Ondřej Liška, Strana zelených

Publikováno: 10.05.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda Strany zelených Ondřej Liška mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o působení zelených v politice.

Moderátor (Václav Moravec):
Nová česká vláda nesmí připustit zrychlení zadlužování, jinak agentura Moody´s zváží snížení ratingu Česka. Záleží i na reformě penzí a zdravotní péče. Varování přichází den poté, co země Evropské unie přijaly záchranný plán pro předlužené země jako jsou Řecko, Španělsko nebo Portugalsko. Úřednický kabinet Jana Fischera trvá na svém plánu snižování dluhů české státní pokladny. Tady jsou Fischera slova:

Záznam Jana Fischera:
Vláda potvrdila shodu na tom, že platí základní charakteristiky, které jsme artikulovali v konvergenčním programu, to znamená, jít pro trajektorii 5,3 deficitu letošní rok, 4,8 rok příští, 4,2 rok 2012 a směřování k tříprocentnímu deficitu na HDP v roce 2013. Shodli jsme se na tom, že není důvod na tom nic měnit.

Moderátor (Václav Moravec):
Trvá na snižování schodků českého státního rozpočtu premiér Jan Fischer. Nejen o tom, zda lidé, kteří si nepřáli v Česku přijetí jednotné evropské měny eura, teď zvítězili, bude řeč v následujících minutách, stejně jako o placení českých dluhů. Hostem dnešních Impuls je předseda Strany zelených Ondřej Liška. Vítejte po čase v Rádiu Impuls, přeji hezký dobrý večer.

Host (Ondřej Liška):
Dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnes se můžete hosta dnešních Impulsů, tedy Ondřeje Lišky, ptát prostřednictvím vašich mobilních telefonů. Stačí, když Ondřeji Liškovi pošlete svoji otázku ve formě sms na číslo 774 999 888. Ještě jednou číslo pro vaše otázky ve formě sms, 774 999 888. Pane předsedo, Strana zelených by zavedla finanční stropy na volební kampaně, strany by si pro ně musely zřídit zvláštní účty a podle programových návrhů zelených by byly také povinny předkládat předběžné a závěrečné vyúčtování předvolebních kampaní. Proč jste toto neprosazovali jako vládní strana?

Host (Ondřej Liška):
Protože to nebylo součástí programového prohlášení vlády, nám se to nepodařilo vyjednat do toho programového prohlášení a vlády a teprve poté, co jsme vládu opustili a měli jsme vlastně rozvázané ruce, tak jsme tady opatření včlenili do našeho volebního programu a dnes jsme krátce před volbami znovu upozornili na to, že pokud se má prostředí politické soutěže v České republice zprůhlednit, tak musí dojít ke zprůhlednění financování politických stran.

Moderátor (Václav Moravec):
Nepodcenili jste tento bod, když jste si ho neprosadili do programového prohlášení vlády, byla to chyba?

Host (Ondřej Liška):
My jsme se těmito návrhy řídili už sami, konec konců i ostatní politické strany mohou tyto návrhy vlastně uplatňovat už nyní. O co se přesně jedná?

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, na to se neptám, ptám se na to, jestli bylo chybou, mluvíte-li o tom, že je neprůhledná předvolební kampaň, bůhví, odkud politické strany získávají peníze, tak jestli nebylo chybou, že když jste měli tu možnost si to prosadit do programového prohlášení, že jste si to tam nedali.

Host (Ondřej Liška):
Se vracíme do doby před čtyřmi lety, kdy jsme vyjednávali programové prohlášení vlády a kde jsme se soustředili na jiné podstatné věci a tohle se tam zkrátka nedostalo, nicméně dostaly se tam zase jiné věci.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, tak je to podstatná věc pro demokracii nebo to není podstatná věc?

Host (Ondřej Liška):
Samozřejmě, že to je podstatná věc pro demokracii, stejně jako jsme tehdy považovali za naprosto zásadní a to se podařilo prosadit zeleným do programového prohlášení vlády, totiž aby se změnil volební systém, respektive změnil volební zákon tak, aby nediskriminoval menší politické strany. Na to jsme se tehdy soustředili, protože to bylo tehdy z našeho pohledu to nejpodstatnější. Podařilo se dokonce ve vládě takový návrh schválit, nicméně když doputoval do Sněmovny, jedna z koaličních stran a to KDU-ČSL nám podrazila nohy a nehlasovala pro tento návrh a zabránila jeho schválení. Ke své vlastní škodě.

Moderátor (Václav Moravec):
Myslíte, že se to teď může KDU-ČSL vymstít, když se ukazuje, že je na tom podobně jako vy, tedy že se pohybuje kolem té pětiprocentní hranice?

Host (Ondřej Liška):
Šeredně se jim to může vymstít a určitě myslím si, že uvnitř na grémiích KDU-ČSL nyní hořce litují, že nás tehdy nepodpořili a že nedodrželi onu koaliční shodu a dohodu, protože pokud se třeba o pár hlasů do Parlamentu dostanou, budou stejně diskriminováni volebním zákonem, jako jsme byli my v roce 2006, kdy jsme potřebovali dvojnásobný počet hlasů na získání jednoho mandátu než ty takzvaně velké strany, které potřebovaly pouze poloviční počet hlasů. To znamená, dokud se nezmění pravidla politické soutěže, nezprůhlední se a nebudou férovější, tak se ani neodblokuje česká demokracie.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste teď měl možnost vyjednávat koaliční smlouvu, tak dal byste tuto věc, o níž se bavíme, tedy zastropování finančních kampaní předvolebních politických stran, dal byste to do programového prohlášení vlády?

Host (Ondřej Liška):
No pokud bych měl za měsíc, dva po volbách šanci hovořit do povolebního uspořádání, rozhodně bych trval na tom, aby právě zákony, které budou účinně protikorupční, za což považuji součást i právě opatření na zprůhlednění financování politických stran, aby byly stoprocentně součástí mandátu té příští vlády. Protože se ukazuje, že při mnoha hlasováních a nemusí jít pouze o ČEZ, může jít i o další věci, kterých jsme byli v těch uplynulých čtyřech letech svědky, nakonec se ukazuje, že ty politické strany, které transparentní financování nemají, tak jsou v zajetí těchto svých různých sponzorů, o kterých se spekuluje…

Moderátor (Václav Moravec):
Ano, vy jste o tom mluvil na tiskové konferenci, například o ČEZu, ČEPRO nebo Lesích České republiky.

Host (Ondřej Liška):
Ano, o tom se spekuluje, spekuluje se o tom…

Moderátor (Václav Moravec):
Vy tomu věříte?

Host (Ondřej Liška):
Já si myslím, že tyto spekulace může rozptýlit jedině to, že zprůhledníme financování politických stran. Do té doby to budou pouze spekulace a to podezření tady prostě bude.

Moderátor (Václav Moravec):
Na to se neptám, ptám se na to, jestli vy tomu věříte.

Host (Ondřej Liška):
Já tomu věřím, protože hlasování těchto politických stran tomu nasvědčuje. Jaký by měla zájem ČSSD a ODS na tom, aby nejvíce prosperující firmě v České republice, která se jmenuje ČEZ, spadlo do klína ještě dalších 70 miliard korun, které jim původně nepatřily? Ptám se, proč ČSSD prostřednictvím svého ministra zemědělství pana Šebesty kryje skutečně neuvěřitelně podezřelé tendery na majetek firmy státní Lesy České republiky? Proč se tomu tak děje?

Moderátor (Václav Moravec):
Ale zároveň šéf Asociace krajů z ČSSD Michal Hašek říká Ministerstvu zemědělství, aby tendery na těžbu dřeva zastavily. Myslíte si, že to je stínohra pro veřejnost?

Host (Ondřej Liška):
To je stínohra pro veřejnost. Proč to neřekne pan předseda Paroubek?

Moderátor (Václav Moravec)
Pan předseda Paroubek vás ale chválí, on naznačuje, že by byl ochoten vyjednávat o případné koalici se Stranou zelených a tady jsou Paroubkova slova, pronesená v neděli pro Rádio Impuls.

Záznam Jiřího Paroubka:
Tak já si to umím představit samozřejmě do budoucna, no ale bez lidí, jako je pan Bursík, umím si představit spolupráci s panem Liškou, určitě je to politik, který má před sebou budoucnost a domnívám se, že ta Strana zelených potřebuje přebudovat a vybudovat trošku na jiné bázi, než-li dosud. Dosud to bylo spíše takové liberální hnutí na podporu pravice.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka, jak je v neděli zaznamenalo Rádio Impuls. Jak to funguje, pane předsedo, v politickém zákulisí před volbami? Vyjednávali jste s Jiřím Paroubkem, co by se mohlo dít po volbách, pokud by zelení obhájili své pozice v Poslanecké sněmovně?

Host (Ondřej Liška):
Posluchači bohužel nemohou vidět úsměv na mé tváři. Já jsem samozřejmě s panem předsedou Paroubkem o ničem nevyjednával, neměl bych k tomu mandát, ale ani chuť. Já jsem zaznamenal v médiích podmínky, které si klade Sociální demokracie ústy svého předsedy pro nějaké povolební uspořádání za účasti ČSSD a řada těch podmínek je pro nás nepřijatelných, tím pádem nás automaticky vylučuje z takové spolupráce. Jsou to návrhy, které neznamenají nic jiného, než projídání naší budoucnosti a proto de facto Sociální demokracie tuto spolupráci sama vyloučila.

Moderátor (Václav Moravec):
Tedy vy s Jiřím Paroubkem, pokud oni nezmění podmínky pro budoucí koalici, které si chtějí jako zatím nejsilnější politická strana, soudě z toho předvolebního rozvržení, dát, tak ty akceptovat nebudete?

Host (Ondřej Liška):
Nebudeme.

Moderátor (Václav Moravec):
Nová česká vláda nesmí připustit zrychlené zadlužování, to je tedy jedna z podmínek Strany zelených, je to ta hlavní podmínka, se kterou vy byste šli do toho povolebního vyjednávání?

Host (Ondřej Liška):
Rozhodně. Zastavit zadlužování, ale nejenom to. Já se dívám se skepsí na takovou tu soutěž ODS a TOP 09, kdo bude škrtat více, protože v těch škrtech to pouze a výlučně není. Je to také v tom, zda dokážeme investovat tam, kde se nám to mnohanásobně vrátí, a to je především do lepšího školství a do kvalitnější vědy a to já od nich nic takového neslyším.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale někde musíte škrtat, abyste to možná do vědy a do školství dal.

Host (Ondřej Liška):
Samozřejmě a proto je potřeba skutečně tvrdě šetřit tam kde se plýtvá. Například takový Státní fond dopravní infrastruktury, či Ministerstvo dopravy nás v těch minulých letech a desetiletích dvou vlastně dostalo do situace, kdy po České republice jsou rozestavěny stovky a stovky dopravních staveb, jejichž dokončení není vůbec v dohlednu. A potom, když se při sestavování rozpočtu navyšuje rozpočet Ministerstva dopravy, tak se argumentuje tím, že musíme mít prostředky na kofinancování, to znamená doplňující prostředky k evropských fondům, abychom mohli dále stavět. To je úplně falešný a špatný přístup, protože my nepotřebujeme okamžitě dostavět všechno, my si musíme udělat žebříček toho, co je skutečně potřeba, které dálnice jsou potřeba, které obchvaty jsou potřeba a potom ty zbývající prostředky . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale lidé, kteří tam bydlí nebo kteří se tam chtějí dostat vám řeknou, všechno je potřeba.

Host (Ondřej Liška):
Ne, to není pravda.

Moderátor (Václav Moravec):
Potřebují dostavět D11, potřebují vystavět dálnici do Českých Budějovic a směrem. . .

Host (Ondřej Liška):
Já tu situaci znám v dopravě velmi dobře a jsou tady desítky staveb, zhruba tři desítky staveb, o nichž společný panel českých a evropských odborníků prohlásil, že vůbec nejsou potřeba a . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Tak nám řekněte, které dálnice v Česku nebo které zásadní stavby, namátkou, nejsou potřeba.

Host (Ondřej Liška):
Mám pochybnosti například o například R52, která má jet, což je trasa na Vídeň, která by měla vést přes Pálavu a Mikulov, ačkoliv bylo možné zhruba o 10 miliard korun levnější variantu přes Břeclav a obchvat Břeclavi na rakouskou hranici s využitím dálnice na Bratislavu. To znamená, to jsou například věci, ve kterých Ministerstvo dopravy rozhodlo absolutně špatně a 10 miliard korun by českém školství pomohlo skutečně výrazně.

Moderátor (Václav Moravec):
Na kolik vás při pronášení těchto slov, lidově řečeno štve, že sám jste byl v Topolánkově vládě, že zelení byli v Topolánkově vládě a viděno zpětnýma očima, že před čtyřmi lety, co vám poměrně velká část voličů dala důvěru, tak jste mohli tu důvěru zklamat, proto teď se ti voliči dívají na nové politické subjekty. TOP 09, Věci veřejné a podobně a vy se pohybujete kolem té pětiprocentní hranici.

Host (Ondřej Liška):
No, já samozřejmě se velmi snažím poučit z toho, co jsme v těch čtyřech letech dosáhli a nedosáhli, ale musím říci, že těch věcí, které jsme prosadili a které jsme voličům slíbili, se nám velká část, mnohem větší část, než by odpovídalo šesti poslancům, podařila prosadit. Řada věcí se nám nepodařila prosadit, ale ta se nám nepodařila prosadit proto, protože nás naši koaliční partneři buď podrazili, anebo nás prostě obešli, to znamená, ti, kdo čekali, že prosadíme sto procent našeho. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Ale v té vládě jste byli do konce chvíle.

Host (Ondřej Liška):
No ale přece, když se podíváte na to, jakým způsobem ta vláda skončila, tak například takové omezení jízd kamionů o víkendu, to byla novela zákona, která byla připravená k hlasování ve Sněmovně, vláda ji schválila, předložila Sněmovně, v tu chvíli padla vláda, tím pádem se rozpadla koalice a nenašla se pro ni podpora přímo ve Sněmovně. A my jsme už neměli žádné páky na naše bývalé koaliční partnery.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale takových zákonů, které jste měli v programovém prohlášení a které byly zaparkované v Poslanecké sněmovně, to znamená, že se vlastně neplnilo programové prohlášení vlády, do které vy jste vstupovali, bylo daleko víc. Byla to diskuse o přímé volbě prezidenta, byl to zákaz, celoroční zákaz víkendového provozu kamionů na českých dálnicích.

Host (Ondřej Liška):
My v tomto máme ale čisté svědomí. My jsme skutečně dokázali něco, co se zatím nikomu nepovedlo, a totiž například tímto tématem, to znamená omezení jízd kamionů vstoupit do Sněmovny, prosadit ji do programového prohlášení vlády, ve vládě schválit, předložit Parlamentu a ten, koho je potřeba vinit za to, že toto schváleno a prosazeno nebylo, jsou ti, kdo pro tento návrh nehlasovali, to znamená ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, rozhodně ne zelení. Zelení to prosazovali do poslední chvíle, co to jenom šlo a z těch věcí, samozřejmě před volbami se právem upozorňuje na to, co se jednomu nebo druhému nepodařilo, ale . . .

Moderátor (Václav Moravec):
No, ono se pak právě všichni, jeden, první, druhý, třetí se vymlouvají na Poslaneckou sněmovnu. My jsme to tam napsali do programového prohlášení, vláda to schválila, ale nenašel se dostatek hlasů v Poslanecké sněmovně.

Host (Ondřej Liška):
Já myslím, že to je dobrá ukázka toho, co může strana, která získá 6 procent, přes 6 procent hlasů, získá o polovinu méně mandátů, než by ji náleželo na základě poměrného systému, to znamená pouhých 6, nikoliv 12, přesto prosadí a dokáže prosadit, to je podle mě historický úspěch zelené politiky a to, co zbývá, to co nebylo doděláno. .  .

Moderátor (Václav Moravec):
Nemyslíte také, že to je historický neúspěch, to, že jste tu vládní odpovědnost nesli a že jste se v očích těch středových voličů mohli zdiskreditovat a tím navozuji otázku klíčovou, pokud byste se dostali do Poslanecké sněmovny, bylo vám nabízeno, abyste se účastnili na nové vládě, co by mělo větší váhu? Být v opozici a konstruktivně podporovat novou vládu, anebo jít do vlády se šesti či deseti poslanci?

Host (Ondřej Liška):
Jsou různé cesty, jak prosadit alespoň část volebního programu a buď přímým tedy, přímou spoluprací v koaliční vládě, anebo formou konstruktivní opozice, to znamená, podpory menšinové vlády za cenu tu, že si tato menšinová vláda osvojí některé programové priority. Já vidím obojí jako možné, vidím také cestu být v úplné opozici, protože i to se může velmi snadno stát, nicméně jedno ponaučení z toho uplynulého období plyne. Kdybychom nešli do žádné koalice a ani bychom nepodpořili žádnou menšinovou vládu, která by se nezavázala, že během prvního roku svého vládnutí, to znamená na den a hodinu od vzniku této vlády za 12 měsíců by neprosadila určité věci, mezi ně patří skutečně tvrdé a účinné zpřísnění zákona o veřejných zakázkách tak, aby se zabránilo tomuto rozkrádání, muselo by se jednat o vládu, která by byla jasně proevropská, muselo by se jednat o vládu, která by zároveň v sobě, která by dokázala prosadit během těch 12 měsíců zprůhlednění financování politických stran a také změnu volebního zákona. A to jsou věci, které jsou pro nás nepřekročitelné, protože dlouhodobě dusí českou politiku a pokud na to ty ostatní strany, případní koaliční partneři nepřistoupí, tak my rádi a trpělivě počkáme v opozici.

Moderátor (Václav Moravec):
Zmiňoval jsem, že agentura Moody´s přišla s tím, že zváží snížení ratingu Česka, pokud nová vláda připustí zrychlení zadlužování, podle agentury Moody´s záleží i na reformě penzí a zdravotní péče. Varování přichází den poté, co země Evropské unie přijaly záchranný plán pro předlužené země, jako jsou Řecko, Španělsko, Portugalsko, úřednický kabinet Jana Fischera trvá na svém plánu snižování dluhů české státní pokladny a tady jsou Fischerova slova.

Záznam Jiřího Fischera:
Vláda potvrdila shodu na tom, že platí základní charakteristiky, které jsme artikulovali v konvergenčním programu, to znamená, jít pro trajektorii 5,3 deficitu na HDP do deficitu rozpočtu, veřejných rozpočtů na HDP 5,3 letošní rok, 4,8 rok příští, 4,2 rok 2012 a směřování k tříprocentnímu deficitu na HDP v roce 2013. Shodli jsme se na tom, že není důvod na tom nic měnit.

Moderátor (Václav Moravec):
Trvá na snižování schodků české státní pokladny premiér Jan Fischer. Šéf Strany zelených Ondřej Liška, host dnešních Impulsů, přijde vám tento plán, který zopakoval premiér Jan Fischer, jako dostatečně ambiciózní nebo vám přijde jako málo ambiciózní, kdybyste byli ve vládě, tak byste chtěli rychlejší snižování schodku státního rozpočtu?

Host (Ondřej Liška):
Ten plán mi přijde přiměřený. Samozřejmě ambicím se meze nekladou, ale to, co je teďka nutné, je skutečně zkrotit v řádu jednotek let zdivočelý státní rozpočet a cesta, která k tomu půjde, tu my rozhodně podpoříme tak, abychom po ní kráčeli co nejrychleji. My si myslíme, že například jedna z těch cest, která by měla zajistit to, že stát bude a příští vláda bude skutečně šetřit, je to, že bychom trvali při sestavování vlády na tom, aby dohoda o škrtech ve výdajích státního rozpočtu byla uzavřena ještě před tím, než dojde k rozdělení postů ve vládě podle stranického klíče. To znamená, aby se neškrtalo tady zeleným, tady já nevím komu, nýbrž aby škrtala vláda jako celek a potom za tím paktem fiskální stability skutečně stála. Takhle to udělali ve Finsku v polovině 90. let a velmi se to osvědčilo.

Moderátor (Václav Moravec):
Pane předsedo, věc, když se podíváme na peníze, které mohou jít státní žilou, podpora fotovaltaiky, tedy energie vyráběné ze slunce, teď hrozí v dohledné době nedostatek biomasy, protože se staví víc zdrojů na výrobu tepla, než je biomasa České republiky. Nemyslíte, že toto může škodit zelené politice, protože zelení mohou být viněni z toho, že upřednostňují tyto cesty a zároveň to zákazníky víc stojí?

Host (Ondřej Liška):
To, že stál Temelín mnoho a mnoho desítek miliard více, než bylo původně plánováno a že se to z kapes nás všech prodražilo takovým způsobem, že tím utrpěl státní rozpočet a tak dále, to jakoby nikomu nevadilo. To, co je markantní na té debatě, je ale jedno, zatímco obnovitelné zdroje energie jako celek jsou ztotožňovány pouze se zelenými, to znamená včetně všech plusů a mínusů, už se málokdo ptá, kdo za těmi konkrétními škodlivými opatřeními stojí. To, že zákon o obnovitelných zdrojích energie přímo týkající se foty prosadila Sociální demokracie ještě v době, kdy zelení vůbec nebyli v Parlamentu a že právě to nastavení, které neumožnilo snižovat pružně cenu, za kterou se vykupuje solární energie vzhledem k tomu, jak klesala výrobní cena této energie, tak je potřeba přece přičíst těm, kdo ten zákon spáchali a to byl předkladatel předseda Paroubek a Lubomír Zaorálek. My jsme upozorňovali na to, že právě v této oblasti je potřeba ten zákon modernizovat, tuto novelu jsme podpořili ve Sněmovně a je potřeba v tom pokračovat. To znamená, zdroj, fotovoltaika jako zdroj, jako čistý zdroj, zdroj čistší než všechny ostatní, je jednoznačně správně, ale je potřeba to právní prostředí nastavit tak, aby to z toho netyli různé spekulanti, jak je tomu teďka. To znamená, ty přípojky do sítě, ty jsou dneska předmětem nebojím se říct kšeftů a zdaleka nejsou všechny využity k tomu, aby dodávaly, aby přes ně proudila energie do sítě. To znamená, je potřeba skutečně proti tomu vystupovat tvrdě. Co se týče biopaliv, biomasy a tak dále, k tomu je potřeba přistupovat s rozumem a vždycky velmi pečlivě spočítat, co to přináší. Dneska se ukazuje, že například jedna stejná plocha použitá pro výrobu biopaliv je neefektivní, že mnohem efektivnější je na stejné ploše o stejné rozloze pěstovat raději energetické plodiny, protože ty jsou třináctkrát efektivnější než biopaliva. To znamená, naše propočty ukazují, že jakákoliv podpora umělá, dotace pro biopaliva není na místě, proto jsme také na evropské úrovni prosadili skrze naše poslance v Evropském parlamentu, aby byla vyškrtnuta z podpory Evropské unie a teď je potřeba soustředit se skutečně na podporu výzkumu a vývoje v oblasti fotovoltaiky a energetických plodin.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda Strany zelených Ondřej Liška, host dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a těším se někdy příště na shledanou.

Host (Ondřej Liška):
Děkuji za pozvání, na slyšenou.

Moderátor (Václav Moravec):
Hostem úterních Impulsů bude místopředseda TOP 09 Jaromír Drábek.

17.05.2010

Rut Bízková, ministryně živ.prostředí, šéfka Ústřední povodňové komise

Šéfka Ústřední povodňové komise Rut Bízková mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální situaci na severní Moravě.
13.05.2010

Jiří Paroubek, předseda ČSSD

Předseda ČSSD Jiří Paroubek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o blížících se volbách v Česku.
12.05.2010

Michal Březina, krasobruslař

Krasobruslař Michal Březina patří mezi nové české sportovní talenty. I o tom mluvil v rozhovoru s Václavem Moravcem na Impulsu.
11.05.2010

Jaromír Drábek, místopředseda Top 09

Místopředseda strany Top 09 mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o snižování české zadluženosti.
06.05.2010

Petr Koblic, pražská burza

Ředitel pražské Burzy cenných papírů Petr Koblic mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o dopadech ekonomické recese na trhy s cennými papíry.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.