Protikorupční policii opouštějí klíčoví velící důstojníci

Publikováno: 09.09.2013 20:00
Speciální protikorupční útvar policie, který vyšetřuje ty nejzávažnější hospodářské nebo úplatkářské kauzy, se zmítá ve vnitřních problémech a podle zjištění Práva ho opouštějí klíčoví velící důstojníci. Vláda se nám rozpadla nedávno, zemi čekají předčasné volby. Zemětřesení zažily některé další státní úřady a občas se ptá, co se to děje.

Více se na toto téma dozvíte ve vysílání Rádia Impuls mezi 5. a 10. hodinou.

16.09.2013

Řidiči pozor, aktivní práh vás „sejme“

V Česku chybí pořádná dálniční síť. Silnice jsou plné děr a přesto se vymýšlejí stále nové pasti na rychlé řidiče. Kromě nákladných radarových systémů a zpomalovacích prahů na cesty míří tzv. aktivní práh. Funguje tak, že když nezpomalíte a nerespektujete předepsanou rychlost, silnice se náhle sníží o šest centimetrů a řidič jakoby spadne do díry. I když tato „vychytávka“ ještě není schválena, město Plzeň už se chystá ji testovat....
15.09.2013

Lékaři dostanou příručku, jak odhalit problém s alkoholem

Česko je země alkoholiků, uvádí různé průzkumy. Se stále omýlaným faktem už došla trpělivost na ministerstvu zdravotnictví. Všichni lékaři teď budou muset provádět u pacientů testy, zda nadměrně nepijí. Pochopitelně ale jen u těch, u kterých budou mít podezření..
12.09.2013

Lidé v pohodě žijí na dluh

Když se člověk koukne na statistiky, vidí, že se lidé stále více zadlužují. I když jsou banky opatrnější při půjčování peněz, přesto jsou to miliardy korun, které lidi utratili povětšinou za věci, které nepotřebují. Výjimku jistě tvoří úvěry na bydlení. Přední ekonomové ale varují, život na dluh vede do záhuby. Někteří spořiví Češi si ale dělají železné zásoby a úspory dokonce tají před svým partnerem...
11.09.2013

Dálnice v Česku, drahota a nekvalita

České dálnice jsou jedny z nejdražších v Evropě. Ministr dopravy Žák to chce zarazit. Stát nebude platit firmám za více práce, které původní cenu mnohonásobně navyšují. My řidiči pak platíme více za častější opravy svých aut, za dálniční známky, mýto atd. Naše silnice se přitom podobají spíš tankodromům, než evropskému standardu.
10.09.2013

Socialisté navrhují posílat nezaměstnané na domácí úklid

Dlouhodobě nezaměstnaní by mohli vykonávat domácí práce jako je sekání trávníku, mytí oken nebo třeba utírání prachu. S takovým návrhem přišla ČSSD. Podle ODS je to nesmysl.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.