Bohuslav Sobotka, úřadující předseda ČSSD

Publikováno: 28.07.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka mluvil o aktuální situaci uvnitř ČSSD po odchodu Jiřího Paroubka z postu předsedy.

Moderátor (Václav Moravec):
Deset miliard korun, to je výše škrtů ve státním rozpočtu pro letošní rok. Ministři za Věci veřejné se postavili proti návrhu ministra financí Miroslava Kalouska, aby víc než polovinu úspor provedli ve svých resortech, tedy ve školství, dopravě a na vnitru. Šéf státní pokladny Miroslav Kalousek k úsporám v letošním státním rozpočtu říká:

Záznam Miroslava Kalouska:
Já nenavrhuji vládě škrtání, já navrhuji vázání prostředků, aby vláda zavázala jednotlivé ministry, že definovaný objem neutratí.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova ministra financí Miroslava Kalouska, jak je zaznamenalo Rádio Impuls. Vláda se nakonec dohodla. Sociální demokraté ovšem právě dnes vyzvali Věci veřejné, aby odešly z vlády do opozice, pokud nesouhlasím s rozpočtovou politikou kabinetu Petra Nečase. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je úřadující šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Vítejte po čase v Rádiu Impuls, přeji hezký dobrý večer.

Host (Bohuslav Sobotka):
Hezký večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili díky vám, našim posluchačům. Své dotazy jste v průběhu dne psali a posílali ve formě sms na číslo 774 999 888, ale máte-li ještě jakoukoliv otázku na lídra sociálních demokratů Bohuslava Sobotku, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls. Ještě jednou číslo pro vaše otázky ve formě sms zpráv, 774 999 888. Pane úřadující předsedo, když jste byl naposledy v Impulsech, tak jste dával najevo, že byste si přál mimořádný sjezd vaší strany v září, tedy před senátními a komunálními volbami. Nakonec se tedy uskuteční sjezd řádný a to na jaře. Považujete to za osobní prohru?

Host (Bohuslav Sobotka):
Já to nepovažuji za osobní prohru, je to realistický přístup. Většina krajských organizací a okresních organizací se vyjádřila proti tomu, abychom konali sjezd v nějakém předsunutém termínu, navíc by to bylo komplikované z pohledu dodržení stanov Sociální demokracie a já si dost obtížně dokáži představit, že bychom uspořádali sjezd, který by porušil stanovy a byl by tím pádem jakýmkoliv způsobem zpochybnitelný.

Moderátor (Václav Moravec):
Není to ale škoda pro Sociální demokracii a novou Sociální demokracii, otřesenou květnovými volbami?

Host (Bohuslav Sobotka):
Tak já myslím, že už se k těm květnovým volbám nemusíme příliš vracet teď v době, kdy připravujeme volby do Senátu a do místních zastupitelstev. Až ty volby budou za námi, tak budou probíhat okresní, krajské konference a tam se určitě vrátíme k tomu, abychom vyhodnotili ten volební výsledek v parlamentních volbách a abychom připravili novou strategii, nový program a nové lidi do vedení Sociální demokracie. Sjezd bude v březnu. nám to dává prostor k tomu, aby ta diskuse nebyla diskusí zkratkovitou v reakci na ten šok z volebního výsledku Sociální demokracie, aby to přece jenom byla diskuse s určitým odstupem, s větším rozmyslem a tím pádem si myslím, že pro budoucnost Sociální demokracie může také přinést zajímavé závěry.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy teď to, co říkáte, tak tomu sám věříte nebo zdůvodňujete většinové rozhodnutí strany, když jste byl zastáncem dřívějšího konání sjezdu, tedy v září?

Host (Bohuslav Sobotka):
Tak já myslím, že je to realistické rozhodnutí a podle mě ho musíme naplnit tak, aby to Sociální demokracii pomohlo a teď je povinností všech sociálních demokratů, kteří to myslí se Sociální demokracií dobře, abychom udělali maximum pro úspěch Sociální demokracie v podzimních volbách…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, to jste řekl už variaci řečeného.

Host (Bohuslav Sobotka):
Je to také velká šance pro naše voliče, kteří nesouhlasí s tou stávající vládou, mají šanci podpořit kandidáty Sociální demokracie v senátních volbách a pokud by tam Sociální demokracie na půdě Senátu získala většinu, pak její role jako nejsilnější opoziční strany výrazně vzroste a po volbách do Senátu a místních zastupitelstev rozhodne Sociální demokracie o novém programu a novém vedení.

Moderátor (Václav Moravec):
Nakolik ale tu situaci znepřehledňuje soupeřící duo Sobotka-Hašek a do toho Jiří Paroubek, který zjevně ještě volební výsledek ČSSD neskousl a který teď kritizuje vás, Michala Haška a další místopředsedy, že Sociální demokracie se vytratila, není vidět?

Host (Bohuslav Sobotka):
Tak já myslím, že Sociální demokracie je velká demokratická strana. U nás nerozhoduje o novém vedení majitel nějaké soukromé firmy, tak jak je to třeba u Věcí veřejných. My budeme příští vedení Sociální demokracie demokraticky volit buď přímo nebo nepřímo na sjezdu Sociální demokracie a je přirozené, že v demokratické straně je více kandidátů. Já bych pokládal spíše za smutné, pokud by se v Sociální demokracii našel jenom jeden člověk, který by měl ochotu vést Sociální demokracii v době složité opoziční pozice. Je dobře, pokud bude více kandidátů, nemusí zůstat jenom u dvou, a byl bych také rád, kdyby se do vedení Sociální demokracie dostali noví lidé, mladší lidé, kdyby tam bylo větší zastoupení žen. Nemyslím si, že bychom se měli pohybovat v kruhu.

Moderátor (Václav Moravec):
Nemáte ale obavy…

Host (Bohuslav Sobotka):
To znamená, vracet se ke starým personálním řešením.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu to správně, že si myslíte, že éra Jiřího Paroubka skončila?

Host (Bohuslav Sobotka):
Já si myslím, že dříve nebo později se bude muset obměnit celé vedení Sociální demokracie. Je jenom otázka taktiky a postupu, který zvolíme, ale nepochybně čtyři roky jsou dlouhá doba a Sociální demokracie se bude muset hodně změnit, aby získala výrazně vyšší podporu, než bylo 22 procent ve volbách do Poslanecké sněmovny. Já chci…

Moderátor (Václav Moravec):
Jasná odpověď, podle vás éra Jiřího Paroubka v ČSSD skončila?

Host (Bohuslav Sobotka):
Já si myslím, že se musíme dívat dopředu a Jiří Paroubek rezignoval na funkci předsedy Sociální demokracie a myslím si, že se nemůže vracet do stejné funkce, ze které po volbách do Poslanecké sněmovny odešel. Ale myslím si, že to chápe i on a že takový cíl nemá.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak si vysvětlujete tu jeho kritiku, že sociální demokraté teď nejsou vidět, že za něj byla Sociální demokracie výraznější. Je to, řekněme, stále ještě hořkost a myslíte, že Jiří Paroubek prožívá podobnou situaci jako Miloš Zeman, že vždy bývalí předsedové ČSSD pak kritizují to vedení, které právě řídí ČSSD?

Host (Bohuslav Sobotka):
Tak Jiří Paroubek byl člověk, který dlouhodobě prosazoval velkou mediální disciplínu sociálních demokratů a já doufám, že se na to rozvzpomene a bude se tím také v příštích měsících a letech řídit. Já respektuji jeho rozhodnutí dokončit mandát poslance za Ústecký kraj, konec konců má to velkou logiku, tam získal velkou podporu lidí z Ústeckého kraje.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale ty výroky vás tedy mrzí a podle vás poškozují Sociální demokracii?

Host (Bohuslav Sobotka):
Jiří Paroubek se stal místopředsedou rozpočtového výboru, měl ambici být předsedou rozpočtového výboru, ale s 56 hlasy ho Sociální demokracie do této pozice prosadit nemohla, na to nemáme dostatečnou sílu. Já myslím, že Jiří Paroubek realisticky vyhodnotí tu pozici, ve které Sociální demokracie je. Já si myslím, že vedení strany s ním komunikuje, jsme připraveni slyšet jeho názory, slyšet i jeho kritiku, ale je důležité, aby to probíhalo na půdě Sociální demokracie, abychom si ty věci nevzkazovali přes média. To žádné politické straně nepomáhá a Jiří Paroubek po roce 2005 hodně přispěl k tomu, že se v Sociální demokracii zlepšila vnitřní komunikace a také jsme zlepšili komunikaci směrem navenek.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže teď by ji neměl sám porušovat.

Host (Bohuslav Sobotka):
Já si myslím, že by měl dodržovat ty principy, které pět let ve vedení Sociální demokracie prosazoval. My nebudeme dělat nic jiného.

Moderátor (Václav Moravec):
Konzultoval s vámi omluvu Michalu Davidovi a připojujete se k té omluvě, tedy je podle vás na místě omluvit se za slova o normalizačním umělci Michalu Davidovi, jak to formulovala agentura, která vám rozebírala důvody ne zcela dobrého výsledku…

Host (Bohuslav Sobotka):
Já myslím, že celá ta věc je virtuální realita a mediální mystifikace. My jsme si žádnou analýzu neobjednali, s žádnou agenturou jsme smlouvu neuzavřeli a výroky, které byly uvedeny v analýze této firmy, tak nebyly výroky sociálních demokratů, ale této firmy. Čili není se za co omlouvat, omluvit by se měla pravděpodobně tato firma a doufám, že už to učinila směrem k Michalu Davidovi, ale není to věc Sociální demokracie…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, vy jste si nic neobjednali, nic jste nezaplatili, to znamená, že tady byla citována agentura, která nemá s ČSSD nic společného?

Host (Bohuslav Sobotka):
Je to tak. Byla tady citována agentura, která se snažila nabízet služby Sociální demokracii, ale ta nabídka ze strany Sociální demokracie nebyla akceptována a to ještě předtím, než vyšel dotyčný článek v deníku Mladá fronta Dnes.

Moderátor (Václav Moravec):
Podíváme-li se na povolební sociologická šetření, ta naznačují, že mezi lidmi, kteří nešli ke květnovým sněmovním volbám, bylo nejvíc možných voličů právě Sociální demokracie. Z těch, kteří se rozhodli nevolit až krátce před volbami, tvořili možní voliči ČSSD celých 26 procent, možných voličů ODS bylo v této skupině 15 procent, u TOP 09 12 procent a Věcí veřejných 10 procent. Nejméně neúčasti těchto lidí pak na ní tratila KSČM, jen osm procent těch, kteří by případně šli k volbám a volili KSČM. Nakolik může být ta skutečnost, která je varující, 26 procent voličů, kteří nešli k volbám a přitom by volili ČSSD, varující právě pro květnové komunální a senátní volby?

Host (Bohuslav Sobotka):
Pokud jde ty o komunální a senátní volby, které budou na podzim, tak je důležité, abychom se poučili, abychom neopakovali chyby, které možná nebyly velké, ale byla to celá série chyb, včetně toho, že jsme možná příliš zdůrazňovali naše vedení ve výzkumech veřejného mínění, což možná část našich příznivců vedlo k rozhodnutí, že v zásadě není důležité k těm volbám přijít, protože Sociální demokracie má vítězství v kapse. Ono to tak ve skutečnosti nebylo. Také je důležité si uvědomit, že my jsme, ačkoliv jsme byli čtyři roky v opozici, tak jsme nedokázali v očích lidí ztělesnit dostatečnou změnu, což je také samozřejmě pro nás poměrně velké varování a současně to byl hodně absurdní výsledek pro opoziční stranu a myslím si, že je také důležité to, že se Sociální demokracii nepodařilo vytvořit téma, téma voleb. Že to téma voleb určil někdo jiný, než byla Sociální demokracie.

Moderátor (Václav Moravec):
Teď narážíte na občanské demokraty…

Host (Bohuslav Sobotka):
Ne, ani občanští demokraté, těm se to také nepovedlo a oni byli hlavním poraženým voleb do Poslanecké sněmovny. ODS ztratila nejvíce hlasů, Sociální demokracie sice volby vyhrála, ale nestačí nám to strategicky na to, abychom rozhodovali o nové české vládě.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdo tedy diktoval téma? TOP 09 a řecký dluh?

Host (Bohuslav Sobotka):
Tím, komu se lépe podařilo vnutit téma, tak byly nové strany, které ztělesnily změnu a hodně voličů bylo nespokojených s politickou scénou a volili proto nové politické strany a nové politické tváře, i když to byly často staré tváře, jako je například současný ministr financí Kalousek. Ale to také patří k paradoxům těch minulých voleb do Poslanecké sněmovny. A za druhé pokud jde o řecký dluh, já si nemyslím, že by měl až zas tak významný vliv. Na druhou stranu my jsme, ta naše kampaň, kterou jsme vedli a komunikace s občany byla natolik statická a nepružná, že jsme nedokázali na téma řeckého dluhu, které bylo také přítomno v té předvolební diskusi, tak my jsme na něj nedokázali pružně zareagovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy říkáte, že Sociální demokracie se musí zásadně proměnit. Vyrozuměl jsem správně z těch vašich slov, že pokud budete kandidovat a chcete kandidovat na předsedu ČSSD, že byste kandidoval jenom na čtyři roky, respektive že byste si dal jenom jedno funkční období v pozici předsedy ČSSD nebo maximálně dvě a pak byste to předal, chcete, aby se razantně Sociální demokracie proměnila vy jste také dinosaurem ČSSD?

Host (Bohuslav Sobotka):
Jedno maximálně dvě, no to mi připomíná jednu českou komedii, ale já myslím, že je důležité skutečně, abychom pochopili, že ta potřeba změn v Sociální demokracii a nejde jen o vedení, musí to pochopit každý člen, sympatizant Sociální demokracie, ta potřeba změny je skutečně hluboká. Když se podíváme, jak klesla v posledních 4-8 letech naše podpora mezi mladými a nejmladšími voliči, když se podíváte, jak každé volby klesá počet žen v našem poslaneckém klubu, prostě tohle jsou negativní trendy. My se nemůžeme stát stranou, která bude závislá jen na starších spoluobčanech. Já si vážím podpory seniorů, kterou má Sociální demokracie, ale my potřebujeme podporu napříč jednotlivými věkovými skupinami, ale také potřebujeme podporu napříč vzdělanostními skupinami. My nemůžeme být jen stranou středoškoláků nebo lidí vyučených, potřebujeme i silnější podporu mezi intelektuály a mezi středními vrstvami.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu to tedy správně, že byste kandidoval na jedno volební období?

Host (Bohuslav Sobotka):
Teď nechci definovat témata, která budeme definovat v Sociální demokracii v diskusi po volbách do Senátu a místních zastupitelstev. Teď skutečně neběží předvolební kampaň před sjezdem Sociální demokracie, ale před volbami do Senátu, které jsou pro Sociální demokracii první a klíčový cíl, na který se teď všichni soustředíme. Takže ta předsjezdová diskuse nás čeká a čeká nás ale až po podzimních volbách, ale to, co v tuhle chvíli…

Moderátor (Václav Moravec):
Zeptám se ale jinak, pane úřadující předsedo, vy jste úřadujícím předsedou, může se ta situace změnit natolik, že pokud by výsledek v těch senátních, byť neobhajujete žádný mandát, ale je jasné, že když získáte jeden mandát v Senátu, tak to nemůžete si prohlásit za úspěch, protože by to bylo příliš alibistické při srovnání s tím, že neobhajujete žádný mandát, že by se ta situace, pokud by ty volby na podzim dopadly špatně, že byste nekandidoval na předsedu? Je ve hře i tato varianta? Jasná odpověď.

Host (Bohuslav Sobotka):
Já si myslím, že ty změny, které musíme provést, tak se nedají stihnout do podzimních voleb, dokonce se dá provést jenom menší část z těchto změn. Bude to vyžadovat delší období a podle mého názoru se bude počítat spíše na roky než na měsíce. Já bych rád ty změny dotáhl do konce, rád bych otevřel cestu novým lidem, kteří by za pár let přišli do vedení Sociální demokracie a pomohli jí vyhrát příští volby do Poslanecké sněmovny. Pokud jde o ta kritéria úspěchu, my jsme si je stanovili, já myslím, že jsou ambiciózní. My chceme mít po těchto volbách nejsilnější senátorský klub a rádi bychom získali v Senátu strategickou většinu.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale chápu správně, že když se to nestane…

Host (Bohuslav Sobotka):
Abychom mohli vetovat zákony…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale chápu správně, že když se to nestane, tak to logicky neznamená, že byste se neucházel o post předsedy ČSSD?

Host (Bohuslav Sobotka):
Já myslím, že to by byly zkratkovité závěry a počkejme si na výsledek těchto voleb, na diskusi uvnitř Sociální demokracie, která bude po volbách a těch jednotlivých našich regionálních konferencích a ta předurčí, jaká poptávka po změně bude a kdo tuto změnu bude moci v Sociální demokracii nejlépe ztělesnit nebo jí nejvíce pomoci.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem u mikrofonu Rádia Impuls je dnes úřadující šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Nečasova vláda před několika okamžiky schválila zmrazení výdajů jednotlivých ministerstev ve výši 10 miliard korun a další zmrazení výdajů například u ekologických škod nebo u dluhu ve výši dvou miliard. Tady jsou slova ministra financí Miroslava Kalouska:

Záznam Miroslava Kalouska:
Já nenavrhuji vládě škrtání, já navrhují vázání prostředků, aby vláda zavázala jednotlivé ministry, že definovaný objem neutratí.

Moderátor (Václav Moravec):
Dodává ministr financí z TOP 09 Miroslav Kalousek. Schválení úspor v letošním rozpočtu provázelo přetahování ministrů za Věci veřejné s koaličními partnery. Nakonec tedy i ministři za Věci veřejné souhlasili s tím návrhem. Vy jste, pane úřadující předsedo, vyzval dnes odpoledne, aby Věci veřejné odešly z vlády do opozice, pokud nesouhlasí s rozpočtovou politikou kabinetu Petra Nečase. Předpokládám, že to byl žert od vás.

Host (Bohuslav Sobotka):
Nebyl to žert, my bychom velmi rádi přivítali Věci veřejné v opozici, měli bychom potom určitě lepší možnosti manévrovat, ovlivnit rozpočtovou a daňovou politiku příští vlády.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale pokud byste byl předsedou Věcí veřejných, tak byste, když jste tvořil programové prohlášení, koaliční smlouvu, podepsal to, vznikla vláda…

Host (Bohuslav Sobotka):
Já jsem si velmi pozorně četl výroky ministrů za stranu Věci veřejné a já mám pocit, že když se domlouvala koaliční smlouva, že nastala jedna velká chyba. Uzavření koaliční smlouvy a jejímu vyjednání měl předcházet seminář o rozpočtové situaci, kde měl pan ministr Kalousek velmi poctivě popsat, v jakém stavu jsou veřejné rozpočty České republiky. Když se podíváte na ty sliby, naděje, které dává koaliční smlouva v řadě oblastí, tak to se prostě nemůže naplnit.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste si to propočítali?

Host (Bohuslav Sobotka):
V konfrontaci s tím, jaká je situace státního rozpočtu. No pokud jsou ministři, kteří slibují psychologa do každé školy, zvyšování platů učitelů a současně se zjišťuje, že už letos nebudou peníze na platy učitelů, to je přece obrovský rozdíl mezi fikcí koaliční smlouvy a rozpočtovou realitou. Já myslím, že tady je ale jiný problém. Myslím si, že Věci veřejné se dostaly do vleku rozpočtové politiky, kterou ve skutečnosti ve vládě určuje Miroslav Kalousek a Miroslav Kalousek ze všeho nejvíc připomíná pyromana, který nejprve zapálil dům a pak se vmísil mezi hasiče a tváří se, že hasí požár. Vemte si, že to byl ministr financí, který v letech 2007-2009 výrazně snížil řadu příjmů státu, ať už šlo o daň z příjmu právnických osob, zavedení rovné daně, snížení sociálního pojištění, vracení DPH na všechny osobní automobily. Miroslav Kalousek svými rozhodnutími snížil daňové příjmy státu a v tuto chvíli je jedním ze spoluviníků situace, do které jsme se dostali. To znamená, že se musí v tuto chvíli realizovat plošné škrty, které samozřejmě poškodí kvalitu veřejných služeb a způsobí vážné problémy ve fungování celé řady oblastí. A problém také je, že vláda si sama dala určité ideologické mantinely, vláda odmítla zvýšení některých příjmů státu a dostala se do začarovaného kruhu škrtů, které nakonec povedou jenom k negativním dopadům na růst české ekonomiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste počítal s tím, že nakonec se Nečasova vláda dohodne, ministři za Věci veřejné přistoupí na ty úspory v řádu 10 miliard korun? Protože zatím to je podle interpretace místopředsedy Věcí veřejných Josefa Dobeše, se kterým jsem mluvil a s ministrem školství tedy, je to podmíněná podpora do 30. září, tak pravděpodobně takový timeout nové vlády Petra Nečase. Protože navíc 10. srpna mají před hlasováním o důvěře.

Host (Bohuslav Sobotka):
Mě trošku Věci veřejné připomínají toho muže ze starého vtipu, kdy muž vypadne z mrakodrapu a jak padá dolů, tak si říká, no 99. patro, 98., 97., to ještě pořád vypadá dobře. Prostě Věci veřejné jenom odložily problém, který tady existuje a který bude ve své nahotě zveřejněn v okamžiku, kdy bude muset vláda schválit konkrétní podobu škrtů, které se týkají rozpočtu na příští rok.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale tam mají Věci veřejné zásadní kartu v ruce, protože mohou odmítnout Kalouskem navržený rozpočet na rok 2011, pro to dnešní rozhodnutí vlády.

Host (Bohuslav Sobotka):
Já si nedokáži představit, že by premiér Nečas nesl odpovědnost za to, že představí vládu, ta vláda získá důvěru a následně se rozpadne při prvním projednávání zákona o státním rozpočtu. To si myslím, že není možné, aby seriozní politik postupoval takovýmto způsobem. Já doufám, že se koalice na podobě rozpočtu ve skutečnosti už dohodla a to, co zažíváme teď, tak jsou možná nějaké tanečky, které jsou určeny některým skupinám voličů, ale nedokáži si představit…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, chápu vaše slova, že podle vás Věci veřejné dneškem promarnily šanci odejít do opozice?

Host (Bohuslav Sobotka):
Tak já myslím, že ji promarnily v situaci, kdy by to ještě neznamenalo nějaké fatální důsledky. V situaci, pokud se vláda rozpadne v době, kdy už nebude žádný čas na přípravu rozpočtu na příští rok, tak už to rozhodně bude neodpovědné chování. Teď v tuto chvíli ještě Věci veřejné mohly učinit krok stranou, být v opozici a mohly jednat s vládou i se Sociální demokracií o tom, jak bude vypadat příští rozpočtová a daňová politika. V každém případě ten problém dnes vyřešen nebyl na vládě, neshody budou pokračovat a ve skutečnosti až bude vláda schvalovat návrh rozpočtu na příští rok, tak se teprve jasně ukáže, jaký je tady rozpor mezi reálnými možnostmi státu a sliby, které jsou dány v koaliční smlouvě.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká úřadující předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Děkuji, že jste byl hostem Rádia Impuls a někdy příště na shledanou.

Host (Bohuslav Sobotka):
Hezký večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy. Hostem čtvrtečního pořadu bude americký ekonom českého původu, profesor Milan Zelený. 

05.08.2010

VIDEO: Ester Kočičková

Herečka a moderátorka Ester Kočičková na Impulsu o sobě a o životě....
04.08.2010

Luboš Olejár, Svaz pacientů

Prezident Svazu pacientů Luboš Olejár mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o návrzích na reformu českého zdravotnictví.
03.08.2010

Jiří Pospíšil, ministr spravedlnosti

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o připravovaných reformách v soudnictví.
02.08.2010

Aneta Langerová, zpěvačka

Zpěvačka Aneta Langerová mluvila o zpívání nebo o české politické scéně.
29.07.2010

Milan Zelený, ekonom

Ekonom Milan Zelený mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o ekonomické recesi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.