Přemysl Sobotka, předseda Senátu ČR

Publikováno: 30.03.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda Senátu Přemysl Sobotka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls mimo jiné o situaci uvnitř ODS.

Moderátor (Václav Moravec):
Možná už za dva dny bude jasno. Předseda ODS Mirek Topolánek si dal do čtvrtka čas na rozhodnutí, jaký bude jeho další osud v čele občanských demokratů. Koncem minulého týdne Mirek Topolánek pod tlakem výkonné rady své strany rezignoval na post celostátního volebního lídra.

Záznam Mirka Topolánka:
Odstupuji z pozice volebního lídra občanských demokratů pro sněmovní volby 2010, i z jihomoravské kandidátky. Současně jsem doporučil výkonné radě jako volebního lídra Petra Nečase a výkonná rada můj návrh podpořila.

Moderátor (Václav Moravec):
Oznámil ve čtvrtek po jednání výkonné rady předseda ODS Mirek Topolánek. Ve čtvrtek po jednání grémia tento týden má Topolánek oznámit, co bude dál. Část občanských demokratů míní, že by měl Topolánek z čela ODS odejít. Nejen o tom bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je předseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka. Vítejte po čase v Rádiu Impuls, dobrý večer.

Host (Přemysl Sobotka):
Díky za pozvání, dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili na základě dotazů posluchačů. Ty v průběhu dne přicházely ve formě sms na číslo 774 999 888. Ale máte-li ještě jakoukoliv otázku na šéfa Senátu za ODS Přemysla Sobotku, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls na číslo 774 999 888. Pane předsedo, už dvakrát v historii ODS jste vyzval předsedu strany k odstoupení. Poprvé to bylo, když někdejší předseda ODS Václav Klaus prohrál své straně volby v roce 2002 a podruhé přesně před týdnem. V čem se ty výzvy dají srovnat?

Host (Přemysl Sobotka):
Já si myslím, že se nedají srovnat v ničem, protože v tom roce 2002 jsem v podstatě vyzval tehdejšího předsedu Václava Klause, aby splnil svůj slib, to znamená, že přebírá za prohru Občanské demokratické strany zodpovědnost a tehdy mě v podstatě jeho věta o tom, že to není prohra, ale že je to nevýhra, uvedla do situace, kterou si jako sportovec nedovedu vůbec vysvětlit. Prohra je prohra, zodpovědnost je zodpovědnost. Tentokrát to bylo opravdu o něčem jiném a myslím si, že to mé prohlášení v pondělí bylo celkem jasné. Šlo o styl a o tom, co i Mirek Topolánek na tom známém focením říkal, ale hlavně šlo o ten styl.

Moderátor (Václav Moravec):
Která z těch dvou situací pro vás byla těžší? Lidsky.

Host (Přemysl Sobotka):
Obě dvě vůbec nebyly jednoduché. Navíc v tom roce 2002 jsem tak nějak zůstal sám.

Moderátor (Václav Moravec):
Tady jste také pár hodin byl sám.

Host (Přemysl Sobotka):
Ale já už jsem si na to zvyknul, že některé bitvy musím odehrát sám. I když za bitvy to nepovažuji a já si myslím, že ten výsledek, který v podstatě byl ve čtvrtek po výkonné radě, ten dal za pravdu mým slovům a mohu, nechci přísahat, ale mohu říct, že jsem opravdu s nikým z výkonné rady nemluvil. Takže bylo to potom 12 hodinovém jednání grémia v úterý a pak byl čtvrtek ráno, to jednání výkonné rady jsem opustil, takže jsem ani tam nemohl nějak ovlivňovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Mirek Topolánek přesně před týdnem, rozumějme tedy v úterý, na grémiu strany ještě situaci ustál, veřejnosti se omluvil za své výroky v rozhovoru pro časopis Lui a ještě dodal:

Záznam Mirka Topolánka:
Si budu dávat pozor na pusu, aby se moje vyjadřování nestávalo zbytečně předmětem veřejné debaty. Vím, že toto je můj největší nedostatek, ale ujišťuji vás všechny, že na rozdíl od svého soupeře možná někdy neslušně mluvím, ale nikdy neslušně nekonám.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval přesně před týdnem v úterý předseda ODS Mirek Topolánek. Jenže přišel čtvrtek a jednání výkonné rady Občanské demokratické strany. V průběhu jednání výkonné rady strany opustil toto jednání předseda Senátu za ODS, host dnešních Impulsů, Přemysl Sobotka a dodal.

Host (Přemysl Sobotka):
Pan předseda označil mě jako součást rozsáhlého spiknutí a jako člověka, který celou tuhle akci spustil, tak jsem odešel, všem jsem poděkoval za to, že jsem mohl být od roku 2002 z hlediska ústavní funkce členem grémia a výkonné rady.

Moderátor (Václav Moravec):
Prohlásil předseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka ve čtvrtek. Vy jste byli s Mirkem Topolánkem, patří tam byli nebo jste přátelé?

Host (Přemysl Sobotka):
Byli.

Moderátor (Václav Moravec):
Byli.

Host (Přemysl Sobotka):
Říkám to zcela otevřeně, protože slovník, který Mirek Topolánek na tom grémiu použil vůči mě, je neslučitelný s tím, abych tomuto člověku tykal.

Moderátor (Václav Moravec):
Umíte odpouštět?

Host (Přemysl Sobotka):
A budete se divit, strašně moc. Ale jsou některé věci, které se neodpouštějí, respektive zůstanou v té hlavě ukotvené a tohle je jedna z věcí, kterou si budu pamatovat nadosmrti.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, to znamená, že od těch slov, která jsme slyšeli z vašich úst a byla pronesena ve čtvrtek, tak vůbec už nemáte chuť, náladu a čas si v klidu s Mirkem Topolánkem v budoucnu popovídat a ty věci si vyříkat? Prostě u vás Topolánek skončil?

Host (Přemysl Sobotka):
Od víkendu až do čtvrtka bylo dost času a myslím si, že hlavy vychládaly a to, co udělal v ten čtvrtek na výkonné radě, kdy mě takto osočil a já odmítám být jakýmkoliv způsobem spojován s jakýmkoliv spiknutím, protože žádné nebylo a nebudu mluvit o dalších slovech, které tam používal, tak v podstatě ten člověk pro mě skončil. Tečka, dále myslím, že to nepotřebuje žádný komentář.

Moderátor (Václav Moravec):
Nový volební lídr, který vzešel ze čtvrtečního jednání výkonné rady ODS, místopředseda strany Petr Nečas, dává najevo, že chce, abyste se do grémia i do výkonné rady ODS vrátil. Vyslyšíte jeho výzvu?

Host (Přemysl Sobotka):
Je zvyklostí u nás v Občanské demokratické straně, bylo to už za předsedy Václava Klause a pak i za Mirka Topolánka, že ústavní činitelé jsou součástí grémia bez hlasovacího práva, i součástí výkonné rady. Tato tradice byla dodržena a já si myslím, že je to velmi dobrá tradice a teď je to samozřejmě se dotýká mě, ale já myslím, že toto obecné pravidlo by mělo platit i do budoucna, protože není-li ústavní činitel součástí těch politických diskusí, tak samozřejmě potom je bez informací. Takže já na to neodpovím.

Moderátor (Václav Moravec):
To mě mrzí.

Host (Přemysl Sobotka):
Na tu vaši otázku.

Moderátor (Václav Moravec):
Ve čtvrtek na jednání grémia půjdete?

Host (Přemysl Sobotka):
Nepůjdu.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže zatím se nevrátíte?

Host (Přemysl Sobotka):
Zatím opravdu ne a ta podmínka je celkem jednoduchá a já jsem ji také sdělil Petrovi Nečasovi.

Moderátor (Václav Moravec):
Dokud tedy bude, chápu-li to správně, v čele ODS Mirek Topolánek, do grémia ODS i do výkonné rady se nevrátíte?

Host (Přemysl Sobotka):
Ne.

Moderátor (Václav Moravec):
Největší politický rival ODS, tedy Sociální demokracie, je v nové situaci. Už tolik nekritizuje Mirka Topolánka, protože se čeká právě na čtvrteční Topolánkovo rozhodnutí, co dál. Teď se sociální demokraté nejvíc vymezují proti místopředsedovi strany, exministrovi vnitra Ivanu Langerovi a pražskému primátorovi Pavlu Bémovi z ODS. Tady jsou Paroubkova slova:

Záznam Jiřího Paroubka:
Aby odvolal z pražské kandidátky primátora Pavla Béma, který je zodpovědný za obrovskou korupci v hlavním městě Praze na pražské radnici a který z veřejných prostředků prošustroval miliardy korun na projektech typu Opencard, cyklostezky a mnoho dalších.

Moderátor (Václav Moravec):
Pitval nového volebního lídra ODS Petra Nečase šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek. Když se Přemysl Sobotka, host dnešních Impulsů, šéf Senátu za ODS, podívá na ty další tváře ve vedení občanských demokratů, není Ivan Langer nebo Pavel Bém a jejich politické kroky pro ODS větší přítěží než všechna ta slova, která pronesl Mirek Topolánek v uplynulých letech?

Host (Přemysl Sobotka):
Já to nebudu hodnotit v této chvíli. Já zareaguji na pana předsedu Sociální demokracie, pana Paroubka. On ať si řídí svoji politickou stranu a ať neklade podmínky směrem k nám a některé ty kauzy v uvozovkách, které jsou, detaily samozřejmě neznám, vznikaly také za velké koalice na pražské radnici, kde on dokonce seděl a měl docela významnou funkci. A teď nevím, která to přesně byla, která dobíhá do dneška a objevuje se. Opencard, existuje jako obrovské téma, velké téma, ale přiznám se, že já neznám detaily a na tom, jestli má zůstat ten nebo onen na kandidátce, o tom v tuto chvíli opravdu rozhoduje pražská ODS.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale neříkejte, že vás, jako člověka, který je spojován s Libercem, jste tváří liberecké ODS, takže i ODS v Liberci nepoškozují tyto kauzy, které jdou například za místopředsedou strany Ivanem Langerem nebo pražským primátorem Pavlem Bémem.

Host (Přemysl Sobotka):
Já neznám ten, ty detaily toho tajného nebo uzavřeného jednání, kde se jednalo o problému takzvané Krakatice a je to dobře, protože je-li uzavřené jednání, tak je hloupost, aby se to stalo předmětem diskusí ať už politiků nebo, nebo novinářů. Já cítím, že my v Libereckém kraji máme svoji politiku, vytváříme si tu politiku ODS jako takovou a že to samozřejmě má vliv celá ta kauza, ať už byl minulý víkend Mirek Topolánek nebo ty ostatní, ale tu práci, kterou tam odvádíme, tak zatím voliči to docela, docela oceňují a ocenili to vlastně ve všech volbách, kromě krajských voleb 2008, tak jsme všechny volby vyhráli a teď po čtvrtku a po tom mém prohlášení v pondělí se nám lidé vracejí a dokonce říkají, v pondělí, úterý, ve středu byste žádný hlas nedostali od nás a teď už signalizují, že nám opět dají hlas a já jsem za to moc rád. Je to. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to správně, když ve čtvrtek Mirek Topolánek odejde z vedení ODS, tak myslíte, že se voliči ODS vrátí, byť ODS má problémy s pražskou radnicí nebo místopředsedou strany je málo populární Ivan Langer.

Host (Přemysl Sobotka):
Já tomu věřím a ty signály opravdu jsou, jsou silné, protože za ten týden my zhruba v poměru 80:20 přicházely pozitivní zprávy a pozitivní hodnocení, ale některé byly s dovětkem, oceňujeme váš krok, ale nebudeme vás volit. Od pátku chodí a nebo od čtvrtka v noci chodí maily, vracíme se a já si opravdu, opravdu myslím, já tomu dokonce věřím, že voliči ocení náš program a už nebudou v podstatě tu politiku natolik personifikovat, jako byla v této chvíli personifikovaná tím. . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Ruku na srdce, nebyla by šance na volební vítězství ODS větší, pokud by třeba našla tu odvahu a svolala ještě kongres před volbami do měsíce?

Host (Přemysl Sobotka):
Já to nepovažuji za rozumný krok, já už jsem na otázku tohoto typu odpovídal minulý týden, my ten kongres uděláme určitě letos, to nám dají stanovy nebo dávají stanovy a já věřím, že ten kongres bude v červnu, ale do voleb dělat kongres, já si myslím, že je to zbytečné. My teď potřebujeme prezentovat náš program, který je dobře připraven, včetně strategie.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy se netajíte tím, že byste rád na začátku roku 2003 se ucházel po Václavu Klausovi o úřad prezidenta České republiky.

Host (Přemysl Sobotka):
Pane redaktore. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Já jsem ještě chtěl položit otázku. . .

Host (Přemysl Sobotka):
Jo, pardon, já jenom jsem vás chtěl opravit, že ne v roce 2003…

Moderátor (Václav Moravec):
Náct, ano.

Host (Přemysl Sobotka):
Ale třináct.

Moderátor (Václav Moravec):
Ano, já jsem to chtěl dopovědět, 2013

Host (Přemysl Sobotka):
Omlouvám se.

Moderátor (Václav Moravec):
A teď ta otázka zní, máte ještě do roku 2013 nějaké politické ambice uvnitř ODS, tedy že byste třeba v červnu kandidoval na nějakou z vrcholných funkcí v ODS?

Host (Přemysl Sobotka):
Já vám na to odpovím, možná, možná divně, ale tu kandidaturu na prezidenta jsem nevyhlásil, to byla odpověď na otázku novináře a já sám jsem sdělil, že pokud dostanu silný mandát od své politické strany, takže bych tu kandidaturu přijal. To byla moje věta a žádnou jinou jsem nikdy, nikdy neřekl.

Moderátor (Václav Moravec):
To není v rozporu s tím, že máte ty ambice býti prezidentem po roce nebo v roce 2013.

Host (Přemysl Sobotka):
Já netvrdím, že ne, a znovu, je to podmíněné mnoha faktory a ten nejdůležitější je, abych dostal nominaci od své politické strany a cíle, no tak já letos na podzim obhajuji senátní mandát a já ho chci vyhrát, já ho chci obhájit a udělám pro to maximum. Zároveň chci, abychom v republice, ale samozřejmě v mém Libereckém kraji vyhráli volby do Poslanecké sněmovny, ale i komunální volby ve velkých městech.

Moderátor (Václav Moravec):
Ptám se, bude-li kongres v červnu, máte tu politickou ambici kandidovat do nejužšího vedení ODS, jasná odpověď.

Host (Přemysl Sobotka):
Dobrá otázka, jasná otázka. Teď to pro mě není téma, takže vám teď nemohu odpovědět jestli ano nebo ne. A já bych nechtěl, aby teď, jakoby konjunkturálně na to, co jsem udělal, abych sděloval, že teď chci být v té nebo v oné funkci. Opravdu se o to teď nestarám.

Moderátor (Václav Moravec):
Není to právě, neodpovídáte takto proto, že by to mohlo, lidově řečeno blbě vypadat, že vy jste vyzval Mirka Topolánka k odstoupení, tudíž jste počítal s tím nebo může si veřejnost říct, Sobotka určitě kalkuluje s tím, že bude chtít jít do vedení.

Host (Přemysl Sobotka):
To mé pondělní prohlášení bylo mé prohlášení a nebylo v tom pozadí ani žádné prezidentské volby, ani senátní moje volby a určitě v tom nebyla žádná funkce uvnitř ODS.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem dnešních Impulsů je předseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka. Občanské a sociální demokraty čeká ve čtvrtek jednání s premiérem Janem Fischerem, mají se řešit věci podstatné, budoucí osud Fischerovy vlády a to po rezignaci dvou ministrů za zelené, ministrů životního prostředí a lidská práva, Jana Dusíka a Michaela Kocába. Premiér Jan Fischer k odchodu Michaela Kocába dodává.

Záznam Jana Fischera:
Jsem přesvědčen, že ta rezignace je výsledkem zralé úvahy, protože si více vážím mužů, kteří třeba váhají a pak se rozhodnout zrale, než těch, kterým je vždy v první vteřině
Všechno jasné.

Moderátor (Václav Moravec):
Ocenil rozvahu Michaela Kocába, dnes už bývalého ministra pro lidská práva a menšiny premiér Jan Fischer. Grémium ODS má ve čtvrtek před schůzkou s Janem Fischerem řešit, krom jiného, kdo bude stranu zastupovat na tomto setkání. Kdo by to měl být podle Přemysla Sobotky?

Host (Přemysl Sobotka):
Podle mého názoru by to měl být volební lídr plus další, kterého určí grémium.

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená Petr Nečas určitě by na té schůzce měl být.

Host (Přemysl Sobotka):
Podle mého názoru ano, protože on nyní bude uprostřed všech diskusí a on by měl být tím hlavním tahounem, tak jako to prokázal po odchodu Mirka Topolánka z Poslanecké sněmovny a tu roli toho muže číslo jedna ve Sněmovně ustál podle mého názoru velmi dobře a já věřím, že i tu svoji novou roli, kterou přijal ten minulý čtvrtek, že ustojí také.

Moderátor (Václav Moravec):
Je Petr Nečas pro vás tím mužem, který by logicky měl ODS do budoucna vést, když se podíváte na tváře a osobnosti, které ODS v současnosti má?

Host (Přemysl Sobotka):
Zase je to trošku předčasná otázka.

Moderátor (Václav Moravec):
No, počkejte, červen se blíží. . .

Host (Přemysl Sobotka):
Červen se blíží, ale, ale i Petr Nečas jasně deklaroval, že se o tuto funkci bude ucházet, pokud vyhraje volby. Petr Nečas, jak už jsem před chviličkou říkal, opravdu je dobrým politikem, já bych řekl velmi dobrým politikem a teď záleží na tom, jak dopadnou volby. Budou-li volby s dobrým, to znamená vítězným výsledkem, tak samozřejmě budeme uvažovat jinak, než když bude to porážka od levice, která navíc s možností vytvořit tady levicovou vládu s podporou komunistů, tak to bude v tom případě zemětřesení u nás.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu to správně, že kdyby ODS prohrála volby, tak by staré prověřené tváře, včetně Petra Nečase, neměly téměř žádnou šanci?

Host (Přemysl Sobotka):
Já za ně nebudu teď hovořit, jestli budou kandidovat, nebudou kandidovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Ptám se na situaci v ODS a vaše hodnocení z toho, co víte.

Host (Přemysl Sobotka):
V těch debatách, které jsme vedli i o možném výsledku voleb, tak v případě prohry samozřejmě není možné, aby tam zůstal kdokoliv z tohoto vedení. Samozřejmě bude-li kandidovat, tak je to zase na těch 450 účastnících kongresu, jak budou rozhodovat a nechci předjímat, ale minimálně všichni by měli odstoupit.

Moderátor (Václav Moravec):
Další věc, která se právě týká, protože Jana Fischera si vybrala a nominovala do čela vlády Občanská demokratická strana, jaký postoj vlastně teď by měla ODS k vládě Jana Fischera zaujmout, když vláda je a do konce voleb bude tvořena dvěma nejsilnějšími politickými stranami, ČSSD a ODS?

Host (Přemysl Sobotka):
Ta vláda vznikla na půdorysu dohodu bývalé koaliční vlády, to znamená ODS, lidovci, zelení, lidovci řekli, že s nám do toho nejdou a Sociální demokracie. A tak byly rozděleny také mandáty ve vládě, zelení se už nyní distancují od té vlády, tak přirozené by bylo, že ten počet těch ministerských křesel připadne tomu, který byl z té vládní koalice a to je přirozeně Občanská demokratická strana.

Moderátor (Václav Moravec):
Teď ale i prezident Václav Klaus říká, situace bude vyrovnána, když Jan Fischer se ujme řízení Ministerstva pro lidská práva a menšiny a Jakub Šebesta, nominovaný sociálními demokraty, zůstane na Ministerstvu životního prostředí a bude řídit dva resorty, své zemědělství a propůjčené životní prostředí.

Host (Přemysl Sobotka):
Pan prezident také řekl, že ten ministr pro lidská práva je takový půlministr, to si oba dva pamatujeme a doufám, že i všichni posluchači. Takže já bych nepředjímal, jaká bude dohoda, jaké bude jednání ve čtvrtek, ale určitě by ta vláda měla být vyvážená na půdorysu posledních dvou stran, které zůstaly při nominaci a nyní zůstávají, nevím, jestli s podporou mohu říct, ale v podstatě s tolerancí těchto dvou politických stran. Já mám trošku obavy a ta historie loňského roku mě to potvrzuje, ty mé obavy, že pan Paroubek možná nedodrží další slib, tak jako nedodržel pro dohodu při rozpouštění Poslanecké sněmovně a tak dramaticky rychle jsme schvalovali zákony v obou komorách. Tak taky nedodržel dohodu, že nebude nikdo z té vlády kandidovat a pan Pecina už kandiduje. Tak já nevím, jaká bude ve čtvrtek dohoda a nevím, jak dalece ji pan Paroubek zvyklý svojí strategií měnit velmi rychle, jestli ji dodrží.

Moderátor (Václav Moravec):
A co by měla chtít ODS po té dohodě? Jenom vyrovnaný počet nebo vrácení se k těm původním počtům a křesla za zelené by jasně měla obsadit ODS?

Host (Přemysl Sobotka):
Já si myslím, že to je celkem logický požadavek, s kterým bychom na to jednání měli jít. A to už bych se teď opakoval, co jsem před chvilkou posluchačům vysvětloval, takže to je vstupní moment pro jednání a jednání povede premiér a povedou dva, jeden lídr od nás a druhý lídr od Sociální demokracie.

Moderátor (Václav Moravec):
Jako druhému nejvyššímu ústavnímu činiteli, co vám teď zabírá nejvíc času a trefil bych se správně, kdybych řekl chystaná návštěva dvou lídrů dvou světových mocností, tedy Ruska a Spojených států amerických, Medveděva a Obamy?

Host (Přemysl Sobotka):
Možná, že vás překvapím, ale my jsme v posledních 14 dnech měli vlastně dvě poměrně rozsáhlé schůze Senátu a dnes se rozhodlo, že 21. dubna bude další schůze a poslanci nám tam poslali asi 36 zákonů, takže to je hlavní téma, protože kvůli tomu ten Senát existuje. Že přijedou dva prezidenti, je samozřejmě milé, že to je v Praze, zatím ten program není znám a nevíme, jak to bude probíhat, objevují se různé informace, že tu prezident Obama zůstane dva dni a že tady bude nějaké středoevropské setkání s politiky, nevím, v jakém formátu. Takže samozřejmě mě to velmi zajímá, ale pro mě daleko smutnější moment je včerejší teroristický útok v Moskvě a v tom mém soustrastném dopise, který jsem poslal svému partnerovi Mironovi, jasně říkám, že ten boj s terorismem je opravdu globální a všechny demokratické síly by se měly spojit a jít právě na to největší nebezpečí, zítra to bude zas někde jinde. Já se trošku bojím, že nás teroristé dostanou tam, kam chtějí, že se budeme bát chodit po ulici a bát jezdit metrem a lítat letadly.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda Senátu z Občanské demokratické strany Přemysl Sobotka, host dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a těším se někdy v dohledné době opět na shledanou.

Host (Přemysl Sobotka):
Díky za pozvání, na shledanou.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly Impulsy. Hostem středečních Impulsů pak bude generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic České republiky, Alfréd Brunclík.

31.03.2010

Alfréd Brunclík, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Alfréd Brunclík mluvil o stavu silnic po tuhé zimě.
29.03.2010

Miloslav Vlk, kardinál

Kardinál Miloslav Vlk mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o své rezignaci na post pražského arcibiskupa a nástupu Dominika Duky.
25.03.2010

Cyril Svoboda, předseda KDU-ČSL

Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o nastávajících volbách nebo o obstrukcích v Poslanecké sněmovně.
24.03.2010

Petr Tluchoř, šéf poslanců ODS

Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o situaci ve straně kvůli výrokům předsedy Mirka Topolánka.
23.03.2010

Renáta Vesecká, nejvyšší státní zástupkyně

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o podezření z korupce při nákupu vozů pandur pro českou armádu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.