Martin Červíček, šéf pražské policie

Publikováno: 06.10.2009 18:20
Ředitel pražské policie Martin Červíček mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o reformě policie nebo o přípravách na návštěvu amerického viceprezidenta Bidena v Česku.

Moderátor (Václav Moravec):
Rok stojí v čele pražské policie. I to je rok Martina Červíčka, který předtím šéfoval dopravním policistům v celé zemi. Pražská policie se dál potýká s nedostatkem lidí. V hlavním městě chybí necelá tisícovka strážců zákona. Pražská policie se také čas od času stává terčem kritiky. Naposledy například v polovině září, kdy policisté zadrželi squattery, kteří obsadili dům na Albertově v Praze 2. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan k zásahu policistů proti squatterům uvedl:

Záznam Tomáše Hulana:
Závěrečný zákrok, který proběhl, dá se říct, během necelých deseti minut, byl připravován ze strany pražské policie už v průběhu noci. Policisté zadrželi celkem 24 osob.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova pražského policejního mluvčího Tomáše Hulana. Nejen o roce Martina Červíčka v čele pražských policistů bude řeč v následujících minutách, protože hostem je právě Martin Červíček. Vítejte v Rádiu Impuls, hezký dobrý večer.

Host (Martin Červíček):
Dobrý večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Oba dva bychom se měli posluchačům omluvit za to, že na ně budeme chroptět, protože oba dva máme chřipku nezávisle na sobě, je to tak?

Host (Martin Červíček):
Je to tak.

Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že i dnešní Impulsy jsme připravili na základě vašich dotazů, které můžete dál posílat ve formě sms zpráv na číslo 774 999 888. Ještě jednou číslo pro vaše otázky dnes na šéfa pražských policistů Martin Červíčka, který je vaším hostem, hostem Impulsů, stačí, když otázku ve formě sms zprávy odešlete k nám sem do Rádia Impuls na číslo 774 999 888. Pane řediteli, když ze všech problémů, které vás jako šéfa pražských policistů trápí nejvíc, respektive trápily v těch uplynulých 12 měsících, byl by ten největší problém ta neobsazená tisícovka tabulkových míst?

Host (Martin Červíček):
Tak já mám za sebou rok plný zkušeností a různých prožitků, které souvisí nejenom se zajišťováním takových bezpečnostních opatření, jako byly v rámci předsednictví nebo které souvisely s návštěvou prezidenta Spojených států, papeže a podobně. Myslím si, že těch 12 měsíců posledních je spjato s určitou odpovědností za činnost a fungování pražské policie, kterou jsme společně se všemi kolegy pražskými policisty zajišťovali, kterou jsme si museli odpracovat. Já jsem za to nesmírně rád a můžu při této příležitosti poděkovat všem svým kolegům. A pokud se mě ptáte na nejzásadnější věci, tak opravdu největší souvisí s personální stabilizací a s počtem policistů, které máme k dispozici.

Moderátor (Václav Moravec):
Tomu jste věnoval v těch uplynulých 12 měsících asi nejvíc práce, protože to je nejzásadnější problém pražské policie?

Host (Martin Červíček):
Určitě. Můžu konstatovat, že v současné době v rámci pražské policie slouží 6300 policistů, což je mimochodem o 400 více než na začátku tohoto roku.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale zároveň když se dívám do tabulek, tak plánovaný počet policistů v hlavním městě by měl být 7035.

Host (Martin Červíček):
Přesto nás chybí ještě skoro 700. A já musím se i přiznat, že pokud by se nám podařilo někdy v budoucnosti těch 700 lidí mít k dispozici, tak já si umím představit, že pražská policie bude mít ještě více policistů.

Moderátor (Václav Moravec):
Počkejte, to znamená, že i číslo tabulkové 7035 považujete za nedostatečné?

Host (Martin Červíček):
Vzhledem k problémům Prahy, jenom si připomeňme, čtvrtina kriminality v celé České republiky je spáchána v Praze. Když k tomu připočtu veškeré mimořádné události, které souvisí například s těmi zmiňovanými bezpečnostními opatřeními, ale i s dopravním režimem a se všemi věcmi, které ovlivňují život v Praze, tak samozřejmě si myslím, že by za určitých okolností se dalo uvažovat i o navýšení toho plánovaného stavu sedmi tisíc policistů.

Moderátor (Václav Moravec):
O tom ještě bude řeč, protože když jsem se díval i do těch statistik a potíží pražské policie, tak například pracovníci Centra sociálních služeb Praha chtějí, aby pražská policie zřídila další týmy, které se zabývají například domácím násilím, protože v Praze stoupá počet postižených, kteří se obracejí se žádostí o radu nebo policejní dozor. To znamená, že tady nemůžete vyhovět, protože právě nemáte dostatek lidí?

Host (Martin Červíček):
Já myslí, že jsme už vyhověli a spolupracujeme na tomto problému, ale takovýchto zásadních věcí v Praze je strašně moc. Vemte si problematiku kapesních krádeží, odcizených motorových vozidel, to všude jinde je ve své podstatě bezvýznamná záležitost, kdežto v Praze to jsou zásadní problémy, které ovlivňují bezpečnost nejenom Pražanů, ale i samozřejmě návštěvníků Prahy.

Moderátor (Václav Moravec):
Když přiznáváte, že počet 7035 policistů v hlavním městě České republiky podle vašeho názoru ještě není ideální číslo, jaké to číslo by ideální bylo?

Host (Martin Červíček):
Já si umím představit, že by pražská policie někdy v budoucnosti měla až osm tisíc policistů, ale samozřejmě jsem realista a umím si představit, že pokud se nám někdy podaří naplnit těch sedm tisíc současných plánovaných tabulkových míst, tak pak každá stovka dalších policistů bude velkým úspěchem.

Moderátor (Václav Moravec):
Zároveň ale přiznáváte, že do toho aktuálního stavu víc než sedmi tisíc policistů vám chybí 700 strážců či strážkyň pořádku v hlavním městě České republiky. Říkal jste, že tedy 400 nových policistů a policistek jste přibrali od Nového roku?

Host (Martin Červíček):
Od Nového roku je nás o 400 více, než bylo k 1. lednu.

Moderátor (Václav Moravec):
Není tady ale na místě připomínka, že pražský policejní sbor je příliš mladý, protože nabíráte nováčky?

Host (Martin Červíček):
Určitě je to problém, my máme zhruba až 50 procent takzvaných začínajících policistů s délkou služby do tří let. Samozřejmě, že to přináší určité úskalí, nejsou to komplexní policisté vybavení odpovídajícími zkušenostmi a znalostmi, na druhou stranu myslím, že výborně plní úkoly v oblasti té základní policejní činnosti a pak na tom zbytku těch zkušených policistů je, aby byli lídry například při objasňování kriminality v Praze, abychom byli úspěšnější, než tomu bylo v minulosti zvykem.

Moderátor (Václav Moravec):
Vám se zatím nedaří zvyšovat objasněnost, je to dáno právě i tím, že polovina pražského policejního sboru, tedy z těch počítáme-li správně, teď máte nějakých 6300 zhruba lidí, takže z těch 6300 lidí je polovina nováčků?

Host (Martin Červíček):
Já myslím, že ne, že ta úspěšnost v boji proti kriminalitě v Praze je obdobná jako ve stejných srovnatelných městech jinde v Evropě. Myslím že spíš problémem jsou některé dílčí problematiky, jako jsem zmiňoval kapesní krádeže a podobně a tam samozřejmě potřebujeme zkušený sestav. My sestavujeme různé týmy lidí, kteří se specializují třeba jenom na problematiku kapesních krádeží, jenom na problematiku odcizování motorových vozidel a k tomu potřebujeme policisty, kteří budou zkušení, kteří do těchto týmů budou chtít být začleněni a kteří samozřejmě budou mít i časový prostor na to, aby se věnovali čistě této specifice.

Moderátor (Václav Moravec):
Po tom roce je zapotřebí vytvořit nějaké specializované týmy na problematiku, která teď hlavní město České republiky trápí nejvíc a těch specializovaných týmů bylo málo, respektive nebyly žádné?

Host (Martin Červíček):
Ne, ne, máme týmy přesně na tyhle problematiky, které jsem zmiňoval, spíš je to opravdu o počtu policistů. Já vám řeknu jeden příklad: pokud Praha bude mít naplněné stavy a bude moci policisty používat na zajišťování různých opatření, jako například mediálně známé opatření na Karlově náměstí, na Václavském náměstí a podobně, tak v momentě, kdy to nebude… na tom místě, ale bude to o soustředěném výkonu služby uniformované policie, kriminalistů a podobně, dochází k poklesu kriminality až o polovinu v těchto lokalitách. Což dokladuje, že pokud máme policisty k dispozici, pokud je můžeme nasazovat do ulic, tak samozřejmě dochází i k většímu ovlivňování kriminality. Můj prvořadý úkol nebo myslím celého vedení a toho týmu lidí, který kolem sebe mám, je samozřejmě stabilizovat zejména v oblasti personální pražskou policii.

Moderátor (Václav Moravec):
Státní zaměstnance včetně policistů a tím naváži na vaše slova, čeká utahování opasků. Platy ve státní sféře klesnou v příštím roce o čtyři procenta, alespoň s tím počítá ten takzvaný Janotův úsporný balíček. Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř si nemyslí, že by měli být policisté z tohoto poklesu platů v příštím roce o čtyři procenta vyloučeni a v narážce na 150 přesčasových hodin odsloužených zdarma pak říká:

Záznam Petra Tluchoře:
V celé té společnosti a samozřejmě státem placení lidé se budou muset na těch úsporách podílet. Ty čtyři procenta je jakýsi kompromis a prostě inflace v tuto chvíli je na nule, čili já si myslím, že to je číslo, které se dá zvládnout. Obecně si ale myslím, že zadarmo ani 150 hodin by se pracovat nemělo, že ta odměna by tam měla být.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatoval v úterních Impulsech předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. Nakolik podle šéfa pražských policistů, Martina Červíčka, který je hostem dnešních Impulsů může snižování platů státních zaměstnanců včetně policie například uvést, u vás, v pražské policii vést k odchodu starších policistů, že zkrátka by přišla další vlna odchodů.

Host (Martin Červíček):
Tak, v současné době pražská policie nemá žádný problém s financováním platu policistů. My máme dostatek finančních prostředků do konce roku a my, jsem strašně hrdý na to, že se podařilo ve spolupráci s Policejním prezidiem trošku rozevřít nůžky v odměňování pražských policistů a ostatních policistů v České republice. jednak vykonávají službu za policisty, kteří tady chybějí, daleko větší zatíženost, náročnost a podobně a prostě dochází i k určité větší motivaci, pokud máme více finančních prostředků na odměňování v Praze. Jaká bude situace. . .

Moderátor (Václav Moravec):
To je hezké, ale příští rok, ano...

Host (Martin Červíček):
Jaká bude situace v příštím roce. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Čtyři procenta mínus. . .

Host (Martin Červíček):
Já myslím, že v současné době mi asi nepřísluší až tak moc komentovat, jestli opravdu dojde k nějakému snížení těchto finančních prostředků, každopádně policejní prezident deklaroval, že zaujme nějakou strategii při rozdělování finančních prostředků pro jednotlivá krajská ředitelství a já jsem plně přesvědčen, že i krajští ředitelé mají už tu manévrovací možnost, jak udržet stávající financování policistů, přesto, že by došlo k určitému poklesu přiděleného obnosu financí.

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená, že máte, chápu-li to správně, trumf v rukávě, že by nemusely platy pražským policistům v příštím roce klesnout o ta 4 procenta.

Host (Martin Červíček):
Nevím, jestli trumf, ale rozhodně bych chtěl udělat s tím týmem lidí kolem sebe všechno pro to, aby neklesly. Umím si představit. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Jak to uděláte?

Host (Martin Červíček):
Umím si představit, že samozřejmě existují možnosti, kdy uspoříme některé finanční prostředky na úkor policistů, které nenabereme do toho plánovaného stavu, anebo možná budeme více vnímat realitu a možná úsporná opatření v souvislosti s vyplácením různých náhrad, které souvisejí s přesčasy a podobně, ale já bych opravdu spíš viděl ten manévrovací prostor v počtu policistů, které budeme mít k dispozici a na které dostáváme peníze.

Moderátor (Václav Moravec):
Ten rok Martina Červíčka v čele pražské policie byl rokem náročným, zmínili jsme dvě velké zahraniční návštěvy, například návštěvu papeže Benedikta XVI. nebo amerického prezidenta Baracka Obamy, a propos, teď se chystá Joe Biden, viceprezident americký. Už připravujete jeho příjezd do Prahy?

Host (Martin Červíček):
Ano, už je samozřejmě, nějakým způsobem zajišťujeme takové ty prvotní opatření v té přípravné fázi, kdy si vyčleňujeme vlastní síly, vlastní prostředky, plánujeme určitý organizační záležitosti, ale teď bude samozřejmě záležet na tom, jaký bude program viceprezidenta a vůbec dohodnout, v kterých, v kterém období nakonec dojde k této návštěvě.

Moderátor (Václav Moravec):
On by podle deníku Mladá fronta Dnes měl do Prahy tedy přiletět zhruba do 14 dní, americký viceprezident bude zatím z těch prvních informací, které máte k dispozici, střežen tak, jako například americký prezident či papež?

Host (Martin Červíček):
Jsou to obdobné opatření, já bych chtěl jenom zdůraznit, že všechny opatření neplní nebo nerealizuje jenom pražská policie, samozřejmě v té úzké spolupráci především s ochrannou službou, ale i například s městskou policií a já v tomhle tom směru si myslím, že ta Praha v jednotlivých subjektech je plná profesionálů, kteří už ví, jak se domluvit a jakým způsobem zvládnout veškerý nástrahy a problémy, které souvisejí s takovouto organizací návštěvy.

Moderátor (Václav Moravec):
Kolik lidí se ta ostraha zhruba týká?

Host (Martin Červíček):
Je to různé, já samozřejmě mohu uvést poslední příklad, když tady byl prezident Spojených států, tak my jsme v průběhu těch tří dní nasadili až 4 tisíce policistů, ale to si myslím, že je extrém nebo to opravdu, to byly opatření nejvyššího, nejvyššího možného stupně.

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená, že tato neočekáváte při návštěvě viceprezidenta Spojených států Bidena?

Host (Martin Červíček):
V současné době, jestli jsem dobře informován, teprve je připravován program a hodně záleží na tom, jakým způsobem ta návštěva bude naplánovaná, jak proběhne.

Moderátor (Václav Moravec):
Ony, nejen tyto návštěvy, ale například i české předsednictví evropské sedmadvacítce zatěžovalo výrazněji pražskou policii, než tomu bývá v letech jiných. Například pražský policejní antikonfliktní tým, jehož členové se při demonstracích nebo jiných hromadných akcích pohybují uvnitř velkého davu a upozorňují lidi na možné konflikty se zákonem, tak zasahoval v prvním pololetí letošního roku 47 krát, přitom za celý loňský rok se zúčastnil 23 zásahů. Počet letošních akcí týmu v metropoli zvýšila právě podstatně opatření, která si vyžádalo české předsednictví Evropské unii. Tady jsou slova koordinátorky týmu Gabriely Michalcové.

Záznam Gabriely Michalcové:
V roce 2008 to bylo 23 případů, 18 - to byly různé demonstrace nebo protestní akce, dvakrát to bylo fotbalové utkání a třikrát to byly součinnostní cvičení, kterých se taky vlastně antikonfliktní tým účastní. A letos to bylo devětkrát fotbal, třikrát cvičení, 12 různých demonstrací a 23 opatření v rámci Evropské unie.

Moderátor (Václav Moravec):
Slova koordinátorky pražského policejního antikonfliktního týmu Gabriely Michalcové, jak je zaznamenalo Radio Impuls. Slyšeli jsme tam také tolik oblíbený fotbal, respektive ony doprovody fanoušků a konflikty, které antikonfliktní tým pražské policie řešit musí. Nakolik podle vás v tomto zafungoval zákon o policii, to znamená, policie opustila ony stadiony.

Host (Martin Červíček):
Mimochodem všechno souvisí s nějakou strategií, kterou jsme si řekli před 12 měsíci ve vedení krajského ředitelství, to znamená využívání antikonfliktního týmu ve větší míře, ano, to je důsledek toho, že tyto subjekty nebo tyto speciální činnosti upřednostňujeme oproti minulosti a není to jenom antikonfliktní tým, jsou to speciální pořádkové jednotky, je to samozřejmě, je to samozřejmě zásahová jednotka a podobně. pokud se mne ptáte na konkrétní opatření bezpečnostní například v souvislosti s fotbalem, já musím říct, že máme výbornou dohodu s pražskými kluby, kterou jsme iniciovali na začátku fotbalové sezony, v tomto roce na jaře. My jsme se domluvili na pravidlech hry, poskytujeme určitý servis v případě vzniku mimořádných událostí jsme připraveni s pořadateli na zajištění těchto opatření přímo na stadionu. Funguje perfektně spolupráce, před začátkem utkání a v průběhu, pokud nastane někde nějaká mimořádná událost, než nastupuje pořadatelská služba, následně policie, mohl bych jít do konkrétnějších detailů nebo. . .

Moderátor (Václav Moravec):
Není tedy zapotřebí podle vás vracet zpátky policii na stadiony, protože se zatím ukazuje, že to po novu funguje?

Host (Martin Červíček):
My si vytipováváme rizikové utkání například, tam ta policie má daleko větší úlohu, než při 90 procentech všech ostatních utkání. Jsme přítomni na stadionu v ty subsidiární podobě, jsme prostě připraveni pomoci v případě, že pořadatelská služba nezvládne tu svoji úlohu, ale já musím říct, že se projevila perfektní spolupráce v tom, že jsme si řekli, jak by pravidla hry měly vypadat, jsou respektovány ze strany nejenom pořadatelů a následně pak ta policie má v tomhle tom směru jednodušší pozici.

Moderátor (Václav Moravec):
Na Martina Červíčka přicházejí otázky od vás, posluchačů Impulsu, připomínám číslo pro vaše dotazy, které posíláte ve formě SMS zpráv, 774 999 888, například Marek z Vysokého Mýta na Ústeckoorlicku se ptá, z jakého důvodu se policisté nenabírají, mám veškeré přijímací podmínky, zjevně tedy uchazeč o práci v policii, má tedy přijímací podmínky hotové a mám prý čekat na volné místo. V Policii České republiky je podstav v přijímání, pardon, stop stav v přijímání nových uchazečů, proč?

Host (Martin Červíček):
Já bych neřekl, že je stop stav. Pražská policie třeba například nabírá další nové uchazeče. . .

Moderátor (Václav Moravec):
To znamená, když se na vás Marek z Vysokého Mýta obrátí, tak u vás by uspěl.

Host (Martin Červíček):
Samozřejmě teďka v rámci stávajícího stavu ještě nadále přibíráme, je to otázka i financování stávajícího sestavou pražské policie, kterou jsme tady probrali v předchozí části. My máme připraveno zhruba v tomto měsíci, že přijmeme dalších 80 nových policistů a uvidíme, jaký bude vývoj do konce roku.

Moderátor (Václav Moravec):
Není tedy stop stav v pražské policii, že byste zablokovali přijímání nováčků?

Host (Martin Červíček):
My nemáme stop stav.

Moderátor (Václav Moravec):
Poláci, Rumuni se chovají v hlavním městě nevybíravě a těch si policie nevšímá nebo si vezme 20 euro úplatek, co s tím hodláte udělat?

Host (Martin Červíček):
Já nevím, kam autor tohoto se přesně míří, řeknu jenom jeden, jediný příklad. V sobotu proběhne mezistátní utkání Česko Polsko, velmi očekávaný, velmi očekávaný a problematický utkání, zejména díky přítomnosti ultras funds z Polska, který jsou všeobecně známí s tím, že opravdu, opravdu vytváří výrazné problémy ve veřejném pořádku a vůbec celkově bezpečnosti a není pravda, že na to nejsme připraveni a že na to, nebo že nezasáhneme nebo že nebudeme odpovídajícím způsobem zajišťovat veřejný pořádek a bezpečnost Pražanů a návštěvníků Prahy.

Moderátor (Václav Moravec):
Paní Bartáčková má takový příběh. Dobrý večer, jeden z městských policistů, respektive strážníků, je podvodník a při výslechu před státní policií toto popřel. Pod tíhou důkazů mu byl trestný čin dokázán ve dvou případech, v červnu ho soud odsoudil, ale rozsudek ještě nenabyl právní moci. Přestože lhal a podváděl, jsou o tom důkazy, pracuje u městské policie. Je to v pořádku a jak tady spolupracujete s městskou policií?

Host (Martin Červíček):
Neznám podrobnosti konkrétního případu a těžko se mohu ze své pozice vyjadřovat k otázce, která přísluší především řediteli městské policie. A prosím ještě tu druhou část otázky?

Moderátor (Václav Moravec):
Jestli koordinujete své aktivity s městskou policií, protože se také mluvilo krom jiného o sloučení městské či státní policie?

Host (Martin Červíček):
Spolupráce s městskou policií je na výborné úrovni, my jsme před podepsáním koordinační dohody magistrátu, městské policie a státní policie o spolupráci, kde mimo jiné jsou konkrétně nadefinované oblasti činností městské policie, státní policie, oblasti, které se budou realizovat a nebo plnit v součinnosti. Myslím, že toto…

Moderátor (Václav Moravec):
Je ta dohoda průlomová v něčem?

Host (Martin Červíček):
Určitě jo, právě v tom, že si říkáme jasně, který subjekt má za co jakou odpovědnost, to tady dosud nebylo. My jsme se shodli na záležitostech nebo na kompetencích, které bude plnit státní policie, které bude plnit městská policie a já musím říct…

Moderátor (Václav Moravec):
Čemu se víc budete věnovat vy jako státní policie a nebudete tříštit své síly a na co se zaměří městští strážníci v hlavním městě?

Host (Martin Červíček):
Já musím říct, že městská policie výborně plní subsidiární úlohu v souvislosti se zajištěním veřejného pořádku, dopravy, bezpečnosti přímo v ulicích města Prahy. Státní policie si myslím, že by měla plnit především úlohu v oblasti boje proti kriminalitě a úspěšnosti při objasňování pachatelů, ale samozřejmě i v dopravě, kde ta naše odpovědnost je nezastupitelná.

Moderátor (Václav Moravec):
Říká šéf pražských policistů, státních pražských policistů, Martin Červíček, který bilancoval rok ve funkci. Děkuji, že jste přijal naše pozvání, někdy příště na shledanou.

Host (Martin Červíček):
Já děkuji za pozvání, mějte se pěkně, na shledanou.

Moderátor (Václav Moravec):
Takové byly dnešní Impulsy, přepis nejen tohoto rozhovoru s Martinem Červíčkem najdete na našich internetových stránkách, podívejte se na ně na
www.impuls.cz. Hostem středečních Impulsů bude host aktuální, Alfréd Dytrt, což je předseda Asociace ředitelů gymnázií. Zítra bude Senát schvalovat odložení státních maturit. Pokud máte doma maturanty nebo jste maturanty, poslouchejte i zítra Impulsy po 18. hodině. Alfréd Dytrt, předseda Asociace ředitelů gymnázií.

14.10.2009

Bohuslav Sobotka, 1.místopředseda ČSSD

Stínový ministr financí za ČSSD Bohuslav Sobotka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o ekonomické krizi i o práci kabinetu Jana Fischera.
13.10.2009

Mirek Topolánek, předseda ODS

Předseda ODS Mirek Topolánek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o ne-ratifikaci Lisabonské smlouvy prezidentem republiky Václavem Klausem.
12.10.2009

Petr Kužel, šéf Hospodářské komory ČR

Prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o dopadech finanční krize na české podnikatele a o skandálu na Západočeské univerzitě. Sám na ní také studuje.
08.10.2009

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD

Stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o rostoucí nezaměstnanosti v Česku nebo o nové politické straně Miloše Zemana.
07.10.2009

Alfréd Dytrt, předseda Asociace ředitelů gymnázií ČR

Předseda Asociace ředitelů gymnázií České republiky Alfréd Dytrt mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o státních maturitách.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.