VIDEO: Tomáš Šmíd: Novak Djokovič se bál při finále Davis Cupu prohry!

Publikováno: 19.11.2013 18:20
Video soubor neexistuje.
Bývalý úspěšný československý tenista Tomáš Šmíd mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o úspěchu našich tenistů při obhajobě Davisova poháru.
Moderátor (Václav Moravec):
Úspěch, o kterém se českému tenisu ještě před několika lety ani nezdálo. I tak je možné označit obhajobu zisku takzvané salátové mísy, tedy Davisova poháru. Čeští tenisté navíc zakončili poprvé v historii rok v čele daviscupového žebříčku. Za podporu fanoušků v uplynulých hodinách mnohokrát děkoval Radek Štěpánek. 
Záznam Radka Štěpánka:
Já bych vám všem, ti, co jste tam byli, i co jste nám fandili u televizních obrazovek, chtěl moc poděkovat. Vždycky jste byli nedílnou součástí našeho týmu a já si troufnu říct, že jste nejlepší fanoušci na světě a my vám za to moc děkujeme. A doufám, že jste si to užili stejně jako my. Díky. 
Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo v pondělí Rádio Impuls slova Radka Štěpánka pronášená v Prostějově. Jak bylo řečeno, čeští tenisté v neděli obhájili zisk salátové mísy. Po finálové výhře v Srbsku, před kterým mají na prvním místě daviscupového žebříčku obrovský náskok. Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, se kterými byli v týmu ještě Lukáš Rosol a Jan Hájek, vyhráli v Bělehradu 3:2 na zápasy. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je bývalý tenista, člen první slavní daviscupové generace, Tomáš Šmíd. Děkuji, že jste přijal mé pozvání, vítejte v Impulsech, dobrý večer přeji, Tomáši. 
Host (Tomáš Šmíd):
Dobrý večer. 
Moderátor (Václav Moravec):
Začnu citátem vašich slov, která jste pronášel letos 2. února, když jste v Ženevě fandil našemu daviscupovému týmu. Řekl jste, vždy platí, že je těžší obhájit než něco vyhrát poprvé. Konec citátu. Počítal jste s tím, že to nakonec dopadne úspěšně, ta obhajoba?
Host (Tomáš Šmíd):
Trošku jsem tomu začal věřit, když Tipsarevič byl zraněný ve finále a Troicki prakticky měl zákaz činnosti pro dopingovou aféru. A myslím si, že takový pilíř k úspěchu byl daný v Ženevě, kde Tomáš Berdych porazil Vavřinku a opravdu tam tu tíhu té odpovědnosti měl na svých zádech nebo jak se říká to táhnul všechno on. Tam ho taky dobře doplňoval Rosol. A taky bych řekl, že důležité bylo, že se na finále Štěpánek uzdravil. Protože myslím si, že ta jeho zkušenost a jeho srdce je velice důležité. A tak bych chtěl říct, že je hrozně důležité, že oba naši hráči hrají ten Davis Cup. Protože u těch jiných národů se to nedá říct. Vždycky třeba někdo chyběl. U Švýcarů chyběl Federer, pak chyběl u Argentinců, když jsme hráli doma proti Argentině, Del Potro. Ale na to se historie ptát nebude a myslím si, že to je velikánský úspěch a že opravdu klobouk dolů. 
Moderátor (Václav Moravec):
Když jste tedy 2. února v Ženevě pronášel ta slova, říkal jste, že vždy platí, že je těžší obhájit než něco vyhrát poprvé, tak už jste v té Ženevě tušil, že by to mohlo vyjít, že to nebude tak těžké obhájit?
Host (Tomáš Šmíd):
Když porazili ty Švýcary v Ženevě, kde jsem na tom zápase byl, kde byl ten velikánský a dlouhý zápas v deblu, tam teda opravdu klobouk dolů, jak kluci hráli a ten zápas vyhráli, tak potom když doma hráli proti Argentině v O2 Aréně a Del Potro nepřijel a Štěpánek se začal uzdravovat, tak jsem opravdu začal věřit, že můžou ten titul obhájit. A potom když k tomu ještě přibylo, že Tipsarevič je zraněný a ve finále hrát nebude a vlastně v Bělehradě jsem byl a když ani jejich kapitán do debla nepostavil světovou jedničku nebo světovou dvojku Djokoviče, tak to opravdu už nikdo nechápal. Jak říkám, na to se historie ptát nebude a kluci vyhráli potřetí Davisův pohár pro naši zemi a klobouk dolů před nimi. 
Moderátor (Václav Moravec):
Vy teď opakujete slova, která jste ostatně s českými novináři pronášel i v neděli, když jste říkal, že právě rozhodla podle vás ta sobotní čtyřhra, ve které Srbové nepostavili Djokoviče. Jinak řečeno na Djokoviče v té sobotní čtyřhře by náš tým neměl?
Host (Tomáš Šmíd):
Já si myslím, že určitě by to bylo o trošku komplikovanější. Přece jenom přítomnost toho hráče, který je první na světě nebo druhý, je to opravdu osobnost. A tenkrát když my jsme hrávali s Ivanem Lendlem Davisův pohár, tak já jsem celý život vlastně hrál s Pavlem Složilem čtyřhru a potom ty důležité zápasy, ať to bylo v Argentině nebo ve finále, tak Ivan nastoupil a byla to osobnost. Tak si myslím, že jenom ta jeho přítomnost na tom kurtu, i když nemá zažitý servis, volej, třeba by servíroval a hrál zezadu, tak by to přece jenom mělo jiný náboj. A prostě ti diváci určitě by tam vytvořili takovou atmosféru, že naši kluci by to neměli lehké. Ale pořád říkám, že by je stejně porazili, protože Štěpánek s Berdychem mají vynikající skóre ve čtyřhře a jsou lepším týmem, si myslím, by byli, i kdyby ten Djokovič hrál. Ale bylo to takové divné, když máte prvního hráče světa a kapitán ho nepostaví do debla, tak to mi opravdu mozek nebere. 
Moderátor (Václav Moravec):
A pátral jste po tom, proč vám to mozek nebere, proč Srbové Djokoviče, protože oficiální důvody všichni známe. Byl unavený, nechával si síly na neděli. 
Host (Tomáš Šmíd):
Já jsem seděl vedle Wojtka Fibaka, který prakticky je bývalý světový vynikající hráč a Djokovič ho angažoval během US Open jako svého poradce. A ten říkal, že on je perfekcionista a že on nerad se blamuje nebo nerad prohrává, a že prostě věděl, že tu čtyřhru by stejně nevyhráli a proto teda do té čtyřhry nechtěl nastoupit. Tak mi to říkal Wojtek. Že je zvláštní v tomto, a že je s ním těžké pořízení. 
Moderátor (Václav Moravec):
Postavil si tedy hlavu…
Host (Tomáš Šmíd):
Postavil si asi trošku tu hlavu a nechtěl se hlavně ztrapnit. Což ta srbská mentalita je taková zvláštní. Vždyť jste viděl, že prakticky když Radek Štěpánek hrál ten rozhodující zápas a prakticky už na tom kurtu dominoval, tak tam ta hala se začala vyklidňovat a oni nechtěli vidět, jak ho Radek úplně, jak se říká, ho dobije nebo jak ho vyžene z kurtů, tak odcházeli z haly. Což si myslím, že bylo takové nesportovní, že to bylo až takové divné. 
Moderátor (Václav Moravec):
No ona srbská média v těch komentářích k vítězství českých tenistů ve finále Davisova poháru oceňovala právě výkon Radka Štěpánka. Ten v rozhodující dvouhře za stavu 2:2 na zápasy s přehledem porazil Dušana Lajoviče. Ale zároveň mají i tu pochybnost, že kdyby nastoupil Djokovič do té čtyřhry, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. To necítí podle vás ten tenista tlak těch fanoušků, že by nakonec se nemusel blamovat, mohl celý ten tým provést finále Davis Cupu?
Host (Tomáš Šmíd):
Já si myslím, že to byla velká chyba, že ten Djokovič nenastoupil. Měli ho přesvědčit. My taky když jsme tenkrát s Ivanem Davis Cup hrávali, tak taky někdy s ním bylo těžké pořízení, ale nakonec ten Ivan do toho debla šel. A i pár turnajů spolu jsme vyhráli na světových turnajích a ten Ivan si hrál svoji půlku a jenom tou svojí osobností, ti hráče na té druhé měli strach. A to si myslím, že by bylo i v této čtyřhře. Ale od začátku každý věděl, že když nenastoupí ten Tipsarevič ani ten Triocki, že prakticky kdyby si dali první den tu čtyřhru, takže tam ty ostatní dva dny skoro ani nemuseli hrát. A pak když toho Djokoviče nepostavili, tak si myslím, že to bylo skoro jasné, že je nemůžou porazit, Tomáše Berdycha se Štěpánkem. 
Moderátor (Václav Moravec):
Český tým dokázal to, co vám se nepodařilo, obhájit. Vy přitom po triumfu v roce 1980 jste si myslel, že byste mohli salátovou mísu vyhrát vícekrát. Proč to tehdy nevyšlo?
Host (Tomáš Šmíd):
No tak nevyšlo to z několika důvodů. Jeden z důvodů byl ten, že Ivan tolik nechtěl hrát, že potom se soustředil spíš na tu svoji singlovou kariéru. A bylo to taky z toho důvodu, že on tenkrát prakticky byl v Americe a žádal o jejich americký pas a nechtěl, že hraje ještě za Československo, tak třeba nastoupil jenom ve čtyřhře a tak. Čili to byla jedna věc. A pak nevím. Pak tady to bylo hodně losem třeba. Já si myslím, že to všecko do sebe musí zapadnout a klukům teď poslední dva roky to zapadlo všecko dohromady tak, jak má, a proto ten Davis Cup dvakrát vyhráli. A musíme si taky říct, že když jsme hrávali my, tak všichni ti hráči, ti první i ti druzí hráči, to hrávali. Teď je hodně těch hráčů, ať je to Federer nebo je to Nadal, třeba jeden rok pauzíruje, nebo je to, já nevím, Del Potro, že ti hráči za tu svoji zemi nenastupují a soustředí se…
Moderátor (Václav Moravec):
Na vlastní individuální kariéru. 
Host (Tomáš Šmíd):
Přesně tak. Protože když člověk zakončí tu tenisovou kariéru, tak prakticky novináři nebo se to hodnotí podle toho, jestli vyhráli Davis Cup, jestli vyhráli grandslamový turnaj. A když hrajete ty grandslamové turnaje a hrajete to až do konce, tak ono to opravdu, já jsem v tom Bělehradu seděl a když jsem viděl toho Tomáše Berdycha s tím Djokovičem, jak prostě zezadu to jsou, to je každá výměna úplně na doraz a tam rozhoduje jeden, dva míčky. A tam musíte být v hlavně úplně čistý a musíte na to být úplně soustředěný. A to je hrozné vypětí. A proto ti hráči někteří ten Davis Cup nechtějí hrát, protože se chtějí soustředit na ty svoje individuální zápasy a turnaje. 
Moderátor (Václav Moravec):
O tom ještě bude řeč i v souvislosti s Tomášem Berdychem a vaším doporučením, které jste Tomášovi dal v rozhovoru pro deník Sport. Sám Tomáš Berdych po návratu do Česka neskrýval dojetí, chválil podmínky, které má v Česku profesionální tenis. Tady jsou slova Tomáše Berdycha, která pronášel včera po setkání s fanoušky v Prostějově. 
Záznam Tomáše Berdycha:
Ty všechny podmínky, které tady jsou pro nás nachystané, tak ty jsou výjimečné. Já bych řekl, že opravdu ty nejlepší, které u nás v republice jsou. A člověk když má možnost se sem vracet mezi těmi turnaji, tak je to skvělé, protože se může vždycky dobře připravit a pak předvádět co nejlepší výkony. Já jsem rád za to, že jsem tady mohl ten čas veškerý trávit. 
Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo v pondělí Rádio Impuls slova tenisty Tomáše Berdycha. Přes 30 let žádná země nedokázala třikrát po sobě vyhrát Davis Cup. Počítá tenista, člen první slavné daviscupové tuzemské generace, Tomáš Šmíd, který je hostem dnešních Impulsů, že tuto statistiku neprolomí ani český tým?
Host (Tomáš Šmíd):
Tak to je těžko říct. Já nevím, tak potřetí kdyby to vyhráli kluci, to by byl velikánský úspěch. Je třeba se podívat na to, jestli Berdych bude příští rok Davis Cup hrát, a Štěpánek, říkali, že se rozhodnou, že si dají trošku pauzu a promyslí to, že jsou teď unaveni. 
Moderátor (Václav Moravec):
No zároveň jsme slyšeli i jisté náznaky realizačního týmu, že nakonec by to, protože ten tým je skvělý, že by to ještě jeden rok fungovat mohlo. 
Host (Tomáš Šmíd):
Já v tom týmu nejsem, já tam do toho nevidím. Já jsem tam byl jako divák ve Švýcarsku, byl jsem jako divák proti Argentině a byl jsem jako divák proti Srbsku. To musí vědět kluci. Tak Berdychovi je 28 let a myslím si, že má ještě pár dobrých let na takovéto úrovni hrát. To znamená se dostávat do závěrečných kol grandslamových turnajů. Ale myslím si, že by ho chtěl taky vyhrát. A na to potřebuje veškerou sílu a veškerou koncentraci, jak jsem říkal. Tak to se nad tím musí zamyslet on se svým týmem a to ví nejlépe asi on. 
Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že ten jeden rok by, protože řekněme přepsat tenisové dějiny a zapsat se po 30 letech, že by Češi získali zlatý hattrick, tak že by ten jeden rok mu výrazně mohl zkrátit jeho tenisovou kariéru? 
Host (Tomáš Šmíd):
Já si to nemyslím, ale to musí vědět Tomáš Berdych, jak je na tom. Protože ty turnaje opravdu, to není jeden zápas, kde si můžete nějak odpočinout. Tam se hraje, jak já říkám, úplně na doraz a rozhodují to v těch závěrečných kolech 1-2 míčky. Čili to musí vědět on, jak se cítí psychicky a fyzicky a jestli chce dál ten Davis Cup hrát. Já jsem v Davis Cupu odehrál spoustu zápasů, vždycky jsem se na ty Davis Cupy těšil a nechával jsem tam vždycky srdce a byl jsem takový týmový hráč. Ale musíme před Berdychem smeknout, že ten Davis Cup hraje a hlavně vyhrává. Protože bez něj kdyby Česká republika hrála bez Berdycha, tak by to bylo velikánské oslabení.¨
Moderátor (Václav Moravec):
Tedy předpoklady zlatého hattricku jsou, že Berdych bude pokračovat.
Host (Tomáš Šmíd):
Přesně tak. 
Moderátor (Václav Moravec):
Jaké jsou další?
Host (Tomáš Šmíd):
Další aby Štěpánek byl zdravý, protože Štěpánek, opravdu klobouk dolů před ním v jeho letech, ve 34 jak hraje a jaký to je bojovník a hlavně jak je na tom fyzicky. Já jsem opravdu byl velice překvapený, jak ze základní čáry hraje, co všechno vydrží. No a potom on je snad jediný, který opravdu na té síti tam je jako doma. Toho když pustíte na síť, tak to je skoro jistý bod. A takhle už nikdo v současné době nehraje. To hrají všichni ze základní čáry a rozhodují malinké outy. Vždyť jste to viděli, to jsou milimetry, to za nás taky nebylo. A potom Tomáš Rosol ho výborně doplňuje. Protože kdyby neměli třetího hráče Tomáše Rosola, jak byl na ta dvě utkání Štěpánek zraněný, tak si nemyslím, že by ta utkání vyhráli. Čili tito tři jsou stěžejní. Hájka jsem moc neviděl hrát, ale určitě ten tým dobře doplňuje a tvoří spolu dobrou partu. 
Moderátor (Václav Moravec):
Ono se právě ukazuje, že ten tým tří tak funguje. Že navíc jeden z nich výrazně tomu týmu podřizuje vlastní individuální kariéru, tedy Tomáš Berdych zcela jasně. Protože říkáte, že nebýt Berdycha, tak bychom neobhájili Davis Cup. Ale teď jsme u toho zlatého hattricku. Jestli ještě jeden rok může toto vydržet?
Host (Tomáš Šmíd):
Já si myslím, že to může vydržet, je to opravdu jenom na Tomášovi. To si musí sednout ten realizační tým celý dohromady nebo pan Černošek, který to tam řídí, jak to chtějí dělat dál. Ale bez něj by byl ten tým určitě hrozně oslabený. 
Moderátor (Václav Moravec):
Když jste před čtyřmi lety hodnotil výkony Tomáše Berdycha, tedy v roce 2009, tak jste konstatoval, že nedává tenisu všechno, co v něm je. Kdy podle vás došlo ke zlomu?
Host (Tomáš Šmíd):
Já jsem ho kritizoval jenom. Říkal jsem, když hráli ve finále Davis Cupu, hráli proti Španělům, myslím, že to bylo v Barceloně na antuce, takže nějak asi 10 dní předtím nebo 14 dní jel na dovolenou do Dubaje. Tak jsem říkal, že mohl je až potom. Tak nevím, asi kvůli tomu se ho to dotklo. Já říkám věci, jak to vidím a nejsem na nikom finančně závislý, říkám to do obličeje tak, jak to je. A musím říct, že klobouk dolů, jak hrál teď ta daviscupová utkání, že vůbec nastupuje a jaké tam dal srdce a stal se z něho velký hráč. Akorát mu chybí vyhrát grandslamový turnaj. To je celé. Nad tím se musí zamyslet on se svým týmem. Já tam žádné slabiny u něj moc nevidím, ale vidím, že to rozhodují v těch velkých zápasech 1-2 míčky a ty rozhodnou. To je o hlavě. Proto je Nadal první na světě, protože má nejlepší hlavu a pak má Djokovič velice výbornou hlavu a pak má Federer výbornou hlavu. Berdych hlavu nemá. Ale tam opravdu v těch závěrečných, v těch Wimbledonech a v těch US Open a všecko toto, tam to je o hlavě a tam to je o psychice. Tenis umí Tomáš Berdych výborně hrát a myslím, že na to, aby vyhrál grandslamový turnaj, určitě má a přál bych mu to, aby to vyhrál. 
Moderátor (Václav Moravec):
Sám Tomáš Berdych při pondělním setkání s fanoušky v Prostějově prohlásil, že právě dalším jeho cílem je posun na místo světové jedničky. Připomeňme si jeho slova:
Záznam Tomáše Berdycha:
V tenisu si myslím, že těch vrcholů je víc. Jeden z toho je grandslam nebo být první na světě nebo vyhrát Davis Cup. Takže já jsem strašně rád, že se nám to s kluky už podruhé podařilo a ten rozdíl tam určitě je a velký. Protože člověk to prožívá s týmem, se všemi lidmi, kteří to takhle sledují a je to neskutečný pocit. 
Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova tenisty Tomáše Berdycha. Chápu správně Tomáše Šmída, který je hostem dnešních Impulsů, že vlastně špičkově dělat Davis Cup a zároveň jet grandslamy, být v nich dobrý, takže to nejde teď úplně do kupy? Že se Tomáš Berdych bude muset pro tu jednu cestu rozhodnout, protože běžet po dvou souběžně a být špičkou v obou není možné?
Host (Tomáš Šmíd):
Možné to je, ale vidíte, že ten grandslamový turnaj ještě nevyhrál. Ale já bych řekl, že tam to taky dělá to, že on je v generaci, vezměte si, že od roku 1993 až do roku 2003 myslím, že vyhrálo 25 hráčů různých grandslamový turnaj. Ať to byl Ferrer, ať to byl Gaudio nebo ať to byli různí hráči. A teď od roku 2003 až do roku 2013 to vyhráli, si rozdělili ty grandslamy mezi sebe 30 grandslamů Federer a Nadal dohromady, dalších, myslím, 6 vyhrál Djokovič a pak jednou nebo dvakrát se mezi ně zamíchal Del Potro US Open a Murray. Čili on je v generaci, že prakticky je to hrozně těžké. Že tam jsou hráči, kteří jsou velice dobří a když on bude chtít vyhrt grandslam, tak on tyto hráče musí porazit. To není jako, já jsem byl na grandslamu nejdál v osmičce v singlu na všech grandslamových turnajích a tam jsem nepotkal nějakého lapku nebo nějakého turistu v osmifinále. Tam jsem potkal McEnroa nebo jsem tam potkal Lendla. Takhle to je. A vyhrál jsem dva grandslamy v deblu. Ale toto opravdu se nad tím zamyslet, protože tam potřebujete veškerou koncentraci, potřebujete být fit a potřebujete být hlavně psychicky na tom velice dobře. Protože jak říkám, tam o tom rozhodují 1-2 míčky a musíte být na to totálně zkoncentrovaný a ty míčky, které jsou tak důležité, tak ty potom vyhrát. O tom to všecko je. 
Moderátor (Václav Moravec):
Rodí se nám tady nebo máme další tenisty, kteří by mohli nechci říct nahradit, ale v historii českého tenisu doplnit, možná stát se třetí úspěšnou daviscupovou generací po té vaší první, teď máme kluky ve druhé generaci, protože jste zmínil i věk Radka Štěpánka, klobouk dolů před jeho výkony?
Host (Tomáš Šmíd):
Já nevím, jestli jsou tady nějací další hráči. V tom Davis Cup je čtvrtý Hájek a potom tam je mladý hráč Veselý, ale já jsem ho nikdy hrát neviděl, neznám ho. A jinak další hráče nevím, jak jsme na tom juniorsky do 14 let, do 16, do 18, to nemám ponětí. To spíš by byla otázka na někoho jiného. Ale určitě to není jednoduché, protože ty hráče vychovat stojí strašně peněz a je to velká i finanční investice. A já když jsem dělal státního trenéra v Itálii, tak jsem měl na starosti juniory do 21 let. A to opravdu tu federaci stojí strašně peněz, není to jednoduché a musí to všecko zapadnout do sebe. Čili toto by byla spíš otázka na někoho z Českého tenisového svazu. 
Moderátor (Václav Moravec):
A propos jak hodně se věnujete tenisu? Protože když jste byl v Ženevě, tak se vás novináři ptali právě na váš vztah k tenisu a říkal jste, že tenis nesledujete, sám vezmete raketu do ruky jednou za týden. Nebyla to spíš nadsázka, jednou za týden?
Host (Tomáš Šmíd):
Já jsem hodně za své kariéry hrál, odehrál jsem hodně turnajů, hodně ve čtyřhře i v singlu. Není to jako teď, že prakticky ti hráči jsou specialisti jen na singl a pak jsou specialisti na debla. Já znám z hráčů na debla akorát dva, když se mě zeptáte, kdo je třetí nebo čtvrtý nebo pátý na žebříčku, tak já je ani neznám. Ale ten tenis se změnil a jak říkám, není to jednoduché. Já si zahraji jednou v týdnu, protože mám dvě umělé kyčle, tím tenisem se to moje tělo dostalo opravdu hodně zabrat, mám třísla nová, všechno mám nové. 
Moderátor (Václav Moravec):
Prošel jste generálkou. 
Host (Tomáš Šmíd):
Prošel jsem generálkou. Ale zahraji si se svým kamarádem jednou, dvakrát za týden debla nebo čtyřhru, abych se trošku zpotil, a to je celé. Jinak tenisu se nevěnuji. 
Moderátor (Václav Moravec):
Část posluchačů Impulsů se také ptá a ještě rozebírá, jestli máme šanci na hattrick v Davis Cupu. Tak tady jeden z posluchačů píše: Dalším faktorem pro vítězství v Davis Cupu je příznivý los příští rok. V případném semifinále by nás čekali asi Španělé venku, takže na antuce a tam na ně nemáme. Antuka a Španělé. 
Host (Tomáš Šmíd):
Španělé jsou samozřejmě národ, který v poslední době disponuje velkou škálou hráčů a vynikajících hráčů. Bude to těžké. Ale nejdřív se kluci do toho semifinále musí dostat a to si myslím, že tam by to bylo velice těžké. Bude taky rozhodovat, jestli bude hrát Nadal, to by bylo pak velice těžké. Ale i když on hrát nebude, tak tam mají dost kvalitních hráčů a porazit je ve Španělsku by nebylo zase tak lehké. Ale všechno je možné. 
Moderátor (Václav Moravec):
Vy než tenistou, když jste tady popisoval váš vztah k tenisu, tak teď jste spíš podnikatelem. Užíváte si Itálie. 
Host (Tomáš Šmíd):
Žiji v Itálii už skoro 20 let, mám tam jednoho společníka, který se stará o ty naše aktivity. A jak říkám, jednou, dvakrát týdně si zahraji tenis. A to je asi tak všecko. 
Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje bývalý tenista, člen první slavné daviscupové generace, Tomáš Šmíd, který byl dnešním hostem Impulsů. Děkuji, Tomáši, že jste přijal mé pozvání a těším se někdy příště tady u mikrofonů Impulsu na shledanou.
Host (Tomáš Šmíd):
Na shledanou.
26.11.2013

VIDEO: Boris Hybner: Češi jsou národem vtipálků!

Mim Boris Hybner mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o filmu Klauni, ke kterému napsal scénář.
25.11.2013

Tomáš Hudeček: Kvůli tunelu Blanka můžeme skončit u rozhodčího soudu

Pražský primátor Tomáš Hudeček mluvil v rozhovoru na Rádiu Impuls o výstavbě tunelu Blanka.
21.11.2013

VIDEO: Miroslav Kalousek: Navrhneme snížení rozpočtu!

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o intervenci ČNB.
20.11.2013

VIDEO: Pavel Bělobrádek: Nová koalice musí být postavená na dohodě!

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o vyjednávání o nové vládě.
18.11.2013

VIDEO: Milan Kubek: Trváme na změně úhradové vyhlášky!

Prezident České lékařské komory Milan Kubek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o úhradové vyhlášce.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.