Svět miniatur

Publikováno: 05.07.2007 16:30
V dnešním dílu Máme česko ráááádi se můžete s Hankou Kracíkovou a Miroslavem Tausigem projít mezi evropskými památkami ve zmenšené podobě. Na severu Moravy je totiž svět miniatur MINIUNI.

Areál Miniuni je naprosto jedinečný soubor asi 40 modelů významných budov evropských měst. Například jako je šikmá věž v Pise nebo slavná Eiffelovka. Další podrobnosti řekl Rádiu Impuls Miroslav Tausig, který zde měl zastávku na svých cestách.

„Můžu ujistit, že areál Miniuni je skvělým cílem pro sobotní výlet, protože si tu užije zábavu celá rodina a na své si tady přijde opravdu každý.“

I já, jako dospělá se budu bavit stejně jako děti?

„Miniuni je vážně areál pro celou rodinu. Je zvláštní, jak velké množství tatínků se shromažďuje u pohyblivých modelů jako jsou funkční železnice, letiště nebo vodní plochy a parníky.“

To známe. Technické památky a různá heblata je něco pro děti a pro pány. Něco pro ženy? Třeba výstava účesů?

„Taková výstava tu není, ale na ženy se tu myslí. Kromě toho, že žasnou nad hlavní expozicí, tak ženským tématům se tady věnují krátkodobé výstavy.“

 

Také jsem slyšela, že je tady jedna z největších výstav strašidel v České republice. Že by konečně někdo pojmenoval všechna strašidla a ukázal je na jednom místě? Jenom si nejsem jistá, jestli se nebudu bát.

„Takhle  ta výstava postavena není. Záměrem tvůrců je vytvořit výstavu tak, aby se vyhnula hororovému působení a rodiče s dětmi si ji užili. Prochází se tu pěti strašidelnými komnatami. Každá má svůj název. Je tu pavoučí místnost, peklo, pirátský ostrov, pohádková říše a nechybí ani průmyslová strašidla.“

 

Svět miniatur najdete v areálu ostravského výstaviště Černá louka. Bez potíží sem přijedete jakýmkoli dopravním prostředkem.

11.07.2007

Zámeček u Temelína

Přímo u jaderné elektrárny Temelín najdete renesanční zámek Vysoký Hrádek. Dnes Vás tam zveme.
10.07.2007

Město Tábor

Na Bechyňskou bránu v historickém jádru Tábora si posvítíme s expertem Českého klubu turistů Miroslavem Tausigem.
09.07.2007

Jižní Čechy a bílá paní

Tento týden zamíříme do jižních Čech. Začneme u rožmberské Bílé paní.
06.07.2007

Hrad Sovinec

S Hankou Kracíkovou a Miroslavem Tausigem se v dnešním dílu Máme česko ráááádi vydáme na tajemný severomoravský hrad Sovinec.
04.07.2007

Velké Losiny

V dnešním dílu Máme česko ráááádi Vás zavede do Velkých Losin. Tam konkrétně do ruční papírny.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.