Vojtěch Filip, předseda KSČM

Publikováno: 18.05.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda KSČM Vojtěch Filip mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o blížících se volbách.

Moderátor (Václav Moravec):
Politá okna a dveře, i takový obrázek se naskytl ráno lidem, kteří procházeli kolem pražské sídla Komunistické strany Čech a Moravy. Skupina odpůrců komunismu totiž časně ráno polila červenou barvou okna a dveře sídla KSČM v Praze u ulici Politických vězňů. Prý chtěli připomenout, že strana se, citujme: nikdy nedistancovala od zločinů vražd a devastace. Konec citátu, české společnosti v letech 48 až 49. Tady jsou reakce lidí, které pořídilo Rádio Impuls u sídla KSČM.

Anketa:
Asi ta barva a ta instituce k tomu patří, i když si nemyslím, že by byl zrovna nějaký obzvlášť chytrý způsob vyjadřování sympatií či antipatií k této straně.

Je to provokace, odsouzeníhodná, protože asi je to proti KSČM a to je legální parlamentní strana, takže by to měla podle mě policie vyšetřit.

No to by neměla, na chráněnou památku určitě ne, na tom chodníku mě to nevadí.

Je to odvážný, aspoň někdo dokáže říct pravdu nebo tímto způsobem říct, co to je KSČM a že by neměla tady vůbec působit.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls slova několika náhodných chodců, kteří okomentovali akci lidí, kteří protestovali proti postojům komunistů. Podle organizátorů protestu 170 litrů červené barvy vylité na deset oken a vchod sídla KSČM symbolizuje, opět citujme, krev obětí, kterou má Komunistická strana stále na svých rukou. Konec citátu. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je místopředseda Poslanecké sněmovny, předseda KSČM Vojtěch Filip. Děkuji, že jste přijal mé pozvání, hezký dobrý večer.

Host (Vojtěch Filip):
Dobrý večer, děkuji za pozvání, jsem rád v Rádiu Impuls.

Moderátor (Václav Moravec):
Už má KSČM, pane předsedo, spočítáno, jak velké ty škody jsou na deseti oknech a vchodu do sídla KSČM, na kterých skončilo 170 litrů té červené barvy, když jste dopoledne mluvili o 50 tisících, není to málo?

Host (Vojtěch Filip):
Je to málo, mluvili jsme s památkáři a ti odhadli tu škodu na nejméně 75 tisíc korun, tu také uplatňujeme vůči pojišťovně, protože jsme pojištěni.

Moderátor (Václav Moravec):
Tedy bude to hradit pojišťovna nebo je pravděpodobné, že byste tu škodu vy uplatňovali na těch, kteří ji způsobili?

Host (Vojtěch Filip):
Já myslím, že my to uplatníme vůči pojišťovně, protože jsme pojištěni. Dům je pojištěn, nakonec je to chráněná památka, takže bychom si to bez pojištění ani nemohli dovolit a pojišťovna jistě bude chtít regres po těch, kteří to způsobili.

Moderátor (Václav Moravec):
Tedy ta skupina zhruba 12 členná, která sídlo KSČM barvou postříkala, podle nich je další existence KSČM nepřijatelná, akci si prý u nich nikdo neobjednal a ani ji nesponzoroval a byla jen vyjádřením jejich občanského postoje, když budu citovat.

Host (Vojtěch Filip):
Tak já myslím, že jsou to lidé, kteří mají pravděpodobně velmi málo znalostí z reálií České republiky, protože Komunistická strana Čech a Moravy existuje 20 let, my máme dvacetiletou historii a za 20 let historie KSČM určitě na rukách komunistů nelpí žádná krev. Pokud chtěli do minulosti, tak by museli…

Moderátor (Václav Moravec):
Ano, ke KSČ, tedy ke Komunistické straně Československa.

Host (Vojtěch Filip):
Tak to se musí obrátit na někoho jiného a tam bych spíš připomněl, že v květnových dnech by si měli třeba vzpomenout na krev těch komunistů, kteří strávili své životy nebo dobu války v koncentračních táborech a tam zemřeli. Bylo jich 40 tisíc.

Moderátor (Václav Moravec):
Tedy ani tento protest podle vás nepřispěje k tomu, že byste se ještě vraceli do minulosti a že byste přehodnocovali některé postoje i Komunistické strany Československa k minulosti, tedy k působení KSČ v Československu a v české společnosti?

Host (Vojtěch Filip):
Já myslím, že Komunistická strana Čech a Moravy je moderní komunistickou stranou a v tomto ohledu nemáme vůbec žádný zájem se zabývat pouze minulostí. My jsme současnou politickou stranou, která musí řešit současné problémy občanů České republiky a pokud jde o minulost, my ji nevidíme ani černobíle, ani jenom černě, ani jenom černě, ani jenom růžově, my ji vidíme reálně a nevidím žádný důvod, proč bychom třeba my měli přehodnocovat postoj KSČ například z roku 1956, který odsoudil Stalinské represe. Tady není co odsuzovat, to odsoudili již komunisté dávno před námi.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale například normalizaci a vězně svědomí.

Host (Vojtěch Filip):
Já myslím, že v tomto ohledu se KSČM zachovala tak, že je to nejpoučenější politická stran na české politické scéně, protože jsme zaprvé to nejen odsoudili, ale zadruhé jsme také ve svém vlastním volebním program, politickém programu řekli, jakým způsobem se budeme chovat. To znamená, že budeme vyznávat politický pluralismus a také pluralitu všech vlastnických forem a pokud je mi známo, tak jsme v podstatě jedinou politickou stranou, která má respekt k ústavě, to znamená, že všechny formy vlastnictví mají mít stejné právo na ochranu a v tomto ohledu se mi zdají někteří divocí privatizátoři, který by nejradši zprivatizovali cokoliv, co může být ve vlastnictví státu nebo obce, trochu pomateni a neústavní.

Moderátor (Václav Moravec):
Komunistická strana Čech a Moravy v rámci předvolební kampaně ve svém klipu, předvolebním klipu, použila záběry University Karlovy. Došlo k ohrazení se University Karlovy, ona označila použití svých symbolů v předvolebním spotu KSČM, citujme, za manipulativní a řekla, že si zakládá na své apolitičnosti. Uvažuje KSČM, že by se Universitě Karlově omluvila a ten předvolební klip stáhla?

Host (Vojtěch Filip):
O ničem takovém neuvažujeme, my jsme si to objednali u profesionální agentury, nechť profesionální agentura se dohodne s Universitou Karlovou, protože v tomto ohledu Komunistická strana Čech a Moravy nemá žádné natáčení středisko, nemá žádné prostředky, jak by to udělala sama, proto jsme si…

Moderátor (Václav Moravec):
Ale vy jste zadavatelem toho.

Host (Vojtěch Filip):
My jsme zadavatelem.

Moderátor (Václav Moravec):
Neuvažujete tedy o omluvě?

Host (Vojtěch Filip):
Já myslím, že řada studentů, teda posluchačů University Karlovy jistě také má svůj vztah, pozitivní vztah ke Komunistické straně jako řada jiných má třeba negativní vztah, nevidím na tom nic špatného a jestli došlo k porušení nějakých práv, nechť to řeší ta agentura, která to natáčela.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem u mikrofonu Rádia Impuls je místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf KSČM Vojtěch Filip. Měl jste to dnes perný den, protože poslanci v Poslanecké sněmovně právě dnes například schválili vládní protikorupční balíček, který mimo jiné zavádí institut korunního svědka. Komunistům, vaší politické straně, se do té předlohy nepodařilo prosadit majetková přiznání. Ministr vnitra, předkladatel zákona Martin Pecina ale neskrýval, že je s prosazením zákona ve Sněmovně spokojený.

Záznam Martina Peciny:
V tom Senátu já si myslím, že ten protikorupční balíček projde také. Jako i senátoři se musí nějakým způsobem zodpovídat svým voličům a hlasovat proti těmto poměrně nekontroverzním a jednoznačným návrhům i pro senátory bude poměrně složité, takže já si myslím, že možná po bouřlivé diskusi a po projednání ve výborech ten protikorupční balíček protlačíme i Senátem a dokončíme ten legislativní proces.

Moderátor (Václav Moravec):
Pochvaluje si budoucnost ministr vnitra Martin Pecina. Byl by i předseda KSČM Vojtěch Filip tak optimistický jako Martin Pecina, že v Senátu to projde?

Host (Vojtěch Filip):
Tak já myslím, že tady Martin Pecina je přílišný optimista, že situaci v Senátu příliš nezná a já jsem přesvědčen, že Senát minimálně použije institutu vrácení toho zákona Poslanecké sněmovně k tomu, jestli o něm budeme nebo nebudeme hlasovat a k tomu už nemůže dojít.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale ten, v případě, že by se to, ano, v případě, že by se to stalo, tak ten zákon spadne pod stůl. Když ho tedy Senát vrátí Poslanecké sněmovně, nebylo to vůbec vlastně dneska jen takové cvičení v souvislosti s protikorupčním balíčkem, protože stejně spadne pod stůl?

Host (Vojtěch Filip):
Já myslím, že Sociální demokracie využila toho, že jde o řádnou schůzi, zařadila tam třetí čtení. My jsme také chtěli zařazovat některá třetí čtení a protože jsme přesvědčeni, že Senátem neprojdou, tak jsme chtěli, abychom alespoň splnili svoji ústavní povinnost, to znamená, hlasovali o zákonech vrácených prezidentem, případně vrácených Senátem nebo zamítnutých Senátem a tady jsme vyjádřili jenom svůj postoj, že my máme své jasné priority v boji proti korupci. Ukázalo se právě na tom hlasování o majetkových přiznáních, jak o protikorupčních opatřeních někteří rádi mluví, ale ve skutečnosti je vůbec nepodporují.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy stále totiž říkáte, že majetková přiznání jsou jedním z pilířů protikorupční strategie a boje proti korupci. Tím chcete říci, že i sociální demokraté, když mluví o boji proti korupci, tak tím, že majetková přiznání vám neprošla, tak těm slibům sociálních demokratů nevěříte?

Host (Vojtěch Filip):
Ano, to chci říct přesně. Nevěřím ani zeleným, ani těm, kteří teď halasně před volbami říkají, jak budou bojovat proti korupci, nakonec to hlasování dopadlo tak, že k těm našim 26 hlasům přibylo 13 hlasů, které hlasovaly pro ten náš návrh o majetkových přiznáních. Připomínám, že majetková přiznání jsme také dotlačili v roce 2006 pod tíhou té blížících se voleb do třetího čtení a. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Proto se vás ptám, zda to vůbec celé, to schvalování protikorupčních balíčků a celá tato rétorika, cvičení uplynulého půl roku není jen cvičením před volbami, protože je to zkrátka tak načasované. Protikorupční balíček teď putuje do Senátu, že Senátu se pravděpodobně vrátí do Poslanecké sněmovny a protože této sněmovně končí mandát, nová sněmovna o něm už hlasovat nemůže.

Host (Vojtěch Filip):
Tak, takhle to je pravděpodobně u některých určitě. U těch, kteří hlasovali poctivě pro ty pozměňovací návrhy, všechny bych nepodezíral, že všichni takhle manipulují veřejností, ale podle mého soudu je tam víc slov než činů.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomeňme, že vy jste pro balíček jako celek . . .

Host (Vojtěch Filip):
Hlasoval.

Moderátor (Václav Moravec):
Hlasoval. Na rozdíl od některých jiných vašich stranických kolegů, protože váš poslanecký klub nebyl jednotný.

Host (Vojtěch Filip):
My jsme umožnili těm, kteří si váží svého právnického vzdělání, aby vyjádřili svůj postoj i právní, nikoliv pouze politický, já jsem vyjadřoval politický postoj, protože právně jsem opravdu přesvědčen, že nemůže být stát organizátorem trestné činnosti a ty agenty provokatéry a některé instituty, které tam byly zaváděny, já považuji za minimálně kontroverzní, pokud bych o nich neuvažoval jako, že tam vůbec nemají být. Už jsem to vyjádřil několikrát . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Ano, to je to, co kritizovala i v rámci jednání Poslanecké sněmovny vaše poslankyně Zuzka Bebarová-Ruibrová, která jasně řekla, že je problematické označovat zákon z dílny Fischerovy vlády, respektive ministra vnitra za protikorupční balíček a podle Bebarové-Ruibrové rozšiřuje protikorupční balíček odposlechy, šmírování a korunní svědek je prý beztrestnost pro pachatele, kteří udají své komplice. Myslíte si, že ty prvky v tom balíčku, jsou protiústavní, to znamená, kdyby Senát protikorupční balíček schválil, prezident ho podepsal, což jsou dvě podmínky, aby zákon vstoupil v platnost, že by se neobjevili poslanci, popřípadě, že by sám osobně byste se nepřipojil ke stížnosti k Ústavnímu soudu, že některé pasáže protikorupčního balíčku jsou protiústavní?

Host (Vojtěch Filip):
Tak, pokud jsem hlasoval pro ten zákon, pravděpodobně bych nebyl ten, který by psal ústavní stížnost, ale já jsem přesvědčen o tom, že ty dvě podmínky naplněny nebudou, že v případě, že by to Senát schválil, což nepředpokládám, tak nepředpokládám, že by to prezident republiky podepsal a vyjadřoval jsem, znovu opakuji, svůj politický postoj, protože jsem vážným zastáncem boji proti korupci. Nakonec jsem vždycky intenzivně spolupracoval jak s Amnesty International, s dalšími organizacemi, které se zabývají těmito záležitostmi a podotýkám, že my myslíme ten boj proti korupci vážně. Znovu opakuji, majetkové přiznání nikdy v České republice od roku 1990 nenabylo účinnosti. Bylo to platné právo po roce 1991, v roce 93 zmizelo z českého právního řádu a pak se nám již nikdy nepodařilo v boji proti těm vládám, ať už byly vedené ODS nebo ČSSD prosadit tento návrh a přitom je jasné, že pokud by to majetkové přiznání bylo, nebylo by to žádné obtěžování lidí. Jde o to, že každý, kdo žádá o sociální dávku, musí podat mnohem větší majetkové přiznání těm úřadům, než ten, kdo by s majetkem nad 10 milionů dokládal, jak k tomu majetku přišel.

Moderátor (Václav Moravec):
Když jsme u dávek nebo u sociální dávky, tak jeden zákon dnes prošel a také vstoupí v platnost, a to mateřská, která se vrátí na loňskou úroveň, protože poslanci přehlasovali veto prezidenta, matky dostanou peníze zpětně od ledna letošního roku. Pro hlasovali zástupci ČSSD, zelení, komunisté a lidovci. Komplikace ale můžou přijít záhy, sama místopředsedkyně lidovců Michaela Šojdrová na dotaz Radia Impuls připouští, že zákon jasně neříká, do kdy má Česká správa sociálního zabezpečení peníze zpětně vyplatit.

Záznam Michaely Šojdrové:
To je na úřadu, aby nastavil určitá pravidla, jakým způsobem maminkám zpětně vyplatí. Pan ministr sledoval průběh zákona, já věřím, že je na tuto změnu připraven.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatovala místopředsedkyně lidovců Michaela Šojdrová v rozhovoru pro Rádio Impuls. Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip, není to opět ukázka řekněme paskvilu, když se nedá do zákona, do kdy mají matky tu zpětně vyplacenou mateřskou dostat?

Host (Vojtěch Filip):
Tak, víte, to není paskvil. To je otázka toho, co jsme zažili jako totální parlamentní obstrukci na začátku roku, ledno–únorové schůzi, kdy ODS opravdu čtyři týdny a TOP 09 ničila jednání Poslanecké sněmovny. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale to neomlouvá to, že tam není lhůta.

Host (Vojtěch Filip):
Já jenom řeknu, proč se k tomu vracím, protože my jsme neprotlačili náš návrh na navrácení mateřské dovolené a ten byl právně čistý. Tady paní kolegy Šojdrová pouze dokládá to, že ten jejich zákon byl šitý jaksi horkou jehlou a má tam právě ten nedostatek v tom pověření ministerstva práce a sociálních věcí. Faktem je, že v jiném zákoně takové pověření existuje, ta blanketní norma, že to má provést ten zákon ministerstvo práce a sociálních věcí existuje a tedy záleží na tom, jak vláda bude schopná a ochotná ten prováděcí předpis o té výplatě udělat. To nám v našem zákoně, který byl z dílny našich kolegů, ať už jde o Miroslava Opálku, Stanislava Grospiče a další členy klubu, kteří jsou členy stínové vlády KSČM, nechybělo.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy osobně si myslíte, že s tím Fischerova vláda nebude mít problém a když ten zákon teď tedy vstupuje v platnost o navrácení mateřské na původní úroveň loňského roku, takže ten prováděcí předpis projde hladce a do kdy by měla být zpětně ta mateřská maminkám vyplacena?

Host (Vojtěch Filip):
Já nevím, jak to pan ministr Janota bude dělat s panem ministrem Šimerkou, jak to bude vyplaceno. V každém případě bez problémů je každá mateřská, která bude nově, ta musí být vyplacena podle zákona a to provedení těch zpětných plateb musí provést vláda. Já jsem přesvědčen, že teď je velká šance, protože k 30.6. podávají velké firmy to odložené daňové přiznání a 25. července bude i DPH jak měsíční, tak to kvartální, tak já jsem přesvědčen, že prostředky na účtech státu k 25. červenci budou a mohly by být vyplaceny.

Moderátor (Václav Moravec):
Chcete tedy říci, že podle vás nejzazší mezi do konce srpna?

Host (Vojtěch Filip):
Já jsem přesvědčen, že ano, ten červenec, srpen by měl sloužit pro to, aby se doplatila ta částka zpátky.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy se ještě sejdete jako Poslanecká sněmovna a to těsně před volbami ve čtvrtek, když příští týden v pátek a sobotu půjdeme k volbám, tak ve čtvrtek se ještě sejde Poslanecká sněmovna. Máte dořešit návrh sociálních demokratů na zavedení přímé volby prezidenta. A propos je nutné před volbami hlasovat o přímé volbě prezidenta?

Host (Vojtěch Filip):
Víte, ono se o tom vždycky mluvilo a spíš je to tak, že najednou si vzpomněly politické strany, co slíbily voličům a chtějí to dohnat do konce. Je to trochu vousatý zákon, protože je opravdu tři roky ve Sněmovně a že se na tom nechtěli podílet někteří členové ústavně právního výboru z Občanské demokratické strany, že komise pro ústavu také ideálně nezpracovala ten zákon, je pravda, dnes jsme debatovali o tom, jestli je možné ve třetím čtení pozměnit tedy návrh účinnosti toho zákona tak, aby platil od roku 2011, protože ho v roce 2013 budeme potřebovat a nebo nebude přijat a v tom případě ta přímá volba zatím nebude zavedena. Já si myslím, že je to dobře, že se Poslanecká sněmovna sejde, protože jsou tady návrhy zákonů, které dnes na této schůzi neměly lhůtu k projednání, to znamená, neuplynulo 10 dnů od té chvíle, kdy je vrátil prezident republiky…

Moderátor (Václav Moravec):
Teď narážíte především na veto prezidenta k zákonu o ochraně ovzduší, který, když to vysvětlíme do češtiny, tak hlavně navyšuje podíl biopaliv v benzínu a naftě a zemědělci jasně říkají, budou to pro nás obrovské škody, prezident Klaus nás poškodil.

Host (Vojtěch Filip):
No, víte, to mají pravdu. Já jsem včera, když jsem ráno byl chvilku v kanceláři, než jsem se rozjel po volební kampani v jižních Čechách, protože pak jsem odjížděl do Prahy na přípravu dnešního jednání, tak jsem tam měl dvě návštěvy, jednu za Agrární komoru Jihočeského kraje, jednu za zemědělce, za soukromé zemědělce a ti říkají, že je to docela podraz, protože oni mají zaseto.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy tedy podraz prezidenta, jako KSČM podpoříte to, aby bylo prezidentské veto přehlasováno?

Host (Vojtěch Filip):
V každém případě klub KSČM už dnes, když jsme informovali o tom, jak se bude vyvíjet schůze, tak jsme se domluvili, že budeme pro přehlasování veta prezidenta republiky, protože v tomhle ohledu není možné to těžce zkoušené české zemědělství, které má problémy právě kvůli vyjednaným podmínkám s Evropskou unií a nezapomínejme na to, že právě zemědělská problematika a dopravní problematika byla nejhůř vyjednanou kapitolou České republiky vůči Evropské unii před vstupem a tady kdybychom je ještě poškodili vlastním zákonodárstvím, to by nám asi neodpustili.

Moderátor (Václav Moravec):
Přijde vám tedy dobře, i když občanští demokraté, například i úřadující šéfka Poslanecké sněmovny říká, že je to vlastně absurdní scházet se den před volbami, protože ve čtvrtek by se měly podle zákona konat dopolední i odpolední interpelace na premiéra a členy vlády, takže to je úplně absurdní, aby se přehlasovávalo veto prezidenta o zákonu o biopalivech, když tady budou interpelace na ministry a premiéra.

Host (Vojtěch Filip):
Já jsem přesvědčen, že jsme schopni za tu dobu od těch 10, respektive 11 hodin do 13, respektive 14 hodin prohlašovat ty zbývající zákony. Podle mého soudu tam budou nejvýše tři normy a v tom případě je možné zkusit ukončit. Já chápu, že ten čtvrtek je nepříjemný, ale nakonec tady máme takovou záležitost, když jsme to už jednou udělali v roce 2002, před volbami jsme také tímto způsobem postupovali, že jsme splnili svoji ústavní povinnost, to znamená vypořádat se všemi body legislativního programu, které ještě můžeme ve svém mandátu prohlasovat. Protože by od nás bylo nezodpovědné, abychom když to můžeme udělat nebo jsme povinováni splnit svůj ústavní slib, abychom ten ústavní slib vypověděli a říkali, zítra jsou volby, ať si to řeší někdo jiný. Protože ten legislativní proces v České republice trvá cirka šest měsíců a jestliže se šest měsíců o něčem diskutovalo, někomu vznikaly z toho práva, jinému povinnosti a existovalo tady nějaké prostředí, lidé se na to připravovali, zejména ty ekonomické subjekty, a my bychom to hodili za hlavu, tak si myslím, že bychom nedostáli svému ústavnímu slibu a proto si myslím, že ta schůze i ve čtvrtek je správná.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Vojtěch Filip. Děkuji za rozhovor, někdy příště na shledanou.

Host (Vojtěch Filip):
Nashledanou, rád jsem přišel do Rádia Impuls, i když jsem tady byl teprve poprvé.

Moderátor (Václav Moravec):
No vidíte a není to asi naposled.

Host (Vojtěch Filip):
Děkuji.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže se těším na shledanou. Hostem středečních Impulsů pak bude ekonom Miroslav Křížek.


 

25.05.2010

Milan Urban, poslanec ČSSD

Stínový ministr průmyslu a obchodu za ČSSD Milan Urban mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o volebním programu strany.
24.05.2010

Petr Nečas, lídr, místopředseda ODS

Volební lídr ODS a bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o volebním programu strany.
20.05.2010

Ludmila Zemanová, režisérka

Režisérka, ilustrátorka Ludmila Zemanová vzpomínala v rozhovoru pro Rádio Impuls i na svého slavného otce - Karla Zemana. Mimo jiné autora Čarodějova učně nebo Ukradené vzducholodi.
19.05.2010

Miroslav Křížek, Institut rozvoje podnikání při VŠE

Ředitel Institutu rozvoje podnikání při Vysoké škole ekonomické v Praze Miroslav Křížek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o budoucnosti eurozóny.
17.05.2010

Rut Bízková, ministryně živ.prostředí, šéfka Ústřední povodňové komise

Šéfka Ústřední povodňové komise Rut Bízková mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální situaci na severní Moravě.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.