Průzkum: Na 94 procent Čechů se považuje za finančně odpovědné

Publikováno: 30.09.2013 20:00
Politici slibují před volbami cokoliv, jedním z témat je také to, že zatočí s nezaměstnaností. Češi se považují za finančně zodpovědné. V průzkumu se většina lidí, tedy 94 procent hlásí k tomu, že jsou finančně zodpovědní. Toto poměrně vysoké číslo je překvapivé, protože 41 procent Čechů podle průzkumu s financemi vychází jen tak tak nebo žije na dluh.

Více se na toto téma dozvíte ve vysílání Rádia Impuls mezi 5. a 10. hodinou.

07.10.2013

Ženy jsou za volantem horší než muži, rozhodl soudce

Chlapi, kteří si dobírají opačné pohlaví kvůli řidičskému umění, dostali do rukou pádný argument. Je jím rozhodnutí soudu ve Španělsku. Podle něj prý ženy ovládají vozy hůře než muži. Verdikt vyvolal ve Španělsku rozporuplné reakce.
06.10.2013

Kontroly odhalily kuřecí nejasného původu

České úřady vrátily do Polska tuny kuřecího masa. Polští dovozci údajně nedodržovali teplotu pro skladování masa a problémy byly i s doklady o původu produktů. Podle TV Nova se podezřelé maso našlo v Libereckém a Moravskoslezském kraji při mimořádné kontrole.
03.10.2013

Policisté v ulicích budou, slibuje Pecina

Policisté budou v ulicích, hlásají volební sliby politiků. Situace v bezpečnostních sborech přitom vůbec není růžová. Možná si vzpomenete na případ, kdy si policejní hlídka musela do auta natankovat za vlastní, aby dojeli na místo určení. O počítačovém vybavení a moderních vyšetřovacích metodách ani nemluvě. Od sboru odešla spousta policistů za lepším hlavně kvůli penězům.
02.10.2013

Domácí porody - jste pro, nebo proti?

V srpnu se opět rozproudila diskuse kolem domácích porodů. Zájem o problematiku vyvolal případ dvou českých matek, které podaly k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku žalobu kvůli přístupu státu k domácím porodům, konkrétně bránění poskytnutí péče porodními asistentkami. Tím byla, podle nich, potlačena jejich svoboda volby kde a především jakým způsobem rodit. V západní Evropě se mohou děti narodit doma zcela legálně za asistence porodní asistentky.
01.10.2013

Učni a středoškoláci jsou bez práce

V Česku je zvláštní situace s hledáním práce středoškoláků a učňů. Na jedné straně někteří marně hledají po studiích svoje první zaměstnání, na druhé straně si firmy stěžují právě na nedostatek technicky vzdělaného personálu. I to chtějí politici zlepšit a tak se před volbami předhánějí v různých řešeních.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.