Milan Jirásek, ČOV

Publikováno: 09.03.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o úspěších našich sportovců na olympiádě ve Vencouveru.

Moderátor (Václav Moravec):
Velice úspěšné hry a vynikající výsledek. Těmito slovy ohodnotil zisk šesti olympijských medailí šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek. 21. Zimní olympijské hry si z českého pohledu podmanila rychlobruslařka Martina Sáblíková, které sekundovali běžec Lukáš Bauer a slalomářka Šárka Záhrobská. Všichni dohromady, s Bauerem ještě členové štafety, se podíleli na zisku celkem šesti medailí. Martina Sáblíková k budoucímu osudu svých medailí Rádiu Impuls řekla:

Záznam Martiny Sáblíkové:
Zatím opravdu nevím, kam je dám, opravdu zatím nemám tušení, ale zase dávat někam do sejfu, kde se na ně nebudu moct podívat, to by mi přišlo trošku líto.

Moderátor (Václav Moravec):
Prozradila po návratu z kanadského Vancouveru nejúspěšnější česká zimní olympionička všech dob, Martina Sáblíková. Nejen o českých úspěších na zimní olympiádě v Kanadě bude řeč v následujících minutách. Hostem dnešních Impulsů je totiž předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Děkuji, že jste po čase přijal mé pozvání, vítejte v České republice a v Rádiu Impuls, dobrý den.

Host (Milan Jirásek):
Já děkuji za pozvání a dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili na základě dotazů posluchačů Rádia Impuls. Tyto dotazy nám přicházely v průběhu dne na číslo 774 999 888, ale pokud máte ještě jakoukoliv otázku na šéfa Českého olympijského výboru Milana Jiráska, který je dnes hostem Impulsů, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls ve formě sms na číslo 774 999 888. Ještě jednou číslo 774 999 888. Euforie vyprchala nebo zůstane?

Host (Milan Jirásek):
Tak tahle euforie nemůže jen tak vyprchat, protože to nadchlo, myslím si, každého příznivce sportu, i každého Čecha, který prostě je rád, že se třeba prezentuje někde dobře Česká republika. Takže to hned tak z nás nevymizí.

Moderátor (Václav Moravec):
Pro šéfa Českého olympijského výboru, není to poněkud schizofrenní situace, že na straně jedné za každou medaili vy musíte vyplatit odměny sportovcům, vy jste byl střídmější v hodnocení, to znamená, budete v mínusu jako Český olympijský výbor tím, že budete muset zaplatit šest olympijských medailí?

Host (Milan Jirásek):
No já jako k tomu finančnímu ohodnocení bych chtěl říct, že oni to sportovci nedělají pro ty finance, určitě ne, a myslím si, že ani nevěděli přesně, kolik vlastně za to, o to se spíš starají různí agenti a tam je to třeba jako vedoucí nějaký motiv. Sportovci, pro ně teda úspěch na olympiádě, to je prostě záležitost jejich celoživotního snažení a určitě si to cení daleko víc než tu finanční odměnu. Ale my chceme přece jenom přispět tímto způsobem na tu jejich úspěšnou přípravu a také sledujeme asi trošičku ten trend v okolních zemích, abychom, když už se snažíme vyrovnávat i ty podmínky v přípravě, tak abychom nějakým způsobem je finančně ohodnotili.

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik je vlastně ten ceník zlatá, stříbrná, bronzová?

Host (Milan Jirásek):
My jsme to letos paradoxně vzdor finanční krizi, tak jsme trošku postrčili dopředu tu zlatou medaili, takže ta je za milion 500 tisíc a dříve byla za milion. Ale to není samozřejmě cena určitě té medaile. V těch našich odhadech a nebo když jsem měl starosti o naši kasu, jak s tím vyjdeme, my jsme počítali, přece jenom ten náš vnitřní odhad byl trošičku vyšší, než jsme veřejně proklamovali, jak si představujeme asi úspěšné hry. Přece jenom tady nějaká jistota a takže jsme…

Moderátor (Václav Moravec):
Trefili jste se nebo jste naopak ještě…

Host (Milan Jirásek):
Máme ještě malinkou rezervičku, ale samozřejmě, že by nás asi trošku položilo na lopatky, kdyby vyhráli hokejisté, ale ty peníze by se určitě sehnaly.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže rezerva tam ještě je?

Host (Milan Jirásek):
Ano, je tam.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste počítal s tím, že hokejisté ji přivezou?

Host (Milan Jirásek):
Ne, já jsem říkal, že by myslím měla být velká spokojenost se čtyřmi medailemi, no tak samozřejmě jsem v koutku duše myslel na víc, ale těžko to vlastně já budu prohlašovat něco za sportovce. Nehledě k tomu, že jsou tady soupeři, kterých je moc a kteří se také připravují stejně intenzivně na olympiádu a dychtí po tom úspěchu tak, jako naši sportovci. Pokud se týká té hokejové medaile, tak já prvotně jsem tomu nějak příliš nevěřil, ale potom, když jsem viděl ten tým a viděl jsem ho, jak začali třeba proti Slovensku, tak jsem si říkal, no, tady by ta medaile mohla padnout, zvlášť když jsem si uvědomil, jak by to mohlo potom v tom turnaji i dál postupovat a v podstatě i přitom jak byl výkon třeba hodnocen ne nějak slavně, tak mám pocit, že kdyby, ale to jsou ta kdyby ve sportu, kdyby nebylo nešťastného začátku s Finskem, kde vlastně ten tým pomalu odehrál tu první třetinu pořád v oslabení, čili nemohl tvořit nic a ti hráči, kteří by se měli rozjet a dávat góly a prostě i ten Jarda Jágr, on hrál dvě minuty za tu celou třetinu. To znamená, ti hráči se nedostali jako do toho varu a nedostali se k té své tvůrčí hře a nakonec i v konci toho utkání zase, mohla tam jedna, dvě branky padnou na finskou stranu a bylo to všechno jinak, potom jsme třeba šli na bronz se Slováky a Slováci mají vždycky potíže s českým týmem, už dopředu trošičku jako ztrácejí tu sebedůvěru, když mají narazit na náš tým. Tak já si myslím, že tady nakonec ta bronzová medaile se mi tam zdála jako reálně dosažitelná.

Moderátor (Václav Moravec):
Sečteno podtrženo, do Kanady zamířila rekordní česká výprava, čítala 92 sportovců a sportovkyň, měla i největší ambice, které v podstatě naplnila, má tedy Česká republika šest kovů, což je české maximum. Dodejme, že před čtyřmi lety v Turíně získala česká výprava čtyři medaile v československé historii cinklo v Sarajevu roku 1984 také šest medailí, ale tenkrát nebyla ani jedna z nich zlatá.

Host (Milan Jirásek):
Ano, je to tak.

Moderátor (Václav Moravec):
Tím ten letošní výkon je opravdu historicky rekordní. Čemu ale přičítáte to, že existují disciplíny, ve kterých jsme dobří nebyli a najednou máme Sáblíkovou a získáváme medaile v disciplíně, která nebyla v historii tak dobře obsazená a nezískala tolik medailí a zase máme disciplíny, které nás zklamávají, viz hokej? O čem to vypovídá?

Host (Milan Jirásek):
No já, tak Martina Sáblíková, celá ta historka, to je prostě malý zázrak a to se jen tak nedá někde opakovat.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale když jsem si povídal s trenérem Petrem Novákem, ten mi říká, že už má ve svém týmu zaděláno na dalších 60 olympijských medailí.

Host (Milan Jirásek):
No tak to nevím, možná, že to bylo trošičku přehnáno. Ale on se stará o ty další talenty a vyhledává je a je možné, že prostě podobné sportovce on dál zase vychová a určitě Kája Erbanová má také našlápnuto do světové špičky, je to možné. Ale není to prostě produkt nějakého uceleného systému.

Moderátor (Václav Moravec):
Vypovídá to tedy o tom, že tady nemáme systém a proto některé disciplíny a zkrátka disciplíny vyskočí, drží se dva roky při zimních olympiádách nahoře a Češi šílí, tu za hokejem a teď najednou za rychlobruslením?

Host (Milan Jirásek):
Ono jako pokles v týmových sportech, ten je u nás, ten se netýká jaksi jenom hokeje, ale prakticky všech sportů, takže třeba na olympiádě v Pekingu, dokonce na dvou posledních olympiádách jsme měli jediný tým a to byl basketbal děvčata. My jsme se pokoušeli nějak se dostat na kloub tady tomu, proč to tak je, proč ty týmové sporty u nás nejsou na takové úrovni, jako bývaly. Mívali jsme prostě mistry Evropy, mistry světa, v některých sportech to jsme byli jako vyložení jaksi protagonisté, naši trenéři jezdili po světě trénovat a dávat rozumy a prakticky ty sporty třeba někde úplně rozjížděli a dneska nás ty země překonávají. Já osobně mám takový pocit, že dnes dostat se do té světové špičky znamená, že se musí, zbláznit se musí závodník, zbláznit se musí nakonec i jeho okolí, jeho rodina, musí to být taky nějaký fanatický trenér. A to se daleko spíš dosáhne s nějakým individuem u jednotlivého sportu nebo v nějaké disciplíně, v nějaké malé skupince. Ale přece jenom u toho týmu už je to těžké, aby celá vlastně jedna generace hokejistů šla tak a nebo v dalších sportech tak za tím olympijských nebo světových úspěchem…

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená, že u kolektivních sportů selhává, řekněme, systém a u těch individuálních disciplín se jasně ukazuje, že máme nadšence.

Host (Milan Jirásek):
No, ano, u těch individuelních se ukazuje, že to až tak nehraje takovou roli, že se tam vždycky stačí nějaký ten rodinný klan, ale to není, ale ono to nevyrůstá na zelené louce. Já nevím, když jezdí Šárka Záhrobská a prakticky ji jaksi na to, do té špičky ji dostal trenér otec a i když teď třeba ona pokračuje jako mimo, tak přece jenom ona žila v prostředí, kde existuje lyžařský svaz, kde existuje, prostě existují lyžařské oddíly, které pořádají závody od žáků až potom jako pro ty dospělé, je v tom zapojeno spousta lidí, no to je určitý systém, že jo. Ale teď je otázka, jestli ten systém dovede vychytat a podpořit ty nejtalentovanější jako z těch, kteří jako do toho sportu přijdou. Takže někteří,  kteří by třeba byli daleko lepší než současní vrcholoví sportovci, tak vlastně ani se s tím sportem nesetkají nebo mají určité dilema, jestli se věnovat studiu nebo se jako věnovat vrcholovému sportu a nakonec co si budeme říkat, stojí to i veliké peníze.

Moderátor (Václav Moravec):
Když jsme u těch peněz, tak po návratu ze zimní olympiádě v Kanadě dvojnásobný medailista z Vancouveru Lukáš Bauer krom jiného prohlásil.

Záznam Lukáše Bauera:
Chtěl bych poděkovat vám tady na Božím Daru, jak Božímu Daru, tak vlastně všem sportovním fanouškům, kteří jste přijeli sem, dá se říct slavnostně mě přivítat a jestli ta generalita bude pokračovat. . chtěl bych připít na úspěšnou olympiádu a hlavně, ať se daří a ať všichni si užíváte sport a jsou další sportovní výsledky nejen zimních sportů.

Moderátor (Václav Moravec):
Tak, taková slova pronášel na Božím Daru dvojnásobný medailista Lukáš Bauer a jeho slova zachytilo Radio Impuls. Pokud by měl šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek, host dnešních Impulsů říci, nakolik historický úspěch pomůže vám, jako Českému olympijskému výboru, že přes ekonomickou krizi se začnou lidově řečeno hrnout sponzoři, to znamená budete moci vytvořit lepší podmínky budoucím českým olympionikům, platí taková přímá úměra?

Host (Milan Jirásek):
Ta přímá úměra v tomto směru neplatí, protože my máme spolupráci s těmi partnery a sponzory dlouhodobou a prakticky máme smlouvy na celý olympijský cyklus, to znamená, ty smlouvy končí 2012 31.prosince. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Že by se vám ale ozvali noví a abyste mohli uzavírat. . .

Host (Milan Jirásek):
No ono to není nijak možné, máme tam jedno to sponzorské místo v tom sponzorském poolu ještě neobsazené, je možná, že tady ten úspěch k tomu může přispět, ale některé ty smlouvy jsou, že přesahují i to období a takže všeobecně se dá říct, že teď do konce toho olympijského cyklu, včetně olympiády 2012 se na těch financích příliš měnit ani nějak nebude, ale nám jde o to, že ten zájem bude pravděpodobně i dál, že si ten český olympijský tým uchoval takovou to, ten zájem o sebe a důstojné postavení a co bych já si myslel, že by měla přinést taková úspěšná olympiáda, je zájem mládeže o sportování.

Moderátor (Václav Moravec):
Asi nejznámějším jménem je Martina Sáblíková z té letošní zimní olympiády. Ta ke svému úspěchu, zisku druhé medaile na pěti tisícovce přímo v Kanadě poznamenala.

Záznam Martiny Sáblíkové:
Že je asi nejvíc snad za moji kariéru, protože já jsem opravdu poslední tři kola jela tak, abych to dojela a bylo to strašně těžký, protože ten čas, který nasadila Stephanie bylo strašně kruté a já jsem věděla, že to musím rozjet a že to musím zkusit, protože jinak ten konec, pokud ho nemám šanci, no ale Petr mě hnal, hnali mě diváci, hnala mě Karolína, takže to bylo skvělý, já jsem se snažila vlastně i poslední zatáčku jet, i když to bylo strašný, já už jsem nemohla vůbec jet. Mě to ještě moc nedochází, já jsem teď tak strašně unavená, že bych chtěla nejradši spát, ale a jinak nevím, no je to samozřejmě úžasný.

Moderátor (Václav Moravec):
Prohlásila po zisku třetí a jinak, co se týče zlata, druhé olympijské medaile rychlobruslařka Martina Sáblíková. Vedle medailistů se na olympiádě ale také zaskvělo mnoho dalších českých reprezentantů, kteří byli součástí té devadesáti dvoučlenné výpravy, například Karolína Erbanová, už o ní byla řeč, v horách sjezdař Ondřej Bank, který měl při troše štěstí na dosah stupně vítězů v kombinaci a mohli bychom jmenovat, ale předpokládám, že Český olympijský výbor podle předsedy Milana Jiráska teď už žije další olympiádou, která vás čeká, a to za dva roky ta letní, v Londýně.

Host (Milan Jirásek):
Ano, určitě, už se připravujeme a připravujeme i zázemí pro Český olympijský dům a taky promýšlíme způsob podpory sportovců tak, budeme jako prověřovat dosavadní systém jejich podpory a uvidíme, jestli se na tom dá něco zlepšit. Budeme spolupracovat se sportovními svazy v tomto směru.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy máte krom jiného takový pracovní, zatím pracovní projekt, který označujete Česká olympijská sezona, tím se to bude lišit od olympiád předchozích. Co to bude?

Host (Milan Jirásek):
No, my vycházíme z toho, že Londýn je takový trošičku střed světa i po té obchodní stránce a že o olympiádu v Londýně bude obrovský zájem. Je to v dosahu také i našich fanoušků, našich firem a my bychom chtěli vytvořit něco, k čemu by se dalo říct jako malé Expo. Že by se tam prezentovala Česká republika, prezentovaly by se firmy, prezentovala by se naše kultura také na olympiádě a chceme to zapojit i do takového všeobecného projektu, kterým je kulturní olympiáda, poslední olympiády vždycky mají tento projekt v sobě obsažený a . . .

Moderátor (Václav Moravec):
A pokud byste nám to měl přiblížit, když někdo z nás nebyl na olympiádě, to znamená, že to je součástí dění v tom městě, že to neznamená, že by to bylo v olympijské vesnici nebo součástí. . .

Host (Milan Jirásek):
Ne, ne, to bude mimo, bude to ve městě, už máme dokonce vybraný ten objekt, je to v blízkosti Kings Gross jako v Londýně, celkem jaksi místo známé a kdybych to tak přirovnal někdy mi až jako trošičku přechází mráz po zádech, protože je to veliký objekt, jako kdyby to bylo, já nevím, v půlce Sjezdového paláce nebo tak, takového něco tam chystáme.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže se bojíte, jestli to nebude velké. . .

Host (Milan Jirásek):
No, bude to velké. Bude to veliká akce a my se pokoušíme dát dohromady různé instituce, které u nás mají starost o propagaci České republiky v zahraničí, tak je. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Czech Trade. . .

Host (Milan Jirásek):
Ano, snažíme se dát do toho i prostě v Londýně, i když to je myslím Český dům se to jmenuje, abych správně to použil správné terminologie. Zapojili jsme českého velvyslance v Londýně Michala Žantovského, s kterým jsme už opakovaně jednali, je informován i předseda vlády a . . .

Moderátor (Václav Moravec):
To ale znamená, že to budou asi pro vás, jako pro Český olympijský výbor, vyšší náklady, předpokládám, že se na tom budete vy finančně spolupodílet.

Host (Milan Jirásek):
Bude se podílet Český olympijský výbor, ale nikoli z financí, které by měly být určeny na sport, ale z financí, které prostě přímo budou souviset s touto, s tímto projektem a to si prostě musí taky na sebe vydělat.

Moderátor (Václav Moravec):
Kde na to získáte sponzory, další nebo. . .

Host (Milan Jirásek):
No, my tam dáme příležitost skutečně jaksi českým firmám, aby se tam jako prezentovaly a počítáme s tím, že uhradí také zčásti ty náklady. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik to bude celkem stát, jaké jsou propočty?

Host (Milan Jirásek):
No, může se jednat o více desítek milionů korun, já nechci teď říkat to přesné číslo, protože. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Do 50 se vejdete. . .

Host (Milan Jirásek):
No, to bude asi víc, no.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže nepřekročíte 100. . .

Host (Milan Jirásek):
To bude asi víc, ale záleží na tom, kdo všechno do toho projektu přistoupí a podle toho bude taky asi ta cena a bude taky ten rozsah. Počítáme s tím, že tam budou vystupovat jako české soubory, kulturní soubory, koncerty, že tam bude třeba i přehlídka úspěšných českých filmů a tak dále, no a zase na druhé počítáme i s nějakými výnosy z této akce a samozřejmě . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Mělo by si to na sebe vydělat nebo je to tak, že přeci jen nebýt sponzorů, tak takovou akci není možné zaplatit, protože je to zkrátka ztrátový podnik.

Host (Milan Jirásek):
No to by se asi nedalo, to by se asi nedalo zaplatit, ale já si myslím, že když se dají prostředky, které se používají pro reprezentaci nebo reklamu Česka v zahraničí, takže se, když se to sdruží tímto způsobem, protože tady ten efekt skutečně může být výjimečný na té londýnské olympiádě.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem dnešních Impulsů je šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Máme několik dní, víc než týden, od ukončení zimních olympijských her v kanadském Vancouveru a politici se předhánějí v tom, kdo nabídne lepší model financování sportu a jak financování sportu změnit. Šéf ČSSD Jiří Paroubek už ohlásil, že pokud jeho strana vyhraje volby, dojde i k následující změně:

Záznam Jiřího Paroubka:
Pokud nám občané dají důvěru ve volbách, jsem připraven se podpoře sportu věnovat osobně z pozice premiéra, například i tím, že navrhneme změnu kompetenčního zákona tak, aby ta záležitost sportu a tělesné výchovy přešla z resortu Ministerstva školství, mládeže a tělesné výchovy přímo pod úřad vlády.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval například předseda ČSSD Jiří Paroubek. Lidovci zase chtějí prosadit plán, který by měl zlepšit financování sportu a jeho součástí má být sedm bodů, mezi kterými je například zdanění hazardu nebo rozšíření tělesné výchovy. Pokud by měl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek, protože jednoduchá otázka, jestli jste s tím počítal, že to přijde po olympiádě, s tím jste počítal, ono to je totiž opakující se rituál po každé olympiádě?

Host (Milan Jirásek):
No, ale ne v takovém rozsahu jako teď…

Moderátor (Václav Moravec):
Protože máte volby, pane předsedo.

Host (Milan Jirásek):
Ano, ten důvod jsou ty volby, takže to v minulosti takhle bezprostředně jako nebylo. Čili já samozřejmě situaci hodnotím velice střízlivě, ale myslím, že bychom asi měli této situace využít ve prospěch sportu, ne a říkám to rovnou, ne zneužít. Já si myslím, že je …

Moderátor (Václav Moravec):
Je to možné využít také tak, aby se změnil systém financování sportu mezi jednotlivými svazy, protože i to je to, co například vadí trenérovi rychlobruslařky Martiny Sáblíkové Petru Novákovi, který říká, že už i ten stávající systém, že se s těmi penězi, které v tom stávajícím systému jsou a je jich málo, tak se nerozdělují dobře.

Host (Milan Jirásek):
No tak já nevím, jak to konkrétně pak dopadne, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které přiděluje na reprezentaci peníze, ty z olympijského výboru, ty jsou mimo peníze, že jo, to jsou peníze sponzorské a nebo jsou potom ještě individuální sponzoři, kteří podporují svazy a nebo jednotlivé sportovce, takže ono v podstatě dá se říct, že jde o sdružené financování a v tuhleté předvolební kampani ono se to nějak jako směšuje a hází se to do jednoho pytle. Já myslím, že rychlobruslení díky tomu, že rychlobruslařů je málo a úspěchy jaksi jedinečné, tak určitě nějaké ty koeficienty, podle kterých to ministerstvo vypočítává, tak by pro ně měly vyznít naprosto optimálně.

Moderátor (Václav Moravec):
Co vy budete považovat za úspěch, pokud nikoliv zneužijete, ale využijete jako zázemí pro sportovce plus sportovci samotní těch nabízených rukou, které v souvislosti s volbami je teď víc než dost, od lidovců přes sociální demokraty?

Host (Milan Jirásek):
Já bych chtěl, aby z toho všeho byl nějaký rozumný výstup, na kterém se shodnou ty politické strany trošičku jako v širším měřítku a ne že každý přijde odděleně s nějakým jaksi výsekem a tohle nebo tamto. My se pokoušíme dát politiky dohromady a dokonce bych mohl už říct předběžný termín, dne 4.-5. května chceme udělat takovou konferenci, kde bychom jim dali možnost vystoupit, ale s tím, že bude i zvolené předsednictvo konference, které se potom bude snažit zformulovat nějaké závěry, za kterými potom ty politické strany by měly stát.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy tedy očekáváte, že začátkem května se uskuteční odborná konference a mělo by vzniknout memorandum, které by bylo, jak se v politice říká, konsensuální?

Host (Milan Jirásek):
Něco takového, ale ta konference, na té chceme dát příležitost vystoupit právě politikům, aby to nebylo jenom že odborníci říkají tohle a nikdo potom za tím dál nestál. Tak uvidíme, jestli se to podaří. Myslím si, že by to bylo v historii české politiky něco jako naprosto nového a originálního, ale já to vždycky přirovnávám k tomu, že pokud má něco fungovat delší dobu a například je to důchodová reforma, tak absolutně není možné, aby se za to postavila jenom jedna strana nebo část jedné strany a jenom už z principu politického boje ty ostatní proti tomu bojovaly. To prostě nemůže vydržet, nemůže to přečkat ani půl volebního období, natož jedno celé volební období. A já myslím, že je potřeba nastavit ty nejen jaksi strukturu řízení sportu, ale i ty způsoby toho financování tak, aby to odpovídalo té vyspělé Evropě.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Věřím, že se ještě do toho května setkáme. Tentokrát děkuji za rozhovor a někdy příště na shledanou.

Host (Milan Jirásek):
Já taky moc děkuji. 

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy. Hostem středečních Impulsů pak bude členka prezídia České asociace sester, Irena Pejznochová.

15.03.2010

Stanislav Kozák, náměstek ministra

Náměstek ministra zemědělství pro komodity Stanislav Kozák mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o potravinové soběstačnosti České republiky.
11.03.2010

Radek John, politik

Bývalý novinář a dnes politik Radek John mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o šancích Věcí veřejných ve volbách.
11.03.2010

Jaromír Dušek, odborář

Předseda Svazu odborářů služeb a dopravyJaromír Dušek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o vazbách ve vedení ministerstva dopravy a Českých drah.
10.03.2010

Irena Pejznochová,Česká asociace sester

Členka prezídia České asociace sester Irena Pejznochová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls třeba o nízkých platech sester a nutnosti vysokého vzdělání.
08.03.2010

Miroslav Kalousek, Top 09

Poslanec Miroslav Kalousek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o šancích Top 09 ve volbách.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.