VIDEO: Kateřina Brožová: "Jsem fatalistka, dlouhodobé a důležité vztahy jsou prostě dané."

Publikováno: 25.03.2011 09:30
Video soubor neexistuje.
Dnešním hostem (25.3.) Impulsových byla herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová. V příjemném rozhovoru se bavili o životě, herectví, plánech a snech. Rozhovor si můžete poslechnout z videozáznamu.

Pražačka, oslavila již několikáté dvacáté narozeniny, jako malá holka sportovala, jezdila na koni, chtěla pracovat u zvířat, život ji ale nasměroval na divadelní a muzikálová prkna. Na gymnáziu byla pěkná čertice, ovšem na DAMU už vzornou žačkou, a už ve třetím ročníku se dostala do Vinohradského divadla. V poslední době se proslavila v seriálech Život na zámku anebo Pojišťovna štěstí.

“Ještě dodám, že jsem moc ráda, že jsem na tomto místě zde v rádiu, protože tohle okolí je mi blízké, já pocházím z Prahy 8, strávila jsem tady hodně let, takže jsem tady vlastně jako doma.”

Takže jste se narodila v Libni? Rozumím tomu dobře?
“Ne, narodila jsem se v Bubnech, ale prožila jsem spoustu let na Praze 8, což je tady přes řeku.”

Snídáte pravidelně?
“Ano.”

Máte doma zvířata?
“Ano.”

Jak si vede vaše dcera?
“Dobře.”

Pomáháte jí s úkoly?
“Ano, snažím se.”

Stále hledáte dokonalého partnera?
“Nehledám, až přijde tak přijde.”

Na gymnáziu jste prý byla pěkná rebelka. Jakým průšvihem jste si vysloužila dvojku z chování?
“Většinou to byly pozdní příchody, protože jsem dojížděla daleko do školy, ale taky jsem se zastávala spolužaček, když si nějaká paní profesorka na ní zasedla, tak trošku jsem se zlobila.”

Co vás vedlo k tomu, že jste dala před zvířaty přednost herectví? Protože v mládí jste prý chtěla se věnovat zvířatům.
“Mě vždycky příroda přitahovala, taky jsem k tomu byla tak vedená a vychovaná. Ale pocházím z uměleckého prostředí, tak asi ta cesta byla nějak tak daná, že mě to zajímalo.”

Pamatujete si svou první roli v divadle na Vinohradech? Jaké to bylo?
“No samozřejmě. Byla to role služky Madeleine v představení Léto v Nohantu (autor: Jaroslaw Iwaszkiewicz, pozn. editora), kde jsem hned záhy získala velkou roli dcery George Sandové, která je hlavní protagonistkou tohoto představení (Román pojednává o dlouholetém vztahu mezi Frederykem Chopinem a George Sandovou), jmenovala se Solange a byla jsem dcerou Jiřiny Jiráskové.”

Takže to jste hrála vedle opravdových hvězd. Váš milostný život byl podle médií pestrý. Ovšem je pravda, že už dva roky nemůžete narazit na toho pravého?
“Já nevím, když řeknete pestrý, co to vlastně znamená. Pro mě v životě znamenají nebo jsou důležité dlouhodobé vztahy, to ostatní myslím spíš přinesl bulvár jako že pestré. Mám to zkrátka jinak. No a co se týká mého současnéo života, tak až se někdo objeví tak se objeví.”

Jaký muž by vám vyhovoval? Víme, že typ Martina Michala to rozhodně není.
“To teda rozhodně ne. Já to nemám úplně dané. Myslím, že co se má stát, to se stane. Vždycky to musí mezi lidmi nějak zajiskřit, musí zapůsobit nějaké fluidum, nějaká ta chemie. Ale já jsem fatalistka. Myslím, že ty dlouhodobé a důležité vztahy jsou dané.”

Katko, když takhle vás člověk vídá z novin a časopisů, případně internetových serverů, tak tam může na nestranného člověka vaše osoba zapůsobit tak, že jste sice krásná, ale jdete po bohatých chlapech. Máte takovouhle nálepku. Jste si toho vědoma? Bojujete s tím nějak?
“Víte co, s nálepkama a s bulvárem se bojovat nedá. To jsem se pokoušela už mnohokrát, ale to je úplně marná snaha. Co se týká téhle nálepky, já jsem byla vdaná do celkem movité rodiny, takže od té doby se to se mnou tak jako táhne, protože si to nějaký bulvární redaktor vymyslel, že se to pěkně prodává. A takto hloupý další redaktoři opakovali do nekonečna jednu a tu samou písničku. A proti tomu se opravdu nedá bojovat. Myslím, že jsem docela normální ženská, která má spoustu zájmů a kdo mě pozná, ten to zjistí.”

A není třeba dodat, že jste normální a soběstačná?
“No to samozřejmě, to v první řadě.”

Hrajete v muzikálu Kat Mydlář. Hrajete roli Žofie. Jaká je to role?
“Žofie je trochu potvora. Já vždycky každou tzv. negativní roli obhajuju, takže musím i zde na její obhajobu říct, že je v ní také něco dobrého. Jak to tak bývá v životě. Takže celkem bez problémů si žije hospodyně u Vaňury, což je starší člověk, a ona očekává, že když už s ním tráví hodně života a stará se o něj, tak že po něm třeba i eventuelně zdědí, když by náhodou odešel. Tak se i dohodnou na začátku představení, ale on jí tak trochu podvede, protože si namluví mladou Dorotku a vlastně se všechno zhatí. A tak Žofie náhle vymyslí plán, Vaňuru otráví, vinu svalí na Dorotku, a odtud se už rozbíhá celý ten děj. Takže se vlastně stane tou potvorou, která i špatně skončí. Nakonec ji ušrtí.”

Takže zase nehrajete kladnou postavu...
“...ano, jak my říkáme – klaďačku. Ale zase tyhle negativní postavy jsou dobré v tom, že se líp hrají.”

Kde vás můžeme všude vidět?

“Tak kromě Kata Mydláře ještě v Baronovi Prášilovi, v Noci na Karlštejně, v představení A do pyžam a Dohazovač, a pak v představení Terasa v Divadle Bez zábradlí.”

Jak se to dá zvládnout tolik představení na divadelních prknech? To musíte mezi divadly přebíhat?
“Myslím, že v dubnu budu přebíhat, tuším že z Kata Mydláře do Terasy, a pak jednou z Barona na Kata myslím. Tak se mi to nějak sešlo v jednom dni.”

Hrajete ještě na Vinohradech?
“Ne, to už dávno ne. Já jsem ve Vinohradském divadle byla 9 let v angažmá, a potom jsem odešla na volnou nohu, kde jsem dosud. Ale na to divadlo strašně ráda vzpomínám. Moc ráda bych si tam znovu zahrála.”

Co televizní seriály? Můžeme vás v něčem novém vidět?
“Schyluje se k nějaké nabídce, ale protože jsem velmi pověrčivá, už se mi hodně takových věcí vymstilo, že jsem něco řekla a pak k tomu nedošlo, tak vám zatím neřeknu, o co se jedná.”

Vy také ráda zpíváte. Kolik alb jste natočila?
“No není jich málo. Čtyři sólová, dvě desky jsme točili s Láďou Kerndlem s Big Bandem Felixe Slováčka, to byl trochu jiný žánr – světové evergreeny a vánoční písničky v angličtině i v češtině. Pak jsem natočila spoustu různých duetů, kdy jsem hostovala na deskách kolegů nebo na muzikálových deskách. Docela je toho dost.”

Nedávno o vás v bulváru psali, že jste se na jednom mejdanu pěkně opila. Měla jste okno? To je poslední informace, která se o vás dá najít.
“Není to pravda. Přišla jsem kamarádovi na otevření nějakého baru, protože jsem mu strašně dlouho odmítala někam přijít, neměla jsem na to čas, tak jsem přišla a nějaká chytrá paní redaktorka z toho udělala takovouhle docela hnusnou bulvární kauzu.”

Vy nemáte s novináři dobré vztahy. Vždyť je to důležité s nimi vycházet, když jste na výsluní, ne?
“Jak se říká, s bulvárem můžete mít nevím jak úžasné vztahy, ale vždycky vás to nějak překvapí a napíšou nějaké lži.”

Takže si novináři často vymýšlí, to chcete říct?
“Velmi často.”

Jak se cítíte, jako trabant nebo jako mercedes? Ptal se jeden posluchač.
“Přijďte na mé představení, a budete to moci posoudit sami. Ale ráda bych se k tomu vrátila, jak toto přirovnání vzniklo. Tahle problematika se objevila už před čtyřmi lety, a to na Slovensku v Bratislavě v Divadle Nová scéna, kam jsem byla angažována jako Dolly do muzikálu Hello Dolly poté, co Helena Vondráčková tuto roli opustila, údajně z finančních důvodů, jak už je tedy u této dvojice zvykem. My jsme se ještě před tím aletrnovali v jiných muzikálech, například v Bídnících nebo v Miss Saigon ve stejné roli. Já jsem přijala roli Dolly, protože jsem taky zároveň tančila v slovenské verzi Star Dance, takže jsem na Slovensku trávila víc času. A moc jsem se na tuhle roli těšila, protože koneckonců muzikál mám moc ráda. Odehrála jsem spoustu dalších, jako třeba Někdo to rád horké, Noc na Karlštejně, Jeky a Hide a podobně. Mimochodem Kat Mydlář je už můj třináctý muzikál. No a už od chvíle, kdy jsem nastoupila na zkoušky do muzikálu Hello Dolly, tak se začaly objevovat dost ošklivé hanlivé články, jak jsem se posléze dozvěděla, tak za nimi stál Martin Michal. Zkrátím to, odehrálo se několik velmi nepříjemných situací, kdy byla odvolána ředitelka divadla, což jaksi prorokoval Michal. Řekl také, že se postará o to, aby muzikál skončil pokud se Helena nevrátí tak jak by si představovala. Bylo tam prozatímní vedení po odvolání této ředitelky, a s tím se dohodl Michal s Vondráčkovou, že by byli nejdraší, abych já odešla a ona se vrátila. To nešlo ale podle smluv. No tak teda nechali to představení stáhnout, ale Michal implantoval do médií, že já jsem ten propad zavinila. Ovšem já jsem před tím měla – musím se pochlubit – dvakrát standing ovation (potlesk ve stoje, pozn. editora) při svých premiérách a bylo vždy vyprodáno. Bohužel jsem si nezahrála moc dlouho, protože to dopadlo jak to dopadlo. No a potom už jsem tedy podala žalobu, Michal mě takhle někde nařknul v rádiu, a už to jelo dál.”

Mohli jste číst: Považuji ho za neslušného člověka, říká Brožová o muži Vondráčkové

A dneska už se tomu smějete?
“Dneska se tomu nesměju. Já jsem ráda, že jsem ty soudy nakonec vyhrála, trvalo to ale čtyři roky, stálo to spoustu nervů a peněz. Ale dosáhla jsem svého. Myslím, že jsem člověk, který když se do něčeho zakousne, tak se jen tak nevzdá. A v tomto případě mě hodně lidí pochválilo, protože s tímhle člověkem (Martin Michal) je nerad někdo v křížku. Ani já ne, ale jsem ráda, že jsem vyhrála.”

Zbytek rozhovoru si můžete poslechnout z videozáznamu.

Zdroj fotografie: www.brozova.cz
 

08.04.2011

VIDEO: Dan Hůka chystá nové album!

Pátečním (8.4.) hostem u Impulsových byl zpěvák a muzikálový herec Daniel Hůlka. Ten je teď v jednom kole, hraje totiž ve třech muzikálech. Tím nejnovějším pak je Kat Mydlář. Dan, se rozpovídal o sportu, rodině, partnerkách a životě. Podívejte se na video.
01.04.2011

VIDEO: Ivo Šmoldas ráááád pracuje z domova

Dnes ráno přišel do studia Impulsových dvorní glosátor Rádia Impuls. Ivo Šmoldas přijel z jižních Čech aby mohl bavit posluchače celou hodinu. Podívejte se na úsměvné chvilky ve studiu. Řeč byla o učení, psaní, kočkách a životě mimo Prahu. Podívejte se na video.
18.03.2011

VIDEO: Jiří Krampol platonicky miloval Milenu Dvorskou

Jirka Krampol dnes (18.3.) zavítal k Impulsovým na snídani. Povídali si o divadle, filmu a o životě. Rozhovor si můžete poslechnout ze zvukového záznamu nebo z videa.
11.03.2011

VIDEO: Marta Jandová by ráda hrála v muzikálu West Side Story

Hostem u Impulsových byla v pátek 11.3. Marta Jandová. Je ročník 1974, je dcerou slavného muzikanta Petra Jandy. Její život je od dětství spojen s muzikou. Dnešní rozhovor se točil kolem hudby, lásek, života, muzikálu Kat Mydlář.
04.03.2011

VIDEO: Věštkyně Noor

Dnešním hostem u Impulsových dnes (4.3.) byla věštkyně Noor. Věštkyně nejčastěji zodpovídala dotazy posluchačů týkající se budoucnosti.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.