Miloš Zeman: Bohuslav Sobotka dostane pověření k sestavení vlády zřejmě až příští týden!

Publikováno: 11.11.2013 18:20
Hostem v Impulsech Václava Moravce byl exkluzivně prezident republiky Miloš Zeman.
Moderátor (Václav Moravec):
Povolební vyjednávání začala naostro. Děje se tak poté, co si vítěz voleb sociální demokraté vyřešili vnitrostranickou krizi. Ústřední výkonný výbor ČSSD v neděli potvrdil, že v čele vyjednávacího týmu a kandidátem na premiéra je předseda strany Bohuslav Sobotka.
Záznam Bohuslava Sobotky:
Ústřední výkonný výbor vyjádřil na základě stanovisek místních organizací, okresních výborů a krajských výborů Sociální demokracie plnou podporu předsedovi ČSSD. Současně potvrdil předsedu ČSSD jako vedoucího povolebního vyjednávacího týmu pro jednání a ustavení vlády a také pro úpravu poměrů v Poslanecké sněmovně. A rovněž potvrdil předsedu Sociální demokracie jako kandidáta na funkci předsedy vlády České republiky, pokud se tedy Sociální demokracii podaří ustavení takové vlády vyjednat.
Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo v neděli Rádio Impuls slova předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky. Sociální demokraté se už v neděli setkali se zástupci hnutí ANO 2011. Právě Babišovo uskupení a lidovci se jeví v těchto chvílích jako nejpravděpodobnější koaliční partneři sociálních demokratů. Nejen o povolebním dění bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je prezident republiky Miloš Zeman, kterému přeji hezký dobrý večer po telefonu na zámek v Lánech. Vítejte, pane prezidente, v Impulsech, dobrý večer přeji.
Host (Miloš Zeman):
Halo, tady Impulsovi! Dobrý den, pane Moravče, já vím, že jsem nic nevyhrál, ale vzhledem k tomu, že vaše rádio občas kdysi před úrazem jsem poslouchal v autě, tak jsem si osvojil tento pozdrav. 
Moderátor (Václav Moravec):
Dobře jste si ho osvojil a jen doufám, že to nebylo rádio, které vám ten úraz způsobilo. Protože interpretace vašeho úrazu měla několik variant. A propos nezlobíte se na své spolupracovníky, že nejdříve říkají, že to byl náraz do zdi, pak jsme se dozvěděli, že shrnutý koberec, což způsobil váš pes?
Host (Miloš Zeman):
Já si myslím, že u úrazů tohoto typu kolují nejrůznější fámy, ale mohu vás ukojit, pane Moravče, nebyl to náraz do zdi, byl to náraz kolenem do šatní skříně. A mohu vás ujistit, že to tvrdé dřevo bolí poněkud víc, než kdybych se praštil o zeď. 
Moderátor (Václav Moravec):
To jste zkoušel, praštit se o zeď kolenem?
Host (Miloš Zeman):
Ne, nezkoušel, ale odhadoval jsem to. 
Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste, pane prezidente, začal netradičně pozdravem Haló, tady Impulsovi! Neberte tu první otázku, která tedy zahajuje náš rozhovor, jako ryze zdvořilostní a konverzační. Jak se vám teď daří a kdy se vrátíte zcela zdráv do úřadu?
Host (Miloš Zeman):
Daří se mi dobře, což neříkám jenom já, ale dnes v jednu tady byli dva ortopedi a konstatovali, že se uzdravuji až zázračně rychle. Takže je to názor odborníků, ne názor laika jako jsem já. Můžu už ohýbat koleno, chodím o berlích. Ale teď v rozhovoru s vámi sedím ještě na invalidním vozíku, což se asi žádnému z vašich respondentů nestalo. A pokud jde o druhou otázku, kdy se vrátím do úřadu, myslím si, že to bude počátkem prosince. Ale musím vás ujistit, že já už normálně pracuji, přijímám normální návštěvy každý den. Takže můj úřad je teď v současné době v Lánech. 
Moderátor (Václav Moravec):
Ve středu vás čeká první schůzka s předsedou vítězné strany, tedy Sociální demokracie, Bohuslavem Sobotkou. On považuje vaši středeční schůzku za informativní, když budu citovat jeho slova. Počítáte i vy s tím, že Sobotku ve středu stále ještě nepověříte sestavením kabinetu, protože se budete jen vzájemně informovat?
Host (Miloš Zeman):
Já si myslím, že ve středu to nebude a považoval bych za docela rozumné, kdyby to bylo už příští týden. Z toho prostého důvodu, že prezidentský mandát je přece jenom silnější karta ve hře a myslím si, že tuto silnější kartu bude Bohuslav Sobotka při současném rozložení sil v Parlamentu potřebovat. Nebudu mu dávat žádný termín na ukončení těchto jednání, pouze ho upozorním, že pokud bych ho jmenoval premiérem, takže bude muset počkat, protože to je poněkud důstojnější záležitost, kterou nemohu řešit z invalidního vozíku. A protože jsem vám před chvílí řekl, že to bude, když se vrátím na Hrad, začátkem prosince, tak jmenování premiérem nebude určitě dřív. Ale pokud bude Bohuslav Sobotka k těm jednáním o sestavení vlády potřebovat více času, milerád mu ho dopřeji. 
Moderátor (Václav Moravec):
Jaké slovo či věta teď vystihuje nejlépe váš vztah s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou?
Host (Miloš Zeman):
Profesionální. Víte, já už jsem toho v politice zažil tolik, že se mě nedotkne žádná ani mediální hysterie. Všiml jsem si, že předsednictvo vyzvalo předsedu Sobotku k rezignaci, nikoliv ho odvolalo, jak se někdy píše. Předseda Sobotka se odvolal k ústřednímu výkonnému výboru, který ho naopak potvrdil ve funkci. No a tím je pro mě profesionálním partnerem k jednání. 
Moderátor (Václav Moravec):
Povolební jednání v Česku právě zkomplikovala ta vnitrostranická krize v ČSSD. Ústřední výkonný výbor v neděli usnesením zkritizoval, a teď cituji: nekalé jednání účastníků takzvané lánské schůzky, kteří svým neférovým a zákulisním jednáním poškodili dobré jméno ČSSD. Konec citátu. Nakolik si, pane prezidente, připouštíte odpovědnost za skutečnost, že kvůli schůzce v Lánech se museli poroučet ze stranických funkcí v ČSSD vlastně vaši přátelé Zdeněk Škromach či Michal Hašek?
Host (Miloš Zeman):
Takovou odpovědnost bych si připouštěl pouze tehdy, kdybych je do Lán sám pozval. Ale vy víte z prohlášení všech účastníků včetně Milana Chovance, že tomu tak nebylo a já jsem zvyklý přijímat ty, kdo o setkání požádají. Stejně tak jako přijmu Bohuslava Sobotku ve středu, tak jsem, tuším, že v sobotu v Lánech přijala Michala Haška a jeho kolegy. 
Moderátor (Václav Moravec):
Přijde vám to jako srovnání, které je namístě? Bohuslava Sobotku jako člověka, který vyjednává o budoucí vládě, protože je předsedou ČSSD a schůzka části vedení ČSSD ve volební sobotě. Protože například místopředseda sociálních demokratů Lubomír Zaorálek tvrdí, že stále tu lánskou schůzku bagatelizujete a nepřipouštíte si spoluzodpovědnost destabilizace ČSSD.
Host (Miloš Zeman):
Samozřejmě, že ne. Znovu opakuji, jakože tady mám zítra čínskou obchodní delegaci, ve středu Bohuslava Sobotku, ve čtvrtek Vojtěcha Filipa, v pátek Jiřího Rusnoka a tak dále a tak dále, kteří požádali o setkání, tak jsem vyhověl žádosti o setkání tehdejšího prvního místopředsedy Sociální demokracie. Na té lánské schůzce se nedohadoval žádný komplot. Zeptal jsem se jich, co vlastně chtějí, protože oni byli iniciátoři této schůzky. A většinu času se mluvilo o ne příliš dobrém volebním výsledku Sociální demokracie.
Moderátor (Václav Moravec):
Můžete tedy potvrdit, že jste na té schůzce měl říci, že na Bohuslavu Sobotkovi nelze stavět, protože je to už politická mrtvola?
Host (Miloš Zeman):
Já používám méně drastické výrazy. Ale víte, že jsem údajně podle jednoho média přesně stejný výrok řekl při své nedávné návštěvě v Polsku a taky jsem ho neřekl. Podívejte se, řekl jsem nikoliv na lánské schůzce, ale v rozhovoru pro časopis Týden, že kdybych byl na místě Bohuslava Sobotky, tak bych rezignoval. Ten rozhovor byl normálně veřejně publikován, od toho také rozhovory jsou. A doložil jsem to svým vlastním příkladem, když jsem byl šéfem SPOZu a ten dostal něco přes čtyři procenta a nedostal se do Parlamentu, tak jako tehdejší předseda jsem považoval za svoji samozřejmou povinnost rezignovat. Ale já nikoho k rezignaci nenutím, to je skutečně věc Sociální demokracie, nikoliv věc moje. 
Moderátor (Václav Moravec):
Je vám líto, že vaši lidé nebo vaši přátelé ve vedení ČSSD právě kvůli té lánské schůzce a tomu, co po ní následovalo, rezignovali? Mluvím znovu o Zdeňku Škromachovi a Michalu Haškovi. 
Host (Miloš Zeman):
Já jsem řekl, že je potřeba profesionální chladný přístup a lítost k profesionalitě nepatří. To jsou emoce, pane Moravče. A já zrovna moc emocionální člověk nejsem. Takže beru na vědomí, že se stalo to, co se stalo. Já jsem pouze vyjádřil podiv nad tím, že zatloukali, zatloukali, zatloukali, což podle rady doktora Plzáka se má dělat v manželství, cituji uznávanou autoritu, ale v politice by se zatloukat nemělo. 
Moderátor (Václav Moravec):
Je tedy dobře, že opustili své funkce, protože lhali a lhát se nemá v politice?
Host (Miloš Zeman):
Takhle, nevím, jestli je to dobře, ale chyba nebyla v lánské schůzce, chyba byla v jejím zapírání. 
Moderátor (Václav Moravec):
Sociální demokraté po neděli zahájili vyjednávání s hnutím ANO Andreje Babiše a lidovci. Dovedete odhadnout, jakou stabilitu může mít koalice, o které se teď vyjednává, tedy koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců?
Host (Miloš Zeman):
Počkejme si na programové prohlášení budoucí vlády. Uvědomte si, že alternativou této koalice je pravicová koalice se 103 hlasy, kde by zřejmě ANO hrálo rozhodující roli. Jestliže jsem jako prezident svého času odmítl jmenovat Miroslavu Němcovou předsedkyní pravicové vlády, tak bych samozřejmě musel respektovat vůli voličů, kdyby k takové koalici došlo po svobodných volbách. Ale byl bych daleko raději, kdyby ve vládě byla Sociální demokracie. 
Moderátor (Václav Moravec):
Jinak řečeno, ta koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců se vám jeví jako nejmenší zlo z těch všech, které se nabízejí v tom povolebním uspořádání?
Host (Miloš Zeman):
To je přesná formulace. Neříkám, že je to největší dobro, souhlasím s vámi, že je to nejmenší zlo. Největší dobro, to jsem říkal mnohokrát, by byla menšinová vláda Sociální demokracie, ale jako realista chápu, že voliči rozdali karty jinak. 
Moderátor (Václav Moravec):
Ale to je stejně varianta, která může být ve hře, tedy menšinová jednobarevná vláda ČSSD, která by se opírala o Babišovo hnutí ANO a o KDU-ČSL. Byla by to méně stabilní varianta než koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovci?
Host (Miloš Zeman):
Víte, 80 procent exekutivních rozhodnutí prochází pouze vládou a pouze 20 procent rozhodnutí vlády má podobu zákona, který jde do Parlamentu. Z tohoto hlediska by samozřejmě menšinová vláda Sociální demokracie byla možností, kdyby měla Sociální demokracie více než 50 poslanců. Takhle bych to považoval za sice možné a pro mě dokonce i příjemné řešení, ale na druhé straně si uvědomuji, že by to byl velmi křehký a velmi nestabilní útvar. 
Moderátor (Václav Moravec):
Pokud jako bývalý prognostik si máte tipnout, může vydržet koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců, jak se vám programově zatím ty tři politické strany jeví? Může vydržet celé čtyři roky, pokud k sestavení takové koalice dojde?
Host (Miloš Zeman):
Já bych si především přál, aby k tomu došlo, jako prezident se pokusím pomoci, aby ta koalice vydržela, pokud si to samozřejmě koaliční partneři budou přát. Na druhé straně já jsem životní optimista, pane Moravče. Chtěli jsme předčasné volby, máme je. Nemůžeme nadávat na to, že dopadly tak, jak dopadly a přejme si, aby zde byla stabilní vláda. Protože nestabilní vláda mimo jiné znamená předčasné volby a to je podle mého názoru úplný nesmysl. Anebo znamená, že ten ekonomický úpadek bude dál pokračovat. 
Moderátor (Václav Moravec):
K ekonomickému úpadku se ještě dostaneme. Jsme-li zatím u vyjednávání koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců, všechny tři politické strany se shodují na tom, že prioritou je zákon o státní službě. Hnutí ANO se postavilo vstřícně k návrhu sociálních demokratů na omezení církevních restitucí. Tady jsou slova lídra hnutí ANO Andreje Babiše:
Záznam Andreje Babiše:
Možná by církve mohly jako být vstřícnější k našim občanům a i trošku posečkat, i vyjasnit v podstatě hlavně, že jsou tam nesrovnalosti v tom seznamu toho majetku. Nebylo to v našem programu, my čekáme, s čím přijde ČSSD a budeme se na to dívat. 
Moderátor (Václav Moravec):
Nedělní slova lídra hnutí ANO Andreje Babiše, jak je zaznamenalo Rádio Impuls. Za jak zásadní považujete programovou část sociálních demokratů, kteří chtějí omezit tu finanční rentu danou církvím? Protože vy jste před volbami se omezil na prohlášení, že to necháváte na nové Poslanecké sněmovně, ale ty pochybnosti o vyplacené rentě církvím jste měl také. 
Host (Miloš Zeman):
Odlišme naturální a finanční formu vyrovnání s církvemi. Já jsem říkal, že zejména kvůli takzvané inflační doložce je ta finanční dohoda poměrně nevýhodná. A také jsem řekl, že to bude muset řešit budoucí vláda případnou změnou zákona. Neboť každý zákon se dá změnit. Na druhé straně budou-li součástí koalice i lidovci, dá se očekávat jejich nesouhlas s tímto programovým bodem. No a z toho, co jste vyjmenoval, mě tam chybí především ta majetková přiznání. To je otázka, o které se určitě mezi těmi třemi stranami bude diskutovat. 
Moderátor (Václav Moravec):
Jinak řečeno, i vy budete chtít programově, aby majetková přiznání určitě v programu té budoucí vlády byla? Protože i vy jako předseda SPOZ i později jako čestný předseda jste právě majetková přiznání považoval za důležitá, mluvil jste o nich i ve svém předvolebním programu v kandidatuře na prezidenta. 
Host (Miloš Zeman):
Určitě ano. Kromě toho byla petice, kterou podepsalo 150 tisíc občanů, která se vyslovuje za zákon o prokázání původu příjmů a majetku a za možnost zabavení nelegálně získaného majetku. Můžeme samozřejmě technicky diskutovat o tom, zda ta hranice má být 10 milionů nebo 20 nebo pro mě za mě 50 milionů, ale to už jsou technické detaily. Tady jde o princip, protože peníze se neztrácejí, pouze přelévají z kapsy do kapsy a vždy je lze dohledat, i když je to někdy obtížné. 
Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste řekl, pokud budu parafrázovat vaše slova z tohoto rozhovoru, že jako prezident republiky učiníte maximum pro stabilitu té možné budoucí koalice sociálních demokratů, hnutí ANO a lidovců. Co možná námitka, že tu nestabilitu může přinést skutečnost, že nebudete chtít jmenovat Andreje Babiše do vlády? A přitom se v minulosti ukazovalo, že koaliční vlády, ve kterých není předseda politické strany, tak jsou méně stabilní. Protože odkazuji na problematiku možného…
Host (Miloš Zeman):
Nemusíte odkazovat, já vám kvůli tomu, že na tento rozhovor máme 20 minut, skočím nezdvořile do řeči. Řeknu vám jednoduchou věc. Zdá se, že se všechny tři strany shodují na nutnosti takzvaného služebního zákona, který mimochodem moje vláda přijala v roce 2002 a od té doby levicové i pravicové vlády tento zákon neustále odkládaly, aby jejich členové měli trafiky. No a součástí tohoto služebního zákona je právě ustanovení, podle kterého už ministři nemusí mít lustrační osvědčení. Ale tento zákon dosud nenabyl účinnosti. 
Moderátor (Václav Moravec):
Jinak řečeno, když si bude chtít ta koalice vyřešit tento problém, tak čím dřív přijde původní návrh služebního zákona v Poslanecké sněmovně, tím může být problém Andreje Babiše a jeho lustrace vyřešen?
Host (Miloš Zeman):
Já jsem si na tohle téma nechal zpracovat několik právních rozborů a v zásadě platí, že podle platných zákonů všichni členové vlády musí mít pozitivní, opravuji negativní lustrační osvědčení. Tedy je pozitivní, že mají negativní lustrační osvědčení, abych byl přesný. A jak už jsem vám řekl, s nástupem účinnosti nového zákona toto omezení padne. 
Moderátor (Václav Moravec):
Budoucí vláda se musí vypořádat i s problémy české ekonomiky. Ta se pomalu zotavuje z dlouhodobé recese, ale teď do ekonomického dění vstoupil zásadní krok a to devizové intervence, vyhlášené Českou národní bankou ve čtvrtek. S tím se tedy bude muset vyrovnat budoucí vláda, protože i vedení České národní banky připouští, že může v první fázi dojít ke zpomalení ekonomického vývoje, tedy v důsledku právě těch devizových intervencí. Ale Česká národní banka podle viceguvernéra Vladimíra Tomšíka jinak činit nemohla. 
Záznam Vladimíra Tomšíka:
Deflace je dlouhodobě setrvalý pokles cenové hladiny a tento pokles cenové hladiny má fatální důsledky na reálnou ekonomiku z pohledu ztráty reálného hrubého domácího produktu a zaměstnanosti. Česká národní banka je přesvědčena o tom, že je lepší zasahovat preventivně, nikoliv až ta deflace by sem přišla do české ekonomiky. 
Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova viceguvernéra České národní banky Vladimíra Tomšíka, která pronášel ve čtvrtek. Nakolik máte pochopení pro krok České národní banky, tedy pro devizové intervence, které mají udržovat kurz koruny na 27 korunách za euro?
Host (Miloš Zeman):
Musím se přiznat, že to pochopení je velmi, velmi malé. Já jsem asi před měsícem na Hradě přijal guvernéra pana Singera a říkal jsem mu, že intervence, tedy naturální intervence, reálné intervence České národní banky ještě nikdy ničemu neprospěly a vedly ke ztrátám. Já plně uznávám, že to může krátkodobě pomoci našim exportérům. Ale je otázka na jak dlouhou dobu. Představte si, že za půl miliardy eur koupíte tedy devizové prostředky při ceně, řekněme, 25 euro za korunu, no a tím dosáhnete toho, že kurs koruny krátkodobě vyskočí na 27 korun. Čili je to jako pohádka o dědečkovi, který draho prodal, levně koupil nebo obráceně? Obráceně, že. Teď jsem se do toho trochu zamotal, za což se omlouvám, ale myslím si, že vy při své inteligenci jste mě určitě pochopil. 
Moderátor (Václav Moravec):
Ano.
Host (Miloš Zeman):
Jinými slovy to je důvod, proč Česká národní banka ponese ztrátu z tohoto kursového rozdílu. A pane Moravče, kurs měny je cena jako každá jiná. Je určována nabídkou a poptávkou. A jestliže intervencemi se snažíte tuto cenu ovlivnit, tak za to musíte něco zaplatit, protože žádný oběd není zadarmo. No a jestliže ta koruna se začne opět vracet z té hodnoty 27 někam k 25 korunám, tak jste ty peníze vyhodili naprosto zbytečně a i exportéři, které miluji, budou mít jenom krátkodobou radost. 
Moderátor (Václav Moravec):
Tedy nemáte pro ten krok centrální banky pochopení, ale rozumíte těm argumentům, hrozící deflace, možnost nesplácení…
Host (Miloš Zeman):
Žádná deflace nehrozí. Inflační hladina se pohybuje v intervalu mezi 1-2 procenty, ekonomika již začala pomaličku oživovat a při oživování ekonomiky zpravidla inflace naopak roste. 
Moderátor (Václav Moravec):
Několik otázek, které jsou od posluchačů Rádia Impuls, jedna z nich se týká toho, zda vás překvapilo, že se David Rath dnes dostal z vězení na svobodu, tedy že jej Vrchní soud propustil z vazební věznice?
Host (Miloš Zeman):
Tak vidíte, jste první, kdo mě tuto zprávu říká. Ale ani by mě to nepřekvapilo, protože buď měl být odsouzen a to v poněkud kratší době anebo měl být propuštěn. Protože být ve vazbě delší dobu než rok je přece jenom trochu moc. 
Moderátor (Václav Moravec):
Tedy rozumíte tomu kroku po 18 měsících, které strávil David Rath…
Host (Miloš Zeman):
Po 18 měsících tomu kroku zcela určitě rozumím. 
Moderátor (Václav Moravec):
Další otázky se týkaly toho, zda budete jmenovat ústavním soudcem Radovana Suchánka, kterého Senát schválil poté, co vyšlo najevo, že sháněl pro senátora Zdeňka Škromacha některé informace o Kateřině Šimáčkové, tehdejší kandidátce na soudkyni Ústavního soudu, které mohly být i diskreditující vůči Šimáčkové?
Host (Miloš Zeman):
Já o tom samozřejmě dávno vím, to přece bylo publikováno, to není žádná nová informace, pane Moravče. A nebyly to žádné diskreditující informace. Já sám jsem je dostal, dostal jsem je jako zápis z jejich článku, kde obhajovala církevní restituce, publikovaných, veřejných článků. A přesto jsem ji jmenoval ústavní soudkyní. Tedy přesněji řečeno navrhl jako kandidáta na ústavního soudce. A totéž samozřejmě platí i pro pana Suchánka. To, že někdo posílá svým kolegům fotokopie článků, které napsali jejich kolegové, nepokládám za žádný zločin. 
Moderátor (Václav Moravec):
Není to tedy, řekněme, přítěž Radovanu Suchánkovi a stane se ústavním soudcem?
Host (Miloš Zeman):
Radovan Suchánek měl jiné názory na církevní restituce než Kateřina Šimáčková, to je v naprostém pořádku. Ale podobně jako je v Ústavním soudu člověk, který církevní restituce hájil, není nic proti ničemu, bude-li tam člověk, který naopak je odpůrce církevních restitucí. To je demokracie, pane Moravče. 
Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje prezident republiky Miloš Zeman, který byl hostem Rádia Impuls prostřednictvím telefonních linek. Přeji vám hezký zbytek večera na zámek v Lánech a brzké zotavení. 
Host (Miloš Zeman):
Já vám děkuji a přeji vám, abyste se nikdy nepraštil do kolena. Na shledanou. 
Moderátor (Václav Moravec):
Ano, ať už je to do dubové skříně nebo do zdi. Hostem byl tedy prezident republiky Miloš Zeman. Děkuji za rozhovor. 
18.11.2013

VIDEO: Milan Kubek: Trváme na změně úhradové vyhlášky!

Prezident České lékařské komory Milan Kubek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o úhradové vyhlášce.
14.11.2013

VIDEO: Jiří Pehe: Česko potřebuje politickou vládu co nejdříve!

Politolog Jiří Pehe mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o současném stavu české politiky.
13.11.2013

VIDEO: Jan Fischer: Členů dozorčích rad bude méně!

Ministr financí Jan Fischer mluvil v rozhovoru s Václavem Moravcem o rozpočtu na rok 2014.
12.11.2013

VIDEO: Bohuslav Sobotka: Chceme s koaličními partnery mluvit o zvyšování daní!

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka mluvil o variantách povolební koaliční spolupráce.
07.11.2013

VIDEO: František Lehovec: Výstavbu silnic a dálnic provází v Česku nestabilita!

Profesor František Lehovec ze stavební fakulty ČVUT mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o výstavbě infrastruktury v Česku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.