Martin Barták, vicepremiér

Publikováno: 20.04.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Vicepremiér a ministr obrany Martin Barták mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o českých vojenských misích v zahraničí.
Moderátor (Václav Moravec):
Hezký večer vám všem. Neodkládejte navýšení afghánské mise za volby, takový vzkaz poslala Fischerově vládě právě dnes TOP 09. Podle exministra zahraničí, předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga by kabinet měl co nejdřív předložit svůj už připravený návrh na posílení letošní české vojenské účasti v alianční misi ICEF v Afghánistánu. Premiér Jan Fischer před měsícem a půl ke složitému prosazování navýšení afghánské mise ve Sněmovně prohlásil.


Záznam Jana Fischera:
Země je tři měsíce před volbami, samozřejmě je to i politicky poměrně složitá situace, v níž vnitropoliticky nejednoduchá situace, v níž vláda odeslala svůj návrh Sněmovně, myslím si, že ministr obrany v této souvislosti při tom projednávání ve výboru pro obranu, bezpečnost vykonal to, co bylo potřeba.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova premiéra Jana Fischera, jak je 5.března zaznamenalo ve Sněmovně Radio Impuls. Podle Karla Schwarzenberga TOP 09 rozumí důvodům, materiál před volbami nepředkládat. Je to ale podle něj rozhodnutí špatné. Nejen o navýšení afghánské mise, o sporech s jejím schvalováním ve Sněmovně bude řeč v následujících minutách. hostem dnešních Impulsů je vicepremiér, ministr obrany Martin Barták. Vítejte po čase v Radiu Impuls, hezký dobrý večer.

Host (Martin Barták):
Dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že dnešní Impulsy jsme připravili i na základě dotazů posluchačů Radia Impuls. Vaše dotazy v průběhu dne přicházely prostřednictvím SMS zpráv na číslo 774 999 888, ale máte-li ještě jakoukoli otázku na vicepremiéra, ministra obrany České republiky Martina Bartáka, stačí, když ji pošlete k nám sem do Radia Impuls. Ještě jednou číslo pro vaše otázky ve formy esemesek 774 999 888. Sopečný mrak, putující Evropou ohrožoval i český vzdušný prostor. Pane vicepremiére, vzlétly gripeny?


Host (Martin Barták):
Gripeny vzlétly, pokud to bylo potřeba, byla ostrá pohotovost v rámci vzdušného systému, ochrany vzdušného prostoru států Severoatlantické aliance, tudíž bylo to skutečně vyhraženo pouze pro ty ostré starty, my jsme dnes ty stroje kontrolovali, které byly ve vzduchu, jsou tam řekněme drobné známky toho, záleží, v jaké výšce byly, to se teď porovnává, ale k žádnému poškození nedošlo.

Moderátor (Václav Moravec):
Ukazuje se ale, že jemné poškození tím prachem tam nějaké je?


Host (Martin Barták):
To není poškození, to jsou známky toho, že ten prach skutečně je ve vzdušném prostoru přítomen, jde o to teď, zdali se ukáže, že to skutečně je ten prach a z jaké je výšky.

Moderátor (Václav Moravec):
Máte obavy, jako ministr obrany a armáda jako celek, zda onen mrak a prach, který dál sužuje Evropu, protože došlo k dalším erupcím oné islandské sopky, tak bude dál ochromovat vzdušný prostor České republiky a propo, i kvůli tomu, pokud se nemýlím, tak nepřiletí do České republiky generál McCristel, kterého jste měl na konci týdne hostit v Praze.


Host (Martin Barták):
Tak to nás samozřejmě mrzí, ale on už odletěl, protože generál McCristel zastává tak důležitou funkci, že si nemohl dovolit riskovat, že by se z Evropy nedostal. On byl v Berlíně a odtamtud plánoval přeletět do Prahy a protože do Afghánistánu by se nedostal žádným jiným alternativním dopravním prostředkem, tak preferoval tu jistotu a odletěl již včera zpět na velitelství mise ICEF do Afghánistánu, co se týče. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Česko tedy nenavštíví.


Host (Martin Barták):
Česko v tomto týdnu nenavštíví. Já doufám, že k tomu dojde v následujících týdnech nebo měsících, možná ho potkáme i my zase na jeho půdě, ale myslím si, že tato návštěva je vždycky velmi vítaná především proto, že s kým jiným se bavit o tom, proč jsme v Afghánistánu, jak ta mise probíhá, než s tím, kdo tomu velí a kdo byl pověřen a vybrán prezidentem Obamou k tomu, aby to dotáhl do toho úspěšného konce. Já myslím, že on je tak skvělý řečník, dokázal mnohdy přesvědčit ministry o správnosti toho konání a nejenom ministry, ale i všechny nejvyšší představitele delegací i hlavy států a ta debata s ním je vždycky přínosem. Já jsem se moc těšil na to, že on bude mít možnost hovořit i s našimi politiky z jednotlivých výborů, ať z Poslanecké sněmovny nebo ze Senátu, i s některými těmi kritiky té mise, protože jak jinak, než osobní zkušeností, tím, že vidíte, jak to vypadá na místě, hovoříte s těmi lidmi, tak s těmi, kteří jsou za to nejvíce zodpovědní, tak získáte tu reálnou zkušenost a pohled na věc.

Moderátor (Václav Moravec):
Ač Barták a McCristel míní, tak sopečný prach plány mění. Máte velké obavy z toho, že tato situace s ohromeným nebem bude pokračovat?


Host (Martin Barták):
Tak, já mám obavy i z jiných věcí, myslím si, že toto je přírodní úkaz, záležitost, které se těžko můžeme vyhnout a je potřeba ji brát tak, jak přišla. Na některé věci jsme více připraveni, na některé méně. Já oceňuji to, že si snad uvědomíme nebo myslím si, že to poučení by mělo být takové, že příroda má pořád velmi zásadní moc a je potřeba na to nezapomínat, no a my se musíme přizpůsobit a být rozumní, jestliže se dá létat, tak asi otevřít ten vzdušný prostor je rozumné z mnoha hledisek, ale samozřejmě zastávám na prvním místě naprosto jednoznačně názor, že bezpečnost nesmí být ohrožena, tudíž žádný ekonomický profit z toho nebo naopak ztráta nemůže převýšit ta bezpečnostní rizika, ty aspekty, tudíž nedá-li se létat, tak není možné na úkor té bezpečnosti otvírat vzdušný prostor.

Moderátor (Václav Moravec):
Vrátíme-li se znovu k Afghánistánu, jak pevný a jasný, pane vicepremiére, je názor kabinetu, Fischerova kabinetu, že do voleb rozhodně nebudete předkládat do Sněmovny upravený návrh na zvýšení české účasti v Afghánistánu.


Host (Martin Barták):
Je na tom shoda, já už jsem o tom hovořil, nemám z toho žádnou velkou radost. Já děkuji TOP 09, panu předsedovi Schwarzenbergovi za tento postoj, on je obecně známý, já jsem s jednotlivými členy TOP 09 hovořil, ta podpora byla deklarována, ale. ..

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale když tedy děkujete Karlu Schwarzenbergovi, Karel Schwarzenberg doslova říká, citujme: je dobře možné, že to bude ve Sněmovně zamítnuté. Bylo by ale dobré, kdyby se vláda o to alespoň snažila, abychom naší pomoc do Afghánistánu poslali. Konec citátu. Karel Schwarzenberg jakoby dnes naznačoval, že vy jste rezignovali jako kabinet a že byste, byť to bude negativní stanovisko Sněmovny, že byste se o to měli pokusit.


Host (Martin Barták):
Tak, to je otázka názoru. Samozřejmě já mu neděkuji za to, já mu děkuji za podporu afghánské misi, kterou on deklaruje dlouhodobě, ale myslím si, že jít předem do takto prohraného boje s tím rizikem, ne že prohrajete, to člověk musí umět prohrávat v životě a nám se to také už párkrát stalo, nicméně tady je určité jiné riziko a negativum, a to je to, jak budeme opět vypadat v případě toho neschválení. Už jsme si zažili tuto situaci v roce 2008, já jsem u toho byl, bezprostředně znám některé ty reakce a nemyslím si, že by to bylo vhodné opakovat. Je mnohem lepší počkat na výsledek a pokusit se o to, možná už v dřívější době, to znamená, pokusit se to navýšení skutečně na letošek, o to navýšení na letošek na rok 2010, pak bychom splnili ten účel a nevystavili bychom naší zemi dalším polemikám, proč je to tak a proč to neprošlo, z jakých důvodů, jaká je politická atmosféra před volbami, no a samozřejmě proti válce se vždycky mluví jednoduše. Těžko obhájíte stanovisko, když víte, že je tak lehké se postavit do pozice a říkat, je to špatně, chcete posílat vojáky tam, kde mohou umřít, plus to veřejné mínění,. .

Moderátor (Václav Moravec):
Jen dodám, pane vicepremiére. . .


Host (Martin Barták):
Pardon, bude vždycky proti a o to více je to zneužitelné. Já prostě nechci dále ani naší zemi, ani resort ministerstva obrany v té předvolební vřavě vystavit dalším atakům.

Moderátor (Václav Moravec):
Jen pro úplnost, Fischerova vláda původně navrhla, aby Česká republika současný kontingent v Afghánistánu, který tvoří 535 vojáků navýšila o dalších 55 kvůli výcviku afghánské policie a také ochraně polské základny v provincii Gazní, k ní měl sloužil dělostřelecký radiolokátor, který novinářům před časem představil podpraporčík Karel Štifter.


Záznam Karla Štiftera:
Jedná se o dělostřelecký střelecký a vyhledávací radiolokátor, který slouží k vyhledávání palebních prostředků nepřítele a k řízení palby vlastního dělostřelectva. Radiolokátor zachytí vystřelenou střelu na vzestupné dráze a následně dopočítá dle balistického výpočtu protnutého se zemským povrchem souřadnice zbraně, která vystřelila a následně dopočítá předpokládaný bod dopadu. V opačném módu při řízení palby je schopen zachytit střelu na sestupné dráze, čím přesně dopočítá výbuch.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval před časem podpraporčík Karel Štifter, který novinářům představil poměrně složitě ten radiolokátor, který měl sloužit. Kabinet uvažoval, že kvůli náladě v Poslanecké sněmovně strukturu posílení změní. Chápu to správně, pane vicepremiére, že už dnes je možné říci, že Polsko nemůže počítat s tím, že by byl v roce 2010 ten radiolokátor s obsluhou poslán?


Host (Martin Barták):
Tak, takhle se to určitě říci nedá. My jsme se zatím nedohodli jednoznačně na tom, že pokud bychom předkládali ten návrh například nové Sněmovně, takže by byl modifikovaný, to je věc dalšího rozhodnutí vlády a dalšího jednání. Já si myslím, že bychom měli polské jednotky v Gazní podpořit, pokud to nebude radiolokátor, může dojít ke zdržení, protože bohužel tam se dostáváme i z těch technických hledisek do skluzu a pak bychom mohli uvažovat o nasazení v roce 2011, protože dělostřelecký radiolokátor Artur byl schválen Poslaneckou sněmovnou, touto Poslaneckou sněmovnou za stejného složení pro rok 2009, to je třeba jedna z věcí, které já úplně nerozumím. Stále se to snažím pochopit, když už to jednou schválené bylo, proč to teď tak moc vadí, nicméně my jsme . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, takže nebudete ustupovat zatím v tom pozměněném návrhu od vyslání radiolokátoru.


Host (Martin Barták):
Zatím není důvod ustupovat od ničeho, my počkáme . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkáte na volby a po volbách. . .


Host (Martin Barták):
Protože jsme se již rozhodli, že ten návrh bude případně předložen tedy nové Sněmovně, no tak počkáme po volbách a pak uvidíme. My chceme, jak to už jsem říkal mnohokrát, aby ten návrh byl smysluplný, ale aby byl průchozí, ten dělostřelecký radiolokátor se na našem území velmi těžko dá použít a využít. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Tak proč se kupoval?


Host (Martin Barták):
Tak to není úplně otázka na mě. On se kupoval proto, aby bylo možné postavit moderní dělostřelectvo, protože do toho on patří. Samozřejmě, pokud nepočítáte s nějakým velkým konfliktem na svém území, což my nepočítáme v následujících 15 letech, tak jediné jeho uplatnění je v zahraničí misi.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu to tedy, že máme radiolokátor a aby se uplatnil, tak musí do ciziny, protože byla chyba a propo, dřív, že se koupil?


Host (Martin Barták):
Já toto nechci hodnotit, protože. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Ale když vás o to poprosím. . .


Host (Martin Barták):
Protože jsem u toho nebyl. Já si myslím, že se daly koupit i jiné věci, které by byly řekněme možná více využitelné. Ono se to vždycky retrospektivně hodnotí asi jednodušeji, já pouze říkám, že pro to, abychom mohli uplatnit toto zařízení jako takové pro ochranu vojáků, ať jsou naši vojáci, či spojenci, protože to je jedna mise v Afghánistánu, tak to je přesně to místo, kam se dá vyvézt, kde to uplatnění najde, také jsme pro to vyškolili posádky a tato technika může pomoci k ochraně zdraví, životů jak civilního obyvatelstva, tak vojáků v Afghánistánu. Pravda je, že to zařízení je poměrně moderní, tím pádem náklady na jeho nasazení jsou vyšší, ale s tím se muselo počítat, tudíž já říkám, že v tom návrhu se může Artur objevit na rok 2010 v rámci toho navýšení a nebo ho můžeme již připravit pro ten návrh na rok 2011, eventuelně na roky 2011 a 12 a můžeme pro zvýšení průchodnosti a možnosti schválení toho navýšení změnit strukturu a uvažovat o tom, že bychom se soustředili v tomto případě pouze na to výcvikové úsilí a byli by to instruktoři v rámci afghánské národní policie a afghánské národní armády nebo řekněme tým, který bude podporovat ten vojenský zdravotnický odřad.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem dnešních Impulsů je vicepremiér, ministr obrany České republiky Martin Barták. Česká republika by se mohla do nového protiraketového štítu Spojených států zapojit tím, že by se podílela například na práci jeho velitelství a na svém území by hostila jakési informační středisko tohoto systému. To naznačuje ministr zahraničí Jan Kohout, podle něj o centrum, které má být určitým komunikačním uzlem Praha už vyjádřila zájem. Premiér Jan Fischer říká, že hrozbu nukleárního nebezpečí není možné podceňovat.


Záznam Jana Fischera:
Teroristické skupiny nám leccos předvedly ve světě a nemuselo to být jadernými zbraněmi. Vzpomeňme na newyorská dvojčata a vzpomeňme na madridské metro, vzpomeňme nedávno Moskvu, to jsou desítky, stovky, v případě dvojčat tisíce mrtvých, kdyby k tomu byl použit jaderný materiál, bylo by nepochybně mnohem hůř, čili svět tomu brání a hledá imunitu, to je skutečně velmi vážný problém a prezidentu Obamovi se nedivím, že se ujal.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova premiéra Jana Fischera, jak je pronesl 13.dubna. Pokud by měl ministr obrany, vicepremiér Martin Barták, host dnešních Impulsů říci, zda všechny ty smlouvy a dohody, které byly, ať už tedy v České republice podepsána ona rusko-americká smlouva nebo jaderný summit ve Washingtonu, znamená to, že plány na vybudování a rozšíření toho amerického či severoatlanticko-aliančního protiraketového štítu, jsou volnější v čase a nebude se na rozšiřování toho protiraketového štítu tak tlačit?


Host (Martin Barták):
Nemyslím si to, protože Spojené státy pokračují v budování svého protiraketového štítu, nakonec o tom jsme se přesvědčili i během té nedávné návštěvy Spojených států. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, pokračují, ale asi s takovou intenzitou, jak si představoval předchůdce Baracka Obamy, George Bush mladší.


Host (Martin Barták):
To také není úplně pravda. Tam se změnil pouze přístup v tom, jaké bude fázování a změnila se ta analýza hrozeb, tudíž nyní je aplikován takzvaný fázový adaptační přístup, kdy se. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, pane ministře, to je příliš složité. Když se na to podívám daty, tak za administrativy George Bushe se mluvilo o roku 2015 jako o funkčním termínu onoho rozšířeného protiraketového štítu. Teď se pohybujeme mezi lety 2018 až 2020, tam je pětiletý posun přece.

Host (Martin Barták):
No, my se tam pohybujeme v té konečné fázi, to ovšem neznamená, že do té doby nebudou jednotlivé prvky té protiraketové obrany funkční, to je to, o čem mluvím. Jestliže rozdělíte ten celkový proces na fáze, adaptaci a aplikaci, tak už můžete mít v roce 2011, 2012  rozmístěny některé prvky, o kterých se původně hovořilo, že přijdou v jiné fázi a to je to, co jsem vám chtěl konkrétně říci, že se počítá, že ty jednotlivé mobilní radary budou již v následujících letech rozmístěny v jižní a v jihovýchodní Evropě, nemluvíme tedy o tom X Band, velké radaru, o kterém se uvažovalo na naše území a stejně tak mobilní interceptory, to znamená respektive interceptory na mobilních odpalovacích zařízení, ať to budou křižníky EG nebo nějaké jiné soupravy, tak budou rozmístěny na různých územích v Evropě a budou schopny zasáhnout proti té hrozbě, která je aktuální, to znamená, ty balistické střely středního doletu, protože ty, jak známo, dokáží překonat už vzdálenost, která dosáhne nejenom k hranicím, ale i za hranice Evropy. Jestliže se bavíme o těch balistických střelách dlouhého doletu, které budou schopny řekněme z těch asijských území dopadnout až do Spojených států, a eventuelně kamkoliv jinam, kam budou nasměrovány, no tak pak hovoříme o tom horizontu za rokem 2015 a tam se uvažuje, že ten původně zamýšlený radar u nás by měl být někde v té jižní či jihovýchodní Evropě, ale neznamená to. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to tedy, promiňte, chápu-li to tedy správně, že opravdu radar v Brdech, když to budeme tak zkratkovitě říkat, je pro Česko už mrtvou věcí.


Host (Martin Barták):
Domnívám se, že radar v Brdech, tak jak ho nazýváte, už nebude, protože v rámci toho nového aplikovaného přístupu budou jiné komponenty, které budou rozmístěny po Evropě, no a nakonec se ukáže, kde bude nejvhodnější lokalita pro tento diskriminační radar. Samozřejmě je to i otázka jednání v Severoatlantické alianci, některé odpovědi by měl dát v listopadu už lisabonský summit NATO, otázkou je, jestli bude dostatek řekněme vstupních údajů k tomu, aby se dalo nějaké konkrétní rozhodnutí přijmout, protože není tak úplně jasné, jak proběhne implementace, nebo-li zakomponování toho protiraketového systému Spojených států do aliančního systému, které jak známo buduje také něco obdobného, ale ne na ty velké vzdálenosti, no a pak bude tedy možné hovořit o tom konkrétně. Nicméně to, že se Spojené státy chtějí proti této hrozbě bránit a intenzivně pokračují na budování protiraketové obrany, to je fakt a teď jde o to, jak moc do toho budou chtít spojenci býti za vzati.

Moderátor (Václav Moravec):
Otázky, které přicházejí od posluchačů a v průběhu dne přicházely na vicepremiéra, ministra obrany Martina Bartáka, jak dlouho se pan Barták pohybuje na ministerstvu, tvrdí, že u pořizování radiolokátoru nebyl, otázka od pana Chudíka, odpověď Martina Bartáka?


Host (Martin Barták):
Tak, zcela exaktní odpověď, radiolokátor Artur se pořizoval v roce 2004, 2005, já jsem nastoupil na ministerstvo v září roku 2006. Od té doby jsem na ministerstvu.

Moderátor (Václav Moravec):
Tudíž nejste lobbistou za tyto radiolokátory.


Host (Martin Barták):
Já nejsem lobbistou ani za nic jiného, ale ani za tyto radiolokátory.

Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste byl ministrem obrany, to byla také velmi častá otázka, v těch následujících 4 letech, tak jak byste si počal s tím, že vyprší pronájem stíhaček gripen, zda byste volil nějakou levnější variantu pro českou armádu, například společnou ochranu se Slováky nebo nějaký jiný model ochrany vzdušného prostoru, tedy jak byste řešil gripeny a budoucnost pro českou armádu?


Host (Martin Barták):
Tak nejenom jak bych si počínal, ale my už si musíme počínat, tudíž pracuje se na různých analýzách a variantách, asi ta hlavní otázka je, zdali Česká republika si má chránit sama vzdušný prostor a zdali má k tomu používat nadzvukové letouny. Ta odpověď už padla v naší strategických materiálech, ať je to dlouhodobá vize nebo obranná strategie a ta odpověď je, že ano a teď je pouze otázka, jakou cestou se půjde po vypršení toho leasingu a to si myslím, že je skutečně velmi zásadní rozhodnutí, které bude na té další vládě, případně i Parlamentu.

Moderátor (Václav Moravec):
Jaké cesty tam jsou, které se nabízejí?


Host (Martin Barták):
Tak, základní cesty jsou dvě, buď budete pokračovat na této technice nebo budete uvažovat o jiné technice.

Moderátor (Václav Moravec):
Kterou vy byste zvolil?


Host (Martin Barták):
Já si na tohle vůbec netroufám odpovědět, to je příliš odborná otázka a musíte skutečně do té analýzy zahrnout naprosto všechny údaje, které musíte zvážit, to znamená, co je finančně výhodnější, co je technicky dostupné, jaký je životní cyklus, jak se bude vyvíjet ta situace v následujících deseti, dvaceti letech, protože tato . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Kdy ta analýza tedy bude?


Host (Martin Barták):
No, ta analýza vzhledem k tomu, kdy končí leasing, to znamená v roce 2015, musí být dokončená řekněme během letošního roku a ten rok 2011 už by měl být rokem rozhodnutí o tom, jakou cestou půjdeme dál, protože jak všichni ví, to není proces ani na půl roku, ani na jeden rok a je to příliš zásadní rozhodnutí, které ovšem, a to je naprosto pochopitelné, je závislé i na finančních podmínkách, no a tomu se také budeme muset přizpůsobit.

Moderátor (Václav Moravec):
Další otázka se týká toho, zda považujete za správné, že zaměstnáváte některé lidi, kteří jsou napojeni na Občanskou demokratickou stranu nebo kteří pracují pro expředsedu ODS nebo stále ještě současného předsedu ODS Mirka Topolánka, Jana Bartošová či pro současného volebního lídra ODS Petra Nečase, viz Jiří Sezemský, asi otázka. . .


Host (Martin Barták):
Já v tom problém nevidím, oni jsou v normálním pracovním zařazení, odvádějí standardní práci a rozhodli se pro dobu, kdy se budou věnovat něčemu jinému, buď si vzít řádnou dovolenou a na měsíc květen neplacené volno. Já myslím, že to je svobodné rozhodnutí každého, oni jsou v normálním zaměstnaneckém poměru a tu práci, kterou mají odvést, tak odvádějí řádně a nevěnovali se ve svém pracovním čase ničemu jinému, takže já v tom vůbec problém nevidím.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká vicepremiér, ministr obrany Martin Barták, který byl hostem dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a těším se někdy příště na shledanou.


Host (Martin Barták):
Také děkuji, na shlednou.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy. Hostem středečních Impulsů pak bude pražský primátor a předseda pražské ODS Pavel Bém.

28.04.2010

Martina Sáblíková a Petr Novák

Rychlobruslařka Martina Sáblíková odpočívá po úspěšné sezóně. Nebo je to jinak? Řekla to v rozhovoru s Václavem Moravcem na Impulsu. Hostem byl také její trenér Petr Novák.
27.04.2010

Petr Štěpánek, člen rady Českého telekomunikačního úřadu

Člen rady Českého telekomunikačního úřadu Petr Štěpánek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o digitalizaci televizního a rozhlasového vysílání.
26.04.2010

Milan Knížák, šéf Národní galerie

Odcházející šéf Národní galerie Milan Knížák mluvil v rozhovoru s Václavem Moravcem na Impulsu třeba o Slovanské epopeji nebo o svém působení v čele NG.
22.04.2010

Vladislav Rapprich, vulkanolog

Vulkanolog Vladislav Rapprich mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o popílku z islandské sopky, který blokuje leteckou dopravu nad Evropou.
21.04.2010

Pavel Bém, primátor Hl.m.Prahy

Pražský primátor Pavel Bém mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o aktuální situaci v pražské ODS.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.