Znojemský podzemní labyrint zve k návštěvě

Publikováno: 28.07.2010 09:20
Labyrint chodeb ve Znojmě pochází už ze 14. století, tedy jeho první části. Chodby a sluje jsou nad sebou v několika patrech a kdo by tam nešel s průvodcem, snadno by mohl zabloudit. Chodby dohromady dají 25 kilometrů. A také se stavěly tak, aby v nich případný nepřítel zabloudil.
Zdroj fotografie: www.znojmo.cz  
31.07.2010

Malé Hustopeče pro velké zážitky

Hustopeče jsou město malé, ale nabízejí množství historických zajímavostí, které by bylo škoda přejít bez zastavení. V Hustopečích jsou zastoupeny stavby gotické, renesanční, barokní, empírové a objekty jiných stavebních slohů. O některých jsme si povídali s Miroslavem Tausigem z Klubu českých turistů.
30.07.2010

Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní dílo Nové Mlýny je soustava přehrad na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy.
29.07.2010

Z rozhledny Podvrší máte šanci vidět i vrcholky Alp

Moravský kras je možné si prohlédnout nejen zespodu ale i z výšky. Umožní vám to třeba rozhledna Podvrší. Patří k těm novějším. Na její životopis jsme se vyptali zkušeného turisty Miroslava Tausiga z Klubu českých turistů.
27.07.2010

Židovské památky v Třebíči jsou pod ochranou UNESCO

Víte, v čem je Třebíč na stejné úrovni jako izraelský Jeruzalém? Zdejší židovské památky jsou jediné na světě, které jsou samostatně zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dnes tedy pomineme zbytek Třebíče a letmo projdeme ty židovské, za doprovodu Miroslava Tausiga z Klubu českých turistů.
26.07.2010

Dopřejte si hlt radioaktivní vody na Křemešníku

V Máme Česko ráááádi vám dnes nabídneme sklenku radioaktivní vody, která neškodí, nebo vysvětlení pojmu Pípalka.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.