VIDEO: David Ondráčka: Ministr Kalousek překročil všechny meze!

Publikováno: 09.07.2012 18:20
Video soubor neexistuje.
Ředitel Transparency International ČR David Ondráčka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o letadlech CASA nebo pražském Dopravním podniku.

Moderátor (Václav Moravec):
Návrh nového zákona o státním zastupitelství ještě dozná změn. Na jeho nové podobě bude pracovat Ministerstvo spravedlnosti a Nejvyšší státní zastupitelství. Vláda zákon dostane v řádu měsíců. Nově jmenovaný ministr dnes o osudu zákona jednal se šéfem žalobců Pavlem Zemanem. Ten trvá i na svém návrhu jmenovat do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS ke jmenování Lenky Bradáčové do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze pak říká:

Záznam Pavla Blažka:
Proti doktorce Bradáčové nemám v tuto chvíli vůbec nic. Dnes jí hodlám zavolat, omluvit se jí, povedeme, já plánuji docela dlouhý, ale myslím si, že příjemný rozhovor, který bude mít nějaký závěr.

Moderátor (Václav Moravec):
Vysvětluje nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Nejen o neobsazeném postup pražského vrchního státního zástupce i novém zákonu o státním zastupitelství bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je ředitel české pobočky nevládní organizace Transparency International David Ondráčka. Vítejte po čase v Impulsech, přeji hezký dobrý večer.

Host (David Ondráčka):
Dobrý podvečer, díky za pozvání.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste, Davide, před rokem v souvislosti s bojem proti korupci v tomto pořadu konstatoval, cituji: Ledy se hnuly. Při pohledu na oddalování přijetí nového zákona o státním zastupitelství nebo případu sporného nákupu letounů CASA pro českou armádu nebyla ta vaše slova příliš optimistická?

Host (David Ondráčka):
Částečně ano. Je pravda, že ledy se hnuly, otázka je kam. Taky je otázka, jestli nám to globální oteplování ty ledy taky trochu nerozpouští. Víte, ale je třeba to asi hodnotit trošku s odstupem, ne vždycky úplně každou jednotlivou kauzu a každý jednotlivý krok v ní. Mám pocit, že tady skutečně na jedné straně naštvanost dosáhla určitého stupně, to znamená, že se lidi začínají více angažovat, je tady mnohem více těch lidí, kteří se nebojí vystoupit proti korupci a zároveň tady vidím určitou emancipaci u institucí, zejména těch takzvaných orgánů činných v trestním řízení.

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že to povede k tomu, že Česká republika poskočí výš ve vnímání korupce, tedy zařadí se na vyšší příčku a nebude dál upadat?

Host (David Ondráčka):
Ten žebříček primárně měří postup nebo vnímání ve veřejném sektoru a veřejné správě. Nedá se úplně jakoby přesně odhadnout, jaký to bude mít efekt, protože skutečně ty pohyby jdou oběma směry. Na jedné straně vidíme určitou snahu něco měnit, postupně aktivizovat a podobně, zároveň samozřejmě vidíme celou řadu kauz, které jdou úplně opačným směrem. Takže zatím to nechci odhadovat, ale ten optimismus si myslím, že částečně je na místě, protože lidem už to není jedno.

Moderátor (Václav Moravec):
A to je klíčové? Předtím to bylo jedno?

Host (David Ondráčka):
Já mám pocit, že předtím měli lidé větší pocit beznaděje a toho, že nemá smysl se zapojit. Teď vidíte prostě mnohem větší aktivitu. Všimněte si jenom toho před krajskými volbami, jak jakoby na celé řadě úrovní vznikají kandidátky nezávislé, které do toho chtějí jít. Někdy se nad tím samozřejmě můžeme pousmívat, ale je fakt, že lidé říkají ano, jdu do toho, protože chci změnit politiku aspoň na své úrovni svého regionu. A to je pozitivní.

Moderátor (Václav Moravec):
Když zůstanu tedy u druhého případu, který jsem zmiňoval v úvodu, tedy sporný nákup letounů CASA pro českou armádu, nakolik je pro vás pochopitelný, respektive omluvitelný postup ministra financí, prvního místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který se angažuje ve prospěch Vlasty Parkanové?

Host (David Ondráčka):
Není. Já mám pocit, že ministr Kalousek absolutně vypadl z role a úplně překročil všechny čáry, které si měl dovolit. Mám pocit, že to není vysvětlitelné jinak než určitým zatměním, protože to vyhrožování, nešlo jenom o ten jeden telefonát jakoby vyšetřovateli, ale ty předchozí mediální výroky byly prostě otřesné. Mám pocit, že to byl tvrdý nátlak na policii. Jestli dokonce…

Moderátor (Václav Moravec):
A vy nevnímáte jako oprávněný argument, že policie zase může tlačit na Vlastu Parkanovou a jít i dál za rámec práva, protože se chce přes Parkanovou dostat k těm, kteří jsou hlavními aktéry sporného nákupu letounů CASA?

Host (David Ondráčka):
Víte, já myslím, že policie si skutečně drží to, aby přes rámec zákona nešla, protože ví, že se jí každý takovýto krůček těžce vymstí, ať už od advokátů obviněných nebo od svých vlastních nadřízených. Takže ten legální rámec si podle mě hlídají velmi pečlivě. A to, že jakoby někdy ta strategie vyšetřování je obvinit jednoho člověka a potom zjistit, jestli za tím nebyla celá organizovaná skupina, to je naprosto legitimní postup vyšetřování, v tom nevidím žádný problém, ale tu legálnost bych tam viděl. Ale zpátky k ministru Kalouskovi. Podle mě naprosto překročil, myslím si, že to je skutečně přes všechny čáry. Pokud by neměl tak silnou politickou pozici, tak by ten člověk byl samozřejmě okamžitě na odvolání. Jenom to ukazuje to, že premiér evidentně jakoby takovouto pravomoc v této chvíli reálně nemá.

Moderátor (Václav Moravec):
Tedy že si troufne na slabší typu Jiřího Pospíšila, nikoliv na silnější typu Miroslava Kalouska?

Host (David Ondráčka):
Ano, troufne si i na svoje, ale netroufne si už na koaličního partnera, to si myslím, že se z toho dá vydedukovat také. A já mám pocit, že ten poslední vývoj kolem justice, kolem Ministerstva spravedlnosti ukazuje, že se nám tady skutečně začínají, že nám tady začínají padat masky, odhalují se charaktery, ukazuje se, kdo kde stojí a byť ty příběhy rozhodně nejsou černobílé, přesto si myslím, že je zřetelné, že ta hrůza v očích lidí, že by se náhodou mělo vyšetřovat, že by policie a policejní důstojníci měli nebo policejní plukovníci by se neměli bát vyšetřovat bez ohledu na to, o koho jde a měli by mít oporu nezávislého státního zastupitelství, je nelíčená.

Moderátor (Václav Moravec):
Už v úterý má o vydání poslankyně Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání kvůli spornému nákupu letounů CASA pro českou armádu rozhodovat Poslanecká sněmovna. Podle premiéra Petra Nečase by bylo nejlepší, pokud by sama Vlasta Parkanová požádala o vydání:

Záznam Petra Nečase:
Jsem přesvědčený, že tím nejlepším, nejmoudřejším a pro tuto zemi i pro stranu TOP 09 nejrozumnějším řešením by bylo, kdyby sama paní poslankyně Vlasta Parkanová požádala Sněmovnu, aby jí vydala.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval před týdnem premiér Petr Nečas. Sama Vlasta Parkanová se nechystá požádat Sněmovnu o vydání a k hlasování poslanců pak říká:

Záznam Vlasty Parkanové:
Já nechci někoho přesvědčovat, já ani nikomu nechci říkat, jak má hlasovat, co si má myslet. Každý musí přemýšlet vlastní hlavou a srovnat si to sám se svým svědomím, jestli je toto možné.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatovala před 14 dny místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, exministryně obrany Vlasta Parkanová z TOP 09. Pokud by měl šéf české pobočky nevládní organizace Transparency International David Ondráčka, host dnešních Impulsů, říci, zda i kauza Parkanová může už definitivně přispět k tomu, že bude výrazně omezena imunita českých zákonodárců, protože je v Parlamentu další pokus, v pořadí sedmnáctý?

Host (David Ondráčka):
To jsou nekonečné příběhy nad tím omezením imunity do toho jeho základního rámce, kde má mít své místo. Ale já už jsem trochu doufal, že takovýchto případů, jako je boj o vydání či nevydání poslance, ubude. Ukazovalo se v poslední době, že to vydávání probíhalo relativně hladce a prostě je to běžné. Nezapomeňme, že skutečně se nerozhoduje o vině, ani zítra nebude Sněmovna rozhodovat o vině, jsou tam dva filtry, to znamená, státní zástupce až po provedení všech důkazů se rozhodne, jestli to pustí k soudu a potom soudy a všechny jejich stupně budou rozhodovat o tom, jestli se někdo provinil nebo ne. Takže zítra poslanci by měli prostě učinit to jednoduché, co mají a paní poslankyni Parkanovou vydat.

Moderátor (Václav Moravec):
Zatím se jeví jako velmi pravděpodobné, že bude vydána. V případě, že by nebyla, tak za co byste to považoval?

Host (David Ondráčka):
To by mi přišlo absolutně neuvěřitelné, skoro si to nedovedu představit v téhle chvíli. Ale vůbec celá ta měsíční hysterie kolem je naprosto absurdní. Mám pocit, že pro TOP 09 je to skoro smrtící, protože nevím, jak bude vysvětlovat svým voličům v krajských volbách, že tohle dělala z jiných důvodů než s tím, že si chtěla uchránit svou vlastní kůži nebo lidé v ní. A mám pocit, že prostě poslanci mají přestat hrát nebo dělat, zasahovat do věcí, do kterých nemají, imunitu brát skutečně jako krajní řešení pro extrémní případy, což tento není a zbytek prostě nechat na instituce, které tady máme.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak hodně máte vy jako Transparency International zmapovány zbrojní obchody, tedy respektive to, o čem se spekuluje v souvislosti s nákupem letounů CASA, že část těch peněz mohla jít zase do politických stran, protože pro vás téma financování politických stran je dlouhodobým tématem?

Host (David Ondráčka):
My jsme sledovali samozřejmě celou řadu zbrojních obchodů, hlavně těch největších akvizic od Gripenů přes Pandury, jenom když vezmu ty jakoby provařené kauzy. CASY také, ale musím říct, že nemáme žádné extrémní důkazy o tom přímém toku zpět do politických stran. Nicméně podstata jak já ji chápu a samozřejmě neznám spis, je v tom, jestli ministryně udělala všechny kroky k tomu, aby předložila vládě návrh smlouvy, která bude pro vládu jakoby hospodárná a výhodná. Nejde jenom o ten samotný posudek, ale skutečně o to, jestli se chovala s péčí řádného hospodáře. Takže to si myslím, že bude podstatou toho trestního řízení, pokud k němu dojde. Myslím si, že je i absurdní přemýšlet nad tím, že by se tady kriminalizovalo rozhodnutí kolektivní, rozhodnutí vlády. Jde prostě o to, jestli ministryně, která za to nese odpovědnost, udělala všechno pro to, aby ten obchod byl výhodný a ekonomický…

Moderátor (Václav Moravec):
Ale zároveň když se podíváme na ty zbrojní obchody, tak jim až příliš často vyhovuje to, respektive politikům, že ty obchody jsou uzavírány na poslední chvíli. Vzpomeňme podpis nákupu letounů, respektive hlasování, Topolánkova vláda v demisi. Připomeňme si Pandury a Karla Kühnla, někdejšího ministra obrany z Unie svobody-Demokratické unie, který také už téměř při finiši Paroubkovy vlády definitivně dal zelenou tomu obchodu?

Host (David Ondráčka):
Je to pravda, ukazuje to ten extrémní lobbing, který za těmi obchody je. Uvědomme si, že ty zbrojní obchody jsou velmi často obchod ne firma vůči vládě, ale jakoby vláda vůči vládě, je tam velmi silná ekonomická diplomacie. A mnohdy ty předjednané obchody můžou zhatit předčasné volby nebo tam můžou přijít volby jako takové a je snaha to udělat na poslední chvíli. Ale já mám pocit, že prostě podstata bude hodnotit tu hospodárnost, péči řádného hospodáře a proto si myslím, že má smysl, aby to trestní řízení normálně běželo.

Moderátor (Václav Moravec):
Další váš citát: Žába na prameni. Víte, o kom jste toto řekl?

Host (David Ondráčka):
To jsem možná řekl i o více lidech, teď mi připomeňte.

Moderátor (Václav Moravec):
Teď mám na mysli pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu. O něm jste mluvil jako o žábě na prameni v souvislosti s nevyšetřováním některých zásadních kauz. Před týdnem jsme se dozvěděli, že Vlastimil Rampula i jeho první náměstek Libor Grygárek ze soustavy státního zastupitelství odcházejí. Není ten váš pohled na Grygárka a Rampulu až příliš zjednodušující, že jejich odchodem se zas nic tak výrazného nezmění?

Host (David Ondráčka):
Já musím říct, že v podstatě jsem rád, že došlo k tomu kroku, že vyklízí pole takzvaně a že z Vrchního státního zastupitelství odchází. Ale zároveň musím říci, že celá ta diskuse o reformě státního zastupitelství určitě nemůže být jakoby jenom personifikována, že někdo je anděl a někdo je ďábel. Tak to jednoduše není. Ale myslím si, že je prostě důležité, aby se dodržovala pravidla, aby se ta instituce, která je velmi hierarchicky postavena, dostala do pozice, že několik málo lidí nemůže s takovou jednoduchostí blokovat vyšetřování závažných kauz, protože, a k tomu podle mě musí nutně vést to, aby se přijal nový zákon, aby se jasně definovalo, za jakých okolností může být státní zástupce odvolán z funkce nebo …

Moderátor (Václav Moravec):
Znovu vstoupím do vaší řeči, ten zákon se odkládá. Původně jsme slyšeli i z úst premiéra Petra Nečase, že do konce června, respektive července bude vládou přijat. Dnes jsme se dozvěděli od nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka, že na tom novém zákoně se bude muset dál pracovat a že to potrvá několik měsíců.

Host (David Ondráčka):
Ten zákon se chystá už jakoby rok a půl a je v podstatě v polopřipravené fázi. Částečně chápu, že nový ministr spravedlnosti nechce hned na všechno kývnout, minimálně se s ním seznámit, ale myslím si, že to je otázka několika málo týdnů, kdy by mohl se svými legislativními experty si to probrat. Rozhodně nějaké odklady mnohaměsíční vůbec nejsou na místě.

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že to záměrně Pavel Blažek zdržuje a že má vrátit pořádky do původních kolejí? Tedy že pokud se ledy hnuly, tak teď by zase mělo přituhnout?

Host (David Ondráčka):
Uvidíme. Nechci to zatím úplně zhodnotit. Je pravda, že některé jeho první výroky nebyly moc šťastné, jako to, že nejvyšší státní zástupce je jeho podřízený a podobně, to si myslím, že neukazuje úplně šťastné chápání toho stavu. Ale on prostě jako nový ministr samozřejmě má právo na to, aby se seznámil, co tam předchůdce zanechal, co navrhuje. Skutečně ta reforma státního zastupitelství je poměrně zásadní, protože pokud zrušíte ta vrchní státní zastupitelství, tak to je něco, co musíte něčím nahradit.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy na to máte jasný názor, jestli je samospasitelné, že se zruší vrchní státní zastupitelství?

Host (David Ondráčka):
Já na tom návrhu zákona vidím nejpozitivnější dvě věci, to znamená zavedení toho speciálu na korupci a finanční kriminalitu, to je podle mě a z naší zkušenosti naprosto nutné, protože ta specializace omezení místních vlivů je prostě zásadní. A druhá věc, aby se jasně vyjasnilo, kdy může být odvolán a jmenován jakoby státní zástupce do své funkce. Otázka zrušení těch vrchních je toho asi přirozenou součástí, rozhodně to nevnímám jako návrat někde ke generální prokuratuře sovětského typu, dodal bych, ale myslím si, že se to musí řešit i v souvislosti s otázkou soudní soustavy, to znamená tak, aby to odpovídalo i tomuhle. Nicméně…

Moderátor (Václav Moravec):
Podle vás by tedy případné rušení vrchních státních zastupitelství mělo jít ruku v ruce s rušením vrchních soudů, protože odděleně to nedává příliš smyslu?

Host (David Ondráčka):
Ono to může jít i teoreticky posloupně, že nejprve se přijme státní zastupitelství a udělá se tato změna, ale hned následně by měla ta změna nastat i u soudů, protože je skutečně nesmyslné, abychom měli více stupňů u jedné soustavy a ne u druhé.

Moderátor (Václav Moravec):
On také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dnes probíral s novým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem z ODS problematiku jmenování nového vrchního státního zástupce v Praze. Dozvěděli jsme se, že Zeman trvá na svém návrhu jmenovat ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS k tomu v polovině týdne řekl:

Záznam Pavla Blažka:
Proti doktorce Bradáčové nemám v tuto chvíli vůbec nic. Dnes jí hodlám zavolat, omluvit se jí, povedeme, já plánuji docela dlouhý, ale myslím si, že příjemný rozhovor, který bude mít nějaký závěr.

Moderátor (Václav Moravec):
Vysvětluje nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Čemu nebo komu přičítá David Ondráčka, šéf nevládní organizace Transparency International, tu hysterii, ať už v pozitivním či v negativním, co se strhlo kolem Lenky Bradáčové?

Host (David Ondráčka):
Ona má pověst jakéhosi českého Cataniho, což částečně jí přiřkla média, to neznamená, že ona za sebou nemá dozorování celé řady kauz v severních Čechách primárně, které vedly k tomu. Ale myslím si, že zejména ta poslední kauza poslance Ratha nebo hejtmana Ratha jakoby vytvořila obrovský strach a poslala velmi dramatický signál do té politicko-byznysové třídy, že si uvědomili, že není vyloučeno, že takhle můžou skončit i jiní, pokud by skutečně státní zastupitelství postupovalo stejně. No a tak vytahují všechny možné zbraně, aby k něčemu takovému nedošlo. A já chci říci, skutečně podle mě není úplně zásadní, jestli vrchní státní zástupkyní bude Lenka Bradáčová nebo někdo jiný, kdo bude ale fungovat úplně stejně, nestranně a bude postupovat odvážně, ale podstatné je, aby ta celá struktura státního zastupitelství skutečně začala úzce spolupracovat s policií, aby se specializovala na to, na co má, protože jinak s tou finanční kriminalitou a korupcí se nedá pohnout.

Moderátor (Václav Moravec):
Jakou vy máte ostatně zkušenost, protože vy jste podávali několik návrhů ať už policistům nebo státním zástupcům, týkalo se to i tak mediálně sledovaných kauz jako fungování Dopravních podniků hlavního města, kde rozkrýváte právě penězovody, které jdou kamsi?

Host (David Ondráčka):
Tak naše zkušenost je velmi smíšená a často tristníTa trestní oznámení, která podáváme, tak musíme takzvaně dozorovat, to znamená, my se musíme doptávat, co s tím je, posílat průběžně stížnosti, aby nebyly odloženy. Ale …

Moderátor (Václav Moravec):
Jak jste úspěšní?

Host (David Ondráčka):
 Ve čtvrtině případů to skutečně někam vede a táhne se. Ne všechny ty kauzy jsou jenom ty úplně nejmedializovanější, někdy jde třeba o nějakou komunální věc, která není zase tak zásadní. Ale právě i proto se nám ukazuje z té naší zkušenosti, jak je důležitá specializace, jak potřebují ti detektivové a vyšetřovatelé podporu specializovaného státního zástupce, který se nebojí jakýchkoliv vnitřních tlaků a jde si za tím cílem. Zároveň ale poskytuje jasnou zpětnou vazbu, že pokud tam on tu trestnost nevidí, no tak zase je nenechá pátrat po něčem, co nedává smysl. Hlavně je zásadní, aby ty policejní složky tvořily minitýmy, které budou spolupracovat na tom, aby byly schopny tu velmi sofistikovanou kriminalitu odhalovat. Kauza pražského Dopravního podniku to přesně ukazuje. Tam prostě jsou ve hře offshoreové společnosti, velmi sofistikované vyvádění peněz a to nemůže zvládnout jediný policista, na to musí být tým lidí, kteří jsou schopni ty toky peněz rozkrývat důsledně.

Moderátor (Václav Moravec):
Pražský primátor Bohuslav Svoboda řekl před půl rokem, že se bude chtít s Transparency International setkat a v současnosti se v Dopravních podnicích uskutečňuje audit. Potkali jste se s primátorem na té věci?

Host (David Ondráčka):
Ano, potkali jsme se, jednali jsme o tom a určitým způsobem v tom spolupracujeme. Já si myslím, že informace k těm změnám v Dopravním podniku a samozřejmě souvisejícímu vyšetřování přijdou velmi brzy a to v řádu několika málo dnů či málo týdnů.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže jste zúčastněni v tom vyšetřovacím auditu jako Transparency International?

Host (David Ondráčka):
Transparency International tam není jak organizace, ale jsou tam lidé, kteří s námi spolupracují a na tom vyšetřování spolupracují.

Moderátor (Václav Moravec):
A posunul zatím ten forenzní vyšetřovací audit vás dál i v tom, co jste vy rozkryli v souvislosti s fungováním pražských Dopravních podniků před půl či tři čtvrtě rokem?

Host (David Ondráčka):
Nepochybně. Protože pokud se dostanete k informacím zevnitř, tak máte mnohem jasnější představu, jak ty procesy probíhaly, jestli ta podezření se jakoby potvrdí nebo ne. Já nechci skutečně jít do větších detailů v této chvíli, ale je pravda, že to, co se v tom Dopravním podniku dělo, tak podle mě v České republice nemá obdobu.

Moderátor (Václav Moravec):
To je to tak velký tunel?

Host (David Ondráčka):
Myslím si, že ano.

Moderátor (Václav Moravec):
O jak velké peníze jde?

Host (David Ondráčka):
To ani v této chvíli neumím charakterizovat nebo posoudit. Skutečně ale je pravda, že tam odkryjete jakoukoliv zakázku nebo obchod a vyskočí na vás problém. A teď je nutné dokázat kvantifikovat, o co šlo, dokázat to, jestli došlo k porušení jednak vnitřních předpisů, ale i trestního práva a jestli bude v tomto případě město a Dopravní podnik schopno důsledně vyvozovat tu odpovědnost a jít i do toho souboje, který bude nutný prostě s těmi lidmi, kteří za to odpovídali.

Moderátor (Václav Moravec):
Včetně trestně-právního? Dají se tam dohledat tedy tak velké chyby, které by měly mít trestně právní odpovědnost?

Host (David Ondráčka):
Já předpokládám, že ano. Ale skutečně zakončím tím, že to, jak hospodařil pražský Dopravní podnik,nemá obdobu, na to, že to je stoprocentně vlastněná firma městem. Když potom slyšíte ty zprávy o tom, že nejsou peníze na nové tramvaje nebo na opravy něčeho jiného nebo na stavbu nového metra, tak je jasné, proč nejsou. Protože ony byly ukradeny.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká šéf české pobočky nevládní organizace Transparency International David Ondráčka. Děkuji, že jste přijal mé pozvání a těším se příště na shledanou.

Host (David Ondráčka):
Díky za pozvání, na shledanou.
 

12.07.2012

VIDEO: Milan Jirásek: Čekám z Londýna šest medailí!

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o letní olympiádě v Londýně.
11.07.2012

VIDEO: Michal Bílek: Pořád je kde vybírat fotbalisty!

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek hodnotil pro Rádio Impuls letošní fotbalové mistrovství Evropy.
10.07.2012

Petr Nosek: Česko přijde v rámci reformy maximálně o deset nemocnic!

Náměstek ministra zdravotnictví pro pojištění Petr Nosek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o nových nadstandardech.
04.07.2012

VIDEO: Jaroslav Zavadil: Státní pokladně pomůže bič na korupci!

Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o vládních reformách a protestech odborářů.
03.07.2012

VIDEO: Kamil Jankovský: Chci větší pravomoci pro klienty CK!

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o dalším zatýkání v Regionálním operačním programu Severozápad.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.