Michaela Šojdrová, místopředsedkyně KDU-ČSL

Publikováno: 03.05.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o situaci u lidovců před květnovými volbami do Poslanecké sněmovny.

Moderátor (Václav Moravec):
Desetina zaměstnanců dostane výpovědi a počet letadel se sníží o třetinu. Tříletý plán výrazného zmenšení Českých aerolinií a cestu podniku k záchraně schválila Fischerova vláda. Tady jsou slova ministra financí Eduarda Janoty:

Záznam Eduarda Janoty:
Očekáváme další pokračování určité restrukturalizace samotné společnosti, mám tím na mysli holdingové uspořádání, mám tím na mysli orientaci na kór byznys a mám tím na mysli to, že některé činnosti, jako například otázka charterů, otázka údržby, tak bude řešena buď založením dceřiných společností, které musí prokázat konkurenceschopnost a nebo budou některé části společnosti prodány.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls před několika desítkami minut slova ministra financí Eduarda Janoty. Fischerova vláda učinila ještě jedno důležité rozhodnutí, řekla, že státní obří zakázka na odstranění starých ekologických škod v hodnotě bezmála 115 miliard korun bude pokračovat. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je místopředsedkyně lidovců Michaela Šojdrová. Vítejte po čase v Rádiu Impuls, hezký dobrý večer.

Host (Michaela Šojdrová):
Děkuji a přeji také vám pěkný podvečer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že dnešní Impulsy jsme připravili i na základě dotazů posluchačů Rádia Impuls, ale pokud se chcete ještě na cokoliv zeptat Michaely Šojdrové, místopředsedkyně lidovců, stačí, když ji pošlete otázku k nám sem do Rádia Impuls. Otázky přijímáme ve formě sms na číslo 774 999 888, ještě jednou číslo pro Michaelu Šojdrovou, respektive otázky na ni, sms 774 999 888. Pokud byste, paní místopředsedkyně, měla říci, které období v polistopadové éře lidovců patřilo k těm nejlepším, které období to bylo?

Host (Michaela Šojdrová):
Tak určitě to bylo období, kdy byl předsedou strany Josef Lux.

Moderátor (Václav Moravec):
O čem vypovídá to, že KDU-ČSL po víc než 10 letech nenašla osobnost typu Josefa Luxe?

Host (Michaela Šojdrová):
Já myslím, že to je i tím, že Josef Lux byl výjimečnou osobností nejenom pro KDU-ČSL, ale vůbec v té polistopadové éře. O tom svědčí průzkumy voličů, občanů, kteří hodnotí ho jako politika napříč politickým spektrem jako za nejvýraznější osobnost, osobnost, které velmi důvěřovali. Čili myslím si, že je to jednak dáno touto výjimečností no a pak samozřejmě KDU-ČSL vystřídala několik předsedů, řekněme, je tady i určitá generační výměna a hledáme, hledáme tak, jako jiné politické strany.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdo podle vás by mohl v těch dohledných letech vyrůst v politickou osobnost KDU-ČSL, která by se nejvíc přiblížila Josefu Luxovi?

Host (Michaela Šojdrová):
Já myslím, že je potřeba hledat osobnost, která bude mít především důvěru. To, co prožíváme, to, co slyším od lidí, je nedostatek důvěry v politiky. Takže není to jenom o…

Moderátor (Václav Moravec):
Je tam nějaká taková osobnost, kterou vy byste zmínila, že jde po Luxově cestě?

Host (Michaela Šojdrová):
Je to určitě o kompetentnosti odborné, ale právě o důvěře lidí, kteří když se jednou zklamou, tak se ta důvěra velmi obtížně hledá. Vy víte dobře, že na vsetínském sjezdu došlo k určité takové obnově strany směrem k křesťansko-demokratickým hodnotám. Jak Cyril Svoboda, tak i já se k tomu plně hlásíme, to vedení, které teď je, je vedení, které chce obnovit stranu právě na těch hodnotách, které po listopadu jsme začali s Josefem Luxem budovat a já v tom tu perspektivu vidím. Mám kolem sebe řadu zajímavých lidí, osobností, v kterých vidím tu budoucnost. Kdybyste chtěl ta jména, já vám je mohu vyjmenovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdo tedy nejblíž kráčí po té cestě Josefa Luxe?

Host (Michaela Šojdrová):
Já myslím, že se všichni snažíme, pane redaktore. Vy víte dobře, že já se na právě tradici a osobnost Josefa Luxe sama velmi odvolávám a chtěla bych na jeho myšlenky, na jeho styl práce a politiky navázat. Ale je tady řada mladých lidí, máme mladé křesťanské demokraty, kteří mezi sebou mají řadu osobností, mám radost také, že předsedkyně Sdružení žen Marie Jílková je velmi zajímavou a myslím perspektivní političkou, Zuzana Roithová a další.

Moderátor (Václav Moravec):
Víte proč se, ptám se proto, že podíváme-li se teď na současnou situaci KDU-ČSL i to, jak dopadala v těch posledních volbách, ať do Evropského parlamentu či ve volbách krajských či ve volbách v roce 2006, tak nikdy nedosáhla toho výsledku, který byl za Josefa Luxe, když on politiku opouštěl. Tudíž nemáte obavy, že ty letošní volby mohou být pro lidovce opravdu volby, které je možné nazvat za bod zlomu?

Host (Michaela Šojdrová):
Tak především chci říct, že v evropských volbách jsme obhájili dva mandáty, to považuji za úspěch. Pokud se týká voleb, tak letos to nebude jenom zlomové pro KDU-ČSL, ale pro celou Českou republiku. My se nacházíme v období, kdy se bude rozhodovat, jestli se Česká republika vydá směrem k ekonomickému růstu nebo ke stagnaci, čili bude to důležité nejenom pro politické strany, ale především pro další osud celé České republiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, když zůstanu u KDU-ČSL, máte velké obavy, že se může stát, že byste se do Sněmovny nedostali nebo skončili těsně u té pětiprocentní hranice, což by byl nejhorší výsledek KDU-ČSL od roku 89?

Host (Michaela Šojdrová):
Já bych zdůraznila to, co je důležité. KDU-ČSL má nezastupitelné místo na politické scéně jako křesťansko-demokratický proud. Jsme jediná strana, která postavila hodnoty, hodnoty rodiny, ochrany života jako svoji prioritu. A myslíme na budoucnost právě v tom, že budoucnost je v dětech. Čili to nejde jenom o to, jestli tady budeme právě my, politici, ale jestli tady bude křesťansko-demokratický proud. To je důležité nejenom pro stranu, ale pro českou společnost. My tady zastupujeme program a lidi, kteří by tady jinak neměl kdo hájit.

Moderátor (Václav Moravec):
Vaše obavy, ptal jsem se na ně, můžete mi na to odpovědět?

Host (Michaela Šojdrová):
Já si věřím, věřím této straně, věřím lidem, že to takto vidí. Proto jsem zdůraznila tu nezastupitelnost. Jestli lidé chtějí, aby tady politická scéna se zploštila, aby tady prostě chyběl některý program, aby tady někdo nebyl zastupován, tak budou volit někoho jiného. Ale já věřím, že to tak není a věřím, že mají zájem.

Moderátor (Václav Moravec):
A co ta námitka, že se ukazuje v některých regionech podle sociologických šetření, že je Karel Schwarzenberg vnímán jako věřící a že část vašich politiků, kteří jsou věřícími, tvrdí, že mají kořeny křesťanství a že to reprezentují v politice, tak jsou v TOP 09?

Host (Michaela Šojdrová):
Není důležité, co říkají, ale důležité také, co dělají a jaký mají program. KDU-ČSL má dlouhodobě tento program konzervativní křesťansko-demokratické strany. Čili v tom je ta nezastupitelnost a já myslím, že Karel Schwarzenberg mohl také nebo máme s ním tu zkušenost, že jednu dobu zastupoval liberální zelené. Teď když se mu to více hodí, tak zastupuje a představuje TOP. Čili já bych, já si myslím, že je potřeba věřit těm, kteří dlouhodobě na politické scéně určité hodnoty představují a osvědčili, že je vždycky budou hájit a to KDU-ČSL dlouhodobě dělá.

Moderátor (Václav Moravec):
Vdova po někdejším předsedovi lidovců Josefu Luxovi, Věra, kandiduje na druhém místě stranické kandidátky KDU-ČSL v Pardubickém kraji a k politice svého muže dodává:

Záznam Věry Luxové:
Můj manžel určitě v politice myslel dál, než na jeden nebo dva roky dopředu. To, že se vracíme k jeho myšlenkám není proto, že bychom je chtěli pouze nějak oprašovat a zviditelňovat, ale mnohé věci se nenaplnily ani v dobách, kde jsme byli koaličním partnerem a ty trendy na úspěch jedince v rámci určitého, bych řekla, i egoismu ve společnosti poškozují tu celou společnost a proto si myslím, že je potřeba se vracet ke kořenům křesťanské demokratické politiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje vdova po někdejším předsedovi lidovců Josefu Luxovi Věra Luxová. Když se místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová, host dnešních Impulsů, podívá na to, ve kterých oblastech se ještě KDU-ČSL s novým vedením, jehož jste součástí, nedostala dostatečně ke kořenům křesťanské politiky a kořenům politiky KDU-ČSL, reprezentované Josefem Luxem, které oblasti byste zmínila?

Host (Michaela Šojdrová):
Já myslím, že my jsme na ně navázali plně právě tím, že jsme se zaměřili na zdůraznění podpory, ochrany rodiny, boje s korupcí, zastali jsme se venkova, podpory venkova, malých obcí, českých zemědělců. Já myslím, že se.. .

Moderátor (Václav Moravec):
Takže není nic, kde by bylo možné říci, že tady je stále ještě dluh k návratu ke kořenům.

Host (Michaela Šojdrová):
To nové vedení ještě nemá za sebou ani celý rok, ale program, který jsme připravili, se plně postavil právě na ty kořeny, které tady se obnovily po tom roce 90, čili tak, jak jsem to zmínila, ty priority jsou v rodině, v podpoře venkova, malého středního podnikání, ochrany života. Nevidím tady programový dluh. Teď potřebujeme ten program naplnit a musíme mít dostatek zástupců v Poslanecké sněmovně, právě Věra Luxová je mezi kandidáty do Poslanecké sněmovny.

Moderátor (Václav Moravec):
Ta námitka, která je zásadní, nemyslíte si, že když mluvíte o návratu ke kořenům, zároveň se budete distancovat od toho předchozího vedení a bude říkat, bojujeme proti korupci a podobně, že by prospělo KDU-ČSL, pokud by po těch příštích sněmovních volbách zůstala v opozici, protože je spojována s tím, že byla ve většině polistopadových vlád, že nedosáhla prosadit zásadní body svého programu a ještě navíc v Čunkově éře se ušpinila.

Host (Michaela Šojdrová):
Tak my jsme třeba i nyní v podstatě v opozici, protože nejsme součástí vlády Fischera, Jana Fischera, ale vždy. . .

Moderátor (Václav Moravec):
To je překlenovací vláda, tak tam. . .

Host (Michaela Šojdrová):
Jistě, jistě. Tam podporujeme to dobré, tak jsme se aspoň vyjádřili, co vláda jaksi bude navrhovat, ale personálně se na té vládě nepodílíme. My vůbec. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, paní místopředsedkyně, jde mi opravdu o. . .

Host (Michaela Šojdrová):
Ano, já vám rozumím, rozumím.

Moderátor (Václav Moravec):
O opozici, která je běžnou politickou opozicí. . .

Host (Michaela Šojdrová):
Být v opozici, proč ne?

Moderátor (Václav Moravec):
Když necháme stranou. . .

Host (Michaela Šojdrová):
Samozřejmě. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Jestli by to prospělo KDU-ČSL, myslíte si?

Host (Michaela Šojdrová):
Myslím, že to prospěje každé straně vyzkoušet si opoziční roli. Já jsem ji sama zažila, bylo to v době opoziční smlouvy a KDU-ČSL byla vlastně jednou z mála opozičních stran a myslím, že to bylo velmi zdravé, protože to tu stranu vyburcuje k velké aktivitě, určitě ano.

Moderátor (Václav Moravec):
Potřebovala by tedy KDU-ČSL vyzkoušet si. . .

Host (Michaela Šojdrová):
Jak říkám, já myslím, že je to zdravé pro každou politickou stranu a pokud bychom neměli dobré podmínky pro vládní spolupráci, pak opozice je dobré řešení.

Moderátor (Václav Moravec):
Které dobré podmínky by to byly pro tu vládní spolupráci?

Host (Michaela Šojdrová):
Naše zásada je, že nejsme ochotni spolupracovat ve vládě nebo býti podporováni Komunistickou stranou, to je první podmínka. V takové vládě bychom nebyli. Druhá podmínka je, maximum prosazení z našeho volebního programu. Jsou určité mantinely, za které v žádném případě nepůjdeme, to znamená chceme, aby to byla vláda, která bude šetřit, která bude omezovat korupci, která bude podporovat rodiny, která podpoří ekonomický růst.

Moderátor (Václav Moravec):
Podle vás je možné toto všechno splnit, aniž by jedno vylučovalo druhé, když se podíváte na to, že chcete podporovat rodiny s dětmi a přitom nechcete zadlužovat stát.

Host (Michaela Šojdrová):
No samozřejmě. Protože stát se zadlužuje vnitřně právě tím, že tady nemáme děti. My máme obrovský dluh, deficit v tom, že se u nás nerodí děti.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale myslíte, že to může změnit prorodinná politika nebo že to životní styl?

Host (Michaela Šojdrová):
Samozřejmě.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy nemyslíte, že v tom hraje roli životní styl, že lidé. . .

Host (Michaela Šojdrová):
Podívejte se, my vidíme příklad ve Francii, kde určitě je také životní styl daný civilizačním nějakým pokrokem a přitom prorodinná politika dokázala změnit chování Francouzů a tam národ přestal vymírat, ale my nechceme tady žádné sociální inženýrství, my chceme jenom dát jasně najevo, že rodiny s dětmi potřebují podpořit a přestat být diskriminováni tím, že vlastně mají stejné daně jako a platí, mají stejné nároky na placení penzijního pojištění jako ti, kteří nemají děti a neinvestují do budoucnosti.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak by se změnila daňová . . .

Host (Michaela Šojdrová):
Výraznou slevou na daních, výraznou.

Moderátor (Václav Moravec):
A můžete to kvantifikovat?

Host (Michaela Šojdrová):
My to máme ve volebním programu, máme toto kvantifikované. My bychom si samozřejmě představili právě ten francouzský model, kde by se jednalo o společné rodinné zdanění, to znamená příjmy, které jsou, zdaňovaly by se pouze ty příjmy, které odpovídají na dospělé členy rodiny, ale to je nárok, který v ekonomické krizi nebo stagnaci nemůžeme prosadit a proto jdeme na řekněme nižší variantu, a sice výrazných slev na dani na první dítě plus 5 tisíc, druhé plus 10, třetí plus 20, čtvrté plus 30 a další plus 30. Tento nárok, jak byste asi měl reagovat, že to znamená určitý zásah do příjmů daňových, chceme kompenzovat a to je samozřejmě možné jednak kompenzovat na úsporách, které by byly na státních investicích, ale je možné to také kompenzovat sníženou slevou na daně na poplatníka, čili my nechceme zadlužovat stát, nechceme zadlužovat budoucnost, ale chceme odstranit diskriminaci rodin s dětmi.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem u mikrofonu Radia Impuls zůstává místopředsedkyně lidovců Michaela Šojdrová, která říká, že zásadní prioritou KDU-ČSL pro letošní volby je nezadlužování státu. Když jsme u toho, tak ministr financí Eduard Janota uvedl, že kvůli snaze dodržet letos naplánovaný schodek státního rozpočtu, který je bezmála 163 miliardy korun, tak vláda bude muset znovu škrtat ve státním rozpočtu. Ty úsporné kroky mají být až ve výši 16 miliard korun. Je to podle vás možné plošně nebo byste jako lidovci šli cestou selektivní?

Host (Michaela Šojdrová):
Tak já myslím, že musíme být velmi opatrní v těch škrtech, zejména právě s ohledem zase na rodiny s dětmi, zatím pan ministr financí nepředstavil, do kterých škrtů chce jít. Pokud to bude na nevýhodných státních zakázkách, tak jsem stoprocentně pro, eventuelně šetřit na státních výdajích, na státních úřednících, předražených zakázkách.

Moderátor (Václav Moravec):
Je podle vás možné škrtat plošně nebo si myslíte, že to není možné.

Host (Michaela Šojdrová):
Plošně myslím, že to možné není, říkám znovu, to bychom se dotkli rodin s dětmi nebo vzdělání a tam také rozhodně nějak zásadně šetřit nechceme.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy narážíte, když mluvíte o šetření ve státních zakázkách, na tu obří superzakázku. ..

Host (Michaela Šojdrová):
Ano, přesně tak.

Moderátor (Václav Moravec):
Fischerova vláda právě dnes rozhodla, že ji nebude přerušovat, onu super ekologickou zakázku v hodnotě bezmála 115 miliard, a to kvůli tomu, že přerušení zakázky by mohlo vést k arbitrážím. Vy jako KDU-ČSL jste spoluprosadili v Poslanecké sněmovně právě usnesení vůči Fischerově vládě, aby ten super obří tendr byl přerušen. Jste ochotni vzít ten argument, právní argument, že přerušení by mohlo znamenat ještě horší škody?

Host (Michaela Šojdrová):
Já myslím, že je potřeba tuto obří zakázku zrušit, ale zrušit ji tak, aby to nemělo negativní důsledky, čili . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Není možné tedy kritizovat Fischerovu vládu, když říká, necháme tendr doběhnout, ať rozhodne budoucí vláda, klidně ať zruší.

Host (Michaela Šojdrová):
Pokud je možné, aby to potom udělala vláda s tím, že tak jak říkáte, tendr proběhne, ale vláda bude mít možnost podle zákona a podle tady mezinárodních smluv zrušit tento tendr, pak to řešení možné je. Samozřejmě musíme mít ohled na to, aby to nemělo dopady na arbitráž.

Moderátor (Václav Moravec):
Na celý letošní rok je schválený státní rozpočet, jak bylo řečeno, se schodkem bezmála 163 miliard korun. Ministr financí Eduard Janota tvrdí, že Fischerův kabinet se drží plánovaného snižování schodku. Tady jsou slova samotného premiéra Jana Fischera:

Záznam Jana Fischera:
Vláda potvrdila shodu na tom, že platí základní charakteristiky, které jsme artikulovali v konvergenčním programu, to znamená jít po trajektorii 5,3 deficitu na HDP do deficitu veřejných rozpočtů na HDP 5,3 letošní rok, 4,8 rok příští, 4,2 rok 2012 a směřování k třem procentnímu deficitu na HDP v roce 2013. Shodli jsme se na tom, že není důvod na tom nic měnit.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova premiéra Jana Fischera. Pokud by místopředsedkyně lidovců Michaela Šojdrová, host dnešních Impulsů, měla zodpovědět tu jednoduchou otázku, když bude jakýkoliv politický subjekt, který se stane vítězem voleb, říkat, že je zapotřebí od tohoto restriktivního plánu Fischerovy vlády ustoupit, byli byste součást takové vlády nebo si myslíte, že ekonomická krize, která může být přece jenom delší, respektive zotavování se české ekonomiky, jste toto byli ochotni akceptovat a nejít podle Fischerova plánu snižování schodku státních rozpočtů?

Host (Michaela Šojdrová):
Tak já jsem přesvědčena o tom, že snižování schodku státních rozpočtů a především snižování, celkové snižování zadluženosti je v zájmu České republiky. Jedna věc je zájem a druhá věc, jaké jsou možnosti. Čili my musíme být realisti. Jestliže Fischerova vláda má tento plán a jestliže tady nacházíme zdroje, kde je možné tedy snižovat výdaje, tak to možné…

Moderátor (Václav Moravec):
Je ten plán realistický nebo si myslíte, že je v některých momentech pro ta další léta sociálně…

Host (Michaela Šojdrová):
Já bych chtěla říct především, že jsem přesvědčena o tom, že nevyužívá některé možnosti, stanovisko Ústavního soudu, které zrušilo omezení výplaty důchodů, což je A a neřeklo se B, kde se budou naplňovat penzijních fondů. Čili tady vláda nepřichází s žádným opatřením a měla by přijít. Například tedy zrušit zastropování. Jestliže tedy se říká, že není možné…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, vy osobně si myslíte, že by se ještě Fischerova vláda měla vypořádat s tím nálezem Ústavního soudu, byť Ústavní soud dává delší dobu a počítá …

Host (Michaela Šojdrová):
Ale samozřejmě, že to zřejmě nedotáhne do konce, ale reakci si to zaslouží, protože my musíme počítat s tím, že bude se muset změnit vyplácení důchodů u těchto příjmových skupin a my musíme jakýsi ten deficit tam doplnit. A …

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to správně, tak už Fischerova vláda by měla připravit podklady pro vládu budoucí.

Host (Michaela Šojdrová):
Ano, šetřit, ale je potřeba také hledat příjmy.

Moderátor (Václav Moravec):
Když necháme stranou zdaňování hazardu, zlepšení oněch tenderů na ekologické zakázky nebo jiné zakázky, státní zakázky, tak vidíte tady výrazný zdroj úspor, který zatím politické strany ve svých programech včetně vašeho nemají?

Host (Michaela Šojdrová):
Já ale musím tady upozornit na to, že já jsem nepřistoupila na to, že ten tender na ekologickou zakázku bude zrušen. Já jsem jenom přistoupila na to, že je možné, že podle pravidel není možné v tuto chvíli ho přerušit, že je nutné až s rozhodnutím vlády potom nevybrat firmu, řekněme. Jo? Ale neznamená to, že jsme rezignovali na úsporu na výdaje na řešení, to ušetření do budoucna rozhodně vidíme a to představovalo zhruba… My vidíme další možné ušetření na předražených investicích státu v oblasti dopravy. My víme dobře, že tam prostě každý kilometr dálnice u nás je opravdu stále ještě dražší než v Evropě, čili určitě tam, určitě by se dalo šetřit na odměnách za manažery státních a polostátních podniků, za ty zlaté padáky a velké motivační programy. Čili i tam se šetřit dá.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová, která byla hostem dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a někdy příště na shledanou.

Host (Michaela Šojdrová):
Já se budu těšit také, na shledanou.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy. Hostem úterních Impulsů pak bude předseda ODS Petr Nečas.

06.05.2010

Petr Koblic, pražská burza

Ředitel pražské Burzy cenných papírů Petr Koblic mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o dopadech ekonomické recese na trhy s cennými papíry.
05.05.2010

Vladislav Husák, cizinecká policie

Šéf cizinecké policie Vladislav Husák mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o dopadech ekonomické recese na práci jeho týmu.
04.05.2010

Petr Nečas, lídr, místopředseda ODS

Volební lídr ODS a bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální situaci uvnitř ODS.
29.04.2010

Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o tom, kdy se stavebnictví dostane z krize.
28.04.2010

Martina Sáblíková a Petr Novák

Rychlobruslařka Martina Sáblíková odpočívá po úspěšné sezóně. Nebo je to jinak? Řekla to v rozhovoru s Václavem Moravcem na Impulsu. Hostem byl také její trenér Petr Novák.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.