, které sport potřebuje v Praze. Připomínám, že nemáme takový jiný ucelený prostor a ve srovnání s těmi ostatními městy jako je Liberec, jako je Brno, jako je Ostrava, tak nám prostě ta sportovní infrastruktura pro mládež chybí.

Moderátor (Václav Moravec):
Za ni se nedá považovat multifunkční hala O2 aréna, Sazka aréna?

Host (Petr Bříza):
O2 aréna je v podstatě divadlo, které otevřete na to utkání a potom ho zavřete. Ale my nemáme nízkonákladové nebo nemáme malé haly v těch sídlištích, kde je poměrně velká spádová oblast. My potřebujeme dostat k hokeji a vůbec ke sportu co nejvíce malých dětí. To znamená, že my jim musíme nabídnout dobrou dostupnost, parkování, zázemí. Bohužel ten standard nebo bohudík se ten standard posunuje a Praha v tomto určitě zameškala trošičku oproti ostatním městům. Je samozřejmě daleko komplikovanější s těmi velkými počty městských částí a samospráv, ale to je cesta, kterou bychom měli jít. Pro nás jako pro Spartu, pro, věřím, že velmi vnímaný výrazný pražský klub ať už fotbalový nebo hokejový, tak to zázemí je klíčové.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak dlouho to podle vás bude trvat? Protože vy jste v té dvojí roli pražského zastupitele, který je předsedou i komise pro sport a zároveň jste předsedou představenstva hokejové Sparty.

Host (Petr Bříza):
Já se snažím při každém tom jednání říct, že zásadně odděluji mezi profesionálním sportem a tím mládežnickým sportem. V té pozici toho předsedy komise pro sport mám odpovědnost a zastupuji v podstatě všechna pražská odvětví, snažím se přesvědčovat o nutnosti investovat a starat se o pražský sport. Věřím, že když byste se na to zeptal jiných sportovců, tak řeknou, že nevnímám jenom to jedno dítě a to je hokej nebo Sparta.

Moderátor (Václav Moravec):
Za jak dlouho se to dá stihnout?

Host (Petr Bříza):
Věřím, že za pár let v diskusi o investicích, které jsou věnovány mládeži, to může najít místo v sestavování rozpočtu. Jsem velmi opatrný a vůbec si nedovedu představit, že bychom teď v době ještě problémů Blanky a různých pražských investic, tak bychom diskutovali o investicích do velké haly. Takže to si myslím, že je třeba říct, abychom uklidnili popřípadě někoho, kdo nás poslouchá a říká, á, Sparta si teď tlačí svoji halu a chce jí dosáhnout. Ale tento proces i otevře v první fázi hlavně tu možnost, že můžou přijít soukromí investoři, že může přijít kdokoliv, kdo ten areál bude zvelebovat. A my bez soukromých investorů a bez lidí, kteří tuto příležitost takto budou vnímat, tak se prostě neposuneme.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak velkou investici to může představovat pro samotnou Spartu, tedy že by se na tom finančně podílel takový hokejový klub, jakým Sparta je?

Host (Petr Bříza):
Víte, to bychom asi měli začít mluvit o tom společenském postavení hokeje jako takového, o financování těch jednotlivých klubů. Myslím si, že tato debata nám v posledních letech velmi chybí, protože my máme úplně jinou strukturu příjmů, než mají třeba ty západní kluby. My jsme příjmově za vstupenky někde kolem třeba 10-12 procent, oni jsou až na 40 procentech. A ty české sportovní kluby mají velké finanční problémy dokončovat sezony, vnímáme to, začíná se to už psát v těch médiích každým rokem silněji a silněji. A záleží to na majitelích. Potřebujete mít silné majitele, potřebujete mít silné zázemí a pak můžete mít samozřejmě tu dlouhodobější strategii, koncepci a zároveň i investice do nějakých infrastruktur.

Moderátor (Václav Moravec):
Tuzemské fotbalové i hokejové kluby v rámci Extraligy se snaží přitáhnout k oběma kolektivním sportům víc a víc fanoušků. Dáváte přednost hokeji nebo fotbalu? Rádio Impuls se ptalo v pražských ulicích.

Anketa:
Já koukám na fotbal i na hokej.

Na Spartu, tak to je jasné. Ve fotbale, no. Jinak koukám na hokej jako za Českou republiku.

Jako když už, tak spíš hokej. Živější, no.

Mě je to vcelku jedno, ale když už, tak hokej.

Já mám radši hokej, protože je rychlejší, akčnější, ten fotbal je na mě moc pomalý.

Fotbalu, fotbalu, protože jsem ho dřív hrál závodně dlouhá léta, tak fotbalu. Fandím Barceloně a dokonce jsem tam letos byl na jednom zápase se podívat osobně.

Já se dívám teda na hokej radši než na fotbal. Já nevím, líbí se mi to prostě víc.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls názory několika oslovených Pražanů. Připomínám, že hostem dnešních Impulsů předseda představenstva hokejové Sparty a také pražský zastupitel Petr Bříza. Když jsem se díval na nejnovější statistiky, tak na jeden hokejový zápas Extraligy připadá zhruba necelá pětitisícovka diváků v hledišti. Co podle vás vlastně snižuje atraktivitu hokejové ligy, když jste mluvil i o tom, jakým podílem na příjmech hokejového klubu jsou právě příjmy ze vstupného, tedy někde kolem 10-15 procent, zatímco jinde je to 40 procent ve světě?

Host (Petr Bříza):
Kupní síla českých domácností není samozřejmě na stejné úrovni jako v těch zemích, o jejichž příjmech se bavíme. Myslím, že bychom měli také velmi diskutovat o podobách profesionálních soutěží, které v České republice fungují, ať už to je fotbal, hokej nebo ostatní sporty.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud bych vám namítl, že o tom se diskutuje, o počtu klubů v rámci extralig, ať už hokejové nebo fotbalové a dokonce i k některým změnám dochází, viz zpřehlednění hokejové ligy, lepší statistiky, zkrátka novinky, se kterými přišlo vedení hokeje?

Host (Petr Bříza):
Sparta je jedním z těch týmů, které neustále tlačí na to, abychom prodávali lepší produkt. My působíme na pražském trhu, kde je ta nabídka volnočasových aktivit, nabídka restaurací, kin, divadel velmi masivní. Pro nás je to boj o diváka a pražský divák nemá jen své peníze, ale má svůj čas, má své povinnosti, není jednoduché přejíždět tu Prahu. Takže ta velká města s tím mají své problémy.

Moderátor (Václav Moravec):
Vrátím-li se tedy k té otázce, co brání té větší atraktivitě hokejové soutěže?

Host (Petr Bříza):
Můžeme se bavit o tom, jestli těch klubů je příliš mnoho. V obou soutěžích je to velmi, velmi citlivá otázka. A mě může někdo teď přiřknout míru arogance, že jsme první a že se bavím o tom, jestli liga má mít méně klubů.

Moderátor (Václav Moravec):
No vy jste odpověděl, že ano.

Host (Petr Bříza):
Podle mého přesvědčení musíme hlavně zpřísnit ekonomická pravidla. Musíme dát jasná pravidla tomu, abychom se nedostávali do ekonomických problémů v průběhu té sezony, abychom prostě jednoduše zaplatili to, na co máme, nenasmlouvávali hráče většími penězi dopředu a nedoufali, že se objeví někde nějaký sponzor. To je cesta, jak srazit hráčské platy níže. Protože ty nás samozřejmě trápí. My fungujeme i na evropském trhu, máme kvalitní hokejisty a můžeme si povídat o české hokejové nebo fotbalové lize cokoliv, ale pořád jsme jenom přestupní stanicí, pořád ti hráči chtějí jít za většími penězi. To znamená oni vyrostou u nás, oni hrají do nějaké doby českou nejvyšší soutěž a chtějí odcházet ven, chtějí vydělávat větší peníze. Takže ta debata musí vzniknout. Pokud se podíváme na Slovensko, Slovan Bratislava velmi živořil, byl uprostřed Slovenské republiky, takovým tím ostrovem největší stability, ale měl velké problémy vůbec dostat diváky do haly. Protože pro ně to nebyly atraktivní zápasy. A potom, co odešel do KHL, tak slovenská hokejová extraliga v podstatě je dneska na úrovni naší první ligy, potýká se s masivním odlivem sponzorů, masivním odlivem diváků. A my musíme velmi odpovědně diskutovat o budoucnosti toho rodinného stříbra, což je prostě český hokej.

Moderátor (Václav Moravec):
A do té budoucnosti bude vsazen ještě jeden kamínek nebo důležitý kámen, kterým bude evropská hokejová liga, tedy projekt, který finišuje v těchto dnech. Když se podíváte na evropskou hokejovou ligu, počítáte a propos s tím, že se bude hrát od sezony 2014-2015 nebo to ještě může něco ohrozit?

Host (Petr Bříza):
My jsme přesvědčeni, že těch posledních pět procent, které nám v tom procesu zbývají, tak dotáhneme do úspěšného konce. Pokud trošku pochválím Spartu, Sparta byla jedním z těch 18 zakladatelských týmů European Trophy po posledním krachu Champions League. Po tom vakuu, které tam bylo, tak se špičkové týmy v Evropě dohodly, že vytvoří novou soutěž a že ji vytvoří takzvaně zespoda, že ji vytvoří samy svojí aktivitou, samy budou investovat. To byl tříletý proces. Také proběhlo hodně diskusí a schůzí s mezinárodní hokejovou federací, která samozřejmě tuto snahu nejdřív neměla úplně tak chuť akceptovat. Posunuli jsme se, dneska jsme všichni součástí toho procesu, ať už ty špičkové kluby v Evropě, ať už národní soutěže té kontinentální střední Evropy, tak samozřejmě Mezinárodní hokejová federace. Ten evropský hokej je trošičku v kleštích, NHL i KHL. Naštěstí NHL teda neexpandovala tak, jak třeba plánovala na začátku tisíciletí, ale nicméně jsme svědky velmi silné KHL, která začíná ovlivňovat ten evropský hokej.

Moderátor (Václav Moravec):
Ona do něj čím dál víc ingeruje, dá se mluvit o jisté hrázi KHL a expanze KHL. Jestliže vznikne a říkáte, že z 95 procent je to téměř definitivní, že by se od hokejové sezony 2014-2015 mohla hrát ta evropská hokejová liga?

Host (Petr Bříza):
Já bych nemluvil o hrázi, hráz je negativní pojem. Je to obranný pojem. Ale my potřebujeme pro tu integritu celého evropského světového hokeje, potřebujeme prostě silnou Evropu. Ta je zásobárnou obou dvou těch soutěží, ta vychovává nejvíc hráčů a my potřebujeme udržet silné země, jako je Švýcarsko, Německo, Švédsko, Finsko a samozřejmě nás. A jestli jsem tady zmínil Slovensko, tak to je pro nás varovný příklad, kam bychom se neměli dostat. My musíme naopak Slovákům znovu pomoci se integrovat, protože oni byli také tím členem těch TOP 07 zemí a hokej oproti fotbalu má poměrně velmi úzkou základnu těch špičkových zemí a my se o ně navzájem musíme opřít.

Moderátor (Václav Moravec):
Dá se tedy říci, že spíš těm národním hokejovým extraligám ta evropská hokejová liga pomůže nebo učiní i ty národní hokejové extraligy méně atraktivní, protože k tomu zkrátka dojít může, že toho hokeje bude moc? Protože tady je NHL sledovaná, zároveň Kontinentální hokejová liga, do toho třetí evropská hokejová liga.

Host (Petr Bříza):
Ona je paralelními s těmi národními soutěžemi, je to klasický model, který vnímáme z Champions League ve fotbale nebo s evropskou ligou ve fotbale. Měla by jim jednoznačně pomoct, protože by měla přinést na trh nový produkt a měla by samozřejmě přinést na trh ten nový náboj těch vlastních národních soutěží. Protože pokud hrajete v té lize o první místo, tak hrajete o to místo v té Champions League, což je prestižní pro klub, pro město. A je samozřejmě zmiňováno, že hrajete o jakousi účast v top soutěži, která má ten parametr best of the best. A my ač jsme začali jako European Trophy s počtem 32 týmů, které měly mezi sebou samozřejmě spoustu těch národních šampiónů, tak dnes při jednání s těmi evropskými ligami zajišťujeme samozřejmě i účast vítězů základní části, účast vítězů play off. Takže to je opravdu potkávání se těch úplně nejlepších týmů, které v Evropě existují.

Moderátor (Václav Moravec):
A posílí to i beze sporu asi finanční zázemí těch nejlepších v rámci národních hokejových extralig?

Host (Petr Bříza):
Mezi fotbalovou Champions League a touto soutěži nebo i tou bývalou Champions League v hokeji je opravdu propastný rozdíl. Tam se nehraje o ty stovky milionů. Fotbal je někde úplně jinde než my. V tom mediálním koláči evropském je samozřejmě fotbal, je Formule 1, pak je pořadí nějakých iks sportů, které to doplňují a soupeří trošičku o to svoje místo na slunci. Ale je to produkt, který je zajímavý i vlastně pro ten klub doma v rámci té své země. Protože on se potkává potom s těmi nejlepšími mužstvy kontinentální Evropy. Dneska potkáte spoustu Němců, Švédů, kteří žijí prostě v jiných městech. Ta Evropa je v podstatě velmi prorostlá těmi národnostmi a to si myslí, že by mohla být silná stránka té soutěže.

Moderátor (Václav Moravec):
Držím pěsti, ať to dopadne. Petr Bříza, předseda představenstva pražské hokejové Sparty, host dnešních Impulsů. Děkuji, Petře, že jste přijal mé pozvání a těším se někdy příště na shledanou.

Host (Petr Bříza):
Děkuji, na shledanou.

12.12.2013

VIDEO: Jiří Rusnok: V soukromí dál budu říkat vole!

Premiér České republiky v demisi Jiří Rusnok hostem u Václava Moravce na Impulsu. Tématem bylo i hodnocení práce jeho kabinetu.
11.12.2013

VIDEO: Věra Jourová: Minimální daň pro živnostníky není definitivní!

Poslankyně ANO 2011 Věra Jourová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o tvorbě nové vládní koalice.
10.12.2013

Jan Hamáček: Sněmovní mikrofony by mohly dostat červené kontrolky!

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální práci dolní komory Parlamentu ČR.
09.12.2013

Arnošt Goldflam: Rád pro svou tvorbu sbírám klepy, fámy i vzpomínky!

Režisér Arnošt Goldflam mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o psaní divadelních her i o jejich režii.
05.12.2013

VIDEO: Alena Gajdůšková: Každý ústupek při dohadování koalice bolí

Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální politické situaci a vyjednávání o koalici.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.