Radek John, předseda VV

Publikováno: 02.06.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda Věcí veřejných Radek John mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o šancích na sestavení koaliční vlády s ODS a Top 09.

Moderátor (Václav Moravec):
Už je to i na papíře. Občanská demokratická strana, TOP 09 a Věci veřejné se pokusí vytvořit společnou vládu. Deklarace vyjadřující toto odhodlání je výsledkem dnešní schůzky představitelů těchto tří politických stran. Tady jsou slova šéfa Věcí veřejných, Radka Johna:

Host (Radek John):
Budu velmi rád, když se nebude psát o našich vyjednáváních tak, jako dosud, což ohrožuje stabilitu a je v rozporu s realitou. Shoda vlastně je zatím skutečně dobrá, shodli jsme se v zájmu státu na tomto prohlášení.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova šéfa Věcí veřejných, Radka Johna. Dnes šlo o první trojstranné setkání politiků ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Expertní týmy teď mají jednat o konkrétních bodech koaličního programu. Teprve tato jednání prověří schopnost přetavit obecnou vůli ke společné vládě ve skutečnost. Pozvání k mikrofonu přijal předseda Věcí veřejných Radek John. Dobrý večer, vítejte.

Host (Radek John):
Dobrý den.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili na základě vašich dotazů, které jste v průběhu dne psali a posílali ve formě sms zpráv na číslo 774 999 888. Ale máte-li ještě jakoukoliv otázku na předsedu strany Věci veřejné, Radka Johna, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls. Ještě jednou číslo pro vaše otázky ve formě sms, 774 999 888. Pokud byste, pane předsedo, měl pojmenovat tři překvapení, kterých jste se dočkal při dosavadním vyjednávání o nové vládě České republiky s vašimi partnery ODS a TOP 09, která tři překvapení byste pojmenoval?

Host (Radek John):
Já hlavně musím říct, že nejpřekvapenější paradoxně jsem vlastně z novinářů, protože já jako novinář dlouholetý a ty moje články vždycky jsem si myslel, že jsou v souladu s realitou. Tady když jsem si ráno přečetl noviny i včera i dneska, tak to už bych si málem vybral vklady a utíkal na britské Panenské ostrovy a přesunoval firmu do daňových rájů, že to tady je ve velkým problému a to překvapení je, že zatím není vůbec žádný problém. T překvapení, prostě hned začalo osobním setkáním s panem Nečasem, kde já jsem hned říkal všechny možné problémy a on říkal, chápu, chápu, chápu. S panem knížetem stejně pozitivní setkání. Čili překvapení je, že zatím to jde. Já samozřejmě vím, že odsouváme problémy na konec, ale zatím to jde.

Moderátor (Václav Moravec):
Nemělo by se tím začít? Ty problémy asi budou počet ministerstev, protože ať už ODS i vy jste jasně říkali, je zapotřebí rušit, zatím neslyšíme jasné slovo, která ministerstva budou zrušena.

Host (Radek John):
Jako rozhodně budou zrušena, rozhodně o to se sehraje boj, ale my říkáme o lidech až nakonec, i proto, že třeba…

Moderátor (Václav Moravec):
Mě nejde o lidi, mě jde o počty a to je něco jiného než lidi.

Host (Radek John):
Ještě aby se neříkalo, hele, to jsou konflikty někdo někoho nemusí, někdo má animozitu, tak si říkáme, pojďme si říct, v co všechno v bodech je shoda. Vznikají tabulky, kde je napsáno VV to chtějí takhle, ODS takhle, pak je šťastné občas políčko TOPka to neřeší. Tak si říkáme, hurá, tady to bude fajn a těch je celá řada. A říkáme si, aby mělo smysl vůbec se hádat a to nebude nekonfliktní, o nějakých ministerstvech, slučování a personáliích, tak musíme vědět, že opravdu jsme schopni se domluvit na tom, co se prosadí.

Moderátor (Václav Moravec):
Z těch tabulek, vypadají vám zatím ministerstva, která budou mrtvá, protože to je společné pro všechny tři politické strany?

Host (Radek John):
My jsme navrhovali slučování ministerstev. Myslím si, že tam je i naděje na shodu v nějakých slučováních, ale je to opravdu na pořadu dne až podle těch konkrétních prosazení. Protože například já chápu, že to je velmi ambiciózní, co navrhujeme, vytvoření ministerstva bezpečnosti, to by bylo sloučení ministerstva obrany a vnitra, což je dlouhodobý projekt samozřejmě, a napřed musíme vědět, jak je agenda boje proti korupci, že jo, jak je, jak bude řešena policie, tady je prostě městská bezzubá policie a vedle ní státní policie a to je prostě nesmyslné. A teprve z konkrétních řešení by tohle mělo vyplynout a mělo by logicky vyplynout, hele, tahle ministerstva jde spojit.

Moderátor (Václav Moravec):
Je už teď jasné, protože na tom se svým způsobem všechny tři politické strany shodovaly, že budou sloučena ministerstva životního prostředí a zemědělství?

Host (Radek John):
My jsme opravdu to nediskutovali, jo, ale z těch tabulek to vypadá na ty shody. Komise začínají pracovat zítra, je sedm bodů a abychom šli hodně rychle, tak ty komise pojedou paralelně, to znamená, na několika místech Prahy se jedná o konkrétní agendě a domluva je, že teprve když se neshodnou, tak to jde koordinátorům a ti když se neshodnou, tak to jde předsedům. Čili ke mně ještě nedoteklo vůbec žádný problém, ani nemohl, jo? A teprve pak uvidíme.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste podepsali právě dnes s možnými koaličními partnery, tedy ODS a TOP 09, prohlášení o vytvoření případné vlády. Tady jsou slova volebního lídra, místopředsedy ODS Petra Nečase:

Záznam Petra Nečase:
Krok první je podpis společného prohlášení zástupců Občanské demokratické strany, strany TOP 09 a strany Věci veřejné, kde na základě předběžných výsledků voleb do Poslanecké sněmovny vyjadřujeme společnou vůli vytvořit většinou koalici rozpočtové odpovědnosti, vlády práva a boje proti korupci. To znamená jednoznačně deklarovaná vůle těchto tří politických stran uskutečnit koaliční projekt složený z těchto tří stran.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo krátce po poledni Rádio Impuls slova místopředsedy a volebního lídra ODS Petra Nečase. Prezident Václav Klaus si právě na zítřek pozval lídra ODS Petra Nečase, ten ho má informovat o povolebním vyjednávání, zatím ale není jasné, zda se prezident po tomto setkání rozhodne Petra Nečase pověřit jednáním o vládě, případně ho na základě ústavy rovnou jmenovat premiérem nebo jestli zůstane zatím u informativní schůzky. Prospělo by, Radku Johne, vyjednávání o vládě, pokud by už zítra dostal Petr Nečas pověření?

Host (Radek John):
Já už jsem říkal panu prezidentovi na té schůzce, že já chápu jeho právo rozhodovat, jak chce a s pokorou ho přijímáme, ale budeme pracovat na těch bodech, ať pověří kohokoliv. To znamená, ta jednání se povedou stejně rychle. Můj sen je, aby, teď jsou lidi nadšený po volbách, aby se řeklo, tak se podívejte, vy jste to změnili, tu mapu a teď jsou tady výsledky a aby se říkalo, první ze sedmi oblastí, dohodnuto. Druhá, dohodnuto, už je to 2:4. Pak by to bylo 3:4 a tak dále a pak by se říkalo 6:1, a tohle oznamovat každých několik dní, to je strašně důležitý i pro důvěru v Českou republiku. Takže kéž by to bylo takhle a my budeme pracovat a budeme seznamovat lidi s těmi dobrými zprávami.

Moderátor (Václav Moravec):
Jako účastník těch jednání, přímý aktér, dovedete odhadnout, podíváme-li se na britskou zkušenost, do týdne sestavena koaliční vláda, jestli to půjde takto rychle při…

Host (Radek John):
Určitě ne. Já si myslím, že ti Britové to mají takový jako gentlemanským rukou dáním, my chceme 70 stránkový dokument velmi přesný. Čili těch sedm týmů musí stvořit těch 70 stran a jako je to v horizontu týdnů, ale to není žádná špatná zpráva. To je o tom, aby se pak ta případná koalice nerozštípla na nějakých neshodách.

Moderátor (Václav Moravec):
Jeden z vyjednavačů vaší politické strany, tedy Věcí veřejných, Vít Bárta, k tomu, jak je možné vnímat dnešní podpis té trojstranné dohody o vyjednávání o budoucím kabinetu, poznamenal:

Záznam Víta Bárty:
To dnešní prohlášení není žádným bianco šekem pro to, aby se z tohoto prohlášení daly dělat jakékoliv závěry, jestli koalice bude, nebude.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova jednoho z vyjednavačů Věcí veřejných o nové vládě, tedy Víta Bárty. Pokud by měl předseda Věcí veřejných, Radek John, host dnešních Impulsů, jasně říci, jestli je ještě pravděpodobná ta varianta, že byste zůstali vně?

Host (Radek John):
Toto prohlášení není žádný bianco šek podepsaný, koalice za každou cenu. Pokud se neshodneme na tom programu tak, abychom byli spokojeni a mohli přijmout před našimi voliči tu zodpovědnost jít do vlády, tak do ní nepůjdeme. Je tam pořád stále varianta konstruktivně podpoříme ty dobré věci z toho programu proti zadlužování, budeme se snažit prosadit naše. Ale samozřejmě vím, že pro tuto zemi by bylo užitečnější 118 hlasů pevná vláda, protože ono to bude bohužel bolet, ty reformy. A to se musí udělat hrozně rychle. Dneska se oznámilo, že dluh, schodek rozpočtu je už 95 miliard, čili řítíme se do propasti.

Moderátor (Václav Moravec):
Jste si vědom toho, protože podíváme-li se na to, kteří voliči volili Věci veřejné v těch letošních sněmovních volbách, je tam poměrně velká část voličů, kteří v roce 2006 volili sociální demokraty, jste ochoten jít do toho rizika, že když budete v té vládě, tak můžete přijít o část svých voličů a můžete ztratit, protože inu se nepočítalo s tím, že Věci veřejné budou dělat reformu veřejných financí a utahovat opasky.

Host (Radek John):
My jsme říkali, že je třeba zastavit zadlužování, ale samozřejmě hlavní tíha musí být na státu. Ten se musí zhubnout, ten se musí ořezávat a my tam máme příjemnou pozici, protože jsme jakoby nalevo od těch dvou stran a býti nalevo v koalici, to je ta lidská síla. My tam budeme říkat, nezapomínejte na sociální solidaritu, my tam budeme dělat to změkčení, že jo. Nás bude nenávidět nejvíc pan Kalousek, protože ten bude jakoby nejtvrdší, čili vůči těm, nás volili, ty cílovky jsou zajímavé podle průzkumu. Zodpovědní voliči socdem, zodpovědní voliči ODS a bohémové. Máme tři cílovky a pak protestní hlasy. A zodpovědní voliči socdem také dobře vědí, že nesmíme zadlužit naše děti tak, aby to nikdy nesplatily.

Moderátor (Václav Moravec):
Jaké pojistky budete mít v programovém prohlášení vlády a v koaliční smlouvě, abyste se nestali zelenými?

Host (Radek John):
Aby to s námi nedopadlo jako se zelenými, proto tak horečně a urputně trváme na konkrétních programových bodech shody, protože my celou věc pak ještě opravdu referendem našich véčkařů musíme stvrdit. Oni nám musí potvrdit mandát. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale zelení měli konkrétní body v programovém prohlášení vlády a jak dopadli?

Host (Radek John):
No, já si myslím, že oni vyměnili svůj program za ministerstva, že oni pak měli několik ministrů, aniž prosazovali program, zatímco nám jde o to, říct přesně voličům, z našeho programu, jak jsme slibovali, se nám podařilo prosadit tohle, tohle, tohle a pak teprve řešit ministerstva a dostali jsme 11 procent, já říkám otevřeně, kdybychom dostali 51 procent, žádné tyhle hádky nejsou, náš program je uskutečňován v pohodě. Takhle samozřejmě usmlouváme nějakou část a ti naši voliči musí zhodnotit, jestli to stačí pro to, abychom šli do koalice.

Moderátor (Václav Moravec):
Statutární místopředseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka si stále ještě dělá naději, že se může jeho strana pokusit sestavit vládu. Tady jsou Sobotkova úterní slova z rozhovoru pro Radio Impuls.

Záznam Bohuslava Sobotky:
Věci veřejné jasně řekly, že zvažují také variantu jenom podpory této vlády ad hoc, to by pak znamenalo, že tady nebude vláda s většinou 118 poslanců, ale bude tady menšinová vláda, a to opět mění situaci a samozřejmě to rozšiřuje manévrovací prostor Sociální demokracie.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova statutárního místopředsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky. Kvůli programovým vyjednáváním s občanskými demokraty a TOP 09 zrušila strana Věci veřejné schůzku s představiteli ČSSD. Lídr Bohuslav Sobotka vzal důvody změny schůzky na vědomí a uvedl, že obě strany hledají jiný termín. Má to smysl ještě hledat se sociálními demokraty, Radku Johne, jiný termín?

Host (Radek John):
Určitě. My s nimi chceme mluvit, protože my tam jdeme s výzvou, zastavme studenou válku v Parlamentu, zastavme to, co se tam dělo za hrůzy poslední roky, kdy tam lidé hovořili opravdu odpornými výrazy a bylo třeba zakrývat, zacpávat uši školním dítkám, které sledovaly z té galerie jednání Parlamentu, aby se nezkazily, čili výzva pojďme slušně, pojďme si říct to, že máme jiný názor neznamená, že se budeme nazývat nadávkami a to je velká výzva.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to správně, tak se sociálními demokraty budete mluvit pouze o Poslanecké sněmovně, nikoli o vládě.

Host (Radek John):
Ano, o Poslanecké sněmovně, samozřejmě, ale kromě toho, já si třeba myslím, protože opravdu potřebujeme všichni dobré zprávy, přímá volba prezidenta je dobrá zpráva, když se prosadí, tak voliči uvidí, hele, tak jsme volili jinak a najednou už to jde. A to třeba vím, že sociální demokraté podporují přímou volbu prezidenta, z rozhovoru s panem Nečasem vím, že se asi nám podaří domluvit i s ODS, že to podpoří a máme najednou reformu, takže budeme říkat. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale přímá volba prezidenta, respektive diskuse o jejím zavedení byly v programovém prohlášení i Topolánkovy vlády a dopadlo to jak to dopadlo.

Host (Radek John):
Takhle, třeba chovám naději, že velmi brzy oznámíme, milý národe, máš přímou volbu, můžeš si rozhodovat o svém nejvyšším představiteli podle svých představ a. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Vy myslíte, že toto bude v té koaliční dohodě.

Host (Radek John):
Ne, ne, ne. To říkám mimo, to je ještě úplně mimo a sociální demokraté, kteří jsou pro to, já budu říkat, pojďte hlasovat s námi, neválčete a stejně tak, když budete mít vy dobrý návrh proti zadlužování, vy, sociální demokraté, dejte nám ho, my ho rádi přijmeme.

Moderátor (Václav Moravec):
Ukazuje se už dnes z těch trojstranných jednání s ODS a TOP 09, že prohlašujete většinově v Poslanecké sněmovně redukci počtu funkcionářů Poslanecké sněmovny.

Host (Radek John):
No ano, těch 118 hlasů, těch 118 hlasů pro to je. Ta redukce je bezpodmínečně nutná.

Moderátor (Václav Moravec):
Stejně tak chodí otázky od posluchačů Impulsů, například Igor M. se ptá, kdy budou poslanci pobírat stejnou nemocenskou jako ostatní občané a je na tom shoda těch tří stran, které mají 118 hlasů ve Sněmovně?

Host (Radek John):
My jsme řešili první věci a na tom je shoda, a to je omezení imunity jenom na řeč ve Sněmovně, protože to, co se tady dělo, bylo nehorázné a 20 let to vydrželo, což je naše chyba, nás voličů při volbách. Domluvili jsme se na snížení platů, na návrhu na snížení platů, protože šetřit se má začít od hlavy a dojít teprve pak jako k břišním ploutvím. . .

Moderátor (Václav Moravec):
To už je tedy dojednané mezi těmi třemi stranami.

Host (Radek John):
Tam je 118 hlasů pro. Domluvili jsme se na redukci vlastně těch funkcionářů, což je další úspora. Budeme se domlouvat samozřejmě na. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik místopředsedů bude mít Sněmovna?

Host (Radek John):
Dneska jsme, protože neděláme personálie, tak jsme tak jenom opravdu takhle tam šly věty, tři, čtyři, ale já chci jenom místopředsedy tři, jo, čili podstata je. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Říkáte maximálně čtyři.

Host (Radek John):
Maximálně čtyři. Podstata je redukce a budeme teď jednat o náhradách, protože to byla součást našeho volebního boje, musíme udělat spravedlnost v náhradách a teď tam padají návrhy, jestli už neříkám moc, zdanit, já nevím, jestli zdanění není málo, jestli s tím nemá se udělat víc, čili to už jsou nuance, ale já už vím, že je možné prosadit řadu věcí a každý týden říct, milí obyvatelé České republiky, tady máte změnu k lepšímu. To by bylo krásný, že jo.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem u mikrofonu Radia Impuls je předseda politické strany Věci veřejné Radek John. Když se bavíme o vyjednávání o programovém prohlášení té budoucí vlády, ukazuje se už dnes, že jestliže vy jste nejlevicovější v rámci té trojčlenky ODS, TOP 09 a Věci veřejné, že vám ustoupí koaliční partneři v tom, že se zruší poplatek za položku na receptu, který jste tak hodně kritizovali před volbami do Poslanecké sněmovny?

Host (Radek John):
My o to budeme usilovat. Já nevím, já to mám hrozný, jo, protože jak jsem ten novinář, tak já vždycky jdu z jednání a říkám si, sakra, to by byla reportáž, já bych tak strašně rád, ale třeba vím, že dneska padlo, ale není to žádný závazek, že dneska padlo například, že i některé položky pro novorozence jsou nesmysl a podobně. My budeme velmi navrhovat, aby se zrušil poplatek za recept a . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Vypadá to, že na to zatím koaliční …

Host (Radek John):
Ale musí udělat komise, které se scházejí, počínaje zítřkem. Tohle bude součást, mimochodem to zdravotnictví bude, myslím, podle mě, nejproblematičtější část dohod.

Moderátor (Václav Moravec):
Proč, když vlastně jste také souhlasili s poplatky, ale jediné, proti čemu jste protestovali, je právě poplatek, opakovaný poplatek za položky na receptu.

Host (Radek John):
My tam jsme pro definování standardů, což jsou vlastně jakoby všichni a tam asi se asi dohodneme, a nadstandardu, ale ono dojde na lámání chleba, co je standard a co je nadstandard.

Moderátor (Václav Moravec):
No počkejte, ale to přece nebude řešit programové prohlášení vlády.

Host (Radek John):
No ale musíme vědět, že můžeme lidem říct, my pro vás něco uděláme. Nebo-li u těchto věcí definujeme cíle a ty cesty můžou vznikat postupně, protože to nejde udělat za 14 dní, jo, ale musíme vědět, že někam dojdeme.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to správně, když jasně říkáte, že pro Věci veřejné bude asi hlavním úhelným kamenem právě zdravotnictví, tak je…

Host (Radek John):
Není to pro nás úhelný kámen. Ale říkám, tam budou třecí plochy.

Moderátor (Václav Moravec):
Je logické, že byste mohli převzít tu odpovědnost a říct koaličním partnerům, máme dobrého kandidáta na ministra zdravotnictví, pojďme, naší odpovědností jako Věcí veřejných bude právě vypořádání se s problémy v resortu zdravotnictví?

Host (Radek John):
Ne, já si myslím, že se napřed musí všichni tři opravdu shodnout na cestě, kterou pak ta osobnost toho ministra prošlápne a teprve pak se dá mluvit o ministrech. Čili…

Moderátor (Václav Moravec):
No počkejte, aby přece se nezablokovala ta jednání o vládě, protože standard, nadstandard je tak odborná diskuse, podle lidí navíc by měla být svěřena hlavně lékařským odborným společnostem…

Host (Radek John):
Ano, odborníkům.

Moderátor (Václav Moravec):
Tak mi neříkejte, že se budete hádat o standardy, nadstandardy v rámci předsedů tří politických stran?

Host (Radek John):
My jsme, my vysíláme odborníky do těch vyjednávacích komisí a uvidíme, co nám předvedou. Já to budu vědět do tří dnů. Čili pak oznámíme.

Moderátor (Václav Moravec):
Věc, která se týká zadlužování státu, je podle vás reálné, aby ta vláda vznikla už do konce června, abyste si převzali agendu od Fischerovy vlády, respektive aby bylo jasné, že základní parametry rozpočtu, protože to je klíčové, základní parametry státního rozpočtu na příští rok se schvalují do konce června, ale když vy si teď řeknete, budeme víc ambicióznější, tak bude komplikované zadministrovat to, že ten deficit státního rozpočtu za příští rok bude menší, než třeba navrhne Fischerova vláda? To znamená, abyste převzali tu odpovědnost ještě před koncem června?

Host (Radek John):
Všichni si uvědomujeme, že jestli má být reformní rozpočet, tak se musíme domluvit rychle, protože čím později se domluvíme případně, tak tím méně úprav v rozpočtu jde udělat a tím méně reforem. Takže pod touto gilotinou tam všichni sedíme s těmi hlavami na špalku a víme, že bychom se měli domluvit rychle. Ale rozhodně to není v horizontu týdnů.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, to znamená, že neočekáváte, že by k podpisu koaliční dohody a návrhu programového prohlášení došlo do konce června, kdy se budou schvalovat…

Host (Radek John):
Takhle, reálně ne dřív než za měsíc a ať není nikdo zklamaný, že ne dřív než za měsíc.

Moderátor (Václav Moravec):
Proč ne?

Host (Radek John):
Hrozně podobně, aby se nám nestalo to, co zeleným a jiným malým stranám, které vždycky zazáří, nic neprosadí a zmizí.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale jak dlouho vyjednávali zelení a dopadli tak, jak dopadli? Myslíte si, že to je opravdu o čase?

Host (Radek John):
Já si myslím, že to je o vyjednávačích.

Moderátor (Václav Moravec):
No tak pak ten čas není tak důležitý. Teď si odporujete.

Host (Radek John):
Ne, ne, jako to budou strašně tvrdá vyjednávání. To nebude opravdu legrační.

Moderátor (Václav Moravec):
Krom nadstandardů a standardů zdravotní péče, který další bod byste označil…

Host (Radek John):
Jako když otevřete internet a teď se vám to neotevře a je tam napsáno, zbývá jedna položka. My tady s radostí budeme oznamovat, už je čtyři domluveno a tři oblasti ne, už je pět a dvě ne, už je šest a jedna ne a na té jedné se to může samozřejmě kousat a pak personálie, já si myslím, že personálie budou tvrdá bitva.

Moderátor (Václav Moravec):
Proč se tím logicky, ani nejde, říkám, o personálie, ale spíš o počty, jestliže jasně říkáte, chceme redukovat státní správu, tak proč na začátku těch vyjednávání není to, na co dojel i Mirek Topolánek a ODS, která také slibovala už po volbách, respektive před volbami v roce 2006, jak bude redukovat státní aparát a podívejte se, jak rozbujel, protože vznikla trojkoaliční vláda. Proč tím se nezačne? Že bychom jasně řekli, bez toho, aniž bychom vyjednávali jména, tak zredukujeme ta ministerstva, protože bude jasné, že pak nikdo se nebude cítit poškozen, protože bylo zredukováno jeho ministerstvo.

Host (Radek John):
Já žiju v domnění, že ta shoda tam je, ale neřešili jsme to jako konkrétně, že ta shoda na redukci tam je a vyplyne přesně z toho, jak ty reformy v těch jednotlivých oborech budou nastaveny a jak se splní který programový bod které straně. Ale redukce ministerstev je ještě před personáliemi, samozřejmě.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda Věcí veřejných, Radek John, který byl hostem dnešních Impulsů. Děkuji.

Host (Radek John):
To je všechno? Děkuji.


Moderátor (Václav Moravec):
No až přijdete s nějakým dojednaným bodem, dejte vědět.

Host (Radek John):
Velmi rád.

Moderátor (Václav Moravec):
Radek John, těším se příště na shledanou. Takové byly dnešní Impulsy. Hostem čtvrtečních Impulsů pak bude předseda politické strany TOP 09, tedy Karel Schwarzenberg.


 

10.06.2010

Petr Nečas, lídr ODS

Možný budoucí premiér Petr Nečas mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o vyjednávání s TOP 09 a stranou Věci veřejné o sestavení koaliční vlády.
09.06.2010

Lubomír Zaorálek, místopředseda ČSSD

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o situaci uvnitř ČSSD.
08.06.2010

Dominik Duka, arcibiskup

Pražský arcibiskup Dominik Duka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o církevních restitucích nebo česko-vatikánské smlouvě.
07.06.2010

Jan Svěrák, režisér

Režisér Jan Svěrák mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o svém posledním filmu Kuky se vrací.
03.06.2010

Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o sestavování nové vlády.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.