Stanislav Kozák, náměstek ministra

Publikováno: 15.03.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Náměstek ministra zemědělství pro komodity Stanislav Kozák mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o potravinové soběstačnosti České republiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Nakolik vás zajímá, co jíte a pijete? Agrární komoru trápí, že lidé nejdou za kvalitními českými potravinami a čím dál víc dávají přednost levným potravinám z dovozu. Příkladem může být česnek z Číny. I podle nejnovějšího průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce čte údaje na obalech potravin čím dál míň lidí. Pozornost jim teď nevěnuje 56 procent dotázaných. Tady jsou slova mluvčí inspekce Martiny Šmídtové.

Záznam Martiny Šmídtové:
Zdá se, že lidé ty obaly čtou stále méně, ale navíc jim přestávají i věřit. Že se snižuje podíl lidí, kteří tvrdí, že ty údaje jsou pravdivé. Pokud už spotřebitelé ty informace čtou, tak se zajímají především o podmínky skladování, o datum použitelnosti a trvanlivosti, což je samozřejmě dobrý návyk, sledují dále informace o výrobci nebo informace o zemi původu, nicméně až vlastně na nějakém pátém místě se zajímají o složení té potraviny, což je velmi negativní, protože pouze z toho složení té potraviny poznáte a můžete usuzovat na kvalitu té potraviny.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martiny Šmídtové, jak je zaznamenalo Rádio Impuls. Nejen o potravinách a soběstačnosti České republiky v zemědělství a potravinách bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je totiž náměstek ministra zemědělství Stanislav Kozák. Vítejte v Rádiu Impuls, dobrý večer.

Host (Stanislav Kozák):
Hezký dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Tímto omlouvám nemocného ministra zemědělství Jakuba Šebestu a připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili na základě vašich dotazů, které nám přicházely v průběhu dne na číslo 774 999 888. Ale pokud ještě máte jakoukoliv otázku na náměstka ministra zemědělství Stanislava Kozáka, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls ve formě sms zpráv na číslo 774 999 888. Kupujete výrobky, označené značky Klasa, pane náměstku?

Host (Stanislav Kozák):
Ano, kupuji, stoprocentně.

Moderátor (Václav Moravec):
Ona ta značka Klasa, to je značka, která nás má jako spotřebitele v obchodech upozornit na kvalitní české potraviny. V těchto dnech jsme se ale dozvěděli, že reklamní agentura, která logo národní značky kvality Klasa vytvořila, tak tvrdí, že ho stát rozdává bez jejího svolení. Dostalo se vám na ministerstvo upozornění na tento problém?

Host (Stanislav Kozák):
Dostalo, dostalo se nám minulý týden, prakticky ten den, kdy první dostali dopis s nějakou žádostí o úhradu nějakých nákladů za neoprávněné užívání, od té doby se to snažíme nějakým způsobem řešit, protože se přiznám, já jsem nebyl u uzavírání této smlouvy a nechtěl bych to řešit přes média dneska. Ale …

Moderátor (Václav Moravec):
Je to vážný problém?

Host (Stanislav Kozák):
Já si myslím, že to je vážný problém a ve středu by se měl řešit na úrovni právníků, jak té firmy, tak Ministerstva zemědělství, ale i Státního zemědělského intervenčního fondu.

Moderátor (Václav Moravec):
Když se podíváme na právní argumenty té reklamní agentury, tak advokát agentury Petr Mykisek argumentuje, že resort zemědělství nikdy nedostal právo přidělovat logo dalším firmám. Pokud by uposlechlo všech přibližně 227 českých a moravských výrobců, kterým ministři zemědělství už logo propůjčili, tak by údajně na účty té reklamní agentury dorazilo 66 milionů korun. Máte na Ministerstvu zemědělství nějakou takovou částku, abyste se dohodli mimosoudně?

Host (Stanislav Kozák):
Tak takovouhle částku na Ministerstvu zemědělství pochopitelně nemáme, protože víte moc dobře, že jsme se snažili sehnat všechny peníze možné, abychom dorovnali národní dorovnání přímých plateb a ještě nám tam stále chybí peníze. Takže že bychom měli někde ve štrúzoku nějaké tyto peníze připravené, tak to ani náhodou. Ale ten problém je skutečně vážný a myslím si, že je potřeba o tom diskutovat a nějakým způsobem hledat to řešení.

Moderátor (Václav Moravec):
Pane náměstku, ta Klasa, respektive logo značka Klasa je udělována kvalitním českým potravinám a zemědělským výrobkům už nějakých bratru sedm let, od roku 2003 pokud se nemýlím. Značku spravuje od počátku roku 2004 Státní zemědělský intervenční fond. Z toho, co máte od právníků, je ta smlouva neprůstřelná nebo je napsaná, řekněme, napůl a budete se muset nějak s tou reklamní agenturou dohodnout?

Host (Stanislav Kozák):
Víte, pane redaktore, já nejsem právník, takže mě nepřísluší obracet se na to, jestli je napsaná napůl nebo jestli je napsaná na sto procent. My skutečně musíme teďka hledat ty způsoby, které byly. Skutečností je, že Ministerstvo zemědělství koupilo od této reklamní agentury tuto značku za 400 tisíc korun. Tato firma za ni peníze a plnění od Ministerstva zemědělství v roce 2003 přijala. Ty informace jsou velmi přesné. Takže odtud se odvíjí ta další budoucnost.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale pojistili jste si to jako Ministerstvo zemědělství tak, aby té firmě stačilo 400 tisíc a nebo tam je právní klička, která může naznačit, asi se opravdu budeme muset nějak dohodnout? Protože předpokládám, že nebudete chtít, aby to platili výrobci.

Host (Stanislav Kozák):
No tak ti to platit v žádném případě nemůžou, protože ti do toho spadli jak slepí k houslím, v žádném případě, já osobně si myslím, že by platit neměl nikdo nic. Ale nechci předjímat jako nějakým způsobem ty cesty právníků. Ono je to skutečně velmi složité, víte? Já musím vás doplnit, pane redaktore, v jedné věci. Značka Klasa není udělována jenom českým potravinám. Je udělována převážně českým potravinám, vyrobeným převážně z českých surovin, ale jsou tam i potraviny nebo výrobky, které nejsou ryze české, jo? Podotýkám. My nemůžeme po vstupu do Evropské unie propagovat takovýmto veřejným způsobem pouze české potraviny, byť by se mě to třeba líbilo.

Moderátor (Václav Moravec):
Klasa podle těch údajů, které mám k dispozici, znamená až o třetinu vyšší odbyt u těch výrobků, které nesou toto logo. Nepoškozuje ten celý spor o značku Klasa značku Klasa samotnou?

Host (Stanislav Kozák):
Vzhledem k tomu, že to propuklo minulý týden ve čtvrtek, tak si myslím, že zatím to neohrožuje, ještě. Ale mohlo by to ohrozit případně a já si osobně myslím, že nám trvalo poměrně dlouho, než jsme dostali do podvědomí našich spotřebitelů, že skutečně ta značka Klasa znamená nějakou záruku kvality, určitou jistotu a nemusím číst všechny ty údaje, které jednotlivé potraviny na svém obalu musejí obsahovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to tedy správně, tak pro vás jako pro Ministerstvo bude podstatné pokud možno se nesoudit a dohodnout se mimosoudně, protože soud by značku Klasa poškozoval?

Host (Stanislav Kozák):
Každopádně.

Moderátor (Václav Moravec):
Podle nejnovějšího průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce čte údaje na obalech potravin čím dál míň lidí. Pozornost jim teď nevěnuje celkem 56 procent dotázaných. Tady jsou slova mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Martiny Šmídtové.

Záznam Martiny Šmídtové:
Lidé ty obaly čtou stále méně, ale navíc jim přestávají i věřit. Že se snižuje podíl lidí, kteří tvrdí, že ty údaje jsou pravdivé. Pokud už spotřebitelé ty informace čtou, tak se zajímají především o podmínky skladování, o datum použitelnosti a trvanlivosti, což je samozřejmě dobrý návyk, sledují dále informace o výrobci nebo informace o zemi původu, nicméně až vlastně na nějakém pátém místě se zajímají o složení té potraviny, což je velmi negativní, protože pouze z toho složení té potraviny poznáte a můžete usuzovat na kvalitu té potraviny.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martiny Šmídtové, jak je zaznamenalo Rádio Impuls. Nakolik podle prvního náměstka ministra zemědělství Stanislava Kozáka, hosta dnešních Impulsů, to chování spotřebitelů vlastně vede k tomu, že u i tuzemských spotřebitelů vlastně vítězí levnější, možná méně kvalitní potraviny před těmi dražšími, protože ty návody nečtou, respektive návody, složení a obaly jako takové?

Host (Stanislav Kozák):
Víte, pane redaktore, ono mnohdy rozhoduje cena v konečném afektu. Nejideálnější by bylo pro nás, kdybychom měli každý svého výrobce, kterého známe, kterému důvěřujeme, od něho si výrobky bereme, které jsou odzkoušeli a on nám drží jejich kvalitu stále. Tak to dělám já, ale já mám tu výhodu proti posluchačům Rádia Impuls v jedné věci, že já prakticky většinu těch výrobců potravin znám.

Moderátor (Václav Moravec):
Oni vám to donášejí na ministerstvo sami?

Host (Stanislav Kozák):
To nedonáší, můžete jít se mnou na nákup a budete se třeba divit, co si budu nakupovat a vybírat.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte ale, co byste řekl lidem ve velkých městech? Přece zas mi neříkejte, ano, když dají čeští mlékaři ony automaty na mléko do obchodních center, tak je vidět, že lidé za tím čerstvým kvalitním mlékem jdou. Ale v době supermarketů, obrovských řetězců, tak kam mají jít lidé v Ostravě, v Brně, v Praze, kteří neznají nějakého konkrétního výrobce či zemědělce?

Host (Stanislav Kozák):
Vy jste, já nechci dělat reklamu, protože bysme se mohli dostat do neblahé situace, kterou si nepřejeme ani vy ani já, ale i v těch supermarketech jsou lacinější a dražší výrobky a já na to říkám jednu věc obecně. Nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat laciné věci a tudíž nekoukám se na nejnižší cenu, ale skutečně koukám se na toho, kdo to je výrobce a jsou určité výrobky, které jsou, i u toho másla například, když si to budeme brát nebo u toho mléka, který jsou pro mě zárukou kvality.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale to jste vy, odborník na zemědělství, protože předpokládám, že jste kompetentní a proto jste prvním náměstkem ministra zemědělství a rozumíte složení potravin a podobně, ale pokud byste měl dát recept nám laikům, spotřebitelům, jak to poznat, protože přece i mezi českými výrobci mohou být méně kvalitní výrobky.

Host (Stanislav Kozák):
Tak, na každou potravinu je ten recept trošku jiný, ale když si to ochutnáte a chutná vám to a jste s tím spokojený, tak byste měl se podívat na to, od koho jste to koupil, aspoň ex off, kdo byl tím výrobcem a jít si za tím a kupovat si tuto, tento výrobek. U takových proklamovaných špekáčků například, jestliže ten špekáček si koupím a nechám jeden uvařit a nechám ho vystydnout a on se mě scvrkne na polovičku nebo na třetinu, tak takový špekáček bych vám nedoporučoval, abyste si ho víckrát kupoval.

Moderátor (Václav Moravec):
Uvažujete o tom jako ministerstvo zemědělství, že byste věnovali víc peněz, protože teď to chce dělat Agrární komora, jasně říká, musíme ze svých prostředků dát víc peněz na propagaci českých kvalitních potravin. Nemělo by to dělat ministerstvo zemědělství ještě ve větší míře, než například udělovat značku Klasa?

Host (Stanislav Kozák):
Víte, my  nemůžeme propagovat jenom české potraviny. Jsme na jednotném trhu Evropské unie, my musíme podporovat kvalitní potraviny Evropské unie. Agrární komora jako zájmová organizace České republiky může toto propagovat. My jsme přistoupili letos a díky poslancům zemědělského výboru a posléze všech poslanců v Parlamentu došlo k navýšení rozpočtu pro státní zemědělský intervenční fond na takzvanou jakoby Regio Klasu, oni to jsou takové ty různé místní značky, kde Česká republika se může podporovat, zapojit do podpory těchto regionálních značek a nechci teďka vyzvedávat jednotlivé, ale je to Zlínská Perla, je to, Chutná hezky jihočesky a podobně, takhle v každém kraji máme nějakou takovou to značku, to znamená, to je podpora de facto zaměstnanosti v tom regionu, v tom odbytu a to je to něco, co jste tady vy říkal o tom syrovém kravském mléku.

Moderátor (Václav Moravec):
A není na místě na to dát ještě víc peněz, vidíte jako ministerstvo zemědělství toto za slabinu, protože když se budeme bavit o potravinových návycích české populace, zároveň o konzumaci kvalitních potravin, myslíte si, že na to jde dostatek peněz jako ministerstvo zemědělství.

Host (Stanislav Kozák):
No, každopádně asi musíme říci, že na to nejde dostatek peněz, ale jde na to to, co nám umožňuje státní rozpočet, to znamená to, co nám umožňuje to, co jako daňoví poplatníci do té státní kasy dáme a jsme schopní nějakým způsobem zpětně rozdělovat.

Moderátor (Václav Moravec):
A propos, kolik na to jde peněz? Přibližně.

Host (Stanislav Kozák):
Na Regio Klasu je, jde letos 50 milionů, na Klasu jako takovou 200 milionů korun na propagaci tohoto, ale protože na tu Regio Klasu je to poprvé, startuje to, tak proto tam je těch peněz méně, ono než se to rozběhne, bude druhé pololetí a podobně, takže to je tento aspekt, ale my jsme třeba udělali jeden takový trošku malinko krok zpátky za minulé vlády, že jsme zrušili národní podporu školního mléka. A my se k tomu dneska vracíme. To školní mléko kleslo ve své spotřebě v tom případě o 60 procent dolů proti tomu, co se tam skutečně dávalo a tady jde o návyky dětí, od prvopočátku, aby se děti naučily konzumovat dobré věci. V současné době se rozjíždí projekt Ovoce do škol se zelenina do škol, je to z prostředků Evropské unie, která na to nějakým způsobem přispívá. Je to možná těžkopádný, zdá se to možná každému těžkopádné, ale my jsme museli jít do souladu s předpisy Evropské unie, protože v zemích Evropské unie ne v každém státě mají ve všech školních zařízeních stravovací zařízení jako je tomu u nás. My bysme byli například to schopní dávat přes stravovací nebo školní jídelny prakticky každému dítěti v celé republice. Bohužel toto v ostatních státech není, takže jsme museli vymýšlet takový složitější způsob prostě i pro kontrolu a podobně, takže ale zaplať pánbů, rozjíždí se to, ty školy na to zatím jdou, věřím tomu, že se to chytne a že se to nepodaří zase nějakým způsobem zablokovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik škol v současnosti v tom projektu Ovoce, zelenina do škol je?

Host (Stanislav Kozák):
To vám nejsem schopný, pane redaktore, říci přesné číslo a hádat z křišťálové koule nebudu.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem dnešních Impulsů je první náměstek ministra zemědělství Stanislav Kozák. Nejhorší výsledek hospodaření zemědělců od vstupu České republiky do Evropské unie, i to je loňský zisk českého zemědělství ve výši 3 miliard korun. Podle Agrární komory dosáhli tuzemští farmáři kladného výsledku hospodaření jen díky dřívější výplatě dotací, než v minulých letech. Pane náměstku, co možné obavy vás jako ministerstva zemědělství, že právě čeští farmáři letos skončí ve ztrátě kvůli výkupním cenám?

Host (Stanislav Kozák):
Tak, já nemám, pane redaktore, křišťálovou kouli, abych odhadnul, jaké budou výkupní ceny v letošním roce. V loňském roce prakticky po dobu celého roku byla velmi kritická situace ve výkupu mléka. Ta situace se zaplať pánbů začala někde od toho listopadu loňského roku pomalinku zvedat a lepšit, v současné době podotýkám není nad mírou rentability, ale už se jí blíží. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Už neprodělalo ji tolik. . .

Host (Stanislav Kozák):
Už neprodělávají tolik, ano, začíná se to prostě někde nějakým způsobem rovnat, ale ještě to není na to, aby se dalo zpívat. To znamená, tady se už nějakým způsobem ten propad velmi těžký nějakým způsobem nebude projevovat. Nevím, co udělají ceny obilovin, nevím, jaká bude úroda. Zatím ty pole tak, jak vypadají v současné době, nevypadají zase špatně, to znamená, úroda by mohla být na dobré úrovni, ale. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Jenže nadúroda zase znamená, že klesne. . .

Host (Stanislav Kozák):
Srazí tu cenu dolů. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Přesně tak.

Host (Stanislav Kozák):
Nevím jak, který spekulant zase nám do toho vstoupí tak, jako tomu bylo v roce 2007, kdy nám vyšponovali ceny obilovin do nesmyslných výšin a my jsme na to prakticky nějakým způsobem meziročně později doplatili. Doplatili jsme na to ve výrobě monogastických zvířat, ať už to byla drůbež nebo ať už to bylo vepřové maso, ale zemědělci na to doplatili následně i v tržbách, které šly velmi drasticky dolů a ono se potom finančním úřadům těžko vysvětluje, že meziročně mám obilí najednou za jednu třetinu.

Moderátor (Václav Moravec):
Tuzemští zemědělci čas od času uvažují o protestech před supermarkety, teď k nim zatím aktuálně nesáhli, i když na sněmu Agrární komory minulý týden takový návrh od farmářů zazněl. A to konkrétně od farmářů Pardubického kraje. Podrobnosti vysvětlil Radiu Impuls prezident Agrární komory Jan Veleba.

Záznam Jana Veleby:
Tady v podstatě, i když se to očekávalo, tak v podstatě tady nezazněly příspěvky, které by prostě razantním způsobem podpořily tu výzvu z Pardubického kraje. Nakonec místopředseda krizového štábu Pardubického kraje pan inženýr Žďárský vystoupil s tím, že po debatě s předním představitelem ÚHOSu zkrátka a dobře je skutečně potřeba chvilku jim dát čas na to, aby mohli konat, což jim umožňuje nový schválený zákon o významné tržní síle.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova prezidenta Agrární komory Jana Veleby, kterými narážel právě na nový zákon, který má významněji regulovat obchodní řetězce, které v mnoha ohledech stáčejí alespoň podle farmářů ceny potravin a tudíž výkupní ceny zemědělských produktů směrem dolů. Přijde vám, řekněme, zemědělská politika, pane náměstku, České republiky natolik systémová a koncepční, že nepřispívá k tomu špatnému, k té špatné situaci českých farmářů, kvůli které čas od času právě dělají protesty?

Host (Stanislav Kozák):
Tak, otázka rozpočtu České republiky, jestli jsme schopni naplnit všechna přání zemědělců nebo třeba i moje někdy je trošku v jiné, v jiné rovině. Tady u těch protestů došlo k odložení z jednoho prostého důvodu. Ten zákon platí od 1.února, to znamená dneska to je přesně jeden a půl měsíce, co platí. ÚHOS před sněmem Agrární komory seznámil zástupce Agrární komory nebo představenstvo Agrární komory, jak má připraveno svoji kontrolní činnost, jakým způsobem se do toho bude zapojovat, jakým způsobem do toho bude zapojovat ministerstvo financí, potažmo i ministerstvo průmyslu a obchodu, kterým to nějakým způsobem spadá do kompetencí, to znamená, na základě toho ty zemědělci se rozhodli, že nebudou vystupovat tak razantně a počkají si na výsledek.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale když se podíváte na politiku samotnou, protože před vámi jako Ministerstvem zemědělství teď bude nelehká doba a to v souvislosti s formulováním celoevropské zemědělské politiky, jak dál v evropské zemědělské politice po roce 2013. Myslíte si, že Česká republika má dostatek spojenců, aby čeští farmáři tady dalších 10 či 12 let neříkali, podívejte se, farmáři ze starých členských zemí Evropské unie jsou na tom líp a naše státní rozpočty nejsou schopny nám dorovnávat to, co má konkurence ve starých členských zemích unie?

Host (Stanislav Kozák):
Víte, pane redaktore, teď jste na řekl na závěr velkou hlubokou pravdu. My v letošním roce, kdyby nám umožňoval státní rozpočet a nebyli jsme nějakým způsobem v ekonomické krizi, tak poprvé bychom byli schopni dosáhnout v přímých platbách stoprocentní úrovně členských států EU. To znamená, byli bychom se schopni dorovnat do té míry, kterou budeme moci čerpat v roce 2013. To znamená v náběhových křivkách v Kodani vyjednaných na oněch sto procent. Letos můžeme a dostáváme 70 procent přímo z Bruselu a 30 procent si můžeme kofinancovat. Státní rozpočet nám to zatím neumožňuje. Pozměňovacím návrhem v Poslanecké sněmovně došlo k navýšení 1,5 miliardy, dalších 1,5 miliardy bylo načteno v zemědělském výboru a je to dneska v Poslanecké sněmovně po druhém čtení, bylo načteno přesunem prostředků z Pozemkového fondu. Což jsme na 4,5 miliardách. A ještě pořád tam nějakým způsobem dvě miliardy zhruba chybí. A já mám…

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik, dvě miliardy říkáte?

Host (Stanislav Kozák):
Dvě miliardy zhruba. Může to být i víc, může to být i 2,5 miliardy, záleží na kurzu koruny, protože to se odvíjí až 30. září, takže tam bychom byli schopni to dopočítávat přesně, do té doby trošku vaříme z vody. Ale já mám strach z jedné věci, aby náhodou Evropská unie neřekla, že rok 2010 bude referenčním obdobím, to jste si vy, nové členské státy, už to mohly dorovnat do sto procent…

Moderátor (Václav Moravec):
A vy to nevyužíváte.

Host (Stanislav Kozák):
A vy jste to nevyužívali, to znamená, to nepotřebujete, tak to nebudete dostávat ani nadále. A to je věc, které se trošku bojím a proto bych přál zemědělcům, aby se to podařilo z jakýchkoliv zdrojů nějakým způsobem doplnit, abychom tento handicap neměli před sebou.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdy Evropská unie, respektive Evropská komise může tuto kličku využít, to znamená, nemůže to být na poslední chvíli? Protože beze sporu se dá tímto argumentovat a dají se někdy najít 2,5 miliardy, aby se využilo celých sta procent.

Host (Stanislav Kozák):
Tak ten příslib, že se budou hledat ještě, ten tady každopádně na stole je, nějakým způsobem ty myšlenky tady nějaké jsou, to znamená, věřím tomu, že se nám to podaří doplnit. A Evropská unie…

Moderátor (Václav Moravec):
Že zkrátka ještě se sežene 2,5 miliardy.

Host (Stanislav Kozák):
Evropská komise předpokládá, že by k diskusi dala na konci letošního roku nějakým způsobem návrh finanční perspektivy společné zemědělské politiky a vůbec společné zemědělské politiky po roce 2013. Tady je velká neznámá. A ono se to může odehnout kamkoliv. Ale já si opravdu nedovolím odhadnout kam. Ale tohle je věc, které se trošku malinko bojím po praktikách, které znám, jakým způsobem se odvíjí uvažování Evropské komise a že by to takto mohlo některým členským státům, zejména starým, vyhovovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Ano, tedy především Francii a Německu.

Host (Stanislav Kozák):
To jste řekl vy.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale vy jste mi to odsouhlasil tím pohledem. Nemýlím-li se?

Host (Stanislav Kozák):
Nemýlíte se.

Moderátor (Václav Moravec):
Náměstek ministra zemědělství Stanislav Kozák, host dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a někdy příště na shledanou.

Host (Stanislav Kozák):
Na shledanou, dobrou noc.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy, ale ještě nechoďte spát. Poslouchejte dál Impuls. Uslyšíte o půl sedmé zprávy. Hostem úterních Impulsů pak bude hudební skladatel Ondřej Soukup.

23.03.2010

Renáta Vesecká, nejvyšší státní zástupkyně

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o podezření z korupce při nákupu vozů pandur pro českou armádu.
22.03.2010

David Vodrážka, 1.místopředseda ODS

První místopředseda ODS David Vodrážka měl mluvit o výrocích Mirka Topolánka na adresu církve, homosexuálů, židů a vůbec občanů České republiky. Bez omluvy ale na rozhovor nepřišel.
18.03.2010

Daniela Kovářová, ministryně spravedlnosti

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o výši výživného.
17.03.2010

Jan Švejnar, ekonom

Profesor ekonomie, předseda dozorčího a výkonného výboru CERGE-EI Jan Švejnar mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o cestě z ekonomické recese.
16.03.2010

Ondřej Soukup, skladatel

Skladatel Ondřej Soukup mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o svém novém muzikálu Robin Hood.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.