Paroubek zvítězil, volá zpátky Zemana

Publikováno: 19.10.2008 20:00
Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek mobilizuje před druhým kolem senátních voleb proti ODS. Vyzval dokonce Miloše Zemana, aby se vrátil do politiky a udělal pořádek s přeběhlíky. Nakonec prohlásil, že „jenom politicky naprosto stupidní člověk by v druhém kole volil proti ČSSD."

ODS by ale podle něj stačilo vyhrát jen v 16 obvodech, aby měla ústavní většinu

Cílem ČSSD je podle Jiřího Paroubka, aby ODS naopak ztratila prostou většinu 41 hlasů, které má v 81 členném Senátu a nemohla napříště bránit senátorům ostatních stran, aby diskutovali o legislativních návrzích. Připomněl, že to zákonodárci nejsilnější vládní strany udělali při projednávání návrhu vládní reformy veřejných financí.

ODS propadla

Krajské a senátní volby, ve kterých ODS zcela propadla a ČSSD jasně , podle Paroubka ukázaly, že si občané nepřejí ústavní většinu ODS v Senátu natož její prostou většinu. Z toho by měly vycházet občanské strany, které jsou ve vládě i mimo vládu a měly by uvažovat o důsledcích takového posílení vlivu ODS.

Sociální demokracie udělá podle Paroubka všechno pro to, aby ještě většímu posílení ODS v Senátu zabránila, uzavřel šéf nejsilnější opoziční strany.

Miloši, vrať se

Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek vyzval někdejšího lídra strany Miloše Zemana, aby se vrátil do ČSSD a přesvědčil „přeběhlé" poslance Miloše Melčáka a Michala Pohanku k tomu, aby pomohli vyjádřit nedůvěru vládě Mirka Topolánka.

Melčák s Pohankou vystoupili ze sněmovní frakce ČSSD v roce 2006, v hlasování o důvěře i v dalších klíčových hlasováních poté podpořili Topolánkovu vládu.

Paroubek po dnešním jednání předsednictva ČSSD v Lidovém domě řekl, že svou výzvu Zemanovi myslí vážně, a to v souvislosti s „drtivým vítězstvím ČSSD ve volbách". Vedení sociální demokracie je podle něho přesvědčeno, že za postojem "přeběhlíků" Melčáka a Pohanky stojí právě Zeman. Melčák s Pohankou, kteří jsou v současné době nezařazenými poslanci, tvrdili, že je vedení ČSSD v minulosti zastrašovalo a vyvíjelo na ně nátlak.

O nedůvěře Topolánkově vládě bude sněmovna hlasovat ve středu. S návrhem na vyslovení nedůvěry kabinetu přišli právě sociální demokraté. Vláda Mirka Topolánka bude čelit pokusu o sesazení již počtvrté.

Zdroj: Čtk

26.10.2008

Volební debakl ODS. Strana přišla o důvěru voličů

Občanští demokraté rozebrali příčinu volební porážky. Modří ptáci narychlo svolali nejužší vedení strany. Strana totiž propadla v krajských a senátních volbách. Naopak socialisté se radují a šampaňské teče proudem. Politická mapa Česka byla překreslena na oranžovo.
23.10.2008

Jíme rádi, jíme rychle

Stravovací návyky Čechů se mění. Od roku 1989 jíme prý zdravěji, ale mnohem víc, než dřív. A co víc: Lidé, kteří jedí rychle až do pocitu úplné sytosti, se s třikrát větší pravděpodobností propracují k nadváze. K takovému závěru dospěli japonští vědci.
22.10.2008

Ropa klesá: Hurá na benzínku

Ropa je magická surovina, která dokáže pěkně zahýbat s cenami všeho možného. Od dovolené až po bačkory. Teď po sezoně opět zlevňuje, taky prý kvůli krizi je po ní poptávka menší. A ti všichni, co kvůli ní zdražili, by teď měli zlevnit. Ne všichni se ale benzín, naftu nebo palivové příplatky rozhodli snížit.
21.10.2008

Topolánkův kabinet už počtvrté čelí nedůvěře

Premiér a předseda ODS Mirek Topolánek věří, že jeho vláda přežije středeční hlasování o nedůvěře. Opoziční ČSSD tím chce zúročit své vítězství v krajských a prvním kole senátních voleb.
20.10.2008

Populismus nebo správná věc? ČSSD ruší poplatky u lékaře

První co uděláme je, že zrušíme poplatky v krajských špitálech, slibuje po volebním vítězství sociální demokracie. Jenže co nemocnice soukromé, či fakultní? Těch se nic netýká. Občan má tak další rébus před sebou. Kde bude a kde nebude platit „julínkovné“.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.