VIDEO: Miloš Zeman: Omlouvám se Karlu Schwarzenbergovi za svůj tým

Publikováno: 22.01.2013 18:20
Video soubor neexistuje.
Kandidát na prezidenta republiky Miloš Zeman mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o předvolební kampani.

Moderátor (Václav Moravec):
Za tři dny se otevřou volební místnosti v celé zemi. Začne druhé kolo přímé volby prezidenta České republiky. Vítěz kola prvního Miloš Zeman má na své straně například odbory. Tady jsou slova předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslava Zavadila:

Záznam Jaroslava Zavadila:
Karel Schwarzenberg je z té vládní garnitury, je místopředsedou vlády, dokonce prvním místopředsedou vlády, která schvalovala všechny ty reformy, proti kterým jsme bojovali. Takže já si dokonce myslím, že kdybychom udělali něco jiného, tak bychom popřeli všechno to, co jsme dělali. A tak proto teda takovéto prohlášení.

Moderátor (Václav Moravec):
Vyjevil názor svůj i názor odborů pro druhé kolo prezidenta České republiky předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. Volební místnosti pro druhé kolo volby prezidenta se otevřou v pátek ve dvě hodiny odpoledne a uzavřou se v sobotu ve dvě hodiny odpoledne. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je vítěz prvního kola přímé volby prezidenta, pan Miloš Zeman. Děkuji, že jste přijal mé pozvání, vítejte v Impulsech, dobrý den.

Host (Miloš Zeman):
Dobrý den.

Moderátor (Václav Moravec):
Počítal jste s tím, že atmosféra před tím druhým kolem přímé volby prezidenta bude tak vyhrocená, že se budou lidé v jedné rodině hádat, koho budou volit a možná si tu volbu budou i vyčítat?

Host (Miloš Zeman):
Tak mě především překvapil fanatismus některých přívrženců Karla Schwarzenberga, například v záležitosti Martina Dejdara. Ale on to není jenom Martin Dejdar, mě třeba Jiřinka Bohdalová pláče do telefonu, že podobné štvanici je vystavena i ona. Já si myslím, že každý má právo volit toho, koho chce, ale pokud je natolik zfanatizovaný, že kvůli tomu nenávidí lidi, kteří volí někoho jiného, tak je v téhle zemi něco špatně a budoucí prezident, ať to bude kdokoliv, by měl tu náladu spíše zklidňovat a usmiřovat, než aby ji ještě více rozvířil.

Moderátor (Václav Moravec):
Možná námitka, že zfanatizované jsou oba tábory příznivců?

Host (Miloš Zeman):
Tak mě uveďte, pane Moravče, jediný příklad, kdy byla štvanice na někoho, kdo podporoval Karla Schwarzenberga.

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte si, že vy ten případ uvést schopen nejste a proto si myslíte, že jenom ten druhý tábor je zfanatizovaný a proto používáte to slovo?

Host (Miloš Zeman):
Já si myslím, že kdyby ta štvanice na nějakého příznivce Karla Schwarzenberga reálně existovala, tak to Schwarzenbergův tábor zcela určitě bude zveřejňovat. Ale ona neexistuje, protože my se snažíme být slušnější než oni vůči svým názorovým odpůrcům.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy tedy máte na paměti, že čím vyhrocenější je předvolební kampaň, tím bude pro budoucího prezidenta složitější tu veřejnost sjednotit a stmelit a bude to ten největší problém v prvních týdnech prezidentství přímo zvolené hlavy státu?

Host (Miloš Zeman):
V prvních týdnech možná ano. Ale bavme se o měsících, případně i o letech. A tam asi bude hlavní úkol budoucího prezidenta přivést k jednacímu stolu ty znesvářené politické subjekty. Což se upřímně řečeno může daleko lépe podařit člověku, který s žádnou parlamentní stranou není přímo svázán, než člověku, který je předsedou jedné z vládních stran.

Moderátor (Václav Moravec):
Chcete tím říci, že nevěříte slovům Karla Schwarzenberga, který v pondělí v Impulsech řekl, že bude-li prezidentem, tak sundá stranický kabát a je jasné, že bude prezidentem nestranným a nadstranickým?

Host (Miloš Zeman):
Tak pan Schwarzenberg ten stranický kabát sundal už několikrát. Sundal ho v případě Občanské demokratické aliance, pak byl kandidátem za Unii svobody. Mimochodem obě dvě organizace už neexistují. Pak byl kandidátem za Zelené, nyní je šéfem TOP 09, i když se domnívám, že faktickým šéfem je Miroslav Kalousek. Nu, takže to převlékání kabátů tady už několikrát bylo.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale dodejme, že byl členem pouze dvou politických stran, Občanské demokratické aliance, pokud se nemýlím, a právě TOP 09. U těch ostatních stran tak byl jejich sympatizantem. Lži a pomluvy, to je podle konkurenta Miloše Zemana, tedy Karla Schwarzenberga, problém předvolební kampaně před druhým kolem. Připomeňme si, co v pondělí v Impulsu řekl právě Karel Schwarzenberg.

Záznam Karla Schwarzenberga:
Víte, já jsem toho názoru, když člověk sám sestoupí do žumpy, tak smrdí taktéž. Takže mě to nebaví a nechci se takovými věcmi zabývat.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval v pondělí před mikrofony Rádia Impuls Karel Schwarzenberg. Podle jeho volebního štábu patří k jedné ze lží štábu Miloše Zemana, respektive Miloše Zemana, i věta, cituji: Schwarzenberg zamlčel, že v rodovém sídle, kde pobývá jeho manželka Therese, visí obrazy s hákovými kříži. Konec citátu. Pravda je taková, že hrad Hardegg rodině manželky Karla Schwarzenberga už 300 let nepatří a nejsou tam hákové kříže. Jste si vědom nějakého faulu včetně tohoto, který jste mohl učinit?

Host (Miloš Zeman):
Tak pokud toto prohlásil můj volební štáb, tak je férové, jestliže to není pravda, se za to panu Schwarzenbergovi omluvit. Protože šéf, tedy kandidát, odpovídá za vše a tedy i za každou chybu svého volebního štábu. Nicméně toto určitě není hlavní téma naší pře.

Moderátor (Václav Moravec):
Jinak řečeno, nějaké chyby vidíte, ať už vaše nebo volebního štábu? Mladá fronta Dnes referovala, že například vláda Josefa Tošovského nerozhodovala o Mostecké uhelné.

Host (Miloš Zeman):
Ale samozřejmě, že rozhodovala, pane redaktore. Mladá fronta je jako obvykle neinformovaná. Já vám tady nechci dělat žádnou ekonomickou přednášku. Ale pojďme se shodnout alespoň na dvou velmi prostých věcech. Zaprvé privatizace znamená převod státního vlastnictví do soukromého vlastnictví. Souhlasíte?

Moderátor (Václav Moravec):
Souhlasím.

Host (Miloš Zeman):
Výborně. Dobře. Soukromým vlastníkem se stává ten, kdo vlastní většinový podíl akcií, je-li to firma, akciová společnost. Souhlasíte?

Moderátor (Václav Moravec):
Souhlasím.

Host (Miloš Zeman):
Výborně. No a za vlády Josefa Tošovského se stala většinovým soukromým vlastníkem společnost Appian Group, v jejímž čele tehdy stál bývalý prezident Mezinárodního měnového fondu Jean van der Groot, nu a to bylo vše.

Moderátor (Václav Moravec):
Když tedy Roman Češka jako bývalý šéf Fondu národního majetku říká, že klíčové ovládnutí Mostecké uhelné spadá do doby vaší vlády, tak nemluví pravdu?

Host (Miloš Zeman):
Samozřejmě, že nemluví pravdu. Buď z hlouposti a nebo úmyslně, ale to já nedokážu posoudit. Podívejte se, představte si, pane Moravče, že jste bohatý akcionář a že vlastníte, dejme tomu, deset procent akcií Mostecké uhelné. Myslíte si, že když těchto deset procent akcií prodáte na trhu, tedy na burze, takže jste tím privatizoval Mosteckou uhelnou? Zcela určitě ne.

Moderátor (Václav Moravec):
Doprivatizoval.

Host (Miloš Zeman):
Ani doprivatizoval. Protože jestliže jak jsme si řekli před chvílí, tam už byl většinový vlastník, tak menšinový akcionář má jen jednu jedinou možnost a sice pobírat dividendy. No ale když se většinový vlastník rozhodne, že po řadu let nebude žádné dividendy vyplácet, tak ty menšinové akcie jsou tomu menšinovému vlastníkovi na čočku. No a poslední věta, my jsme prodali ty akcie nikoliv na burze, ale my jsme je prodali s 30procentní prémií a vámi citovaná Mladá fronta Dnes tehdy napsala oslavný článek, že se mé vládě podařil zázračný kauf, protože ten menšinový podíl prodala o 30 procent dráž, než kdyby je prodávala na burze.

Moderátor (Václav Moravec):
Když jsme u podporovatelů, tak naprostá většina odborných poradců, kteří pomáhali s prezidentskou kandidaturou Jana Fischera, se před druhým kolem volby s někdejším premiérem úřednické vlády názorově rozešla, protože řekla, že by bylo dobré volit Karla Schwarzenberga, zatímco Jan Fischer řekl, že nemůže volit Karla Schwarzenberga. Můžete, Miloši Zemane, vyloučit, že by se Jan Fischer jako teď váš podporovatel pro druhé kolo volby stal vaším kandidátem třeba do bankovní rady České národní banky nebo velvyslancem České republiky? Že byste mu zkrátka dal trafiku za jeho podporu?

Host (Miloš Zeman):
Já si myslím, že tohle nikdy nebyl můj styl a budu rád, když uvedete jediný případ v době, kdy jsem byl předsedou vlády, že bych někomu rozdával trafiky. Ale když dovolíte, vyjádřím se k těmto věcem pouze dvěma větami. Zaprvé voliči nevolili poradce Jana Fischera, voliči volili Jana Fischera a o jménech jeho poradců většinou ani nevěděli. A zadruhé já si vážím Jana Fischera, že prokázal, že není loutkou v rukou svých poradců.

Moderátor (Václav Moravec):
Mezi ty poradce patří například profesor kardiochirurg Jan Pirk, který se stal i tváří Fischerovy kampaně a právě on řekl, že on bude volit Karla Schwarzenberga. Ale můžete tedy vyloučit, že by Jan Fischer byl vaším nominantem do bankovní rady České národní banky nebo že byste jej jmenoval velvyslancem?

Host (Miloš Zeman):
Já jsem nikdy neuvažoval o jakémkoliv konkrétním jménu. Ano, když se mě Lenka Zlámalová zeptala na dominanty do bankovní rady, tak jsem mimochodem mezi nimi Jana Fischera nejmenoval, ale protože jsem pokládal za korektní na korektní otázku odpověď, tak jsem řekl jména tří ekonomů, jichž si vážím, ale s nikým z nich jsem o tom nemluvil. A k profesoru Pirkovi, já pevně doufám, že za podporu Karla Schwarzenberga mu nikdo nezakáže kardiochirurgické operace, protože je to skvělý kardiochirurg. A že tedy nebude opakovat osud Martina Dejdara a zdivočelé země.

Moderátor (Václav Moravec):
Jste si vědom, že jednou ze slabých, protože vy jste od začátku patřil k podporovatelům přímé volby prezidenta republiky, jste si vědom toho, že když pak v budoucnu se právě objeví, že by Jan Fischer mohl být nominován, ale vy to definitivně vylučujete, že by Jan Fischer šel do bankovní rady nebo na velvyslanecký post?

Host (Miloš Zeman):
Už znovu opakuji, že jsem jmenoval tři lidi, které bych tam dal jako nominanty a že mezi nimi Jan Fischer nebyl.

Moderátor (Václav Moravec):
Ptám se proto, že nakolik přímo volený prezident může být i pod tímto tlakem? Protože vy jste mezi těmi jmény do bankovní rady uvedl například Martina Fassmanna, hlavního makroekonoma Českomoravské konfederace odborových svazů a odbory záhy po té rozhlasové diskusi oznámily, že jste jejich kandidátem i pro druhé kolo volby prezidenta?

Host (Miloš Zeman):
Tak zaprvé máte špatné informace, protože Jaroslav Zavadil, předseda odborů, mě podpořil v prezidentské volbě už před prvním kolem.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale ne odbory jako celek.

Host (Miloš Zeman):
No dobře, ale tak myslím si, že předseda odborů přece jenom i v demokratické organizace má docela důležité slovo. Ale já vám dám protiargument, pane Moravče. Já jsem v témže rozhlasovém vysílání řekl, že bych do bankovní rady nominoval například profesora Jana Švejnara. A to, jak dobře víte, je člověk, který veřejně před prvním kolem, už před prvním kolem, podpořil Karla Schwarzenberga. Já si myslím o Janu Švejnarovi, že je sice politické dítě, protože se politikou nikdy nezabýval, ale na druhé straně že je to výborný ekonom a proč nevyužít odborné kapacity každého člověka, který je k dispozici. Ono jich zase tak moc není.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste říkal, že klíčové pro budoucího prezidenta nejsou rozhodně ty první dny a možné stmelování společnosti, ale ty týdny a měsíce následující. Pokud byste měl říci první tři nejzásadnější kroky, které jako prezident, budete-li jím zvolen v pátek a v sobotu, budete muset udělat, které tři kroky to budou?

Host (Miloš Zeman):
No tak je nesporné, že prezident musí složit přísahu, o tom ani vy nepochybujete. Mimochodem dovolte mi jednu odbočku. Já abyste mě zase nekáral, že neznám Ústavu, tak jsem si ji už asi popatnácté znovu přečetl a zjistil jsem, že prezident není zvolen, jestliže buď nesloží přísahu, což dokážu pochopit, nebo jestliže složí přísahu s výhradou. No a já jsem dlouho a marně, pane Moravče, přemýšlel o tom, co to znamená, jaká výhrada by tam měla být. A dodnes přiznávám, mě to není zcela jasné. Ale budiž. Takže to máme první krok. Druhý krok je inaugurační projev. A za třetí samozřejmě bych se seznámil s pracovníky Kanceláře prezidenta republiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Platí to, že by jedním z těch nejbližších spolupracovníků byl Jiří Weigel? Protože Jiřímu Weigelovi krom jiného je vytýkáno i to, že působil ve společnosti Key Investments, která zkrachovala, co které zároveň daly peníze i městské části Prahy. Tato firma skončila se stamilionovými dluhy a navíc tato firma spravovala i peníze Centru pro ekonomiku a politiku, kde šéfem je právě Jiří Weigel. Vnímáte toto jako handicap Jiřího Weigela?

Host (Miloš Zeman):
Ne, vnímal bych to jako handicap, kdybych ho nominoval do vedení nějaké společnosti. Ale jako kancléř se podle mého názoru osvědčil. A víte, já chci přestat s tím odporným politickým zvykem, že kdykoliv kamkoliv přijde nějaký nový šéf, tak si okamžitě kolem sebe najmenuje do vedoucích funkcí svoje nejbližší spolupracovníky, někdy jenom kamarády, kteří to moc neumějí. Podle mého názoru Kancelář prezidenta republiky včetně kancléře by měla být profesionálně úřednická. Proto také mimochodem moje vláda v roce 2002 přijala zákon o státní službě, který pak všechny následující vlády odkládaly proto, aby tam mohly dosazovat svoje pohůnky. No a z toho vyplývá, že já bych rád tuto tradici zlomil, to znamená, že pokud ten úředník dobře vykonává svoji práci, tak by za mého prezidentování měl jistotu, že z té funkce neodejde.

Moderátor (Václav Moravec):
A podle vás ji Jiří Weigel vykonával dobře, i ve stínu toho, že například hradní legislativní odbor dává ruce pryč od toho, jak byla zpracována amnestie prezidenta? Bezesporu Jiří Weigel o té amnestii a jejím rozsahu musel vědět.

Host (Miloš Zeman):
No tak v každém případě já jsem neslyšel po dobu iks let, co je kancléřem, mám dojem, že je to asi tak 10 let, nějaké výrazné stížnosti na profesionální výkon funkce Jiřího Weigela. A co se týče té amnestie, víte, tady byla celá řada spekulací, které se vzájemně popírají, například o autorech té amnestie. Já zastávám velmi prostý názor, že bez ohledu na autory za tu amnestii samozřejmě odpovídá prezident. Protože on svým podpisem tu amnestii schvaluje.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale předpokládejme, že prezident by měl mít právě nějaký profesionální administrativní aparát a že způsob té amnestie a její formulace, její napsání jak váš přítel a muž, kterého byste ponechal v Ústavním soudu, Pavel Rychetský, říká, že byla úřednicky zpatlaná nebo dokonce neprofesionálně provedená. Proto se vás ptám, jestli byste nekorigoval názor na Jiřího Weigela.

Host (Miloš Zeman):
Ne, ne, ne, je to daleko horší. Tady vůbec nejde, pane Moravče, o úřednickou spatlanost. Tady jde o něco daleko horšího. My už jsme spolu jednou mluvili v televizní diskusi o soudci Berkovi, mluvili jsme o krachu Union banky, mluvili jsme, tuším, i o panu Chvalovském a o dalších kauzách. Kdyby to byla jenom úřednická spatlanost, tak to samozřejmě můžeme právem kritizovat. Ale opakuji vám, je to daleko horší. Jestliže, byť soudci jsou někdy pomalí a totéž platí o státních zástupcích a policistech, přece jenom dostali tyto lidi před soud. A teď je jejich práce touto amnestií znehodnocena, tak to už opravdu není jenom úřednická spatlanost.

Moderátor (Václav Moravec):
A pro vás osobně to není handicap pro Jiřího Weigela jako vašeho budoucího šéfa kanceláře?

Host (Miloš Zeman):
Kdyby byl vedoucí právního oddělení Kanceláře prezidenta republiky, tak by to handicap zcela určitě byl.

Moderátor (Václav Moravec):
On má ale daleko větší a významnější funkci, je to nejbližší člověk prezidenta republiky a jeho fungování…

Host (Miloš Zeman):
Je to úředník a tím nechci urážet úředníky. Chcete-li, použiji termínu administrátor, jak to kdysi používal Tomáš Masaryk, protože úředník se někdy bere jako hanlivé slovo. Ale v každém případě jestliže má Kancelář prezidenta republiky právní odbor a jestliže tento právní odbor tuto amnestii opravdu připravil tímto způsobem, pak samozřejmě je to otázka po profesionalitě tohoto právního odboru.

Moderátor (Václav Moravec):
A co námitka, že právní odbor se od ní distancuje, protože jemu ta věc byla zadána až 2. ledna? To není problém vedoucího Kanceláře prezidenta?

Host (Miloš Zeman):
To slyším poprvé, ale znovu opakuji, amnestii zadává prezident republiky. A já nechci v době, kdy Karel Schwarzenberg mě spojuje s Václavem Klausem naprosto nestoudným způsobem, útočit právě proto na Václava Klause. Před tímto Schwarzenbergovým spojením jsem několikrát řekl, že amnestie je hrubá politická chyba a jednou jsem dokonce řekl, že je to zločin.

Moderátor (Václav Moravec):
Proto se vás ptám na Jiřího Weigela, jestli nedáváte argument svému soupeři pro druhé kolo volby prezidenta právě Jiřím Weigelem, který bezesporu jako šéf administrativního zázemí prezidenta republiky nese hlavní odpovědnost? Jestliže šéfka hradního odboru legislativy říká, že jí ta amnestie byla dána až 2. ledna a nesouhlasí s Článkem 2, který …

Host (Miloš Zeman):
Ten Článek 2 je přesně to, co jsem označil jako zločin. Jiří Weigel zřejmě nebyl, jak ze všeho vyplývá, autorem této amnestie a znovu opakuji. Nesvádějme některé velké chyby na úředníky, když patří politikům. Jiří Weigel není v pravém slova smyslu politik. Já si vážím a respektuji osobu Václava Klause, ale víte, že ho také za některé činy 20 let kritizuji. V době, kdy pan Schwarzenberg držel ústa. Ale v každém případě kritizuji ho za tuto amnestii a nesnímám z něho odpovědnost, která by se mohla přisoudit nějakému úředníkovi.

Moderátor (Václav Moravec):
Pro budoucího prezidenta republiky budou klíčové jeho první zahraniční cesty. Je zřejmé, bude to Slovensko?

Host (Miloš Zeman):
Zcela určitě.

Moderátor (Václav Moravec):
A další cesty, které vy považujete za klíčové a kde v mnoha ohledech může selhávat i česká zahraniční politika, respektive zahraniční politika premiéra České republiky, který společně s prezidentem a ministrem zahraničí zodpovídá o provedení zahraniční politiky?

Host (Miloš Zeman):
No tak podívejte se, je přirozenou zdvořilostí, že první zahraniční cesty včetně toho Slovenska provedete do sousedních zemí. To je zdvořilost, chcete-li konvence. Zadruhé pokud samozřejmě budete pozván, tak by to měly být cesty do významných světových velmocí, tedy i do zemí, které mají určitou ekonomickou sílu a které nabízejí příležitosti pro české exportéry. Jistě víte, že 80 procent naší produkce se exportuje…

Moderátor (Václav Moravec):
Jde do zemí Evropské unie.

Host (Miloš Zeman):
Nu, samozřejmě, ale jsou tady také rozvíjející se ekonomiky Rusko, Čína, Indie, Brazílie, a těm musíme asi věnovat větší pozornost než dřív, vozit tam i podnikatelské delegace. Což jsem ostatně dělal jako premiér a tak dál. Já naprosto nezakrývám, že bych navštěvoval jenom demokratické země, to znamená země, jejichž vláda vznikla na základě výsledků svobodných voleb. Takže do zemí, které tuto podmínku nesplňují, by mě nikdo nedostal.

Moderátor (Václav Moravec):
Jako například které byste zmínil?

Host (Miloš Zeman):
Severní Koreu, Kubu, ale celou řadu dalších zemí. Já teď nechci nikoho urážet, ale v každém případě si myslím, že ta zásada, že vláda má vzniknout ze svobodných voleb, je natolik posvátná, že i přes některé možné ekonomické výhody by se měla dodržovat. Ostatně když jsme kdysi dodávali zbraně nebo cokoliv jiného do Iráku nebo do Libye, to už bylo před iks lety, tak tyto země nám stejně dlužily. Takže ony nejsou ekonomicky výhodné, dokonce ani z hospodářského hlediska.

Moderátor (Václav Moravec):
Považujete Rusko při pohledu na způsob voleb v Rusku za svobodnou zemi?

Host (Miloš Zeman):
No tak v každém případě tam svobodné volby probíhají.

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že jsou férové?

Host (Miloš Zeman):
Jistě, že bych si přál, aby byly férovější, ale všechno musíte hodnotit relativně. Dřív tam žádné svobodné volby nebyly, teď tam alespoň nějaký náznak svobodných voleb je.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže byste je neoznačil za plně svobodné volby?

Host (Miloš Zeman):
Já si myslím, že Rusko je ve své době nikoliv už totalitní režim, ale že je to režim s jistými prvky silné osobnosti v čele, tedy to, co se v politologii nazývá autokratický režim. Víte, pane Moravče, kdy bylo Rusko plně demokratická země? Tipněte si.

Moderátor (Václav Moravec):
Tipl bych, že nebylo.

Host (Miloš Zeman):
No, tak to se hluboce mýlíte. Bylo, sedm měsíců, a sice od března 1917 do října 1917 za vlády Kerenského. Ale uznejte, že to je příliš krátká doba na to, aby si na tu demokracii zvyklo.

Moderátor (Václav Moravec):
Tam bych to označil, aniž s vámi chtěl vést politickou debatu nebo politologickou debatu spíše, že to možná byla transformační doba, protože nemůžeme považovat to za demokracii jako takovou.

Host (Miloš Zeman):
No to demokracie je v obtížné situaci, protože Rusko tehdy bylo ve válce, ale přesto to byla demokracie.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje Miloš Zeman, vítěz prvního kola přímé volby prezidenta a host dnešních Impulsů. Děkuji, že jste přijal mé pozvání a těším se na další rozhovor.

Host (Miloš Zeman):
Děkuji a na shledanou.

29.01.2013

VIDEO: Marie Benešová: Nabídku být na Ústavním soudu bych spíše odmítla!

Stínová ministryně boje proti korupci a místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o volbě prezidenta republiky.
28.01.2013

VIDEO: Karel Schwarzenberg: I když byly v kampani lži, nebude to mít následky!

Ministr zahraničí a neúspěšný kandidát na prezidenta republiky Karel Schwarzenberg mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o výsledcích prezidentských voleb.
24.01.2013

VIDEO: Milan Kruml: Prezidentští kandidáti měli cílit na nerozhodnuté voliče!

Mediální expert Milan Kruml mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o předvolební kampani dvou prezidentských kandidátů.
23.01.2013

VIDEO: Boris Šťastný: Nesouhlasím s podporou Karla Schwarzenberga!

Poslanec a šéf pražské ODS Boris Šťastný mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o volbě prezidenta republiky. Vzepřel se spolustraníkům a bude volit Miloše Zemana.
21.01.2013

VIDEO: Karel Schwarzenberg: Budoucí prezident musí hlavně opět spojit společnost!

Ministr zahraničí a kandidát na prezidenta republiky Karel Schwarzenberg mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o druhém kole prezidentské volby.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.