Jiří Pospíšil v Impulsech Václava Moravce

Publikováno: 14.04.2008 18:20
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o případu katarského prince nebo o únosech dětí jedním z rodičů.

Moderátor (Václav Moravec):
Případ katarského prince by se měl znovu otevřít. Je o tom přesvědčena soudkyně Monika Křikavová, která před třemi roky měla případ katarského prince na starosti. Jen pro úplnost – katarský princ čelil v Česku obviněním ze sexu s nezletilými dívkami. Soudkyně Monika Křikavová mluví navíc o politických tlacích někdejšího ministra spravedlnosti Pavla Němce v celém případu:

Záznam Moniky Křikavové:
Se mělo jednat o nějaký společný oběd. Já jsem to komentovala s tím, že není možné, aby se soudce scházel s členem výkonné moci.

Prohlásila v rozhovoru pro televizi Nova soudkyně Monika Křikavová. Někdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec rozhodl o předání prince katarským úřadům, které teď trestní stíhání zastavily. Nejen o případu katarského prince, stavu české justice a únosech dětí bude řeč v následujících minutách. Pozvání do dnešních Impulsů totiž přijal po čase ministr spravedlnosti z ODS, Jiří Pospíšil. Vítejte v Rádiu Impuls, hezký dobrý den, pane ministře.

Host (Jiří Pospíšil):
Dobrý den.

Připomínám, že dnešní Impulsy jsme připravili i díky posluchačům Rádia Impuls, kteří své dotazy psali a posílali formou sms zpráv na číslo 774 999 888. Ptejte se dál ministra spravedlnosti z ODS, Jiřího Pospíšila, na onom čísle 774 999 888. Pane ministře, když české úřady před bezmála třemi lety vydaly do Kataru katarského prince, obviněného ze sexuálního zneužívání nezletilých dívek, stalo se tak pod příslibem, že princ bude v Kataru souzen. Počítal jste s tím, že nakonec případ skončí a nebude souzen?

Tak pane redaktore, já jsem v té době byl opozičním poslancem a pokud si někteří posluchači vzpomenou, co jsem k tomu říkal v tehdejších médiích, pak jsem říkal a vyzýval tehdejšího ministra spravedlnosti, že se klidně můžeme vsadit, že ta kauza skončí bohužel do vytracena. A podle…

Vy jste s tím počítal, že generální…

Bohužel, varoval jsem před tím, že to nebezpečí tady je, že ten výsledek, který zatím nechci komentovat, protože nemáme přesný úřední překlad rozhodnutí katarských justičních orgánů, bohužel je takový, jaký jsme coby opozice tehdy předpokládali.

Vy už jste dostali onen dopis z Kataru, ten máte k dispozici?

Ano, my jsme dostali onen materiál, v tuto chvíli je u oficiálního překladatele, který jej v nejbližších dnech přeloží a poté se experti Ministerstva spravedlnosti rozhodnou, co s tímto materiálem dále budeme dělat. K tomu je ještě vhodné říci, že byl i tento originál postoupen příslušnému soudu, to znamená Městskému soudu v Praze.

Kdy a za jakých okolností vy osobně jste se dozvěděl o tom, že katarský generální prokurátor rozhodl o ukončení řízení proti princi Hamídu Bil Abdalu Sánímu?

Tak já se tuto informaci dozvěděl z médií, protože jsem v několika posledních dnech byl na setkání ministrů spravedlnosti Visegrádské čtyřky, to znamená, dostal jsem tuto informaci v zahraničí. Dle mých informací toto rozhodnutí je již starší, je staré několik měsíců, ale českým diplomatům opravdu trvalo delší dobu, než tuto informaci získali.

To znamená, že de facto se museli i domáhat od katarských úřadů, aby se dozvěděli, jak to s celým případem dopadlo?

Já neznám přesné nuance. Jak jsem řekl, byl jsem v zahraničí, teprve ty nuance budu zjišťovat, ale podle těch prvních informací, které mám, je to pravda. Dalo jim jaksi určitou práci, než tyto informace získali.

Připomenu, že pražský Obvodní soud člena katarské královské rodiny nepravomocně odsoudil za sex s 16 letými a mladistvými dívkami ke dvou a půl rokům vězení. Soud vynesl tento verdikt přesto, že ministr spravedlnosti Pavel Němec několik dní po podání obžaloby rozhodl o předání stíhání prince do Kataru. Soudkyně Monika Křikavová, která případ soudila, tvrdí, že na ni byl vyvíjen politický nátlak. Podle jejích slov na ni po telefonu vyvíjel nátlak tajemník Němcova prvního náměstka:

Sdělil, že letadlo, které by mělo odvézt obžalovaného z území České republiky, čeká a že další prodlévání v rozhodování pro mě může znamenat riziko.

Prozradila v rozhovoru pro televizi Nova soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2, Monika Křikavová. Existují nějaké informace, které má ministr spravedlnosti z ODS, Jiří Pospíšil, host dnešních Impulsů, že by docházelo k politickému nátlaku a bude chtít Jiří Pospíšil objasnit ta slova?

Já tyto informace v tuto chvíli nemám. Mám pouze výstupy, které zde byly citovány, které zazněly v médiích a samozřejmě pokud by toto bylo pravda, tak je to velmi nebezpečná záležitost. Na druhou stranu…

Budete chtít celou věc prošetřit z pohledu Ministerstva spravedlnosti, protože první náměstek nebo první náměstek, ano, ministra spravedlnosti Pavla Němce, Vladimír Král, který stále na ministerstvu působí, celou věc popřel. Budete od něj chtít vysvětlení a mluvit s ním o tom?

Samozřejmě. To je jediné, co já mohu udělat. Já v zásadě nemohu volit nějaký formální postup, formální kontrolu, ale samozřejmě mě zajímá, zda můj současný podřízený se v té kauze angažoval či nikoliv. To znamená, budu s ním mít schůzku tento týden a vznesu jasný dotaz, nakolik tyto informace jsou či nejsou pravdivé.

Nakolik můžete prověřit jako ministr spravedlnosti postup svého předchůdce Pavla Němce, to znamená, aby se veřejnost dozvěděla, jak to vůbec bylo s celou kauzou a když už celý případ v Kataru skončil, skončil definitivně v Kataru nebo je možné na základě mezinárodní dohody mezi Českou republikou a Katarem ještě se domáhat spravedlnosti vůči katarskému princi v Kataru?

Tady je určitá šance a to podle paragrafu 448 trestního řádu a to v té rovině, že v tuto chvíli převzal originál rozhodnutí také jak jsem řekl Městský soud. A Městský soud, příslušný senát, se touto věcí dále bude zabývat, protože z hlediska práva pak na území České republiky to řízení nebylo zastaveno, ale pouze přerušeno a je teď tedy na soudu, aby posoudil, zda na základě tohoto rozhodnutí katarské justice řízení ukončí a nebo zda v něm bude případně pokračovat.

Promiňte, pane ministře, že vstoupím do vaší řeči, jestliže soudkyně Monika Křikavová doporučuje případ katarského prince znovu otevřít, tak na základě toho verdiktu generálního prokurátora z Kataru ten případ může být otevřený?

Tak to já právě v tuto chvíli neumím říci, protože nemáme úřední jasný překlad. Tam bude záležet na každém slůvku, abychom zkoumali přímo důvody, proč k takovému rozhodnutí v Kataru došlo, respektive nezkoumali my, ale zkoumal příslušný soud, senát Městského soudu v Praze a on jediný jako nezávislý soud na základě úředního překladu tohoto rozhodnutí, rozhodnutí katarské strany, může učinit další postup ve věci. Respektive buď pokračovat a nebo ukončit. Proto já jako politik v tuto chvíli ne, že bych nechtěl, ale považuji za nekorektní hodnotit, jaké jsou další možnosti postupu, protože v demokratickém právním státě tak může říci pouze nezávislý soud, my jsme mu postoupili to rozhodnutí, on má od nás ty podklady, nechá si je úředně přeložit, my budeme maximálně součinní, pokud nás Městský soud požádá, ale on je ten, kdo dnes v té věci může případně být činný, pokud shledá, že mu to trestní řád umožňuje.

Připomeňme, že kdyby nakonec došlo ke shledání toho, že případ může být znovu otevřen, předpokládám správě, že by byla možnost požádat katarské úřady, aby znovu vydaly katarského prince do České republiky? Je to jedna z možností?

Teď se dostáváme opravdu již na rovinu spekulací. Samozřejmě vyloučit to nelze. Myslím si, že i kdybyste se ptal specialistů na katarské právo nebo obecně na islámské právo, tak vám neřeknou, jaká je šance na vydání. Já bych opravdu se nechtěl dostávat na úroveň spekulace.

Teď, berte to v nadsázce tu otázku, i když je svým způsobem hodně závažná, dostat do České republiky Radovana Krejčíře a dostat případně do České republiky katarského prince, to je asi obojí stejný případ, že? Nulová šance.

Tak vy jste v tomto směru to naznačil sám. Jak je vysoká šance, já opravdu nechci říci. Pokud bych nyní řekl, že je to nulová šance, tak mě za chvilinku citují všechna média. V žádném případě se nejedná o nulovou šanci, nicméně…

Mizivá.

Nakolik je majoritní bych si nedovolil spekulovat. Chcete-li takovýto diplomatický tón mé řeči, kauza Krejčíř dále pokračuje, je tam opravný prostředek, tak srovnávat kauzu Krejčíř a kauzu katarského prince opravdu považuji za nešťastné.

Jaké ale poučení si z toho případu katarského prince může Ministerstvo spravedlnosti a Česká republika vzít? Protože bezesporu utrpěl obraz České republiky, jestliže vydá katarského prince, generální prokuratura ten případ zastaví?

To poučení alespoň pro mě jako pro politika, který ctí právní stát, je takové, že současný trestní řád, který umožňuje v zásadě bez jasných zákonných mantinelů předat trestní řízení do jiné země, tak ten trestní řád v této oblasti by měl být změněn. Já jsem inicioval coby opoziční poslanec ústavní stížnost proti tomuto trestnímu řádu, proti této části a tato ústavní stížnost dosud nebyla posouzena. Počkejme tedy na rozhodnutí Ústavního soudu, ale hlavně v novém trestním řádu, který připravujeme, by toto oprávnění ministra předat trestní řízení do zahraničí mělo být omezenější, respektive budou tam důvody, za kterých tak může učinit.

V případě, že tedy bude schválena novela trestního řádu, tak. . .

To je prosím celý nový trestní řád, to je práce na měsíce, nikoliv aktuální novela.

Kdy ho předložíte?

Tak, na trestním řádu se pracuje systematicky, měl by být hotov na konci volebního období, v tuto chvíli se připravuje věcný záměr.

Připomínám, že hostem u mikrofonu Radia Impuls je dnes ministr spravedlnosti z ODS Jiří Pospíšil. Ministři spravedlnosti zemí Visegrádské čtyřky chtějí efektivnější fungování soudů v případech mezinárodních únosů dětí jedním z rodičů. Česká vláda už loni v prosinci schválila novelu občanského soudního řádu, který má zvýšit ochranu dětí. Vy jste, pane ministře, řekl, že jste se vrátil právě z jednání ministrů spravedlnosti Visegrádské skupiny, jaké další kroky můžete ještě jako ministr spravedlnosti podniknout právě v souvislosti s lepší ochranou práv dětí při mezinárodních únosech?

Tak já na úvod asi řeknu, že mám radost, že naše kroky, které jsme již podnikly jsou inspirací pro kolegy v Polsku, Maďarsku a na Slovensku a že nás požádali o naši novelu občanského soudního řádu, která zrychluje celé řízení při mezinárodních únosech. My jsme udělali v té rovině relativně dost, samozřejmě je třeba pokračovat dále ve školení soudců, ve školení specializovaných pracovníků a hlavně je třeba dotáhnout v Parlamentu přijetí novely, která by měla vést k tomu, že mezinárodní únos dítěte bude u českého soudu řešen v řádech týdnů, nikoliv měsíců, jak je to dosud.

Na to se ptají i posluchači Radia Impuls, dovolte, abych citoval jednu z SMS. Dobrý den, mám tři syny ve své péči, úprava styku dohodou rodičů. Bývalý manžel mi je unesl před 7 měsíci do Libye, právní vymahatelnost dětí v Libyi je pro chybějící mezinárodní úmluvy nemožná, ale nerozumím, proč nelze z takového činu otce obvinit. Případ řeší Okresní zastupitelství v Hradci Králové. Je zjevné, pane ministře, když jsem docitoval tuto SMS posluchačky Radia Impuls, takže vy tento případ nemůžete komentovat, nicméně má Ministerstvo spravedlnosti seznam zemí, kde ty mezinárodní smlouvy jsou děravé nebo tak špatné, že by bylo lepší nějaké nové mezinárodní smlouvy dojednat, kde by se řešily i tyto právní úpravy?

To samozřejmě ano, tady je třeba říci, že existuje mezinárodní smlouva takzvaná kolektivní, která se jmenuje Haagská úmluva o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů, která dnes má několik desítek signatářů, ale bohužel většinu zemí světa zatím neobsahuje. Tento tedy jaksi menší v uvozovkách elitní klub mezi sebou komunikuje a tam vztahy při řešení mezinárodních únosů fungují. Ve vztahu ke třetím zemím, které třeba mají jinou právní kulturu, jako jsou arabské země, ale i země z jiných světadílů, tam bohužel fungování spolupráce států při mezinárodních únosech příliš není vysoká. My jsme iniciovali právě v rámci setkání 4 ministrů Visegrádu, že by se tím měla zabývat Evropská unie a zaujmout společný postup, protože není v silách země, jako je Česká republika, aby v krátké době vyřešila veškeré tyto typy právní pomoci se všemi zeměmi světa.

Pochopil jsem tedy správně, že je velmi pravděpodobné, že by na té celoevropské úrovni, v rámci Evropské unii, se mohlo zlepšit vymáhání práv v souvislosti s mezinárodními únosy dětí a že Evropská unie bude postupovat společně, což by měli iniciovat ministři zemí Visegrádské čtyřky?

My bychom byli velmi rádi, kdyby zde Evropská unie fungovala, protože tady její význam nebyl podle mě výrazný a pomohla by všem občanům, nejen občanům České republiky, ale občanům Evropské unie a právě o tom také může být české předsednictví, kde toto téma budeme chtít vznést, takže je to jedno z témat, s kterým jsme odjeli ze setkání Visegrádu, jedno z témat, o kterém se dále chceme bavit na evropské úrovni.

Místopředseda ODS Petr Gandalovič, který byl generálním konzulem v New Yorku tvrdí, že v případech mezinárodních únosů dětí nefunguje příliš dobře komunikace jednotlivých složek, rozumějme, soudců, policistů a úředníků. Tady jsou slova místopředsedy ODS Petra Gandaloviče z rozhovoru pro Radio Impuls.

Mě se spíše nelíbí to, že není využívána současná legislativa, to znamená, že si jednotlivé složky neposkytnou včas příslušné informace a že se může stát, že někdo přestoupí naše hranice bez toho, aniž by to například policie měla vědět.

Říká v rozhovoru pro Radio Impuls místopředseda ODS Petr Gandalovič, je možné ještě a kterými kroky konkrétně, abyste pane ministře odpověděl, zlepšit komunikaci jednotlivých úředníků nebo úřadů, ať už se to týká soudů, policie?

Tak, pak kolega Gandalovič nemá až tak úplně pravdu, ono hlavním problémem dnes je, pokud je dítě českého občana odvezeno do země třetího světa, kde není právě právní pomoc a nejsou mezinárodní instrumenty. Jak jste ten případ konkrétní četl, to jsou bohužel největší problémy, je-li dítě na území České republiky, to znamená je uneseno do České republiky, ne z České republiky, pak ta komunikace mezi úřady se v poslední době výrazně zlepšila a je to spíše na Policii České republiky, aby rodiče, který se schovává s dítětem včas vypátrala a pak následně proběhl rychlý soud. My jsme připravili novelu, která umožní rozhodnutí soudu během 6 týdnů. Je tedy na policii, aby v případě, že se rodič bude schovávat jej rychle vypátrala, ale musím říci, že ta komunikace se v poslední době výrazně zlepšila a jak jsem řekl, problémy nám spíše činí případy, kdy občan cizího státu unese z České republiky dítě do třetí země, než případy, kdy český občan ze zahraničí unese dítě do České republiky.

V Česku teď budí pozornost případ šestileté Charlie Terezy Vichnarové, kterou bez vědomí matky unesl do Austrálie její otec. Novozélanďan Wiliam Cowi. Odcestoval s dítětem, ačkoli neměl cestovní pas toho dítěte. Máme k tomuto případu vy nějaký možný vztah a mohl byste v tom pomoci?

Situace je právě taková, jak jsem říkal. Ten případ, kdy české dítě je uneseno do zahraničí, do Austrálie a tam postup musí být jasný, ta matka, která se podle mých informací vydala do Austrálie, by se měla obrátit, pokud tak již neučinila, na český konzulát, dle informací, které mám z médií ostatně český konzul pan Kolář nabídl v tomto směru pomoc, český konzul může pomoci vyhledat právní pomoc, poskytnout další informace a pak se musí obrátit na australský soud, který rozhodne o navrácení dítěte do České republiky. Jinými slovy, je-li dítě dnes v Austrálii, pak je plně v rukou australské justice a my můžeme poskytnout součinnost, budeme-li požádáni, rádi ji poskytneme, ale to samotné rozhodnutí o navrácení je v rukou té země, kam dítě bylo uneseno.

Zatím jste v tomto případě požádáni nebyli jako ministerstvo.

Zatím jsme nebyli, ještě jsem to ověřoval dnes na našem mezinárodním odboru, žádná takováto žádost, jak neformální, tak formální nám nedošla, my jsme samozřejmě připraveni pomoci, ale v tuto fázi, v tuto chvíli pomoci spíše mohou čeští diplomaté v Austrálii, a pak musí rozhodnout australský soud.

Připomínám, že hostem u mikrofonu Radia Impuls je dnes český ministr spravedlnosti z ODS Jiří Pospíšil. Podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského jsou soudy v Česku zbytečně zahlcené, včetně soudu Ústavního, Pavel Rychetský nedávno v Impulsech prozradil:

To, co mezi dvěma světovými válkami řešil obecní strážník, pan starosta, pan farář, to dneska všechno řeší soudy. Společnost je prostě bezradná po druhé světové válce a po těch hrůzách holocaustu, úplně se rozpadl všemi obecně akceptovaný nepsaný systém hodnot, který většina dodržovala a nepotřebovala na to soudy.

Prozradil v rozhovoru pro Rádio Impuls předseda Ústavního soudu, Pavel Rychetský. Podepsal byste, pane ministře, jeho tezi?

Podepsal bych to. To jsou obecně uznávané teze v právní teorii, které říkají, že rozpadem morálky, náboženství a obecně nepsaných pravidel se hypertrofuje, to znamená, čím dále více využívá právo a roste počet soudních sporů. To není problém jen České republiky, ale obecně všech zemí euroatlantické civilizace.

Můžete vy jako ministr spravedlnosti nějak přispět k tomu a Ministerstvo spravedlnosti přispět k tomu, aby se lidé v Česku tolik nesoudili a aby vy jste nemusel předkládat prezidentovi stále nová a nová jména, jmenování nových soudců?

Já se přiznám, pane redaktore, že jsem v této oblasti skeptický, protože podíváte-li se na množství soudních sporů do Německa, do Francie, do jiné civilizované země, pak je to bohužel obdobné.

Jsme odsouzeni tedy k souzení se?

To ano. Já spíš přemýšlím o tom a připravuji návrhy, jak soudní řízení natolik zefektivnit a zrychlit, aby justice byla schopna tento zvýšený nápor zvládnout, aniž by to občany stálo větší a větší náklady.

Když se podíváte na poslední jmenování soudců, kdy prezident jmenoval soudce, tak mezi nimi opět nebyl onen soudní čekatel, který se s prezidentem soudí, pan Langr. Přijde vám to správné?

Toto je zcela na rozhodnutí pana prezidenta. Já v tomto směru respektuji jeho působnost, respektive pravomoc jako pravomoc hlavy státu a takto k tomu přistupuji.

Jméno soudního čekatele Langra vy podstupujete prezidentovi v těch dalších návrzích na jmenování nebo je teď zaparkované na Hradě nebo dokonce vy ho ani nepředkládáte?

Teď jste mě zaskočil. Myslím si, že to jméno bylo poskytnuto panu prezidentovi. Tady je však třeba říci, že pan prezident má v této oblasti výlučnou působnost a není ani tak důležité, zda ministr předloží či nepředloží. To, že tak činí, je jakýsi úzus, jakési nepsané pravidlo, ale je to zcela na působnosti pana prezidenta.

Vy osobně byste jmenoval pana Langra, kdyby to bylo na vás?

Teď mi kladete složitou otázku…

Jsem si toho vědom.

A nechci vám dát jednoduchou odpověď, protože neznám nuance toho případu. Je to příliš složitá otázka, bez znalosti spisu…

Upřímně, pane ministře…

Abych vám na ni dal jednoznačnou odpověď.

Upřímně.

Váhal bych, zda pana Langra jmenovat. Ale jak říkám, musel bych znát k tomu další ještě podklady. Tam proběhla určitá jednání, pan Langr se určitým způsobem vyjadřoval do médií a opravdu je na panu prezidentovi, aby posoudil, nakolik ten kandidát je zralý a nakolik bude schopen funkci zvládnout.

Otázka posluchače pana Stojaspala, který se ptá, otázka pro pana ministra: Jak je možné, že exekutoři mají čím dál větší pravomoci, v závorce můj otec si půjčil 30 tisíc a já dnes mám za něj zaplatit 120 tisíc. Můžete mi, prosím, poradit?

Tak chci říci, že exekutoři nemají čím dále větší pravomoci. Některá média to takto prezentují, ale není to pravda. Ty pravomoci, které jim byly dány, mají již několik let od počátku vzniku této právnické profese. Jestli je tak dobře, to je druhá věc, ale určitě se pravomoci nezvětšují, ba naopak novela, kterou jsme prosadili, vedla k tomu, že se zpřísnil dohled Ministerstva spravedlnosti nad jejich činností a já bych do budoucnosti rád, aby tuto dohledovou pravomoc, to znamená kontrolu exekutorů, měli též všichni předsedové okresních soudů. Takže v tomto směru se nezpřísňuje. Pokud někdo dlužil 30 tisíc a má zaplatit nyní 120 tisíc, tak pokud tam nedošlo k nějakým dalším problémům, například k nárůstu úroků z prodlení, pak ta částka opravdu není adekvátní.

Vy jste předložil novelu zákona o soudech a soudcích, která má zajistit odvolatelnost soudních funkcionářů. Jde o návrh, který je podstatný pro Českou republiku kvůli tomu, že v současnosti jsou soudci neodvolatelní a to i na základě nálezů Ústavního soudu České republiky. Vy jste také 4. února řekl, že chystáte úpravu časově omezeného mandátu soudních funkcionářů. Jak dlouho to bude trvat, než bude ten návrh předložen?

Tak tento návrh se v těchto dnech diskutuje na ústavně právním výboru Poslanecké sněmovny. Pokud se zástupci všech politických stran shodnou při diskusi na ústavně právním výboru, že chtějí časově omezený mandát, pak my toto předložíme formou samostatného návrhu, který může být načten k tomu, co jste zmiňoval, ke kárné postižitelnosti předsedů soudu. Takže pokud bude politická vůle, pak tento návrh vznikne velmi brzy, v řádech dnů…

Ukazuje se, že je politická vůle?

Tak dá se říci, že ta politická vůle tady je, samozřejmě vedou se tvrdé diskuse, vedou se jaksi jak jednání mezi zástupci politických stran, tak samozřejmě předsedové soudů proti tomuto přirozeně lobují, takže uvidíme, jaký bude výsledek, ale Ministerstvo spravedlnosti je připraveno svůj slib splnit a v řádech dnů, nikoliv týdnů, tento návrh předložit a nabídnout tak Poslanecké sněmovně, aby je mohla schválit.

Můžete v poslední otázce, respektive odpovědi, naznačit, jak dlouhý by byl časově omezený mandát soudce? Co je pravděpodobné, co projde?

Předsedy soudu, zdůrazňuji, mluvíme stále o předsedech soudu. Mě by se osobně líbilo, aby tento mandát, ta délka nebyla adekvátní délce Parlamentu, respektive volebního období Parlamentu, aby se nekřížily tyto termíny. Dovedu si tedy představit, že u předsedy soudu by mohlo jít o čas 7-10 let.

Sedm až deset let. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, který byl hostem dnešních Impulsů, děkuji za rozhovor a někdy příště na shledanou.

Děkuji za pozvání a přeji všem hezký den.

15.04.2008

Milan Jirásek v Impulsech Václava Moravce

Prezident Českého olympijského výboru Milan Jirásek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o letní olympiádě v Pekingu.
10.04.2008

Josef Prokš v Impulsech Václava Moravce

Zástupce náčelníka Generálního štábu Josef Prokš mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o českých vojácích v zahraničních misích.
09.04.2008

Michaela Šojdrová v Impulsech Václava Moravce

Lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o poplatcích u lékaře.
08.04.2008

Miroslav Platil v Impulsech Václava Moravce

Bezepčnostní manažer Českomoravského fotbalového svazu Miroslav Platil mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls hlavně o výtržnostech na stadionech.
07.04.2008

Daniel Landa v Impulsech Václava Moravce

Byť jeho jmého provokuje, jedná se o výraznou mediální osobnost české společnosti, které se Václav Moravec u mikrofonu Rádia Impuls zeptal nejen na umělecké, ale i na případné politické ambice.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.