Westernové městečko Šiklův mlýn

Publikováno: 15.08.2008 16:30
Kdo si v dětství rád hrál na kovboje a indiány, ať zbystří. Dnešní vyprávění Hanky Kracíkové nás totiž zavedlo na Divoký západ...

Šiklův mlýn už je dneska docela známé jméno. Byl jedním z prvních westernových městeček u nás a my vám jeho návštěvu vřele doporučujeme. Vyprávět o tamních atrakcích mi pomůže Miroslav Tausig z Klubu českých turistů.

Mirku, dnes si hrajeme na kovboje na Šiklově mlýně na Žďársku. Vím, že i vy to tam dobře znáte, řekněte posluchačům, co můžou na mlýně, respektive ranči zažít? 

„Tak toho je opravdu hodně a hodně. Velmi atraktivní podívanou nabízí aréna na rodeo nebo amfiteátr. Tam se odehrávají různá představení, hlavně různé přestřelky, taneční vystoupení, ukázky práce s lasem nebo bičem.“

Na Šiklově mlýně se nemusí návštěvníci ale jen pasivně koukat. Dá se tu třeba vyzkoušet lukostřelba, jízda na koni nebo házení tomahavkem. Děti se zase rádi svezou dokola westernového městečka vláčkem nebo vyřádí na trampolíně. Ve zlatokopecké osadě se dá také rýžovat zlato, takže ti šikovní domů neodjedou s prázdnou.

„A je tu také něco, co s kovboji vůbec nesouvisí. Takzvaná Military zóna, kde se dá třeba i projet v obrněném transportéru.“

Tak to jsme trochu od kovbojů a indiánů odbočili, ale máte pravdu, westernové městečko se rozrostlo do nebývalých rozměrů. V jediném areálu se dá stanovat, koupat nebo i na celý týden ubytovat v hotelu, jaký známe z filmů o Divokém západě. A kdo chce mít z návštěvy prožitek ještě autentičtější, může si půjčit něco na sebe v půjčovně kostýmů.

Westernové městečko Šiklův mlýn hledejte u Zvole nad Pernštejnem a vězte, vstupné ve všední den je srovnatelné s lístkem do kina. Před cestou je ale dobré si ověřit, jestli se v areálu nekoná třeba koncert nebo jiná akce s mimořádným vstupným.

19.08.2008

Zámek Červená Lhota

Jedním z našich nejnavštěvovanějších zámků je jihočeská Červená Lhota. V Máme Česko ráááádi ale zatím chyběl. Napravit se to při svých toulkách jihočeským krajem rozhodla Hanka Kracíková.
18.08.2008

Chýnovská jeskyně

I jižní Čechy mají své krasové „památky“, s Máme Česko ráááádi se proto vydáme do Chýnovské jeskyně.
17.08.2008

Telč

Telči se říká Moravské Benátky. Právem. Centrum je obklopené rybníky a také kvůli náměstí. To lemují nádherné starobylé měšťanské domy.
16.08.2008

Klášter Panny Marie, Nová Říše

Nádhernou moravskou církevní památkou je klášter v Nové Říši. Přesněji jde o Klášter Panny Marie s bezmála osmisetletou historií.
14.08.2008

Hrad Kámen

Dnes se Hanka Kracíková vydala na Pelhřimovsko. Cílem jejího putování byl hrad Kámen.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.