Jaromír Dušek, odborář

Publikováno: 11.03.2010 18:20
Video soubor neexistuje.
Předseda Svazu odborářů služeb a dopravyJaromír Dušek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o vazbách ve vedení ministerstva dopravy a Českých drah.

Moderátor (Václav Moravec):
Série žalob se valí na odboráře a někdejšího šéfa Odborového sdružení železničářů Jaromíra Duška. Důvod? Jeho výroky, že České dráhy a Ministerstvo doprava ovládá skupina homosexuálů, která umožňuje tunelování Českých drah. Žalobu na Duška podává krom jiných i ministr dopravy Gustáv Slamečka:

Záznam Gustáva Slamečky:
Co se týká pana Duška, tak já na něho za Ministerstvo dopravy podám trestní oznámení za pomluvu právě vzhledem k těm faktům, které on začal ve svých prohlášeních uvádět.

Moderátor (Václav Moravec):
Zaznamenalo Rádio Impuls pondělní slova ministra dopravy Gustáva Slamečky. České dráhy se dnes také ohradily proti slovům, že se na Českých drahách v uplynulých letech ztratilo několik miliard. Nejen o provokativních slovech Jaromíra Duška bude řeč v následujících minutách, protože právě předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek je hostem dnešních Impulsů. Přeji dobrý večer, děkuji, že jste přijal mé pozvání.

Host (Jaromír Dušek):
Dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili na základě dotazů posluchačů Rádia Impuls, které nám přicházely v průběhu dne na číslo 774 999 888. Ale pokud máte ještě jakoukoliv otázku na šéfa Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška, stačí, když ji pošlete k nám sem do Rádia Impuls. Ještě jednou číslo pro vaše otázky ve formě sms. 774 999 888. Pane předsedo, rozvzpomenete si na to, kolikrát jste byl v životě u soudu?

Host (Jaromír Dušek):
No to asi těžko, já mám pocit, že určitě to bude několik desítek účastí.

Moderátor (Václav Moravec):
Několik desítek. Jak to dopadlo v těch soudních sporech?

Host (Jaromír Dušek):
No tak vždycky člověk nemůže vyhrát, ale řekl bych, že těch 99 procent bylo vítězných.

Moderátor (Václav Moravec):
Když se podíváme na to, že vy před deseti lety jste podle rozhodnutí Vrchního soudu v Praze se omlouval bývalému redaktorovi České televize a tiskovému mluvčímu Českých drah Ondřejovi Vaňkovi, o kterém jste řekl, že se jako redaktor ČT nechal uplácet a diskreditoval České dráhy, nakolik si například od tohoto prohraného soudu dáváte pozor na ústa?

Host (Jaromír Dušek):
To bylo to jedno procento a nepřestal jsem si jaksi pouštět hubu na špacír a to ostatní jsem všecko vyhrál.

Moderátor (Václav Moravec):
Všecko jste vyhrál? Když jste skončil v čele Odborového sdružení železničářů, tak Odborové sdružení železničářů říkalo, že na vás také podá žalobu a to kvůli úhradě škody ve výši zhruba pěti milionů korun, protože odboráři vám vyčítali, že jste špatně dohlížel na opravy odborářských hotelů, které se prodražily. Vy jste také zase hrozil žalobou za slova Odborového sdružení železničářů. Zažaloval jste je tehdy?

Host (Jaromír Dušek):
Já jsem je zažaloval na neplatnost odvolání, protože do dnešního dne jsem přesvědčen, že díky těmto pomluvám se vlastně podařilo získat hlasy na moje odvolání a já to považuji za největší špinavost, které se moji kolegové, pro které jsem toho udělal poměrně hodně, které se dopustili.

Moderátor (Václav Moravec):
Oni tu žalobu nepodali teda?

Host (Jaromír Dušek):
A já do dnešního dne jsem nebyl pozván ani na podání vysvětlení, ani jsem nebyl informován žádným advokátem či soudem, že by něco takového nastalo. Já jsem si naprosto jist tím, co jsem konal a tvrdím, že šlo jednoznačně o pomluvy a za 2,5 roku mě nikdo nezažaloval ani o jediný český haléř.

Moderátor (Václav Moravec):
A vy jste ale zažaloval vedení Odborového sdružení železničářů, to dopadlo jak?

Host (Jaromír Dušek):
Já jsem je zažaloval na neplatnost onoho odvolání, nicméně obávám se, že to je stejným způsobem u ledu jako je žaloba na pana Žaludu, kdy právě ta trojice, kterou jsem pojmenoval, dokáže přes pana Nováka a jeho úřad ve vládě zajistit, aby se některé věci nezačaly vůbec šetřit.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, ale když vy přece můžete jít i občansko právní cestou a to nemusí šetřit policie a orgány činné v trestním řízení.

Host (Jaromír Dušek):
Já jsem tuhle cestu nezvolil, nicméně chápu, že dokud tady bude tohle uskupení a dokud tady budou ovládat mafie nejen soudy, nejen státní zástupce, dokud budou ovládat České dráhy, ministerstvo, tak v podstatě nemám šanci a žádná demokracie tady nefunguje.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, to znamená, že ta homosexuální skupina se rozšiřuje už nejen na České dráhy a Ministerstvo dopravy, ale i na policii a státní zástupce?

Host (Jaromír Dušek):
To bych neřekl. Já tvrdím, že policisté by rádi vyšetřovali, státní zástupkyně by ráda konala, ale když dostanou z vrchu pokyn, že v žádném případě nesmí zahájit ani prověřování dané věci, natož pak vyšetřování, tak jistě uznáte, že jejich práce je potom úplně zbytečná …

Moderátor (Václav Moravec):
Pokyn z vrchu jim dali ti lidé, o kterých jste mluvil v rozhovoru pro Lidové noviny jako o homosexuální skupině?

Host (Jaromír Dušek):
Zcela jednoznačně, po této linii to šlo.

Moderátor (Václav Moravec):
Chcete tedy říci, že ovládají právě i orgány činné v trestním řízení?

Host (Jaromír Dušek):
Svým způsobem ano nebo aspoň jejich část, určitě ano.

Moderátor (Václav Moravec):
Jaké pro to máte důkazy?

Host (Jaromír Dušek):
Například u paní státní zástupkyně Hercegové leží právě trestní oznámení na pana Žaludu ve významné trestné činnosti a paní státní zástupkyně dostala skutečně pokyn, že to nesmí ani prověřovat, ani šetřit…

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste viděl ten pokyn, ona vám ho ukazovala?

Host (Jaromír Dušek):
No, víte, ona mi ho neukázala, ona mě určitě nikdy neviděla a já ji také ne, ale viděl jsem spis, vždycky jak to říkával Vlado Mečiar na Slovensku, přijdu do kanceláře a leží mi to na stole.

Moderátor (Václav Moravec):
A proč nejdete tedy tou cestou občansko právní, když dodneška považujete své odvolání z čela Odborového sdružení železničářů v září roku 2007 za největší špinavost od vašich kolegů?

Host (Jaromír Dušek):
Víte, já pořád tvrdím, že určitým způsobem se dá v některých případech dosáhnout soudní cestou spravedlnosti, byť úplně jaksi nezávislost soudu, alespoň nezávislost na mé osobě, dílem věřím, nicméně si nejsem jist, jestli jsou nezávislí třeba na panu Novákovi a na dalších. Takže…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, nepřeceňujete nějakého jednoho šéfa úřadu vlády, jednoho ministra dopravy a generálního ředitele Českých drah? To je téměř spiknutí.

Host (Jaromír Dušek):
Já si nemyslím, že tam ta trojice končí se svými dlouhými prsty. Zkusme si představit, že jejich kontakty sahají dále a já nechci fabulovat. Já jenom vím to, co se stalo, paní Hercegová nesmí šetřit. A co se týká mého sporu, já se dočkám.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak se dočkáte?

Host (Jaromír Dušek):
No já si myslím, že se vládní garnitura určitě jednou přehoupne někam jinam a ti, kteří se snaží se mě zbavit už delší dobu, takže nebudou u moci a možná budoucí vláda a budoucí vrchní státní zástupce či zástupkyně uloží tuhle věc prošetřit a konečně budeme vidět, jakých trestných činů se pan Žaluda dopustil.

Moderátor (Václav Moravec):
Ono se zdá, že zatím se vás teď snaží zbavit všichni, po těch sobotních slovech pronesených v Lidových novinách. Odsoudily je všechny politické strany. Připomeňme si například slova prvního místopředsedy TOP 09, exministra financí Miroslava Kalouska:

Záznam Miroslava Kalouska:
Ta slova jsou stejně odporná, jako kdyby řekl, že je tam vzájemná propojenost katolíků nebo mohamedánů nebo jakékoliv jiné menšiny. Má samozřejmě právo kdokoliv kritizovat kohokoliv za to, že špatně pracuje a že špatně hospodaří, ale nesmí to spojit s něčím, co patří k důstojnosti každé lidské bytosti, co souvisí s náboženským přesvědčením, sexuální orientací. To už jsou slova, která jsou diskriminační.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval v pondělních Impulsech první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. S odstupem šesti dnů, které uplynuly od zveřejnění výroků Jaromíra Duška, hosta dnešních Impulsů, v Lidových novinách, co především vám tedy na celé té situaci přijde nejabsurdnější?

Host (Jaromír Dušek):
Ta absolutně neadekvátní a hysterická reakce. Ono samozřejmě po dvou a půl hodinovém rozhovoru s příslušným redaktorem, kdyby byl zveřejněn ten rozhovor celý, možná bychom nad tím tak nehysterčili dneska, ale …

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, vy už jste tady měl deset minut a během toho jste řekl, že ta skupina, kterou jste pojmenoval v Lidových novinách, tak dokonce má lidově řečeno prsty na policisty a státní zástupce, aniž byste předložil důkaz?

Host (Jaromír Dušek):
Já jsem řekl jeden jasný důkaz, existuje, může si to každý přece ověřit, existuje z Útvaru pro odhalování hospodářské kriminality konkrétní číslo jednací spis, jehož číslo mám k dispozici, leží u státní zástupkyně Hercegové, to je konkrétní důkaz. Státní zástupkyně dostala zákaz ho prověřovat, natož pak šetřit a to se každému zdá jako malý důkaz? Nebo jestliže hovoříme o tom a hovořil jsem o tom už před dvěma měsíci na tiskové konferenci, kdy jsem se snažil rozkrýt před novináři oněch chybějících osm miliard a hle, televize, které to natočily, to neodvysílaly, významné celostátní noviny to nenapsaly a někteří novináři se mi přiznali, že na ně byl vyvíjen z této lobbyistické strany nebo z této lobbyistické skupiny, o které jsem hovořil, významný nátlak a jedni to dostali zakázané a druzí zkrátka to také nemohli odvysílat.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy tomu sám věříte, že tato skupina může mít opravdu takový vliv, že tady zakáže v této zemi odvysílat cokoli, co vy řeknete, že se tady nevyšetřuje to, na co poukazujete a to si opravdu myslíte?

Host (Jaromír Dušek):
Já jsem o tom absolutně přesvědčený, já si myslím, že řada lidí ví, že to, co jsem řekl, je naprostá pravda, že totiž tady nevládnou politici, tady nevládnou příslušný úředníci, tady vládne mafie, která si s těmi úředníky hraje jak s figurkami a ty figurky poskakují, jak se jim řekne. A za peníze se říkalo kdysi, v Praze dům, ale za peníze se dá samozřejmě ovlivnit řada vedoucích státních úředníků, kteří pak podle toho konají a ty dají příkaz nižším úředníkům a ty bohužel pak nemohou konat to, co by mohli, například poctiví policisté nebo poctiví státní zástupci.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu tedy správně, že vy se na tu sérii žalob, která se na vás valí a jako první ji ohlásil například ministr dopravy Gustáv Slamečka, tak se na tu sérii žalob těšíte, protože se u soudu bude prověřovat to, na co vy poukazujete.

Host (Jaromír Dušek):
Zcela jsem o tom přesvědčen, nicméně jedno je zvláštní. Pan ministr Slamečka v tom svém príhovoru říká, že jménem ministerstva nebo za ministerstvo nebo jak to říká, zažaluje, to už skoro zavání zneužitím pravomoci veřejného činitele. Přeci ministerstvo nemůže Duška žalovat a nemůže to jít z peněz ministerstva, protože v tom případě by tady měl být úřad pro jaksi, který pro to je pro stát ustanoven, aby chránil zájmy státu. V tomhle případě jde o osobní problém pana ministra. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Ale on je ministr.

Host (Jaromír Dušek):
Samozřejmě, ale je to věc jeho osoby a měl by si to laskavě řešit sám, tedy ze svého a jestli by to měl měřit, teda jestli by to měl zastupovat někdo jiný, tak to nemůže dělat ministerstvo.

Moderátor (Václav Moravec):
Proti těm vašim slovům se ohrazují České dráhy, citujme z jejich prohlášení: Rada, dozorčí rada a řídící výbor nesouhlasí s nepravdivými výroky Jaromíra Duška o zneužití osmi miliard korun z prodeje části podniku v roce 2008, celá částka a veškeré její pohyby byly řádně vyúčtovány a dokladovány nejen dozorovým orgánem společnosti, ale také hospodářskému a rozpočtovému výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Vedení společnosti opakovaně prokázalo všem těmto orgánům řádné nakládání s prostředky, získanými za prodej části podniku. Konec citátu, alespoň části prohlášení dozorčí rady a řídícího výboru Českých drah. Chcete tím říci, že ta skupina má takový vliv, že jim, ať už hospodářský i rozpočtový výbor odkýve cokoli?

Host (Jaromír Dušek):
Víte, to je samé, jako s auditem, nicméně tahle pohádka byla hezká, ještě jsem se nezeptal, jestli to bude o Červené Karkulce nebo o něčem jiném, ale . . .

Moderátor (Václav Moravec):
Ne, to je o Českých drahách a o tom, že vaše slova jsou lživá.

Host (Jaromír Dušek):
Ona ta pohádka, až vyplave opravdu na povrch a až konečně začnou příslušné orgány nebo až budou moci konat, tak se nakonec dozvíme, že všechno, co tady je napsané, je stejná pohádka jako o té Červené Karkulce. Znělo by to stejně, jako že jezdíme v moderních vytopených vlacích, které mají návaznost, které jezdí včas, ve kterých není zima a který nejsou poruchové. To je úplně stejná pohádka. Jestliže ještě minulý rok v dubnu bývalý náměstek ministra dopravy Zdeněk Žák a předseda dozorčí rady kladl stejnou otázku, jako kladu já veřejně, kde je 8 miliard, jak můžeme tvrdit, že dozorčí rada shledala všechno v pořádku, když tehdejší ministr dopravy Bendl na základě zjištění o špatném hospodaření a nemravném nakládání s prostředky na pseudoreklamy ve stovkách milionů korun na neskutečné benefity, které snad nemá ani premiér, ani pan prezident a které si poskytují manažeři, o kterých jsem hovořil, ty se rozšoupli tak, že to vypadá jako že americký bankéři jsou proti nim čučkaři.

Moderátor (Václav Moravec):
Chápu-li to správně, tak vy přikládáte pod kotel od toho sobotního prohlášení, protože se právě těšíte na to, že . . .

Host (Jaromír Dušek):
No tohle všechno vyplave na povrch, samozřejmě že ano, já se na to absolutně těším a já jsem schopen to doložit. Lidé, kteří jsou trošku víc informovaní než laická veřejnost, tak přeci těmhle těm nesmyslům nemůžou uvěřit, co tady píše pan Žaluda, všechno je přesně naopak. Nejenže nebyly řádně vykázány ty prostředky, protože jednoznačně už v prosinci nebo v listopadu roku 2008 kladl pravicový zástupce ODS pan Prosek, člen dozorčí rady otázku, kde že jsou ony peníze a jak je možné, že některé už byly utraceny, přestože usnesení vlády hovořilo o tom, že mají být použity výhradně pro obnovu kolejových vozidel a bohorovně klidný pan Žaluda tehdy řekl, no utratil jsem je na režie a částečně na mzdy, část z těch 12 miliard, které obdržel za prodej části podniku. No a poté, když se ptáme po tom zbytku, tak slyšíme už asi třetí verzi různých lží, já chápu, že to, co stvořím a mám-li vertikálu, o které jsem už hovořil, tak je výstup, který může být zkreslený pro celou veřejnost velmi snadný.

Moderátor (Václav Moravec):
Když mluvíte o té trojici, šéf Úřadu vlády Novák, ministr dopravy Slamečka a generální ředitel Českých drah Žaluda, existuje ještě někdo vlivnější, o kom jste nemluvil a ?

Host (Jaromír Dušek):
Já jsem se nechtěl dotýkat, diskuse byla o železnici, o dopravě a já jsem mluvil tedy o této vertikále. Samozřejmě to není jediná olivová skupina v České republice a nechci o nich hovořit, protože si myslím, že bychom se dostali do jiných resortů a jiných odvětví.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, proč o nich nechcete hovořit, když se zase na ty soudy tak těšíte, že podle vás rozkryjí ty mafie?

Host (Jaromír Dušek):
No protože, víte co, protože jestli vidím do jednoho resortu, jestli vidím dobře do Českých drah a poměrně dobře do Ministerstva dopravy, proč bych se navážel do něčeho, čemu nerozumím. Já se nechci chovat jako ti, kteří jsou údajně podle pana Žaludy těmi vyhlášenými odborníky a nechci se tvářit jako správce golfového hřiště, který teďka dělá odborníka na Českých drahách nebo zkrachovalý prodavač, který tam teďka dělá manažera. To jsou všechno kamarádi, který v desítkách přišli, absolutně bez výběrového řízení, absolutně bez kvalifikace, absolutně bez zkušeností a to, jakým  způsobem cestující jaksi odnášejí tu nekvalifikovanost, to už poznali snad všichni cestující v České republice, nechci být tedy za stejného vola.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem dnešních Impulsů je předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek. Od pondělí nereprezentuje Jaromír Dušek Koalici dopravních odborových svazů, a to dokud nevysvětlí své sporné výroky. Tady jsou slova šéfa odborářů železničářů Luboše Pomajbíka.

Záznam Luboše Pomajbíka:
Koalice dopravních odborových svazů prohlašuje, že výroky a tvrzení pana Jaromíra Duška, uvedené v Lidových novinách dne 6.března letošního roku v žádném případě nesouvisí s jednáním a cíli Koalice dopravních odborových svazů. Koalice dopravních odborových svazů tyto výroky vnímá jako nešťastné a situaci komplikující a vyjadřuje s nimi svůj zásadní nesouhlas. Koalice dopravních odborových svazů na dnešním jednání rozhodla, že do doby, než se celá mediální roztržka vysvětlí, nebude pan Jaromír Dušek reprezentovat Koalici dopravních odborových svazů.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval v pondělí šéf Odborového sdružení železničářů Luboš Pomajbík. Jeho slova uvítal ministr dopravy Gustav Slamečka.

Záznam Gustava Slamečky:
Toto prohlášení samozřejmě vítám a myslím si, že je to samozřejmě dobrý krok k tomu, abychom v těch jednáních pokračovali s odbory, protože já jsem to vyjádřil v sobotu, já s lidmi pana Duška dále jednat nebudu.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova ministra dopravy Gustava Slamečky. Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek také nemá od včerejška bez doprovodu přístup do budovy Ministerstva dopravy, prý kvůli tomu, abyste se nemusel bát ohnout pro tužku. Přišlo vám to vtipné?

Host (Jaromír Dušek):
No přijde mi to tupé, nevím, co k tomu dodat, protože…

Moderátor (Václav Moravec):
No vy jste si začal, tak na tupou…

Host (Jaromír Dušek):
No dobře, ale nezlobte se, já žertuji a pan ministr dopravy…

Moderátor (Václav Moravec):
Také žertuje.

Host (Jaromír Dušek):
Ne, ten nežertuje, ten vydal příkaz, že tam nesmím chodit bez doprovodu, což je diskriminace a zneužití pravomoci veřejného činitele vůči jednomu ze subjektů sociálního dialogu. Jak si to vůbec dovoluje?

Moderátor (Václav Moravec):
Vy tam budete chodit s doprovodem právě proto, abyste se nebál ohnout pro tužku, doprovod vás bude hlídat.

Host (Jaromír Dušek):
Já si myslím, že tam radši chodit nebudu, dokud tam bude pan Slamečka. Vůbec nic mě tam neláká.

Moderátor (Václav Moravec):
A kde berete tu jistotu, že se to tedy změní, když se nám tady snažíte říci, že existuje taková vlivná skupina, která ovládá Poslaneckou sněmovnu, všechny sdělovací prostředky a podobně, kde berete tu jistotu, že se to po volbách může změnit?

Host (Jaromír Dušek):
Tak jako ve světě, tak i u nás si troufám tvrdit, že by mohla být média tím strážcem demokracie a strážcem pořádku a já věřím tomu, že i vy, pane redaktore, jste dneska tímhletím pořadem pomohl k tomu, že ta veřejnost to neudýchá a že opravdu si vybere někoho jiného než mafiány.

Moderátor (Václav Moravec):
Setkáváte se víc, předpokládám, s těmi pozitivními reakcemi?

Host (Jaromír Dušek):
Máte pravdu, samozřejmě je tam spousta těch, kteří mě píší stále stejnou sms, kterou zřejmě někdo namnožil a která se týká těch, kteří jsou dotčeni, chodí to převážně ze zahraničí. Pak jsou tam ti, kteří to berou v žertu a pak je tam spousta těch, kteří mě opravdu podporují a říkají, konečně někdo řekl pravdu, všichni se bojíme, všichni víme, že to tak je, ale konečně jste to řekl a je to přesně tak a držíme vám palce.

Moderátor (Václav Moravec):
Není to tak podle vás, že si to ta veřejnost přeje slyšet, protože všichni jsou tady ožebračováni, všude se jenom krade a postoj k homosexuálům není příliš vstřícný v této společnosti?

Host (Jaromír Dušek):
Já bych neřekl, že postoj k homosexuálům není vstřícný. Víte, já si vzpomenu, že jsem v roce 90 možná riskoval své zaměstnání, když jsem se zúčastnil a organizoval jsem generální stávku, také jsem předtím cinkal klíčema na Václaváku a já si myslím, že já a moji kolegové odboráři ostatní riskovali hodně a změnili ty poměry v České republice k tomu, aby se homosexuálové nemuseli bát se volně stýkat, aby si mohli založit své společenství, které je uznávané, aby mohli dokonce uzavírat sňatky. Myslím si, že jestli ktomu někdo přispěl nejvíc, tak to byli právě ti odboráři v roce 90 a domnívám se, že zas všechno přehánět absurdně opačně, aby se z toho stala nějaká pozitivní diskriminace, by také nebylo správné. To znamená, jen proto, že řeknu, tenhle homosexuál krade, tak přece nebudeme tvrdit, že jsem tím napadl všechny homosexuály. Já si těch ostatních velmi vážím a mám mezi nimi hodně kámošů.

Moderátor (Václav Moravec):
Když se ale podíváte na to, co budete dělat dál, často je vám podsouvána kandidatura do Senátu. Vy jste se v pondělním rozhovoru pro Českou televizi označil za logicky levicově smýšlejícího člověka s tím, že jste mluvil o Zemanovcích, tedy o Straně práv občanů nebo o České straně sociálně demokratické. Počítáte s tím, když teď obě dvě strany odsoudily vaše výroky, že budete kandidovat případně jako nezávislý?

Host (Jaromír Dušek):
Rozhodně se do toho nemíním jako nezávislý pouštět. To jsem si v životě už jednou vyzkoušel, zjistil jsem, že proti masivním kampaním zaplaceným stranickými kasami ve výšce nad sto nebo stovek milionů korun a s mediálním tlakem, který tyto strany mají k dispozici, to v podstatě není možné. A na druhé straně nenapadlo mě ani to, abych si kvůli tomu zakládal vlastní politickou stranu a pokoušel se o nějaké takovéto šílenství. Rozhodně v současné době souhlasím s vámi s tím, že poté, co byla vedena poměrně zběsilá kampaň vůči mé osobě, tak podle mého názoru v současné době neexistuje v České republice strana, která by si odvážila si mě napsat na kandidátku a která by souhlasila s mojí kandidaturou.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže nepočítáte s tím, že vstupujete do politiky na podzim?

Host (Jaromír Dušek):
Já s tím radši nebudu počítat, než abych někde plýtval silami jen proto, že někdo škrtne perem.

Moderátor (Václav Moravec):
Jeden z mnoha dotazů a přicházely jich v průběhu dne opravdu desítky, který přišel teď. Dobrý večer, jsem heterosexuál, jaký vliv na práci má, že je někdo homosexuál?

Host (Jaromír Dušek):
Já si myslím, že vůbec žádný. Já znám dvacet let spoustu homosexuálů, zaměstnaných u Českých drah, kteří mají pro své povolání kvalifikaci, odvádějí poctivou práci a nikdy se proti nim podle aspoň mých informací nikdo nevymezoval, já určitě ne. Oni vůči mě také ne a já si myslím, že jsem pro ně v kolektivních smlouvách v minulých letech zajistil víc, než mnozí jiní. Takže mám pocit, že na práci nikoliv. Já hovořím pořád jenom o top managementu a o tom, že bez jakékoliv kvalifikace si bohužel určitá skupinka na generální ředitelství přivlekla několik set nových lidí během toho působení dvouletého…

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, to na generálním ředitelství Českých drah ani snad tolik lidí nepracuje, když mluvíte o…

Host (Jaromír Dušek):
To se budete divit. Kolik byste si myslel, že je na generálním ředitelství lidí zaměstnáno?

Moderátor (Václav Moravec):
Počítal bych takových 300?

Host (Jaromír Dušek):
Tak to asi zpětinásobte a ještě myslím, že nebude dostatečný počet a to vám to srovnám s obdobím, kdy jsme měli 168 tisíc zaměstnanců na české straně federální republiky a ústřední ředitelství tehdy mělo 630 lidí. Dneska máme 28 tisíc lidí, máme na to patnáctistovkové generální ředitelství a dalších asi dva tisíce úředníků mimo tuto budovu nebo mimo tento útvar.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká předseda Svazu odborářů, služeb a dopravy, Jaromír Dušek, host dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a někdy příště na shledanou.

Host (Jaromír Dušek):
Hezký večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy. Hostem pondělních Impulsů pak bude ministr zemědělství Jakub Šebesta.

15.03.2010

Stanislav Kozák, náměstek ministra

Náměstek ministra zemědělství pro komodity Stanislav Kozák mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o potravinové soběstačnosti České republiky.
11.03.2010

Radek John, politik

Bývalý novinář a dnes politik Radek John mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o šancích Věcí veřejných ve volbách.
10.03.2010

Irena Pejznochová,Česká asociace sester

Členka prezídia České asociace sester Irena Pejznochová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls třeba o nízkých platech sester a nutnosti vysokého vzdělání.
09.03.2010

Milan Jirásek, ČOV

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o úspěších našich sportovců na olympiádě ve Vencouveru.
08.03.2010

Miroslav Kalousek, Top 09

Poslanec Miroslav Kalousek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o šancích Top 09 ve volbách.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.