Petr Tluchoř, šéf poslanců ODS

Publikováno: 24.03.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o situaci ve straně kvůli výrokům předsedy Mirka Topolánka.

Moderátor (Václav Moravec):
Napětí v ODS rozhodně neskončilo. Předseda strany Mirek Topolánek v úterý po 12 hodinách jednání grémia strany ohlásil, že zůstává v čele občanských demokratů. Tady jsou Topolánkova úterní slova.

Záznam Mirka Topolánka:
Zůstávám nadále předsedou Občanské demokratické strany a povedu ODS jako volební lídr do vítězných voleb. Toto mé rozhodnutí mí kolegové respektují. Naprosto chápu, že stávající situace znejišťuje jak členy, tak voliče ODS.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls v úterý slova předsedy ODS Mirka Topolánka. Ve čtvrtek čeká občanské demokraty jednání výkonné rady, tedy nejvyššího orgánu mezi kongresy strany. Je nanejvýš pravděpodobné, že se ODS ke slovům svého předsedy z neformálního rozhovoru pro gay časopis vrátí. Nejen o tom bude řeč v dnešních Impulsech. Jejich hostem je předseda poslaneckého klubu Občanské demokratické strany Petr Tluchoř. Vítejte po čase v Rádiu Impuls, hezký dobrý den.

Host (Petr Tluchoř):
Dobrý den přeji.

Moderátor (Václav Moravec):
Jako předseda poslaneckého klubu jste byl 12 hodin na úterním jednání grémia strany, kde jste řešili, zda má Mirek Topolánek zůstat v čele ODS nebo odejít. Podle dnešních novin jste byl právě vy největším zastáncem setrvání Mirka Topolánka ve funkci. Je to správný popis té situace?

Host (Petr Tluchoř):
Tak já nechci interpretovat pozice ostatních kolegů, kteří na tom jednání byli, ale ano, já jsem jednoznačně od začátku toho jednání říkal, že jednou z těch prioritních variant nebo pro mě prioritní variantou je to, abychom dva měsíce před volbami neměnili lídra na základě nějaké pseudo aféry bulvárního tisku a na základě nějakých výzev.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale přece jen předseda si to nadrobil sám, tento argument jste v potaz nevzal, když jste shlédl ty videozáznamy?

Host (Petr Tluchoř):
Tak samozřejmě debata o vhodnosti či nevhodnosti toho či onoho mediálního výstupu tam probíhala, to nepochybně. Já jsem neměl žádnou velkou radost, když jsem shlédl ať již záznamy nebo předtím nějaké novinové titulky, které tedy vypovídaly o absolutním opaku, než ten záznam samotný. Ta dezinterpretace byla, řekl bych, absolutní opravdu u většiny těch věcí o 180 stupňů. Každopádně to bylo…

Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, pane předsedo, ale řešili jste na tom úterním jednání grémia, zda je správné i v rámci mediální politiky Občanské demokratické strany, aby šéf nejsilnější politické strany, stále ještě z výsledků voleb v červnu 2006, pózoval pro gay časopis, bral si na sebe upjaté džíny, růžové svetry a mezitím povídal hlouposti?

Host (Petr Tluchoř):
Určitě není na místě, aby předseda nejsilnější politické strany v této zemi povídal hlouposti. Já si myslím, že on úplně hlouposti nepovídal, to, co se psalo v novinách, bylo opravdu velmi překroucené. O …

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale vytrhnout z kontextu to, že Fischer je Žid, který uhne, tak už ta samotná věta…

Host (Petr Tluchoř):
To je právě velmi vytrženo z kontextu a já myslím, že každý, kdo to opravdu vážně poslouchal, tak musel pochopit, pokud tedy ne napoprvé, tak možná napodruhé, napotřetí a to těm, kteří tak neučinili podruhé, potřetí, tedy doporučuji, byť to není žádný velký zážitek, tak musel pochopit, že pan předseda naopak dával jasně najevo, že nesouhlasí a je mu zcela cizí, což potvrzoval také tím fotografováním a chtěl to dát najevo tímto, že je mu zcela cizí jakékoliv předjímání charakteru člověka podle toho, jestli má takovou či onakou barvu pleti, jestli je té či oné národnosti, jestli má to či ono náboženské vyznání, má-li takovou či onakou sexuální orientaci.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to tedy správně, podle vás i sám Jan Fischer vytrhl Topolánkova slova z kontextu, když Jan Fischer říká, že dokud on bude premiérem, tak omezí svůj styk s Mirkem Topolánkem na nejmenší možnou míru a jeho slova, Topolánkova rozumějme, se Fischera dotkla?

Host (Petr Tluchoř):
Tak buďto to pan premiér neposlouchal řádně a nebo je za tím nějaký jiný účelový důvod. Já si myslím, že z tohoto pohledu…

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li správně, podle vás se neměla a nemusela slova Mirka Topolánka Jana Fischera dotknout?

Host (Petr Tluchoř):
Já si myslím, že neměla, minimálně ne tedy z tohoto pohledu, o kterém mluvíme. Pan předseda říkal, že nezáleží na všech atributech, o kterých jsme mluvili, že záleží na tom, jaký je kdo člověk, jaký má kdo charakter. A tady z toho pohledu rozumím, že by se taková věc pana premiéra dotknout mohla, pokud tedy o něm pan předseda mluvil, jako že se nejedná o charakter nejpevnější.

Moderátor (Václav Moravec):
Mirek Topolánek se v úterý za ty své výroky na adresu homosexuálů, Židů, věřících či voličů sociálních demokratů omluvil a dodal:

Záznam Mirka Topolánka:
Si budu dávat pozor na pusu, aby se moje vyjadřování nestávalo zbytečně předmětem veřejné debaty. Vím, že toto je můj největší nedostatek a ujišťuji vás všechny, že na rozdíl od svého soupeře možná někdy neslušně mluvím, ale nikdy neslušně nekonám.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval v úterý po jednání grémia občanských demokratů Mirek Topolánek. Nakolik předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř, host dnešních Impulsů, věří tomu, že si Mirek Topolánek opravdu dá pozor na pusu? Protože když se podíváte do historie Topolánkových výroků, tak to už říkal několikrát a nikdy nedostál svým slovům.

Host (Petr Tluchoř):
Tak já myslím, že Mirka Topolánka všichni známe, že si dávat pozor bude já pevně věřím…

Moderátor (Václav Moravec):
Vzhledem k tomu, že ho znáte, tak myslíte, že uklouzne zase, předpokládám.

Host (Petr Tluchoř):
Uklouzne, tak já musím říct jednu věc. Mirka Topolánka známe, takového, jaký je, jsme volili a já se přiznám, že raději mám za předsedu člověka, kterému sem tam ujede nějaké slovo, ale vím, že když nějaká slova pronese vážně, že mu je mohou věřit. Není to člověk, který by podléhal pouze nějakým marketingovým nakašírovaným poučkám, že by vystupoval se slogany, které mu připraví marketingoví mágové, každý den svůj názor měnil podle průzkumu veřejného mínění. Já vím, že když on něco řekne, ano, mnohdy je to na hraně, někdy i za hranou toho černého humoru, tak ale vím, že mu mohu věřit.

Moderátor (Václav Moravec):
Který výrok vám osobně přišel z těch Topolánkových perel jako nejvíc problematický?

Host (Petr Tluchoř):
Já se k tomu dál nechci už vyjadřovat, já myslím, že každý si v tom, každý si to může poslechnout, každý si může obrázek o tom…

Moderátor (Václav Moravec):
Teď nemyslím ten samotný záznam, ale z té celé historie výroků Mirka Topolánka, kdy ujel, ať euroústava jako shit či další výroky, které v souvislosti s tou nejnovější aférou jsou zmiňovány.

Host (Petr Tluchoř):
Nezlobte se, já nechci se pouštět do těchto, řekl bych, trochu bulvárních úvah. Já mám-li vzpomenout na některé okamžiky Mirka Topolánka, tak tak nepochybně učinit mohu. Já bych určitě zmínil okamžik, kdy stál v čele Evropské unie a řešil krizi kolem plynu, řešil další krize, úspěšně ty krize řešil. Možná mohu vzpomenout na to, kdy Mirek Topolánek, teď tedy zmiňovaný v nějakých problematických souvislostech, tak kdy on byl jeden z mála evropských politiků, který byl schopen a je schopen se s otevřeným hledím postavit právě k otázce židovského státu a podobně. Čili já bych vzpomněl asi na jiné okamžiky, než bulvární média, mezi které samozřejmě Rádio Impuls neřadím.

Moderátor (Václav Moravec):
Ono jde také o ty výroky, jak jsou pronášeny a jestli sám předseda jakékoliv politické strany svým jednáním často nezavdává záminku právě bulvárním médiím, ale to je na jinou diskusi. Předseda Senátu Přemysl Sobotka vnímá rozhodnutí předsedy ODS Mirka Topolánka zůstat v čele ODS jako jeho, citujme: osobní převzetí plné odpovědnosti za výsledek ODS ve volbách. Tady jsou Sobotkova slova, jak je zaznamenalo Rádio Impuls.

Záznam Přemysla Sobotky:
To bylo plně rozhodnutí Mirka Topolánka a proto jsem také řekl, že tím převzal svoji zodpovědnost. Podle našich stanov Mirka Topolánka může odvolat pouze kongres a ten vám mohu zaručit, že nebudeme svolávat.

Moderátor (Václav Moravec):
Předseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka Topolánka nedávno právě vyzval k odchodu po jeho výrocích. Podle Sobotky je ale pravděpodobné, že se těmi výroky bude ještě zabývat čtvrteční jednání výkonné rady.

Záznam Přemysla Sobotky:
Výkonná rada se s tím stoprocentně bude zabývat a očekávám diskusi a výsledek ve volbách Mirek Topolánek jasně deklaroval, že chce vyhrát volby. Jakýkoliv jiný výsledek je jeho prohra.

Moderátor (Václav Moravec):
Prohlásil předseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka. Nakolik i tato slova, která jsme, pane předsedo, právě slyšeli, mohou přispívat k tomu, že voliči pravicoví, konzervativní si můžou říct, podívejte se, občanští demokraté se už jasně smiřují s tím, že volby jsou pro ně prohrané, když tady předseda Senátu jasně říká, bude-li to prohra, je to Topolánkova věc? Můžou k tomu, byť to neříká přímo, můžou k tomu přispět jeho výroky?

Host (Petr Tluchoř):
To nepochybně mohou a já také výroky a tedy především tu pondělní tiskovou konferenci pana předsedy Sobotky považuji za vrcholně nešťastnou. Mrzí mě, že já, myslím, že ani další členové grémia od něho o jeho iniciativě nebyli informováni, nepovažuji to za standardní nástroj v konzervativní politické straně, jak jste řekl. Máme …

Moderátor (Václav Moravec):
Vysvětlil vám Přemysl Sobotka na tom úterním jednání grémia, proč nejdřív svolal tiskovou konferenci a pak seznámil vás jako členy grémia se svým postupem?

Host (Petr Tluchoř):
Ptejte se pana předsedy Sobotky…

Moderátor (Václav Moravec):
Ne, já se ptám vás jako účastníka grémia, jestli vám to vysvětlil?

Host (Petr Tluchoř):
Uzavřené jednání grémia, já nebudu říkat, kdo tam co říkal, já mohu mluvit o svých názorech a o svých věcech, které jsem prezentoval já. Čili …

Moderátor (Václav Moravec):
Vám se vysvětlení dostalo, vy jste už spokojen s tím, proč byla v pondělí tisková konference Přemysla Sobotky?

Host (Petr Tluchoř):
No tak nejsem uspokojen z toho pohledu, že to považuji za velkou chybu a myslím si, že to ODS ublížilo a považoval bych za správné, kdyby kdokoliv a obzvlášť tak vysoce, tedy v tuto chvíli nejvýše ústavně postavený člen ODS, kdyby mě jako člena nejvyššího vedení ODS o takové věci minimálně informoval. Raději bych dokonce ještě, kdyby taková debata nejprve proběhla na grémiu a poté teprve pokud by někdo nebyl s výsledkem spokojen, tak by mohl samozřejmě, nikdo nebrání vyjádření svobodného názoru, mohl ten názor projevit i na veřejnosti. Takhle to považuji za nešťastné, věta o tom, že pan předseda převzal zodpovědnost, tu nepřevzal včerejším vystoupením po grémiu nebo včerejším rozhodnutím, tu převzal vítězstvím na kongresu, kde se stal v tajné volbě jednoznačně předsedou občanských demokratů. Znovu to potvrdil na kongresu následujícím, kde naprosto bez problémů ustál pokus, řekl bych první, první pokus o jakýsi drobný puč, to myslím evidentně ustál a tam převzal znovu tu odpovědnost a opakovaně říká, že svou budoucnost spojuje s výsledkem těchto voleb, na tom není nic nestandardního, není potřeba to znovu připomínat.

Moderátor (Václav Moravec):
Očekáváte, že se bude těmi výroky a celou situací v Občanské demokratické straně, zabývat čtvrteční jednání grémia?

Host (Petr Tluchoř):
Tak nepochybně, nedovedu si představit, že by výkonná rada svolaná takto v krátkém sledu, že by se na ní o tom nedebatovalo. Čili určitě se tím zabývat bude, byl bych velmi rád, aby to bylo zabývání se poslední, abychom se mohli…

Moderátor (Václav Moravec):
Věříte tomu sám, pane předsedo, nebo si myslíte, že se může stát, že některé regiony jasně Mirku Topolánkovi naznačí, nelíbí se nám, jak jste jako grémium, respektive vy, Mirku Topolánku, celou věc vyřešil v úterý?

Host (Petr Tluchoř):
To je věc každého a zodpovědnost každého člověka od řadového člena místního sdružení v jakékoliv obci, abych se některé konkrétní nedotkl, až po členy grémia, až po, řekněme, předsedu Senátu. To je jejich zodpovědnost a jejich věc. Já bych byl velmi rád, kdybychom zítřejším jednáním výkonné rady uzavřeli tyto nesmyslné útoky dovnitř ODS a plně se věnovali volbám, protože opravdu v těch volbách jde o hodně a tyto útoky evidentně občanským demokratům škodí.

Moderátor (Václav Moravec):
Jakou roli ve vašem vlastním rozhodování a hájení Mirka Topolánka na tom úterním jednání grémia hrálo to, že vnějškově se zdá, že občanští demokraté vlastně nemají další silnou osobnost, která by Topolánka nahradila, tudíž že Mirek Topolánek zůstává v čele ODS, protože nikdo lepší není?

Host (Petr Tluchoř):
Tím mým hlavním motivem nebo tím mým hlavním východiskem, ze kterého jsem k tomu jednání přistupoval, byl princip nějakých pravidel. Občanská demokratická strana je konzervativní strana, konzervativně liberální a v tomto pohledu já možná víc zdůrazňuji tu konzervativní roli nebo konzervativní stranu té mince, čili jedná se o konzervativní stranu, která nemá být poplatna nebo nemá se řídit pouze nějakými marketinkovými radami poradců, mágů, nemá každý den měnit či vytvářet názor na něco, o čem se dočte v průzkumech veřejného mínění, že najednou o několik procent lidí víc na základě přečtení nějakého textu se domnívá, že si nějak názor posouvá nebo něco podobného. Občanská demokratická strana je stranou, která by měla ctít nejdříve svá vnitřní pravidla a pak pravidla obecná a standardní.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale tím jste mi neodpověděl na tu otázku, jestli si myslíte, že jste bojoval za Mirka Topolánka i proto, že ODS nemá silnějšího výrazného lídra, který by Topolánka nahradil teď?

Host (Petr Tluchoř):
Občanská demokratická strana nemá lídra z toho důvodu, že, nemá jiného lídra z toho důvodu, že si zvolila lídrem Mirka Topolánka. A lídr se prostě nemění dva měsíce před volbami na základě jednoho článku v novinách nebo nějakého podle mě ukvapeného a nerozumného vyjádření jednoho z představitelů občanských demokratů. Občanská demokratická strana volí své lídry, své vedení na kongresu, ten dává těmto lidem dvouletý mandát a musí s ním naložit. To je základní pravidlo a pokud bychom zvolili jako standardní nástroj v Občanské demokratické straně, že někdo o někom napíše nějakou lež v Blesku a druhý den uspořádá tiskovou konferenci někdo jiný a vyzve toho daného člověka k odstoupení a třetí den je ten člověk odvolán nebo sestřelen, tak bych považoval Občanskou demokratickou stranu na špatné cestě.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem dnešních Impulsů je předseda poslanců ODS Petr Tluchoř. Napětí provází i vládu Jana Fischera, zelení stáhli z vlády svého ministra Jana Dusíka, respektive Dusík odstoupil a premiér místo něj do čela resortu postavil ministra zemědělství Jakuba Šebestu, kterého ale nominovali sociální demokraté. Občanští demokraté požádali premiéra Fischera o schůzku společně s těmi dalšími stranami, které sestavily Fischerovu vládu, rozumějme sociálními demokraty a zelenými. Jan Fischer zatím na ten váš požadavek nereagoval. Považujete to za normální?

Host (Petr Tluchoř):
Nepovažuji to za normální, ani nereakci, ale především nepovažuji za normální ten krok, který pan předseda vlády učinil. Tato vláda byla postavena na bázi nějaké dohody, dohody bývalé koalice, v té vládě zastoupené tedy Stranou zelených a Občanskou demokratickou stranou na jedné straně a na druhé straně Českou stranou sociálně demokratickou, s tím, že každá z těchto částí toho politického spektra nominuje do vlády některé odborníky, některé lidi, kteří se budou věnovat některým resortům a …

Moderátor (Václav Moravec):
Smiřujete se, pane předsedo, s tím, že teď už je to vláda velké koalice občanských a sociálních demokratů, když zelení…

Host (Petr Tluchoř):
Vůbec ne, teď je to, teď to začíná být vláda Jana Fischera a Sociální demokracie.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale vždyť tam jsou vaši lidé.

Host (Petr Tluchoř):
Ale je zásadním způsobem tímto krokem Jana Fischera, nekonzultovaným krokem Jana Fischera, tedy s občanskými demokraty nekonzultovaným krokem a předpokládám, že se Sociální demokracií ten krok konzultován byl, pokud tam je uplatněn jejich nominant, tak došlo k porušení té dohody, na které ta vláda vznikla. To porušení už se odehrálo několikrát, na to jsme si pomalu začli zvykat ze strany pana Paroubka, ze strany pana Fischera nevím, jestli je to úplně první, ale první takhle výrazný krok proti té dohodě.

Moderátor (Václav Moravec):
Zelení teď naznačili, že by měl a vyzvali ministra pro lidská práva Michaela Kocába, kterého právě do kabinetu nominovali, aby i on podal demisi a šéf zelených Ondřej Liška k tomu ještě dodává:

Záznam Ondřeje Lišky:
Pan ministr Šebesta je ministrem, který v roli ministra zemědělství aktivně a konkrétně vystupoval proti zájmu ochrany životního prostředí a spojení funkce ministra zemědělství a životního prostředí se nedá nazvat jinak, než učinění kozla zahradníkem, ať už je to kauza Radějov, kdy došlo k podivnému kšeftování s pozemky v chráněné oblasti, ať už je to krytí podivných tenderů ve firmě Lesy České republiky.

Moderátor (Václav Moravec):
Prohlásil na adresu současného ministra životního prostředí i ministra zemědělství Jakuba Šebesty šéf zelených Ondřej Liška. Petr Tluchoř, šéf poslaneckého klubu ODS, host dnešních Impulsů, je možné očekávat i od občanských demokratů, že by přišli s podobným požadavkem jako zelení, tedy stáhnout či vyzvat své nominanty, aby vládu opustili?

Host (Petr Tluchoř):
Tak já myslím, že především jsme v tuto chvíli v kontaktu se Stranou zelených, protože říkám, ty nominace do té vlády byly postaveny na bázi bývalé vládní koalice, kde část obsazovala ODS a část nominovala Strana zelených a na té druhé straně byla Česká strana sociálně demokratická. My jsme v kontaktu jak s panem ministrem Kocábem, tak jistě s panem předsedou Liškou. Trváme na tom jednání a předpokládám, že dojdeme k nějakému závěru.

Moderátor (Václav Moravec):
Má být, je podle vás tím bezpodmínečným závěrem, pane předsedo, aby Jakub Šebesta nebyl ministrem životního prostředí?

Host (Petr Tluchoř):
Já nikdy před jednáními neříkám, jaké je jediné možné vyústění z toho jednání.

Moderátor (Václav Moravec):
Neříkejte, že vám přijde normální, aby nominant sociálních demokratů řídil dva resorty?

Host (Petr Tluchoř):
Ano, to mi nepřijde normální, už jsem o tom také mluvil…

Moderátor (Václav Moravec):
Proto se vás ptám, jestli toto, změna, aby Šebesta řídil dva resorty, je minimální, se kterou do těch jednání jdete.

Host (Petr Tluchoř):
Minimální je, aby byl respektován poměry v té vládě, které byly nastaveny při tom původním jednání, tedy při obsazování té vlády.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to tedy správně, budete chtít, aby se zelení do vlády vrátili a měli dva resorty?

Host (Petr Tluchoř):
Budu chtít nebo budeme chtít, aby byly dodržovány dohody, na kterých tato vláda vznikla.

Moderátor (Václav Moravec):
Tedy aby zelení měli dva resorty?

Host (Petr Tluchoř):
Aby zelení měli dva resorty, pokud samozřejmě o ně budou mít zájem. Ale já nechci předjímat, jak říkám, když jdu do jednání, tak neříkám jaksi jediný možný závěr toho jednání, to se ta jednání nemusí uskutečnit, to si můžeme vyměnit ultimata a je to.

Moderátor (Václav Moravec):
Do kdy má Jan Fischer čas?

Host (Petr Tluchoř):
Tak Jan Fischer má nepochybně čas do konce mandátu této vlády, rozhodně nebudeme vyvolávat žádná hlasování o nedůvěře nebo něco podobného. Jsme dva měsíce před volbami, já myslím, že tato vláda prostě dostala nějaký omezený mandát, který byl za podivných okolností, tedy za evidentních okolností tedy, které znamenaly ze strany Jiřího Paroubka vypovězení té dohody a zrušení těch předčasných voleb, ten mandát byl prodloužen, nicméně já nevidím nejmenší prostor v tuto chvíli, aby k nějaké zásadní změně v této věci docházelo. Dobře víme, že tato vláda žádné zásadní opatření, žádný zásadní krok není schopna již udělat…

Moderátor (Václav Moravec):
Tak proč vám vadí Šebesta řídící dva resorty?

Host (Petr Tluchoř):
Tak samozřejmě řada exekutivních věcí tam je a ta převaha Sociální demokracie v té vládě a pod vedením lídra pražské kandidátky, pana Peciny, nepochybně sešikovaná většina v té vládě sociálně demokratická, která evidentně, minimálně tedy na popud pana Peciny plní zadání a pokyny z Lidového domu, tak v takovém případě je samozřejmě problematické, pokud ta většina tam existuje a tyto věci se takto nepravě dějí.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř, host dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a těším se někdy příště na shledanou.

Host (Petr Tluchoř):
Já také děkuji a přeji hezký večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy. Hostem čtvrtečních Impulsů pak bude předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda.


31.03.2010

Alfréd Brunclík, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Alfréd Brunclík mluvil o stavu silnic po tuhé zimě.
30.03.2010

Přemysl Sobotka, předseda Senátu ČR

Předseda Senátu Přemysl Sobotka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls mimo jiné o situaci uvnitř ODS.
29.03.2010

Miloslav Vlk, kardinál

Kardinál Miloslav Vlk mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o své rezignaci na post pražského arcibiskupa a nástupu Dominika Duky.
25.03.2010

Cyril Svoboda, předseda KDU-ČSL

Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o nastávajících volbách nebo o obstrukcích v Poslanecké sněmovně.
23.03.2010

Renáta Vesecká, nejvyšší státní zástupkyně

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o podezření z korupce při nákupu vozů pandur pro českou armádu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.