Petr Nečas, lídr, místopředseda ODS

Publikováno: 24.05.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Volební lídr ODS a bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o volebním programu strany.

Moderátor (Václav Moravec):
Návrh na vydání povodňových dluhopisů míří do Poslanecké sněmovny. Fischerův kabinet před několika desítkami minut rozhodl o vydání povodňových dluhopisů za tři miliardy korun. Premiér Jan Fischer už podruhé během svého ročního působení v roli předsedy vlády řeší následky řádění velké vody.

Záznam Jana Fischera:
To jsou zážitky, kdy člověk skutečně nesmírně se solidarizuje s těmi lidmi, nesmírně s nimi soucítí, ať už je to škola, ať už to támhle byla úplně vyplavená hospoda, kde jak jsem říkal, má téct pivo a nemá tam téct voda. Na druhé straně co je velmi dobré a pozitivní a já si toho nesmírně vážím a všem za to děkuji, dobrá práce integrovaného záchranného systému.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls v sobotu slova premiéra Jana Fischera, který navštívil Moravu. Kabinet požádá vedení Sněmovny, aby návrh na vypsání dluhopisů projednali poslanci ve stavu takzvané legislativní nouze na nové mimořádné schůzi Parlamentu tento čtvrtek, tedy ještě před parlamentními volbami. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách, hostem dnešních Impulsů je volební lídr ODS Petr Nečas. Přeji vám hezký dobrý večer, vítejte v Rádiu Impuls.

Host (Petr Nečas):
Hezký podvečer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že dnešní Impulsy jsme připravili i na základě dotazů posluchačů Rádia Impuls. Ty nám v průběhu dne přicházely ve formě sms na číslo 774 999 888, ale máte-li ještě jakoukoliv otázku na volebního lídra občanských demokratů Petra Nečase, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls. Ještě jednou číslo pro vaše otázky ve formě sms zpráv, 774 999 888. Pane volební lídře a pane místopředsedo, co je na předvolební kampani nejúmornější?

Host (Petr Nečas):
Nejúmornější je asi to přejíždění, protože neustále jako celostátní lídr pendlujete po celé České republice plus to, že jsem člen vedení ODS a navíc kandiduji vlastně v nejvýchodnějším kraji České republiky, ve Zlínském kraji, tak k tomu ještě dodává další cestování, takže přesuny, přesuny, přesuny.

Moderátor (Václav Moravec):
Máte to spočítáno, kolik jste najel během letošní předvolební kampaně?

Host (Petr Nečas):
To si vůbec netroufám, ale troufám si říct, že během týdne najedu řádově 1500-2000 km.

Moderátor (Václav Moravec):
Existují v té letošní předvolební kampani témata, o kterých vás mrzí, že se nemluví, že zůstávají stranou, protože se probírá státní dluh, ekonomická situace, probírá se například i korupce a míra korupce v České republice, existují taková témata?

Host (Petr Nečas):
Tak určitě existují. Ona trošku souvisí třeba s tím tématem státního dluhu, určitě by si velkou pozornost zasloužila otázka důchodové reformy. Demografický vývoj v České republice je takový, že prostě tady se musí odehrát důchodová reforma, představa, že před tím strčíme hlavu do písku, je nesmírně nebezpečná. Opravdu platí pro generaci dnešních čtyřicátníků, třicátníků, dvacátníků a mladších.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste ale jako politický …

Host (Petr Nečas):
Pokud se neprovede, tak opravdu jsou ohroženi tím, že v době své penze budou na hranici chudoby.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste ale jako politický matador a zároveň jako exvicepremiér a ministr práce a sociálních věcí měl říci, jestli jste přesvědčen o tom, že se to podaří v tom příštím volebním období, nějaká silnější hlubší důchodová reforma, když víte, jak složité je sestavit silné vládnutí a silnou vládu v Česku?

Host (Petr Nečas):
Já jsem přesvědčen, že ano. K tomu optimismu mám dva důvody. První, že i té slabé vládě, která tady byla, se podařilo prosadit první etapu z těch tří důchodové reformy, která platí od 1. ledna letošního roku a všimněte si, že ani sociální demokraté nevyhrožují, že ji zruší. To je první předpoklad k jistému optimismu. A druhý předpoklad, pracuje tady takzvaná druhá Bezděkova komise jako společné těleso Ministerstva financí a Ministerstva práce a sociálních věcí a já musím říci, že by všechny politické strany nesmírně pozorně měly sledovat výstupy z této komise, která je tvořena nestranickými a nestrannými odborníky, těmi nejlepšími kapacitami v České republice, které na důchodový systém jsou a my bychom se měli maximálně snažit jako politici přijmout tyto názory odborníků, odložit svá stranická trička, odložit stranické priority v tomto a snažit se skutečně pozorně naslouchat tomu, co tento odborný tým říká a snažit se v maximálně možné míře právě to, co oni navrhují, tak uvést do života.

Moderátor (Václav Moravec):
Podle vás tedy k tomu dojde, že nakonec po volbách hlavy zchladnou a že tento nestranický odborný tým bude respektován politickými stranami napříč?

Host (Petr Nečas):
Já v to pevně věřím a myslím si, že i tady se povede velmi silné dělítko mezi odpovědnými a rozumnými stranami a těmi, které ani odpovědné, ani rozumné nejsou.

Moderátor (Václav Moravec):
Závěr té předvolební kampaně je poznamenán dvěma událostmi, povodně na Moravě a druhá událost, Mistrovství světa v ledním hokeji. Bohužel nebo bohudík, že politika ustupuje stranou vlastně v samotném závěru předvolební kampaně, protože tady jsou dvě silná témata?

Host (Petr Nečas):
Já musím říct bohudík za hokej, ale přece jenom si myslím, že ty povodně jsme si nezasloužili, tady bych dal radši přednost, aby skutečně politika nebyla vytěsněna zrovna povodněmi, to je neštěstí pro tisíce lidí a velký stres pro další desetitisíce, takže to bychom si asi všichni přece jenom raději odpustili. Ale přece jenom radost z hokejového vítězství a především z toho, že odepisované mužstvo, nad kterým všichni lámali hůl po vítězství nad Norskem, to dokázalo dotáhnout svoji bojovností a kompaktností až k mistrovskému titulu, tak to je, myslím si, zpráva, která potěší každého člověka.

Moderátor (Václav Moravec):
Co byste rád z toho úspěchu českých hokejistů a z toho, jak fungovali, přenesl do ODS?

Host (Petr Nečas):
Nevzdávat se, nevzdávat se, bojovat do poslední sekundy, klíčový zápas jsme dali vyrovnávací gól sedm vteřin před koncem, takže bojovat, držet pohromadě a jít za vítězstvím.

Moderátor (Václav Moravec):
V čem se liší hokejový tým České republiky od týmu ODS, když se díváte na srovnání obou dvou týmů?

Host (Petr Nečas):
Jsme poněkud větší, je nás 33 tisíc, což je přece jenom poněkud více, než pokud se nepletu 22 hráčů na soupisce.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale hokejistů je ale přece jen, když vezmete všechny hokejové kluby, tak také hodně. Vemte grémium a vemte reprezentaci.

Host (Petr Nečas):
Tak já myslím, že v tom zásadním se tady shodujeme, ale vždycky je co vylepšovat a v tomto opravdu hokejový tým České republiky z této sezóny odepisovaný, bez řady velkých hvězd, myslím si, dal velice užitečnou lekci každému z nás. Teď nemyslím jenom v politice, ale i mimo politiku. Nevzdávat se, bojovat, jít do toho.

Moderátor (Václav Moravec):
Dvě schůze čekají Poslaneckou sněmovnu ve čtvrtek, tedy ani ne 24 hodin před volbami. O vydání povodňových dluhopisů za tři miliardy korun rozhodla česká vláda před chvílí, premiér Jan Fischer už podruhé během svého ročního působení v roli předsedy vlády řeší následky povodní.

Záznam Jana Fischera:
Mě už potkalo vlastně podruhé to, že navštěvuji Severomoravský kraj díky povodním. Samozřejmě tak jako vloni jsou zážitky, kdy člověk skutečně nesmírně se solidarizuje s těmi lidmi, nesmírně s nimi soucítí, ať už je to škola, ať už to támhle byla úplně vyplavená hospoda, kde jak jsem říkal, má téct pivo a nemá tam téct voda. Na druhé straně co je velmi dobré a pozitivní a já si toho nesmírně vážím a všem za to děkuji, dobrá práce integrovaného záchranného systému, všech jeho složek, hasiči, policie, záchranáři, traumatýmy v těch prvních fázích.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls v sobotu slova premiéra Jana Fischera, který navštívil Moravu. Kabinet žádá vedení Poslanecké sněmovny, aby návrh na vypsání dluhopisů ve výši tří miliard korun projednali poslanci ve stavu legislativní nouze na nové mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny ve čtvrtek. Budete hlasovat jako ODS pro program?

Host (Petr Nečas):
Této mimořádné schůze ano, není důvod hlasovat proti. Samozřejmě předpokládáme, že vláda zdůvodní, že není možné najít jiné prostředky, které jsou k dispozici v rámci státního rozpočtu, který má výdaje 1200 miliard. Já předpokládám, že pokud pan ministr financí předložil tento návrh zákona o dluhopisech, že součástí té předkládací zprávy bude zdůvodnění, že vlastně ty prostředky v aktuální rozpočtové situaci není možné naleznout někde jinde.

Moderátor (Václav Moravec):
Z toho, jak jste zatím slyšel vysvětlování ať už Eduarda Janoty i Jana Fischera, tak tomu věříte, v této situaci, kdy se nedaří plnit příjmy státního rozpočtu?

Host (Petr Nečas):
Já nemám důvod panu předsedovi vlády a panu ministru financí nevěřit, přesto očekávám, že samozřejmě oni to zdůvodnění dají, že například to nešlo dělat vázáním prostředků z jiných rozpočtových kapitol. Ale těm oblastem je třeba pomoci, to je mimo vší pochybnost. Zda tak uděláme prostřednictvím stávajících prostředků ve státním rozpočtu nebo vydáním dluhopisů, ty lidi tam nezajímá. Na druhou stranu bychom měli umět férově uznat, že když se vydají dluhopisy, tak se o ty tři miliardy zvedne deficit, zvedne se zadlužení. Proto ten náš požadavek nebo prosba spíš opravdu odůvodnit, že ty prostředky není možné naleznout ve stávajícím státním rozpočtu, ale ty tři miliardy do postižených oblastí prostě patří, to mimo vší pochybnost.

Moderátor (Václav Moravec):
To je právě ta druhá podotázka, skousnete navýšení dluhu státního rozpočtu v letošním roce na těch zhruba 166, respektive 167 miliard?

Host (Petr Nečas):
V případě, že vám předseda vlády a pan ministr financí zdůvodní, že ty prostředky není možné naleznout někde jinde ve státním rozpočtu, tak ač neradi, tak nějakým způsobem jsme připraveni o tom jednat a když použiju ten váš termín, skousnout to, na druhé straně povodně patří mezi opravdu jednorázové záležitosti, kde jako kdyby mírné zvýšení deficitu, to nejsou prorazené prostředky, to je prostě zásah shůry, nečekaná události, to se, když se stane někomu z nás, že se mu vytopí dům, třeba sousedovi vyteče pračka, také najednou musí sáhnout do svých úspor. Tam kde to neuhradí pojištění domácnosti, tak ať chce nebo nechce, tak si možná musí půjčit, aby třeba obnovil základní vybavení svého bytu, zajistil základní opravy, čili toto je opravdu mimořádná událost, ty tři miliardy do postižených oblastí patří, my bychom samozřejmě dali přednost tomu, kdyby se našly v rámci stávajícího státního rozpočtu, nepůjde-li to jinak, tak jsme připraveni jednat i o těch dluhopisech.

Moderátor (Václav Moravec):
Říkáte tedy, že pro to ruku zvednete, ale pak jsou tady výdaje, které nejsou shůry dány, ale jsou ze Sněmovny a ze Senátu dány, tedy například zvýšení mateřské. Došlo k přehlasování prezidentského veta a došlo k tomu, že dvě miliardy navíc ze státního rozpočtu letos půjdou právě na to vrácení mateřské na loňskou úroveň. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek to odsuzuje a dodává.

Záznam Miroslava Kalouska:
Je potřeba vědět, že za každou tisícikorunu, kterou teď pomůžeme maminkám, bude za deset let pět tisíc dluhů pro jejich děti. My jsme hlasovali proti tomu a aby se rodinám s dětmi napomáhalo dramatickým zadlužováním těch dětí.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Dodejme, že i ODS hlasovala proti přehlasování prezidentského veta, v souvislosti s navrácením mateřské na původní, tedy loňskou úroveň, což, řekněme, změnil právě Janotův úsporný balíček. Je to jednoduché. V případě, že by ODS vyhrála volby a sestavovala vládu, tak měnila by mateřskou a nebo by respektovala to rozhodnutí, které učinila ještě Sněmovna před volbami?

Host (Petr Nečas):
Musím říci, že musíme hledat úspory, my jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí je nezbytné respektovat z řady praktických důvodů. Nedovedu si představit, že by se potřetí během roku změnil výpočet mateřské, to už bychom nebo peněžité pomoci v mateřství, jak je oficiální termín, to už bychom skutečně byli za takřka chci říct kašpárky, to opravdu nejde.

Moderátor (Václav Moravec):
No jo, ale teď sám víte, že kde se může šetřit, v sociálních dávkách.

Host (Petr Nečas):
Za další, jde šetřit samozřejmě podstatně větší adresností. Za další platí to, že my jsme od počátku vyjednávali s panem ministrem financí, upozorňovali jsme ho na to, že není dobré tam dát toto krácení mateřské, mimo jiné i proto, že jsme ho již tehdy upozorňovali, že se z toho stane jakýsi spouštěcí impuls pro postupnou demontáž jeho protideficitního balíčku a měli jsme bohužel pravdu. My jsme nabízeli jiné druhy úspor, podle mého názoru šel sestavit takzvaný Janotův balíček se stejnými úsporami, ale bez snížení mateřské. Tam došlo k dvěma necitlivým kroků, ony jsou poměrně odborné, to znamená snížení ze 70 procent na 60 procent a současně k 90tiprocentní redukci v prvním redukčním pásmu. Já vím, že to zní příliš odborně, ale tady se prostě pokryly dva kroky, které byly poměrně hodně sociálně necitlivé a šel udělat třeba jenom jeden z nich a bylo by to podstatně ohleduplnější, ale tím, že je to přijato, já si nedovedu představit, že by se to zase v průběhu roku měnilo. To už by opravdu bylo velmi, velmi podivné.

Moderátor (Václav Moravec):
Nesahat tedy na mateřskou zjednodušeně řečeno, pokud vy byste byl premiérem, ale kde byste škrtal v sociálních dávkách ještě ve státním rozpočtu na příští rok, protože ten bude klíčový pro budoucí vládu.

Host (Petr Nečas):
My jsme přesvědčeni, že jde provést systémové reformy, jdou provést v podstatě ve všech sociálních systémech. My jsme v nich započali a ty úspory se dostavily za rozpočtové roky 2008, 2009 a 2010 celková úspora sociálních mandatorních výdajů je 100 miliard korun, o těch 100 miliard korun by byl náš státní deficit vyšší nebo ten dluh, takže jde to dělat. Je nezbytné jít cestou větší adresnosti, prostě pomáhat skutečně těm, kteří to skutečně potřebují, nedávat peníze těm takzvaným černým pasažérům a tam lze dosáhnout poměrně slušné úspory. Jde také motivovat lidi k tomu, aby se chovali v rámci toho sociálního systému aktivně, aby hledali spíše cestu, jak se od těch sociálních dávek dostat a třetí cesta je větší propojování sociálních dávkových systémů s daňovým systémem, což podporuje spíše třeba rodiny nebo domácnosti, kde aspoň někdo pracuje, což je opět pozitivní krok.

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik by ale hned v tom roce 2011 jako v prvním roce, kdy bude sestavovat rozpočet nová vláda, vzešlá z voleb, se dá na sociálních dávkách, zkrátka v kapitole resortu, který jste vedl před pádem vlády ještě ušetřit?

Host (Petr Nečas):
Dá se ušetřit touto větší adresností, řádově miliardy, primárně se ale musíme zaměřit na provozní výdaje státu.

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená, nevejdete se do víc než do deseti miliard.

Host (Petr Nečas):
My celkově chceme jít proti stávajícímu konvergenčnímu programu, který schválila vláda ještě ambiciózněji, zhruba o 30 miliard, které lze získat seškrtáním provozních a kapitálových výdajů jednotlivých resortních kapitol, plus větší adresností sociálního systému, kde je samozřejmě určitá náběhová křivka a kde se dá dosáhnout poměrně značných úspor.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem u mikrofonu Rádia Impuls je volební lídr ODS Petr Nečas, který zmínil sousloví konvergenční program. Do češtiny řečeno zkrátka plán k tomu, aby země neměla vysoké schodky státního rozpočtu a zároveň aby se přiblížila přijetí eura. Drobní podnikatelé chtějí zbrzdit cestu České republiky k euru. Celkem 81 procent dotázaných chce přístup ke společné evropské měně na rozdíl od politiků zpomalit. Šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Břetislav Ošťádal říká, že je to kvůli situaci v Řecku a problémům v eurozóně.

Záznam Břetislava Ošťádala:
To třeba pravicové strany mají, že je třeba urychleně zavádět euro, ale prostě malé a střední podniky už prostě v tom necítí takovou velkou jistotu po zkušenostech, co se děje v Evropě. Tam už se určitě projevily ty problémy Řecka.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova předsedy Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Břetislava Ošťádala, jak je zaznamenalo Rádio Impuls. Pokud by volební lídr ODS Petr Nečas měl jasně jít s kartami ven, jestli dovede teď před volbami lidem, i když to je nepopulární, protože vidí, co se děje v Řecku, takže veřejné mínění se zásadně otočilo proti euro jako společné evropské měně v České republice, říct, ano, já ji budu hájit, trvám na tom, že je dobré do roku 2016 vstoupit do eurozóny nebo situace v Řecku a v eurozóně je tak špatná, že …

Host (Petr Nečas):
Ani jedno, pane redaktore. Já jsem nikdy rychlé přistoupení k euru nehájil, čili já zůstávám konzistentní ve svých názorech. Vždycky jsem říkal, buďme velmi opatrní, dávejme si pozor na to, abychom zbytečně brzo nefixovali kurz české koruny k euru přistoupením k takzvanému systému RM2, čili já jsem naopak velmi konzistentní. My chceme snižovat deficity primárně kvůli české ekonomice, hlavně kvůli české ekonomice, kvůli stabilizaci našich veřejných financí. Přece nechceme, aby naše děti a vnuci platili naše dluhy. To je důvod, proč my chceme zastavit zadlužování České republiky. Že jako až druhotný efekt z toho někdy v budoucnosti obdržíme možnost přijmout euro, to je pro mě méně důležité. Já chci snižovat zadlužování kvůli nám, ne kvůli euru. A vůči euru…

Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, ale zároveň jste mluvil, protože samozřejmě Česká republika tím, že sociální demokraté jasně deklarovali rok 2010, tak nakonec shodou okolností se Česko posunulo až k reálnému termínu možnému roku 2015. Ptám se, jestli i rok 2015 z vašeho pohledu je, když jsme se posunuli v čase, blízký nebo vzdálený z vašeho chápání?

Host (Petr Nečas):
Já myslím, že je naprosto nereálný, nemyslím si, že by bylo dobré fixovat se na jakýkoliv nový termín. Teď opravdu já to nazývám princip předběžné opatrnosti. Opravdu nevíme, co se stane s eurem, nevíme, jaké nové instituce v oblasti eura vzniknou, nevíme, jaké nové mechanismy, dokonce nikdo neví, jak bude eurozóna vypadat, jestli bude náhodou stejně velká jako je teď nebo zda náhodou se nezmenší, nezvětší. To nikdo neví. Prostě pozorně to sledujme, zastavme zadlužování, snižujme naše dluhy, stabilizujme veřejné finance a pak vyčkejme, jestli se jednou ukáže, že přistoupení k euru je ekonomicky výhodné, respektive že náklady držení eura budou vyšší, než kdybychom k euro přešli, no tak o tom můžeme uvažovat, ale není žádný důvod spěchat.

Moderátor (Václav Moravec):
Otázky, které přicházejí od posluchačů Impulsů, dobrý den, jak to vidíte ve zdravotnictví? Jak velká bude spoluúčast pacientů, o kolik se zvýší z pohledu ODS?

Host (Petr Nečas):
Já jsem přesvědčen, že to, co potřebujeme, je jasná definice standardu a nadstandardu zdravotní péče, kde ten standard bude hrazen ze zdravotního pojištění, které již platíme a nadstandard bude hrazen ze zdravotního připojištění, které umožní prostě přitečení dalších finančních prostředků do zdravotnictví. Čili pokud zvyšovat spoluúčast, tak pouze cestou zavedení zdravotního připojištění a v oblasti nadstandardu, to znamená za nadstandardní péči.

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená, pro běžné pacienty se spoluúčast nezvýší?

Host (Petr Nečas):
To, co bude standard, tak by mělo zůstat hrazeno ze zdravotního pojištění.

Moderátor (Václav Moravec):
Další otázka, ta se týká toho, zda v Poslanecké sněmovně podpoříte, to asi píší zemědělci, přimíchávání a vyšší přimíchávání biopaliv do benzínu? To je ona druhá část vašeho čtvrtečního programu, tedy druhá řádná schůze.

Host (Petr Nečas):
Budeme o tom jednat. Já teď řeknu velmi otevřeně, že na to mám velmi rozporuplný názor. Já si nemyslím, že přimíchávání těch biopaliv je ani ekologické, ani že by to byl nějaký zvlášť dobrý počin. Budeme o tom jednat. Já osobně se přiznám, že se spíše ztotožňuji s názorem pana prezidenta.

Moderátor (Václav Moravec):
Budete tedy vy osobně hlasovat proti…

Host (Petr Nečas):
Budeme o tom jednat v klubu, já se zatím kloním spíše k tomu mít stejný názor jako pan prezident.

Moderátor (Václav Moravec):
Další otázka, ta se týká aktuální zprávy. Co si myslíte o dohodě mezi státem a katolickou církví o správě katedrály svatého Víta?

Host (Petr Nečas):
Já si této dohody nesmírně vážím a chtěl bych opravdu poděkovat a vyslovit uznání jak panu prezidentovi, tak panu arcibiskupovi Dukovi. To byl opravdu státnický počin od obou z nich, jsem tomu rád, že tento krok udělali. Jsem dokonce rád, že ho udělali před volbami, aby demonstrovali, že je možná dohoda našich politických institucí, ústavních institucí a církve, případně církví. Myslím si, že i v rámci té někdy nechutně vedené volební kampaně, kde vyrovnání vztahů mezi státem a církví je některými stranami označováno pomalu za zlodějinu nebo protistátní čin, takže toto byl velice dobrý krok a já bych ho chtěl jednoznačně ocenit a oběma těmto představitelům poděkovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká volební lídr Občanské demokraté strany Petr Nečas.

25.05.2010

Milan Urban, poslanec ČSSD

Stínový ministr průmyslu a obchodu za ČSSD Milan Urban mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o volebním programu strany.
20.05.2010

Ludmila Zemanová, režisérka

Režisérka, ilustrátorka Ludmila Zemanová vzpomínala v rozhovoru pro Rádio Impuls i na svého slavného otce - Karla Zemana. Mimo jiné autora Čarodějova učně nebo Ukradené vzducholodi.
19.05.2010

Miroslav Křížek, Institut rozvoje podnikání při VŠE

Ředitel Institutu rozvoje podnikání při Vysoké škole ekonomické v Praze Miroslav Křížek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o budoucnosti eurozóny.
18.05.2010

Vojtěch Filip, předseda KSČM

Předseda KSČM Vojtěch Filip mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o blížících se volbách.
17.05.2010

Rut Bízková, ministryně živ.prostředí, šéfka Ústřední povodňové komise

Šéfka Ústřední povodňové komise Rut Bízková mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální situaci na severní Moravě.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.