Bramborové placičky s tvarohem.

Publikováno: 15.10.2005 08:20
Je podzim a tak se zaměříme na brambory a pokrmy z nich. Dnes to budou bramborové placičky s tvarohem. Recept je to jednoduchý a přitom výsledek je velice chutný.

 

 

Brambory

Brambory jsou v Evropě zcela mladou kulturní plodinou. Dostaly se k nám po objevení Ameriky a zprvu byly pěstovány pouze v botanických zahradách jako vzácnost a byly obdivovány jako zámořská kuriozita. Většímu rozšíření nejdříve bránila nedůvěra a také nezkušenost. První pěstitelé totiž požívali místo podzemních hlíz skutečné fialové a jedovaté plody. Ještě začátkem 18. století byly brambory vzácnou lahůdkou na stolech panstva. Prostý lid je dával prasatům a čeládka odmítala tuto nezvyklou stravu jíst. Rozsáhlejší pěstování brambor si přímo vynutila až sedmiletá válka v polovině 18. století, po níž následoval hladomor.

Brambory se opravdu staly hlavně v horských krajích nepostradatelnou součástí jídelníčku, a to díky své otužilosti i vysokému obsahu škrobu. Ten byl nejlevnějším a současně hlavním zdrojem energie potřebné k tělesné práci. Výživnost brambor se zvyšuje ještě i tím, že tělo dovede jejich živiny velice dobře využít.

Brambory jsou výživné, biologicky hodnotné a lehce stravitelné. Staly se neodmyslitelnou částí českého jídelníčku.
Kromě vitamínu C jsou v nich ještě obsaženy vitamíny B1, B2, B3, B6, E, K, kyselina listová, kyselina pantotenová a biotin. Stejně tak se v bramborách nachází mnoho minerálních látek. Největší význam má draslík, fosfor, síra, hořčík, vápník, sodík, zinek, železo, mangan, měď a jód. Obsahují také organické kyseliny a bílkoviny, které mají velice dobré složení aminokyselin, a jsou také dobrým zdrojem vlákniny.

Přes tuto velkou výživovou hodnotu mají poměrně nízkou energetickou hodnotu - 100 g vařených brambor má pouhých 300 kJ. Obsahují totiž pouze nepatrné množství tuku. Jejich hlavní složkou je polysacharid - škrob, a proto jsou především zdrojem energie pro organismus.

Pozor při vaření brambor!
Množství vitamínu C ovlivníme i nevhodnou tepelnou úpravou. Během vaření se ho ztrácí minimálně 30 procent. Ztráty se zvyšují ještě varem bez pokličky, poškozeným povrchem nádobí nebo příliš dlouhou dobou varu. Tak mohou přijít až o 60-80 procent vitamínu. Lepší je vaření v páře nebo dušení v malém množství vody. Pak je ztráta jen asi 20 procent.


K přípravě našeho pokrmu budeme potřebovat:

* 1 kg brambor na vaření typu A
* 1 tvaroh netučný
* 1 vejce
* sůl
* olej na smažení

Postup přípravy:

* Brambory nastrouháme a v utěrce vymačkáme přebytečnou vodu, tedy do sucha.
* Přidáme tvaroh a celé vejce.
* Osolíme a vypékáme malé placičky, které poklademe na kuchyňský papír, abychom odstranili přebytečný tuk.

K placičkám se výborně hodí brusinkový kompot, ale není podmínkou, může být jakýkoliv.

DOBROU CHUŤ vám přeje František Horejš a Rádio IMPULS.

Rubriku "Hrnečku vař" můžete na Rádiu IMPULS slyšet každou sobotu v 08:15 a v repríze pak ve 12:15.

12.11.2005

Borůvkový hřbet

Dnes si připravíme sladkou dobrotu a zaručuji, že po ní neztloustnete. Příprava je velice rychlá a jednoduchá.
05.11.2005

Srnčí řízky s jalovcovou omáčkou

Je podzim a k němu neodmyslitelně patří pokrmy z divočiny, která je mimochodem velmi zdravá a má málo kalorií.
29.10.2005

Vepřové panenky se švestkami

K podzimu neoddělitelně patří švestky a ty budou základní surovinou našeho dnešního kulinářského zážitku. Připravíme si vepřové panenky se švestkami.
22.10.2005

Petrželková polévka

Vzhledem k ročnímu období si dnes uvaříme něco z typicky podzimních produktů. Připravíme si petželkovou polévku.
08.10.2005

Tvarohové nočky s brusinkami.

Dnes se odměníme sladkým dezertem, a to ne ledajakým. Vypravíme se do rakouského Salcburku, kde jsou doma tvarohové nočky s brusinkami. Tento jednoduchý a přitom výtečný dezert si zamiloval již Mozart a je nedílnou součástí při návštěvě tohoto města v podhůří Alp.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.