Zápach

Publikováno: 04.03.2009 09:00
Jak si poradit s kolegyní, která zapáchá? Pan Špaček radí velmi opatrný přístup.

Posluchač  Pavel píše: Mám 58-letou kolegyni, která příšerně zapáchá, je to nechutné, ale ani přes otvírání oken nebo stříkání parfému jí to nedochází. Jsem mladší, je mi 40 let, a ještě muž. Jak jí to mám říct? Kancelář je malá a dost je to cítit.
 
Tohle jsou nejožehavější situace. Představte si, že by vám někdo řekl, že zapácháte. To se sděluje velmi obtížně. Určitě by to ženě neměl vytýkat muž, dokonce mladší. Nejlépe je požádat některou její dobrou kamarádku, třeba z jiného oddělení, aby si ji vzala stranou a řekla jí to.

Mohly by spolu jít na kafe a tam by jí kamarádka řekla, že má pocit, že dotyčná je svému okolí nepříjemná kvůli nedostatečné hygieně. Doporučila by jí nějaký deodorant, mohla by jí ho dokonce darovat (zaplatil byste ho vy, Pavle) a řekla by jí, že má na mysli její dobro. Může jít ovšem o poruchu, která by si zasloužila lékařské posouzení, i to jí může přítelkyně navrhnout a doporučit, jak na to.

05.03.2009

Představování na společenském večírku

Při společenských akcích se mohou udát různé situace, které jsou zajímavé z hlediska etikety. Dnes jsme si s panem Špačkem posvítili na to, komu jak se má kdo představovat.
03.03.2009

Tchyně

Víte, jak správně vycházet s tchyní? V úterý pan Ladislav Špaček radil našim posluchačům, jak se dá vyjít s tchyní.
02.03.2009

Přijímací pohovor

Pan Ladislav Špaček dnes naší posluchačce poradil, jak přežít přijímací pohovor.
27.02.2009

Odchod na mateřskou

Naše kolegyně Jana odchází na mateřskou a my bychom chtěli rozlučku. Je podle pana Špačka rozlučka před odchodem na mateřskou dovolenou vhodná?
26.02.2009

Pohřeb a kondolence

Tentokrát máme vážné téma. Proběhl pohřeb při kterém v řadě na přijímání kondolencí stáli nejen přímí příbuzní, ale i příbuzní vzdálenější. Jaká jsou pravidla přijímání kondolencí nám přiblíží pan Ladislav Špaček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.